انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ارور "no space left on device" هنگام live  (دفعات بازدید: 1110 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین har4s

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
ارور "no space left on device" هنگام live
« : 06 آذر 1397، 06:17 ب‌ظ »
سلام دوستان چند مدته که میخواستم لینوکس رو روی لپتاپم نصب کنم اما با ارور "no space left on disk" یا شکل های دیگه (در توزیع های دیگه) روبرو شدم, حتی هاردم رو کامل پاک کردم و دوباره امتحان کردم اما فایده ای نداشت, فلش دیگه و دی وی دی هم امتحان کردم اما همین مشکلو همچنان دارم خیلی ممنون میشم کمکم کنید
ASUS / UEFI

آفلاین zymo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
  • zymo@zymo-Lenovo-IdeaPad-Z510
پاسخ : ارور "no space left on device" هنگام live
« پاسخ #1 : 09 آذر 1397، 03:23 ق‌ظ »
سلام و درود ...
به دنیای gnu/linux خوش اومدی
از ارور هایی که دریافت می کنی عکس ضمیمه کن و توی حالت قطعه (که به شکل # هست ) بنویس مثلا :
no space left on diskدر مورد پاک کردن کامل هارد از چه روش یا ابزاری استفاده کردی ؟
احتمالا درست فرمت و پارتیشن بندی نکردی ...  ::)
به این پست که توی همین انجمن هست که محمد رضا بوذری عزیز زحمتشو کشیده یه نگاه بنداز :
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,5613.0.html
امیدوارم مشکلت حل بشه و با موفقیت به جمع گنو لینوکسی ها بپیوندی  \\:D/
راستی یادت نره نتیجه رو هم اعلام کنی و در صورتی که مشکل حل شد آخر تاپیک بنویس ( حل شد )  ;)
همه برای جامعه آزاد ، جامعه آزاد برای همه

آفلاین har4s

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
پاسخ : ارور "no space left on device" هنگام live
« پاسخ #2 : 09 آذر 1397، 07:14 ب‌ظ »
سلام و درود ...
به دنیای gnu/linux خوش اومدی
از ارور هایی که دریافت می کنی عکس ضمیمه کن و توی حالت قطعه (که به شکل # هست ) بنویس مثلا :
no space left on diskدر مورد پاک کردن کامل هارد از چه روش یا ابزاری استفاده کردی ؟
احتمالا درست فرمت و پارتیشن بندی نکردی ...  ::)
به این پست که توی همین انجمن هست که محمد رضا بوذری عزیز زحمتشو کشیده یه نگاه بنداز :
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,5613.0.html
امیدوارم مشکلت حل بشه و با موفقیت به جمع گنو لینوکسی ها بپیوندی  \\:D/
راستی یادت نره نتیجه رو هم اعلام کنی و در صورتی که مشکل حل شد آخر تاپیک بنویس ( حل شد )  ;)
ببخشید فکر کنم اشتباه متوجه شدین هنوز به مرحله پارتیشن بندی نرسیده این ارور میاد و برنامه های در حال اجرا از کار میوفته از جمله نصب (به قول معروف فریز میشن)!
فقط هم در حالت لایو نیست , حتی توی نصب دبیان هم این ارور رو میده چه گرافیکی چه غیر گرافیکی...
از فلش های دیگه با حجم های بالاتر هم استفاده کردم ولی متاسفانه اونا هم پر میشن مثلا اگه 16gb باشه میگه کل 16gb پره
قبلا این مشکل رو نداشتم, elementary os کنار ویندوز داشتم تا اینکه خراب شد و خواستم عوضش کنم و از اون وقت تا الان این مشکل رو دارم
هم از داخل لایو از طریق gparted کل پارتیشنا رو پاک کردم ( حتی پارتیشن خالی هم ساختم‌ ) و هم از طریق نصب ویندوز و داخل خود ویندوز
فکر کنم مشکل از هارد نباشه چون ویندوز نصب میشه و مشکلی ندارم...

« آخرین ویرایش: 09 آذر 1397، 07:19 ب‌ظ توسط har4s »