انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۳٫۱۰ منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راهنماي تصويري نصب اوبونتو 7.4  (دفعات بازدید: 10469 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین itblog

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
  • آي تي بلاگ ، وبلاگي براي وبلاگ نويسان
    • آي تي بلاگ
راهنماي تصويري نصب اوبونتو 7.4
« : 25 خرداد 1386، 07:38 ب‌ظ »
نسخه جديد توزيع لينوكس اوبنتو معروف به آهوي چابك به تازگي منتشر گرديده وانتظار بسياري از كاربران لينوكس وبه خصوص كاربران نسخه هاي قبلي اوبنتو را برآورده كرده و تمام انچه يك كاربر ازيك سيستم عامل مي خواهد مرتفع خواهد كرد .
من هم مانند بسياري از كاربران كه از سيستم عامل ويندوز خسته شده بودم به دنبال سيستم عامل جايگزين بودم وگزينه هايم هم ويندوز ويستا و ابونتو فستي فاون بود اما به دليل اپن سورس بودن اوبونتو آن را انتخاب كردم و سي دي آن توسط دوست خوبم سعيد به دستم رسيد و توانستم به راحتي آن را نصب كنم ( راحت مانند نصب يك ويندوز ). لذا با وجود انتشار تازه  Ubuntu Feisty Fawn و نبود راهنماي نصب اين راهنما را براي استفاده دوستاني كه مي خواهند آهوي چابك را نصب كنند نوشتم و اميدوارم مورد توجه واستفاده دوستان قرار گيرد.

پس از تهيه سي دي اوبونتو براي نصب مراحل زير را طي مي كنيم :
+ ابتدا سي دي اوبونتو را درون cd Drive قرار دهيد وكامپيوتر را ريستارت كنيدتا صفحه شروع نصب اوبونتو نمايان شود در اين صفحه براي نصب گزينه اول را انتخاب كنيد.

+ پس از انتخاب گزينه اول اوبونتو اوبونتو از سي دي به حافظه رم منقل مي شود پس در اين مرحله كمي صبور باشيد ( شكل 2 )
+ پس از بار شدن اوبونتو  شاهد ين تصوير خواهيد بود كه پيش نمايي از اوبونتو را به شما نمايش مي دهد و مي توانيد در آن گشتي بزنيد و براي ادامه نصب دوبار بر روي آيكون install  كليك كنيد ( شكل 3 )
+ از اينجا نصب اوبونتو شروع مي شود  و در اين مرحله بايد زبان را انتخاب كنيد . پس از انتخاب زبان بر روي Forward  كليك كنيد تا به مرحله بعد برويد. ( شكل 4 )
+ در اين جا بايد زمان وتاريخ را تنظيم كنيد ماوس را روي نقشه بچرخانيد و موقعيت مورد نظر خود را انتخاب كنيد و روي Forward  كليك كنيد.( شكل 5 )
+ در اين صفحه بايد تنظيمات صفحه كليد را انتخاب كنيد هر چند اغلب خود اوبونتو كيبرد را شناسايي مي كند ( شكل 6 )
+ اين مرحله مهمترين قسمت نصب است و بايد پارتيشن لينوكس را براي نصب اوبونتو مشخص نماييد. در اينجا سه گزينه پيش روي شماست .
گزينه اول Guided- use entire disk  است كه چنانچه بخواهيد تمام فضاي هارد ديسك را به لينوكس اختصاص دهيد  اين گزينه را انتخاب نماييد .
گزينه دوم :  Guided- resize the partition and use the freed space  است كه توسط اين گزينه مي توانيد مقدار فضاي دلخواه هارد را به  اوبونتو اختصاص دهيد ( توجه داشته باشيد اوبونتو براي نصب به حداقل دو گيگابايت فضاي بدون فرمت بر روي هارد نيازمند است .
گزينه سوم Manual  است كه تنظيمات دستي براي پارتيشن بندي جديد است كه بهتر است از آن صرفه نظر كنيد ( به نظر من بهترين گزينه گزينه دوم مي باشد ) ( شكل 7 )
+ چنانچه قبل از نصب اوبونتو 7.4 ويندوز بر روي سيستمتان نصب است در اين مرحله تنظيمات ويندوز به اوبونتو منتقل مي شود 0 البته اگر پارتيشن هاي ويندوز را بتواند شناسايي كند ) ( شكل 8 )
+ در اين صفحه بايد براي خود نام كاربري و رمز عبور انتخاب نماييد ، پس انتخاب كنيد ( شكل 9 )
+ در اينجا هر آنچه از ابتدا انجام داده ايد را مشاهده خواهيد كرد در صورت اشتباه به عقب بازگرديد و آن را تصحيح كنيد در غير اينصورت  بر روي گزينه install   كليك كنيد.
+خوب حالا نصب ubuntu 7.4  آغاز مي شود .اين مرحله كمي زمانبر است پس لطفا شكيبايي خود را از دست ندهيد و منتظر باشيد . ( شكل 10 )
+ خوب ديگر نصب كامل گرديده وبايد سيستم خود را restart  نماييد پس بر روي گزينه Restart now   كليك كنيد. ( شكل 11 )
+ cd  را از درايو خارج كنيد . اوبونتو از روي هارد اجرا خواهد شد ( شكل 12 )
+ در اينجا صفحه اوبونتو را خواهيد ديد نام كاربري و روز عبوري كه انتخاب كرده ايد وارد نماييد تا به اوبونتو وارد شويد.
+ كار تمام شد صفحه زيباي اوبونتو را مشاهده مي كنيد . لذت ببريد ( شكل 13 )

چند نكته :

+ من به همين شيوه بر روي سيستمم هم ويندوز را دارم .هم اوبونتو را . براي اين منظور قبل از نصب اوبونتو بايد ويندوز نصب شده باشد.
+ اين راهنما براساس تجربيات خودم در نصب اوبونتو نوشته شده  اگر چنانچه ناقص است دوهفته نامه عصر شبكه شماره 49 را از روزنامه فروشي ها تهيه نماييد كاملتر است.

http://mohamadi.wordpress.com |  احساس آزادي در اپن سورس

آفلاین sorena

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 484
پاسخ به: راهنماي تصويري نصب اوبونتو 7.4
« پاسخ #1 : 25 خرداد 1386، 08:35 ب‌ظ »
ممنون دوست من
اینها هم به نظر کامل میرسه
Ubuntu Studio7.04
Ubuntu 7.04
Ubuntu Server 7.04
In The World That Has No fences Or Walls , Who Need Gates Or Windows

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 454
  • We live, as we dream - Joseph conrad
« پاسخ #2 : 25 خرداد 1386، 08:48 ب‌ظ »
ممنون جناب محمدی ! دستتون درد نکنه
@cybertux
no sign

آفلاین nemanaldin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 347
  • TURKMEN-UGLU
« پاسخ #3 : 25 خرداد 1386، 11:17 ب‌ظ »
زحمت کشیدین دستتون درد نکنه

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #4 : 25 خرداد 1386، 11:28 ب‌ظ »
ممنون دوست من
اینها هم به نظر کامل میرسه
Ubuntu Studio7.04
Ubuntu 7.04
Ubuntu Server 7.04
راهنماهای خوبی بودن ولی خوب دوستمون با حوصله تر بودن ;)

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1428
  • as in freedom
« پاسخ #5 : 26 خرداد 1386، 08:18 ق‌ظ »
باحاله! میتونید حتی ویکیش هم بکنید!  ;)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1053
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
« پاسخ #6 : 26 خرداد 1386، 08:28 ق‌ظ »
مرسی رضا جان

عالی بود
وب سایت - وبلاگ - «آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند، انتقاد می کنند ...»
قوانین و خط مشی رفتاری در انجمنهای اوبونتو ایران

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3283
    • هزاردستان
« پاسخ #7 : 27 خرداد 1386، 10:57 ق‌ظ »
خیلی خوبه :)
ویکی کنید که بشه توسعش داد...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;