انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: زندگی نامه بیل گیتس در یک نگاه  (دفعات بازدید: 17717 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
پاسخ به: زندگی نامه بیل گیتس در یک نگاه
« پاسخ #30 : 18 آذر 1387، 09:28 ق‌ظ »
سلام
دوست من armageddon‌ مطمئنم در جريان netscape‌ نيستي مرورگر معروف نت اسكيئ به دليل قرار گرفتن اينترنت اكسپلورر در ويندوز حذف شد.كاري كه در روند جنائي آمريكا يك جرم بزرگ محسوب ميشه(انحصار طلبي).
دوست من amir‌ نت اسكيپ سعي كرد جلوي اينترنت اكسپلورر وايسته اما خودت قضاوت كن شما 300 دلار ميدي ويندوز رو نصب مي كني حالا حاضري 100 دلار هم بدي از نت اسكيپ استفاده كني وقتي ويندوز روش يه مرورگر هست.
اين فعاليت ها متاسفانه شركتهاي كوچكتر رو از دور رقابت كنار ميزنه و محصولات رو براي مصرف كننده ها گرانتر و بيكيفيتر مي كنه اگه موزيلا نبود و فايرفاكس به داد خلايق نرسيده بود الان بايد اينترنت اكسپلورر رو جدا گانه مي خريديم.
در مورد dell‌ و نوت بوكهاش دقيقا داره گفته هاي قبلي منو تائيد مي كنه شركت دل داره جلوي انحصار طلبي مايكروسافت در مورد سيستم عاملهاي نوت بوك وايميسته.اين درخواست مردم نيست در آمريكا مردم از چيزي كه مي خرن استفاده مي كنن معمولا در خواست براش نمي دن.يه جائي خوندم بيشتر مردم از نوت بوك براي پخش موسيقي استفاده مي كنن.
در مورد نرم افزار در ايران با هاتون مخالفم چطور شركتها بيشتر نرم افزار هاي حسابداريشون رو مي خرن اونم به قيمتهاي نجومي.
ببينم چطوره شركتهايي كه ضد ويروس در ايرن مي فروشن اونم نسخه اصلي دارن فعاليت مي كنن.
چطور چين تونست يه شبه كل مردمشو مجبور كنه از نرم افزار هاي اصلي استفاده كنن.
به نظر من اينقدر جلوي اين حركت ايستادگي نكنيم.
من الان يه نوت بوك دارم روش هم ويندوز دارم و هم اوبونتو انصافا نسخه اصلي ويندوز ويستا باگهاي خيلي كمي داره.تا به حال كراش نداشتم.مردم حاضرن براي اينكه نتيجه مطلوب رو بگيرن پول خرج كنن.
تازه هميشه هم لازم نيست پول بيشتر خرج كرد.
من دوستان زيادي دارم كه با فتوشاپ كار مي كنن و مي گن اگه قرار باشه اونو بخرن شغلشونو عوض مي كنن من يكيشونو با gimp آشنا كردم انصافا توي اين 6 ماه هيچ مشكلي نبوده كه فتوشاپ انجام بده ولي gimp نتونه.
موفق باشيد

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 379
  • violence solve everything
    • به دلیل رعایت قانون کپی رایت حذفش کردم
« پاسخ #31 : 19 آذر 1387، 05:37 ب‌ظ »
انحصار طلبی ظاهرا در امریکا جرم اما تمام اقتصادش بر همین اصل استواره. بله بنده هم میدونم که نت اسکیپ به این خاطر خیلی متضرر شد اما قطع ادامه تولیدش رو گفتم.
در مورد Dell هم باید بگم ربطی به مقاومت دربرابر انحصار طلبی نداره. Dell این طوری لپ تاپ های ارزونتری میتونه عرضه کنه تا فروشش رو بالا ببره .
منظور من مردم امریکا نبود ، مردم خودمون رو میگم فروشنده های ایرانی روی لپ تاپ های Dell ویندوز میزارن.
در مورد نرم افزار هم خودت میگی حسابداری ، بقیه چی ؟ و فقط برخی جاها خرید میکنن من خیلی جاها قفل شکسته همین نرم افزارهای ایرانی رو دیدم که استفاده میکنن حتی جایی بود که طرف هر سه روز یه بار Backup میگرفت و نرم افزارش رو دوباره نصب میکرد.
در مورد انتی ویروسها هم مثلا نمایندگی سنگاپور یه شعبه تو ایران زده و این فروشنده ها مستقیما با شرکت اصلی در ارتباط نیستند و تا حالا ندیدم که کسی انتی ویروسی رو خریده باشه همه از امکانات رایگان استفاده میکنن یا کرک شده.
در ضمن بنده جلوی کدام حرکت درست رو گرفتم که این بار دومم باشه میگم به دیگران توهین نشه این بده . در بین دوستان لینوکسی متاسفانه جا افتاده که حالا چون داریم از لینوکس استفاده می کنیم حق توهین به گیتس رو داریم . ببخشید نمی دونستم این کارم بده چشم دیگه تکرار نمیشه و دوستان هر چقدر دوست دارن توهین کنن.
بیل نرم افزارهاش رو تو کل دنیا میفروشه اون وقت ما ....
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #32 : 20 آذر 1387، 01:51 ب‌ظ »
سلام
اولا من دارم از آنتي ويروس nod استفاده مي كنم تماما اصلي حتي يه با سريالشو چك كردم ديدم درسته.نسخه كرك نيست.
دوما من در بين لينوكس كارها با بيل گيتس مشكل دارم و نه بقيه.
مشكلم با بيل گيتس سر لينوكس و ويندوز نيست.هنوزم دارم از ويندوز ويستا روي لپ تاپم استفاده مي كنم اما چون بابتش پول دادم حق دارم ازش انتقاد كنم.
در مورد dell مثل اينكه اطلاعات من بيشتره شركت dell‌ براي اينكه جلوي زورگوئي مايكروسافت كه مي گفت لپ تاپهاي آمريكائي بايد با سيستم عامل ويندوز ارائه بشن ايستاد و از لينوكس استفاده كرد.
نرم افزار حسابداري يكي از مواردي كه ميشه مثال زد.80 درصد بازار نرم افزار اصلي استفاده مي كنن چراكه اگه مشكلي پيش بياد يه دفعه اطلاعات چند سال شركت به باد ميره.اون 20 درصدي هم كه از نسخه دزدي استفاده مي كنن توي خارج از ايران هم هستند هميشه مردم تقريبا 80 درصد از نرم افزارهاي اصلي استفاده مي كنن.
در مورد حركت منظورم شما نبودي منظورم ايستادن در مورد برداشته شدن حريم اقتصاد جهاني بود كه اجازه ميده از نسخه هاي اصلي استفاده كنيم.
مي دوني چرا اينقدر عاشق ازاد شدن تجارت هستم.
به 3 دليل:
اولا مي تونيم از نرم افزار هاي اصلي استفاده كنيم.
دوما به دليل گران شدن نرم افزار هاي اصلي تخصص هاي حرفه اي افراد در بين ديگران به چشم مياد.مثلا اگه شما يه فتوشاپ كار حرفه اي باشه به راحتي مي توني كار كني ديگه كسي كه از فتوشاپ فقط چسبوندن سر عكس رو بلد هست نمي تونه جاي شما رو بگيره چرا كه نمي تونه نسخه اصلي رو بخره.
سوما امكانات نرم افزار هاي ازاد به چشم مياد.
ناراحت نشو منظوري نداشتم بيل گيتش جاي ديگه دنيا داره پول پارو مي كني نبايد اينجا سرش بحث كرد.
به قول خود بيل گيتس مي گفت من اگه يه 1000 دلاري بيبنم بر نمي دارم چرا كه تا دلا بشم در آمدم بيشتره.

موفق باشي

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #33 : 20 آذر 1387، 04:56 ب‌ظ »
من تو يك سايت خوندم كه تو روسيه 95% ويندوز كپي استفاده مي كنند
البته قصد من تطهير كار خودمون نيست
تو جاهاي ديگه هم هنوز ويندوز كپي استفاده مي كنند؟!؟!؟
----------------------
به نظر من هم بيلي واقعا جنايتكاره
به راحتي خيلي نرم افزار هاي زيادي رو با اين انحصار طلبي نابود كرده
فقط ما نت اسكيپ رو مي شناسيم
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
« پاسخ #34 : 21 آذر 1387، 07:58 ق‌ظ »
تاپیک خیلی خیلی جالبی بود
کلی نظرم در باره کلنگ گیتس عوض شد  ???
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین Cyber Man

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • و در روز هشتم دنیای مجازی را آفرید
« پاسخ #35 : 21 آذر 1387، 11:37 ق‌ظ »
باز هم همان حکایت همیشگی

اما خواهشا یک به حرفهای من توجه کنید و تا آخر بخونید:

1. اقتصاد در حال تغییر هست. تا چند سال پیش برای داشتن ایمیل باید هزینه پرداخت می شد اما حالا به صورت رایگان وجود دارد نمونه GMAIL. در حال حاضر اقتصاد دنیا به سمت خدمات پیش می رود. یعنی من به طور رایگان این محصول رو در اختیار شما می زارم بعد به خاطر خدمات هزینه دریافت می کنم. زمان ویندوز 95 و قبلتر اقتصاد به همین شکل بود. حتی Unix هم تجاری شد. که به ناچار تننباوم Minix رو برای آموزش نوشت و بعد Linus اون رو به linux تبدیل کرد. البته از آن زمان برای شکستن Close Source تلاشهای زیادی شد. که کار لینوس ادامه همین فعالیت بود ( درست شبیه فعالیت ضد فرهنگ عرب که ادامه اون نوشتن شاهنامه توسط فردوسی بود). اینجا حکایت حکایت رقابت تجاری است. به هر نحو ممکن با Close Source بودن یا Open Source بودن. بیل گیتس دزد نبود. قبل برنامه نویس یک شبیه ساز سیستم عامل بود و بعدا آنرا به داس تبدیل کرد که بر روی کامپیوتر یک شرکت بسیار کوچک امتحان کرد. ایده های میحط کاربر و بقیه چیزها برای شرکت زیراکس بود یک قابلمه دانشمند خوش فکر علوم کامپیوتر و متاسفانه فاقد تفکر تجاری و بعضا این ها به دست شرکتهای دیگر افتاد و فقط بیل گیتس هم نبود مثلا HP نیز این استفاده رو برد. بیل گیتس یک متفکر تجاری بود که از قرار دادن ایده های خود و دیگران به این مهم و موقعیت دست یافت. بازار تجارت بازار خاله بازی نیست کتاب Business As War رو بخونید . اگر Netscape از دور خارج شد جای دلسوزی نیست. باید در روش خود را عوض می کرد شبیه کاری که Firefox کرد و یا حتی مدل تجاری Google. به یاد قانون بقای داروین.
دوستان حکایت تجارت همین است.

موفق باشید
Cyber Man

حکایت زیاد است. هر حرکت سویی دارد و هدفی . نگاهی بیاندازید بر تفکر مارکس و چه شد بقیه راه! و از این داستان بسیار است.
هزار بار مراجعه اما برای همیشه مرخص از دنیای واقعی

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #36 : 22 آذر 1387، 01:26 ق‌ظ »
اسنیک جان اینها همش بازیهای تجاری Dell برای فروش بیشتر نه چیز دیگه حالا یکم هم منت سر لینوکسی ها گذاشته بماند اما همانطور که Cyber Man هم اشاره کرد این تجارت نه چیز دیگه. ;D
خیلی از آنتی ویروس ها با لایسنس اصلی یک ماهه بطور کامل کار میکنن اما بعد از این مدت یکسری خدمات خودشون مثل آنتی اسپم رو از کار میندازند و فقط خود آنتی ویروس میمونه.
در مورد ویستایی هم که گفتید ربطی به گیتس نداره این طرح بالمر بود که حالا توش مونده و داره ویندوز 7 رو برای جبران خرابکاریش آماده میکنه. راستی اگه اینقدر ناراضی هستی پس چرا استفاده می کنی ؟
اما در مورد نرم افزار های اصلی در ایران مگه ایرانی ها غیر برنامه های حسابداری و چندتایی اداری کار دیگه ای کردن که ما بیخبریم آقا جان نرم افزار خط X  که فقط 12 هزار تومان پول هست الان قفل شکستش فراوانه ...
در ضمن من که از خدامه که تجارت آزاد بشه و بتونم نرم افزار و خدمات رو اصلی بگیرم.
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #37 : 23 آذر 1387، 09:15 ق‌ظ »
سلام
با هردوتون موافقم ولبي چند تا نكته
1 از ويندوز ويستا استفاده مي كنم چون براش به زور پول دادم.
2 netscape‌ از دور خارج شد به دليل اينكه مايكروسافت قانون ضد انحصار طلبي آمريكا رو ناديده گرفت.

موفق باشيد

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین Cyber Man

• Full Member
  • *
« پاسخ #39 : 25 آذر 1387، 01:39 ب‌ظ »
خسته شدم از این جنگ

بابا به خدا هر کدوم یه نقاط قوت دارن یه نقاط ضعف.

vista bad---- viata bad

براي يادآوري
http://badvista.fsf.org/

امیر جان قربون شکل ماهت برم این سایت مثل اینه که به یه آرایشگر بگی موهام خوبه؟!!!

حالا یکی تو یه جایی یه کاری کرده پولشم گرفته رفته. شما به بزرگواری خودت ببخش

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #40 : 25 آذر 1387، 07:45 ب‌ظ »
سلام
2 netscape‌ از دور خارج شد به دليل اينكه مايكروسافت قانون ضد انحصار طلبي آمريكا رو ناديده گرفت.

موفق باشيد

شما کی لپ تاپ رو خریدی ؟

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 26 آذر 1387، 01:50 ب‌ظ »
سلام

موفق باشيد

شما کی لپ تاپ رو خریدی ؟

سلام
دوماه بیش
موفق باشی

آفلاین Cyber Man

• Full Member
  • *
« پاسخ #42 : 28 آذر 1387، 08:09 ق‌ظ »
سلام

موفق باشيد

شما کی لپ تاپ رو خریدی ؟

سلام
دوماه بیش
موفق باشی

الان لب تاپهای زیادی هست که اصلا سیستم عامل ندارن و یا linux روش نصبه .
حالا مارک و مدلش چی هست

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2037
    • All About Me
« پاسخ #43 : 28 آذر 1387، 11:07 ق‌ظ »
سلام

موفق باشيد

شما کی لپ تاپ رو خریدی ؟

سلام
دوماه بیش
موفق باشی

الان لب تاپهای زیادی هست که اصلا سیستم عامل ندارن و یا linux روش نصبه .
حالا مارک و مدلش چی هست

DELL. لپ تاپ های دیگرو نمیدونم

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #44 : 28 آذر 1387، 08:22 ب‌ظ »
اسنیک جان شما 2 ماه پیش بلکه قبل تر از آن هم میتونستی لپ تاپ با اوبونتو را بخری