انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: زندگی نامه بیل گیتس در یک نگاه  (دفعات بازدید: 17720 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 379
  • violence solve everything
    • به دلیل رعایت قانون کپی رایت حذفش کردم
پاسخ به: زندگی نامه بیل گیتس در یک نگاه
« پاسخ #15 : 14 آذر 1387، 12:21 ق‌ظ »
انگلیسی ها یه ضرب المثل دارن که میگه " هر وقت کسی رو مورد اشاره قرار دادی مواظب باش چون با سه انگشت دیگت خودتو نشون میدی "  حضرات طور صحبت میکنن انگار تا به حال از نرم افزار قفل شکسته استفاده نکردن  >:(  و یک قدیس بوده و هستند.

اون تونست از همون نرم افزار بهترین استفاده رو انجام بده و کلی هم موفق باشه و به عنوان یک مدیر لایق و خوب قبولش دارم و به نظرم از مسیرش هم خارج نشد بلکه تا زمانی که در شرکت بود همه چیز مرتب بود و این استیو دیوانه خراب کاری نمی کرد. قبول دارم که در برخی موارد اشتباهاتی کرد اما سریعا از اونها درس گرفت و مسیرش رو تصحیح کرد.

"انسان های ناموفق دایما از دیگران ایراد میگیرند" . تا حالا خودمون چیکار کردیم که از دیگرا ایراد میگیریم. مثلا از زمانی که وارد دنیایی متن باز شده ایم  ???

امیدوارم کسی از حرفام ناراحت نشه اما گاهی هم یه سوزن به خودمون بزنیم بد نیست
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #16 : 14 آذر 1387، 08:54 ق‌ظ »
سلام
من خودم مدتها از نرم افزار های قفل شکسته استفاده می کردم چرا؟
۱- به یه دلیل ساده اصل نرم افزار در دسترس نبود
۲- اصلا چیز زیادی هم در این مورد نمی دونستم(دوران جهالت)
البته الان دارم از لینوکس استفاده می کنم و تقریبا تمام نیازامو بر آورده می کنه.
ولی این بحث جداست.
آقای بیل گیتس عزیز و  نازنین از طریق این دزدی تقریبا پولدارترین مرد دنیا شد.
نشنیدی می گن اگه از یه باغ سیب هرچی بکنی بخوری مشکلی نداره اما اگه برداری ببری دزدی محسوب میشه.
تویه بیشتر کشورها هم این مورد صادقه می تونی از اینترنت هرچی دلت خواست نسخه های دزدی نرم افزار رو بگیری و استفاده کنی ولی اگه یه کپی ازش بفروشی میگیرن پوستتو می کنن.
در مورد درس گرفتنش هم باید بگم فکرشو بکن یه دزدی می کنی و میلیونر میشی دیگه لازم نیست دزدی بکنی با پولت و استخدام چند تا برنامه نویس خبره راحت می شه میلیاردر شد.
موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #17 : 14 آذر 1387، 01:25 ب‌ظ »
سلام
من خودم مدتها از نرم افزار های قفل شکسته استفاده می کردم چرا؟
۱- به یه دلیل ساده اصل نرم افزار در دسترس نبود
۲- اصلا چیز زیادی هم در این مورد نمی دونستم(دوران جهالت)
البته الان دارم از لینوکس استفاده می کنم و تقریبا تمام نیازامو بر آورده می کنه.
ولی این بحث جداست.
آقای بیل گیتس عزیز و  نازنین از طریق این دزدی تقریبا پولدارترین مرد دنیا شد.
نشنیدی می گن اگه از یه باغ سیب هرچی بکنی بخوری مشکلی نداره اما اگه برداری ببری دزدی محسوب میشه.
تویه بیشتر کشورها هم این مورد صادقه می تونی از اینترنت هرچی دلت خواست نسخه های دزدی نرم افزار رو بگیری و استفاده کنی ولی اگه یه کپی ازش بفروشی میگیرن پوستتو می کنن.
در مورد درس گرفتنش هم باید بگم فکرشو بکن یه دزدی می کنی و میلیونر میشی دیگه لازم نیست دزدی بکنی با پولت و استخدام چند تا برنامه نویس خبره راحت می شه میلیاردر شد.
موفق باشی
1-از نظر بنده دزدی، دزدی و هیچ فرقی نمیکنه.
2-اگه تو همون کشور ها که فرمودید بفهمند شما نرم افزار قفل شکسته دارید بازم پوستتون رو می کنن چه بفروشی یا خیر.
3- اگه چیزی که شما میگید درست هست پس چرا جلوی کارش رو نگرفتن ؟
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

آفلاین Meys@m

• Full Member
  • *
  • ارسال: 190
  • ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
« پاسخ #18 : 15 آذر 1387، 02:11 ب‌ظ »
نقل‌قول
يك ضرب المثل قديمي انگليسي مي گه اگه يه نفرو بكشي اعدامت مي نن اگه 100 نفرو بكشي منفور جامعه مي شه اما اگه 1000 نفرو بكشي قهرمان مردم مي شي.
قشنگ بود ، ممنون
نقل‌قول
"انسان های ناموفق دایما از دیگران ایراد میگیرند" . تا حالا خودمون چیکار کردیم که از دیگرا ایراد میگیریم. مثلا از زمانی که وارد دنیایی متن باز شده ایم  ???
من هنوزم از نرم‌افزارهای قفل شکسته استفاده میکنم (مثل ویندوز  :o )،ولی اگه با انصاف برخورد کنیم بیل گیتش یه فرد بزرگ در دنیای نرم‌افزارِ ، درسته که دزدی کرد ولی بعپ توبه کرد و کاراش رو درست کرد :) ، به هر حال یه فرد بزرگه.
به قول همون دوستمون ما که سورس لینوکس مجانیو  اخلاقی در اختیارمونه تا حالا چیکار کردیم که از بنده خدا ایراد می گیریم  ;)
ضمنا به نظرم یه کم عکس بی ادبی بود ، نبود؟
from freedom came elegance

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 16 آذر 1387، 10:28 ق‌ظ »
سلام
نه رفيق در جريان نيستي.
اگه دقت كني شركتها زياد دنيال جلوگيري كردن از پخش نرم افزار هاي قفل شكسته نيست چراكه خارج از اين ممكلت اونيكه براي مصرف كننده مهمه نرم افزار نيست بلكه خدمات پس از فروششه.وقت خدمات پس از فروش نداشته باشي يا بايد خبره باشي و يا بيخيال استفاده از نرم افزار بشي.
در مورد بيل گيتس خريد داس از يه هكر زماني بود كه هنوز مساله سرقت نرم افزار زياد مطرح نبود تا اونجائي كه مي دونم يه بارم رفت دادگاه اما قصر در رفت.با توجه به قانون مجازات مضاعف دوبار نميشه از يه نفر بابت يه جرم اعاده دعوي كرد.
وقتيم كه مساله سرقت نرم افزار جدي شد ديگه آقاي بيل بارشو بسته بود.
ما نمي خوايم اينجا بيل گيتس رو محاكمه كنيم.
اونم براي خودش آدم زرنگي بوده كه تا به اينجا رسيده انصافا هم توي خيلي از پيشرفتها مديون سيستم عامل بسته ويندوزيم.
موفق باشي

آفلاین کامران

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
« پاسخ #20 : 16 آذر 1387، 11:03 ق‌ظ »
ازیه هکر سیاتلی به قیمت 50هزاردلارخرید
دوما ادعای این که از یه سیستم دیگه کپ شده روهم با دلایلی عجبیب برطرف کرد
ادعایی که برای دنیای متن بازهم بود و بازهم باارائه دلایلی برای متن بازها هم برطرف شدویه سند قانع کننده برای متن شد.
ایا بهترنیست یه عکس مشابه برای لینوس توروالدز بسازید ؟؟
درسته بیل خیلی پولدارشد ولی بایه درصدی ازاین ثروت زیاد به خیلی ازمردم نیازمند وفقیردنیا کمک میکنه
شاید اینخودشم یه جور تبلیغات باشه ولی بازهم کارمفیدیه
« آخرین ویرایش: 16 آذر 1387، 11:07 ق‌ظ توسط شیدوک »
خدايا! به من رفيقی بده که با من گريه کند...
 دوستی که با من بخندد را خودم پيدا خواهم کرد!!!

آفلاین amir3608

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #21 : 16 آذر 1387، 11:27 ق‌ظ »
دوستانی که آزاد اندیش هستن دقت کنن اگر گیتس بخواد پول ویندوزشو از ما بگیره "با عضو شدن در تجارت جهانی باید دهها ملیارد دلار غرامت پرداخت کنه مملکت گل و بلبل ما" فکر کنم کل کشور ما بخوابه . شما هم حتما میگید که خوب لینوکس استفاده میکنیم و من هم میگم که آره میکنیم اما همه نرمافزار ها نسخه لینوکسی ندارند و و اونایی هم که دارند در لینوکس برخی هاشون به خوبی ویندوز کار نمیکنن .

لطفا به جای شعار دادن منطقی فکر کنین و در نظر بگیرین در این دنیا شاید صدها هزار شرکت نرمافزاری وجود دارند که برای ویندوز برنامه تولید میکنن و درآمد دارند و خود بیل گیتس هم چنان شخصیت والایی داره که من و شما به این راحتی ها نمیتونیم متهمش کنیم .

خلاصه اینکه شاید بشریت مدیون سیستم عامل ویندوز هست و سیاست گذار و پایه ریز اون کسی جز گیتس نیست .

در مورد مک هم بهتر حرف نزنیم چون راهی که میره به کل جدا از لینوکس و ویندوز هست .

ارادتمند همه دوستان
امیر

بر سر تربت من
بنویسیدجُکی
که بخندند برآن آدمیان
واز آن خنده ی قهقه شده شان
بپُکد صورتشان
و بریزد بیرون
همه چیزی که درون بدنِ ایشان است.
و بخندم در قبر

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 16 آذر 1387، 01:18 ب‌ظ »
ازیه هکر سیاتلی به قیمت 50هزاردلارخرید
دوما ادعای این که از یه سیستم دیگه کپ شده روهم با دلایلی عجبیب برطرف کرد
ادعایی که برای دنیای متن بازهم بود و بازهم باارائه دلایلی برای متن بازها هم برطرف شدویه سند قانع کننده برای متن شد.
ایا بهترنیست یه عکس مشابه برای لینوس توروالدز بسازید ؟؟
درسته بیل خیلی پولدارشد ولی بایه درصدی ازاین ثروت زیاد به خیلی ازمردم نیازمند وفقیردنیا کمک میکنه
شاید اینخودشم یه جور تبلیغات باشه ولی بازهم کارمفیدیه
سلام
دوست من بخش خيريه در بيشتر كشورها جزوه ماليات حساب ميشه.
مثلا اگه 2 درصد از درآمد خرج خيريه بشه 3 درصد از مالياتشون كم ميشه واسه همينم  عاشق خيرين.
موفق باشيد

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #23 : 17 آذر 1387، 04:01 ق‌ظ »
دوستانی که آزاد اندیش هستن دقت کنن اگر گیتس بخواد پول ویندوزشو از ما بگیره "با عضو شدن در تجارت جهانی باید دهها ملیارد دلار غرامت پرداخت کنه مملکت گل و بلبل ما" فکر کنم کل کشور ما بخوابه . شما هم حتما میگید که خوب لینوکس استفاده میکنیم و من هم میگم که آره میکنیم اما همه نرمافزار ها نسخه لینوکسی ندارند و و اونایی هم که دارند در لینوکس برخی هاشون به خوبی ویندوز کار نمیکنن .

لطفا به جای شعار دادن منطقی فکر کنین و در نظر بگیرین در این دنیا شاید صدها هزار شرکت نرمافزاری وجود دارند که برای ویندوز برنامه تولید میکنن و درآمد دارند و خود بیل گیتس هم چنان شخصیت والایی داره که من و شما به این راحتی ها نمیتونیم متهمش کنیم .

خلاصه اینکه شاید بشریت مدیون سیستم عامل ویندوز هست و سیاست گذار و پایه ریز اون کسی جز گیتس نیست .

در مورد مک هم بهتر حرف نزنیم چون راهی که میره به کل جدا از لینوکس و ویندوز هست .

+1
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #24 : 17 آذر 1387، 03:57 ب‌ظ »
واقعا ببخشيد فقط من تحت تبليغات اپل افتادم كه ميگه
بيلي دستگاه كپيت خراب شده!!؟!؟!؟
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 17 آذر 1387، 04:30 ب‌ظ »

سلام
دوست من ببين من منظورتو درست فهميدم ايران به تجارت جهاني وارد بشه و ما مجبور باشيم كه از ويندوزهاي اصلي اسفاده كنيم.اونوقت ممكلت ما از كار مي افته.
چند تا نكته به نظرم مي رسه.
1- اولا مگه مملكت ما الان بيداره كه اونوقت بخوابه.
2- فكر نكنم مشكلي با نرم افزارخاي غير رايگان داشته باشيم چرا مثال مي زنم.مرسدس بنز مدل xمياد قيمت جهاينيش 130 هزار دلاره وارد ايران كه ميشه حدودا 500 هزار دلار قيمت داره توي آلمان توي هر خيابان اصلي فقط 2 تا ديده ميشه توي ايران توي خيايان فرعي سه تا.
فلان ماشين 40 هزار دلار قيمتشه توي ايران (توي كشورهاي همسايه 10 هزار) به اندازه ماشيهاي 5 هزار دلاري توي خيابان ديده ميشه.به قول يكي از دوستانم ايران يكي از ثروتند ترين مردمان جهان رو داره.فقط بايد بلد باشي جنستو كه خيلي گرونه به چه صورت به خورد مردم بدي.
3- اين بحث خارج از مقوله ماست.
4- مساله متهم كردن يك فرد نيست وليكن جناب بيل گيتس بزرگ در زندگي موفقش دقيقا مثل دزديه كه با پول اولين دزديش سرمايه گذاري كرده و ثروتند شده و حالا ديگه هيچ كس يادش نمياد كه طرف كي بوده.
5- اينا شعار نيست وليكن اگه بيل گيتس نبود الان همگي داشتيم بجاي ويندوز بحث mac os‌ و لينوكس رو مي كرديم اگرچه بشريت مديون بيل گيتسه ولي اگه نبود مطمئنا شركتهاي بزرگي مثل اپل جاشو مي گرفتن.
6- متاسفانه ما فراموش كردي كه چطور netscape بيچاره كه مخترع گشت و گذار در اينترنت بود توسط انحصار طلبي مايكروسافت از بين رفت.
7- هر وقت يه نوت بوك مي خري يادت باشه كه مجبوري روش پول يه سيستم عامل رو بدي كه هيچ انتخابي روش نداري اونوقت يه درود بر روح بيل گيتس بفرست.

موفق باشي

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 17 آذر 1387، 07:31 ب‌ظ »
فکر کنم این دوستمون اسنیک یه پدر کشتگی اساسی با بیل گیتس داره . در مورد مک هم باید بگم در حدی نیست که با لینوکس و ویندوز بشه مقایسش کرد سیستم عاملی که در کمتر از 10 دقیقه اون هم فقط با نرم افزارهای مجاز روی خودش هک بشه بدرد سطل زباله هم نمی خوره . نوآوری های زیادی داشته که البته به خاطر سخت افزار گرانش هم باید این کار رو میکرده و اگر نه کی مک میخرید.

در ضمن اگه یه کم منصف باشی می بینی بیل باعث شده تا پیشرفت ها IT شتاب بیشتری داشته باشن و اکثر نرم افزارها ابتدا نسخه ویندوزی دارند و بعد نسخه لینوکسی یا مشابه اون.

در مورد فروختن جنس هم تو ایران شما مواد خوراکی و اجناس تجملی را می تونید تا اونجایی که قدرت دارید گران بفروشید اما اگه در ایران زندگی میکنی باید بدانی که این کار در مورد نرم افزار محاله.

در مورد netscape هم نه اون رو فراموش نکردیم و من تمام نسخه های اون رو آرشیو کردم دلیل از بین رفتنش هم ماکروسافت نیست بلکه Opera بخاطر پخش بهتر مرورگری با همین نام تولید netscape رو خاتمه داد.

بیل تونست بقول شما با اولین دزدیش بارش رو ببنده اما ما با این همه دزدی هنوز ....

در مورد لپ تاب هم من که تازگی یه Dell گرفتم روش اوبونتو بود ( نامردا نسخه 7.10 انصافا یکی از بهترین نسخه ها بود ) اگه روی لپ تاپها Xp یا Vista می بینی این کار بیشتر مربوط به فروشنده ها و تقاضای مردم است و ربطی به بیل و شرکتش نداره

آفلاین amir3608

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #27 : 17 آذر 1387، 09:28 ب‌ظ »
بنده بابت طرفداری از گیتس پول نمیگیرم .

دوست من فکر کنم انحصار طلبی شرکتها زیاد هم جنایت کارانه نباشه . در زمان ما رقابت شدید تر و شدید تر میشه . و شرکتها مجبورن جواب سهالم دارهاشون رو بدن .

به نظر من به جای اینکه ماکروسافت رو متهم کنیم باید نتاسکیپ رو متهم کنیم که چرا نتونست در برابر اونا مقاومت کنه . کاری که موزیلا یا حتی اپرا "تا حدی" به خوبی از پسش بر میان .

کشور میخوابه چون کمتر کسی میتونه قیمت های نرمافزار هایی که دزدیده "یکیش ویندوز" رو بده و البته همه مثل شما نمیتونن اپن سورس استفاده کنن و برخی اوقات هم اصلا امکانش نیست .

به هر حال بنده اصل عرضم این بود که اینتور بی محابا به گیتس حمله نکنیم  شما رو نمی دونم اما بنده حس میکنم که در حدی نیستم که اینجور مطمئن رد کنم همه نبوغ و خلاقیت کسی که میگن بهره هوشیش بیشتر از 160 هست .

در مورد دزدی هم که فکر کنم اول با پول خریده و با زرنگی که داشته طوری قرارداد بسته که طرف از حقوق بعدی کارش محروم شده . شما بودین این کار رو نمیکردین؟؟

و اینکه واقعا بشریت مدیون گیتس و امثال ایشون هست . ما و شما فقط تماشا میکنیم .

ممنونم .
ارادتمند همه دوستان
امیر

بر سر تربت من
بنویسیدجُکی
که بخندند برآن آدمیان
واز آن خنده ی قهقه شده شان
بپُکد صورتشان
و بریزد بیرون
همه چیزی که درون بدنِ ایشان است.
و بخندم در قبر

آفلاین Hamed Afra

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
    • ilinux
« پاسخ #28 : 17 آذر 1387، 10:05 ب‌ظ »
سلام
دوست من ببين من منظورتو درست فهميدم ايران به تجارت جهاني وارد بشه و ما مجبور باشيم كه از ويندوزهاي اصلي اسفاده كنيم.اونوقت ممكلت ما از كار مي افته.
چند تا نكته به نظرم مي رسه.
1- اولا مگه مملكت ما الان بيداره كه اونوقت بخوابه.
2- فكر نكنم مشكلي با نرم افزارخاي غير رايگان داشته باشيم چرا مثال مي زنم.مرسدس بنز مدل xمياد قيمت جهاينيش 130 هزار دلاره وارد ايران كه ميشه حدودا 500 هزار دلار قيمت داره توي آلمان توي هر خيابان اصلي فقط 2 تا ديده ميشه توي ايران توي خيايان فرعي سه تا.
فلان ماشين 40 هزار دلار قيمتشه توي ايران (توي كشورهاي همسايه 10 هزار) به اندازه ماشيهاي 5 هزار دلاري توي خيابان ديده ميشه.به قول يكي از دوستانم ايران يكي از ثروتند ترين مردمان جهان رو داره.فقط بايد بلد باشي جنستو كه خيلي گرونه به چه صورت به خورد مردم بدي.
3- اين بحث خارج از مقوله ماست.
4- مساله متهم كردن يك فرد نيست وليكن جناب بيل گيتس بزرگ در زندگي موفقش دقيقا مثل دزديه كه با پول اولين دزديش سرمايه گذاري كرده و ثروتند شده و حالا ديگه هيچ كس يادش نمياد كه طرف كي بوده.
5- اينا شعار نيست وليكن اگه بيل گيتس نبود الان همگي داشتيم بجاي ويندوز بحث mac os‌ و لينوكس رو مي كرديم اگرچه بشريت مديون بيل گيتسه ولي اگه نبود مطمئنا شركتهاي بزرگي مثل اپل جاشو مي گرفتن.
6- متاسفانه ما فراموش كردي كه چطور netscape بيچاره كه مخترع گشت و گذار در اينترنت بود توسط انحصار طلبي مايكروسافت از بين رفت.
7- هر وقت يه نوت بوك مي خري يادت باشه كه مجبوري روش پول يه سيستم عامل رو بدي كه هيچ انتخابي روش نداري اونوقت يه درود بر روح بيل گيتس بفرست.

موفق باشي

« آخرین ویرایش: 17 آذر 1387، 10:09 ب‌ظ توسط Hamed Afra »

آفلاین soleymani

• Full Member
  • *
  • ارسال: 206
« پاسخ #29 : 18 آذر 1387، 06:01 ق‌ظ »
آقا من فکر کنم اگه به تاریخ دو شرکت اپل و مایکروسافت یه نگاهی بکنید خیلی از مسایل در مورد بشریت حل میشه  ;D
اگه تونستید حتما فیلم pirates of silicon valley رو نگاه کنید تا ببنید تاریخ این دو تا شرکت چی بوده و اصلا چرا اپل تو اون زمان شکست خورد.