انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۳٫۱۰ منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب پکج ها از ویندوز برای اوبونتو  (دفعات بازدید: 8374 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 404

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
نصب پکج ها از ویندوز برای اوبونتو
« : 28 شهریور 1386، 02:17 ق‌ظ »
فرض کنيد با اوبونتو  نمي تونين کانکنت شين و به نظرتون ور رفتن با مودم و اين طور چيزا نسبتا وقت گير مياد!! اما مي خواين يه سري پکج رو که نداريد داونلود کنيد. حالا چند تا سوال هست اينجا:
1.مي شه از تو ويندوز دونلود کنيد برين اون تو درستش کنين؟ (من که نتونستم! يعني اونايي که فرمت . دب دارن مثه اينکه هنوز اينستالشون کامل نشده و ... خلاصه بد بختي کشيدم نشد. اگه مي شه يکي مثه بچه آدم بگه چه طور مي شه  ???)
2. اگه زياد بدبختي نداره يکي بگه چه طور مي تونم از تو اوبونتو کانکت شم. کلي باهاش ور رفتم نمي دونم چشه!!!!!

با تشکر از دوستان لينوکس دوست(عجب چيزه خفنيه ها ;D)
« آخرین ویرایش: 02 خرداد 1387، 08:11 ق‌ظ توسط asma »

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 454
  • We live, as we dream - Joseph conrad
پاسخ به: در پيت :دي اما ضروري!
« پاسخ #1 : 28 شهریور 1386، 05:27 ق‌ظ »
فرض کنيد با اوبونتو  نمي تونين کانکنت شين و به نظرتون ور رفتن با مودم و اين طور چيزا نسبتا وقت گير مياد!! اما مي خواين يه سري پکج رو که نداريد داونلود کنيد. حالا چند تا سوال هست اينجا:
1.مي شه از تو ويندوز دونلود کنيد برين اون تو درستش کنين؟ (من که نتونستم! يعني اونايي که فرمت . دب دارن مثه اينکه هنوز اينستالشون کامل نشده و ... خلاصه بد بختي کشيدم نشد. اگه مي شه يکي مثه بچه آدم بگه چه طور مي شه  ???)
2. اگه زياد بدبختي نداره يکي بگه چه طور مي تونم از تو اوبونتو کانکت شم. کلي باهاش ور رفتم نمي دونم چشه!!!!!

با تشکر از دوستان لينوکس دوست(عجب چيزه خفنيه ها ;D)
لطفا برای سوال های مختلفی که کردید ، تایپیک جداگانه باز کنید . البته قبلا جستجو کنید.
نوع مودم شما خیلی مهمه و البته از داخل ویندوز هم میشه نرم افزارها و همینطور وابستگی های اونارو برداشت.
الان یادم نیست چه نرم افزاری بود ولی بگردید ، پیدا میکنید.
نقل‌قول
مي شه از تو ويندوز دونلود کنيد برين اون تو درستش کنين؟ (من که نتونستم! يعني اونايي که فرمت . دب دارن مثه اينکه هنوز اينستالشون کامل نشده و ... خلاصه بد بختي کشيدم نشد. اگه مي شه يکي مثه بچه آدم بگه چه طور مي شه  Huh?)
من از این جمله زیاد چیزی نفهمیدم  ;)
@cybertux
no sign

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 454
  • We live, as we dream - Joseph conrad
« پاسخ #2 : 28 شهریور 1386، 05:29 ق‌ظ »
در ضمن عنوان پست به سوال مربوط باشه !
 هیچ سوالی در پیت نیست . اگه فکر میکنید سوالتون خیلی ساده به نظر میاد ، پس حتما قبلا پرسیده شده . لطفا جستجو کنید . پیدا میکنید.ممنونم  ;)
@cybertux
no sign

آفلاین Mohammad Hoseini

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
« پاسخ #3 : 28 شهریور 1386، 05:39 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز
ببینید. ما در لینوکس یک چیزی به نام وابستگی های نرم افزاری داریم. مثلاً شما برنامه XFardic را می خواهید نصب کنید.اگر شما تنها فایل deb  این برنامه را داشته باشید نمی توانید آن را اجرا کنید. چون خود آن نیازمند یکسری بسته های نرم افزاری دیگر است.
ما در اوبونتو یک برنامه به نام  synaptic داریم که این وابستگی های نرم افزاری را تشخیص می دهد و خودش همه چیزهای لازم را برایتان دانلود می کند.
اما استفاده از آن نیازمند اینترنت است. برای همین هم توصیه می کنم حتماً هر طوری شده مودم را نصب کنید.چون آن موقع می فهمید که چقدر کار کردن در لینوکس لذت بخش است.
ببخشید اگر طولانی شد.
در ضمن به ویکی هم حتما سر بزنید. بسیار ... مفید خواهد بود. ;)

آفلاین moshen212

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 344
« پاسخ #4 : 28 شهریور 1386، 05:44 ق‌ظ »
اگه مودمتون درست نصب شده باشه مي توني با pppconfig وصل بشي
اطلاعات بيشتر در wiki

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
« پاسخ #5 : 28 شهریور 1386، 11:09 ق‌ظ »
در مورد سوال اولتون باید بگم که بله می شه. البته ممکنه کار یه کم سخت تر باشه. بهتره که بگردین و فایل .deb مورد نظرتون رو دانلود کنید و از داخل اوبونتو پارتیشن های  ویندوزتون رو mount کنید و اون فایل های دانلود شده رو بردارید و نصب کنید. اگر هم مشکل dependency پیدا کردید، عیناً همین کار رو برای اون dependency ها انجام بدین (این قسمتش یه کم سخته و اذیت کننده هست!)

در مورد کانکت شدن از داخل اوبونتو هم باید گفت کار نشد نداره ! ممکنه سخت باشه ولی عملی هست. قبل از هر چیز باید نوع چیپ مدومتون رو پیدا کنید. یه سر به پست های قبلی بزنید. همچنین این جا رو هم نگاه کنید  ;)
http://wiki.ubuntu.ir/DialupModemHowto
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین arman_o71

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
« پاسخ #6 : 28 شهریور 1386، 01:28 ب‌ظ »
اسم نرم افزاری که خودکار پکیج‌ها و دیپندنسی‌هاش رو دانلود می‌کنه wubdepends هست البته تا حالا من نتونستم باهاش چیزی دانلود کنم!
One of the main causes of the fall of the Roman Empire was that, lacking zero, they had no way to indicate successful termination of their C programs.

Robert Firth

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
« پاسخ #7 : 29 شهریور 1386، 12:27 ق‌ظ »
اسم نرم افزاری که خودکار پکیج‌ها و دیپندنسی‌هاش رو دانلود می‌کنه wubdepends هست البته تا حالا من نتونستم باهاش چیزی دانلود کنم!

این برنامه از ۲ قسمت تشکیل شده، یکی که فایل tar.gz. هست و یکی دیگه فایل exe.

در داخل اوبونتو اول باید برید و این فایل tar.gz. از فشرده در بیارید (با دستور sudo tar xvfz  wubdepends-0.3.tar.gz ) بعدش برید تو فولدری که درست می کنه. یک فایل به اسم wubdepends3.py داره که تو ترمینال توسط دستور python wubdepends3.py اون رو اجرا کنید. یک فایل به نام installed.txt درست می کنه که توش تمام پکیج های نصب شده رو سیستم شما رو توش نوشته. این فایل رو بردارید و به هر طریق که می تونید این فایل رو به ویندوز منتقل کنیدش چون بهش احتیاج خواهید داشت.

حالا برید تو ویندوز و اون قسمت دوم فایل رو که exe. هست رو اجرا کنید. وقتی این برنامه رو باز می کنید، اسم برنامه ای که می خواهید دنلود کنید رو در قسمت program بنویسید. در قسمت Distribution هم که باید اسم توزیع اوبونتو تون رو وارد کنید. تو قسمت architecture هم باید نوع معماری cpu رو وارد کنید (اگه نمی دونید از کدوم نوع هست، تو ترمینال دستور arch رو اجرا کنید). تو قسمت Download location آدرس جایی که می خواهید dependency ها (با فرمت deb. ) دانلود بشن رو وارد کنید و در نهایت در قسمت Dependency File  آدرس جایی که فایل installed.txt رو ذخیره کردین وارد کنید. حالا کافیه که دکمه get رو بزنید تا بعد از کلی جون کندن (!!!) یک فایل deb. در آدرسی که وارد کردید درست کنه. حالا این فایل رو بیارید تو اوبونتو و توسط دستور sudo dpkg -i PACKAGE_NAME.deb نصبش کنید. ;)

راستی، این برنامه رو می تونید از اینجا http://wubdepends.sourceforge.net دانلود کنید

« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1386، 12:40 ق‌ظ توسط سید مهدی »

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #8 : 29 فروردین 1387، 11:13 ق‌ظ »
خیلی باحال بود! تست که نکردم! ولی دم اونی که نوشته اش گرم! معلومه خاک بی انترنتی توی لینوکس زیاد خورده بوده .:)
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1663
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #9 : 02 خرداد 1387، 06:41 ق‌ظ »

این برنامه از ۲ قسمت تشکیل شده، یکی که فایل tar.gz. هست و یکی دیگه فایل exe.

در داخل اوبونتو اول باید برید و این فایل tar.gz. از فشرده در بیارید (با دستور sudo tar xvfz  wubdepends-0.3.tar.gz ) بعدش برید تو فولدری که درست می کنه. یک فایل به اسم wubdepends3.py داره که تو ترمینال توسط دستور python wubdepends3.py اون رو اجرا کنید. یک فایل به نام installed.txt درست می کنه که توش تمام پکیج های نصب شده رو سیستم شما رو توش نوشته. این فایل رو بردارید و به هر طریق که می تونید این فایل رو به ویندوز منتقل کنیدش چون بهش احتیاج خواهید داشت.

حالا برید تو ویندوز و اون قسمت دوم فایل رو که exe. هست رو اجرا کنید. وقتی این برنامه رو باز می کنید، اسم برنامه ای که می خواهید دنلود کنید رو در قسمت program بنویسید. در قسمت Distribution هم که باید اسم توزیع اوبونتو تون رو وارد کنید. تو قسمت architecture هم باید نوع معماری cpu رو وارد کنید (اگه نمی دونید از کدوم نوع هست، تو ترمینال دستور arch رو اجرا کنید). تو قسمت Download location آدرس جایی که می خواهید dependency ها (با فرمت deb. ) دانلود بشن رو وارد کنید و در نهایت در قسمت Dependency File  آدرس جایی که فایل installed.txt رو ذخیره کردین وارد کنید. حالا کافیه که دکمه get رو بزنید تا بعد از کلی جون کندن (!!!) یک فایل deb. در آدرسی که وارد کردید درست کنه. حالا این فایل رو بیارید تو اوبونتو و توسط دستور sudo dpkg -i PACKAGE_NAME.deb نصبش کنید. ;)

راستی، این برنامه رو می تونید از اینجا http://wubdepends.sourceforge.net دانلود کنید

من همه ی اینکار هار رو کردم ولی وقتی روی فایل exeمی زنم هیچ اتفاقی نمی افتد یکی کمک کنه!!! ???
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
پاسخ به: نصب پکج ها از ویندوز برای اوبونتو
« پاسخ #10 : 03 خرداد 1387، 01:00 ق‌ظ »
فایل exe رو که داخل ویندوز اجرا می کنید دیگه ؟

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 03 خرداد 1387، 02:01 ق‌ظ »

بله من سه بار دانلودش کردم و بعد از بار سوم حل شد ولی خیلی خیلی سرعتش پایینه!!
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
« پاسخ #12 : 03 خرداد 1387، 02:07 ق‌ظ »
۱- تا ۳ نشه بازی نشه ! ;)
۲- ویندوزه دیگه ! حرجی بهش نیست ! :D

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 03 خرداد 1387، 02:36 ق‌ظ »

بله من سه بار دانلودش کردم و بعد از بار سوم حل شد ولی خیلی خیلی سرعتش پایینه!!

هرکی که گرفته که گرفته هرکی هم که نگرفته نگیره که از دانلود کردن به صورت دستی هم وقت و حوصله ی بیشتری می خواهد

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
« پاسخ #14 : 03 خرداد 1387، 05:58 ق‌ظ »
برای همین هم توصیه می کنم حتماً هر طوری شده مودم را نصب کنید.چون آن موقع می فهمید که چقدر کار کردن در لینوکس لذت بخش است.
هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد...
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من