انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247345 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین h4x0r

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
    • h4x0r's homepage
پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #150 : 30 دی 1388، 03:27 ب‌ظ »
من از اوبونتو (linux ( استفاده میکنم چرا ؟
چون هروقت بیکار میشم یک نرم افزار جدید نصب میکنم.
چون تو اینترنت میگردم که ترفندی یاد بگیرم
چون خوشکل
چون کارایی میکنه که ویندوز نمیتونه
چون ویروس ممنوع
چون سبکه
چون ...................
ولی یک ضعف داره البته ضعف لینوکس نیست
اونم این که یک ide مثل dreamveawer نداره :'(

IDE که زیاد هست از eclipse و netbeans و aptana بگیر تا kompozer و  bluefish و اینا  ;D
تا تیرماه ۱۳۸۹ نیستم

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #151 : 30 دی 1388، 08:53 ب‌ظ »
سلام
این تاپیک رو تازه دیدم منم گفتم یه 2تائی دلیل بیارم.

موقعی که لپ تاپ رو خریدم محبور بودم از ویستا استفاده کنم و بهمین دلیل بعد از چند سال دوباره رفتم سراغ ویندوز (آحه پولشو داده بودم دیگه ) دیدم خیلی هم بد نیست اما راستش دنیای لینوکس برا به دو دلیل راحتتر بود

دلیل اول: دیگه توی لینوکس به همه چیز عادت کرده بودم هر وقت مشکلی داستم دوستان زیادی توی این فروم داشتم که کمکم می کردند در حالیکه در دنیای ویندوز متخصصان زیادی وجود نداشتند و یا اگه بودند مثل خود ویندوز closed source بودند(البته این بخاطر دلیل دوممه)

دلیل دوم و اصلی:  لینوکس یه اعتقاده، اعتقاد به آزادی ، اعتقاد به رهائی . چیزی که در ویندوز به آدم نمی دن. فکر کنید یک ماشین می خرین بهتون می گن فقط حق داری با هاش رانندکی کنی حق نداری یه بار هم در کاپوت رو بالا بزنی ببینی توش چه خبره . در لینوکس یاد گرفتم که آزاد باشم و این آزادی رو به بقیه هم هدیه بدم.

در اصل لینوکس روح آزادی طبیعت در دنیای خشک دیجیتاله( اگه فلسفی گفتم منو ببخشید اما به نظرم واقعا همینطوره) . آرامش همیشه با راحتی بدستنمی یاد خیلی ها در عین مشکلات بسیار آرامند . همیشه نصب راحت یک مودم و یا کارت صدا برای آدم جالب نیست.
امید وارم درک کنید منظورم چیه
با تشکر

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
« پاسخ #152 : 30 دی 1388، 09:56 ب‌ظ »
با snake در مورد اول کاملا موافقم ;D

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
« پاسخ #153 : 01 بهمن 1388، 11:06 ب‌ظ »
سلام  :)
منم میخواستم نظرم رو بگم.راستش گذشته از اینکه اوبونتو(لینوکس)توانایی انجام خواسته های ما رو داره یه چیزی داره که ویندوز نداره.آزادی این همون چیزیه که در تموم لایه های زندگی کاربر نفوذ میکنه وباعث رشدش میشه!
روحیه آزاد و میل به کار گروهی ورشد جمعی.با زحمت نکته ای رو بدست میاری و براحتی بدیگران هدیه میدی و خودتو درون دریایی میبینی که از قطره قطره کاربران درست شده و خودتو تنها حس نمیکنی.
همین روحیه کاری کرده برای مشکل کسی که اصلا نمیدونی کجاست وقت بگذاری در صورتی که هیچ نفع ظاهری نداره(نا محرمان این خانه از درک این مطلب عاجزند  ;))
برای من که این طوری بوده والان درزندگی بیشتر اجتماعی شدم و سعی میکنم ببخشم تا بدست بیارم.کمک کنم تا کمکم کنند....
همین قدر برام کافیه  :D

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #154 : 02 بهمن 1388، 12:10 ق‌ظ »
سلام  :)
منم میخواستم نظرم رو بگم.راستش گذشته از اینکه اوبونتو(لینوکس)توانایی انجام خواسته های ما رو داره یه چیزی داره که ویندوز نداره.آزادی این همون چیزیه که در تموم لایه های زندگی کاربر نفوذ میکنه وباعث رشدش میشه!
روحیه آزاد و میل به کار گروهی ورشد جمعی.با زحمت نکته ای رو بدست میاری و براحتی بدیگران هدیه میدی و خودتو درون دریایی میبینی که از قطره قطره کاربران درست شده و خودتو تنها حس نمیکنی.
همین روحیه کاری کرده برای مشکل کسی که اصلا نمیدونی کجاست وقت بگذاری در صورتی که هیچ نفع ظاهری نداره(نا محرمان این خانه از درک این مطلب عاجزند  ;))
برای من که این طوری بوده والان درزندگی بیشتر اجتماعی شدم و سعی میکنم ببخشم تا بدست بیارم.کمک کنم تا کمکم کنند....
همین قدر برام کافیه  :D

+1

آفلاین mhtb

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
« پاسخ #155 : 07 اسفند 1388، 10:20 ب‌ظ »
من یکی که اولین بار از سر داشتن تجربه جدید به ابونتو روی آوردم.نمی د.نم چرا با این که همیشه با ویندوز راحت تر بودم ولی عاشق ابونتو هستم.شاید فکر کنید این طرز فکر از روی احساساته و ... ولی نمی دونم ابونتو چی داره که منو جذب می کنه.حتی بعد از این که با کوبونتو،سوزه،فدورا و...کار کردم.ولی بعد از مدتی کار با هر کدوم پشیمون شدم و به همون ابونتو باز گشتم.ولی باز هم می گم.به جز یک دفعه تا به حال به تنهایی ابونتو رو روی سیستمم نصب نکردم.همیشه با ویندوز همراه بوده.اون یک دفعه هم نتونستم همه ی نیاز هامو برطرف کنم.ولی خیلی دوست دارم پیشرفت ابونتو رو که روز به روز زیاد میشه تو ایران ببینم.

آفلاین parsbin

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
« پاسخ #156 : 16 اسفند 1388، 08:09 ب‌ظ »
با ویندوز شاید بشه گفت راحت ترم
منتها از ویروس و ویروس بازی و دردسر آنتی ویروس و اینا دیگه خسته شدم.از این که هر جوجه هکری با یک تروجان کل زندگی آدم رو میتونه در بیاره.
همچنین از ارورهای عجیب و غریب و هنگ کردن های گاه و بیگاهش هم خسته شده بودم.
شش ماهی میشه از توزیع Mint  استفاده میکنم.خوب جواب داده برام و راضیم.
و از این که همه چیز مثل ویندوز حاضر و آماده نیست و آدم با ویندوز پیشرفت چندانی نمیکنه ولی در لینوکس باید تحرک داشت تا بشه دووم آورد  و این باعث پیشرفت آدم میشه هم بسیار راضیم!

آفلاین Comboy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
« پاسخ #157 : 06 فروردین 1389، 07:08 ب‌ظ »
حدود یکسال پیش دچار عذاب وجدان برای استفاده از نرم افزارهای پولی شدم
برای همین firefox و آنتی ویروس AVG FREE
به جای winamp از VLC و برنامه های دیگه استفاده کردم

اولش از دبیان استفاده می کردم که برام سخت بود، تجربه لینوکس هم نداشتم
الان بیش از دو ماه هست که از اوبونتو استفاده می کنم.
تصمیم گرفته بودم تا قبل از عید، فقط یک پارتیشن از فضای هاردم ماله ویندوز باشه که همین طور هم شد. الان ۸۰ درصد هاردم با فرمت ext4 هست.

برای خواهرم یک اوبونتو سفارشی ساختم.

لینوکس سریعه، باطری لپ تاپ رو نمی خوره. ویروس نمی گیره. هاردت برات نمی زنه زیر آواز. defrag نمی شه.
ویندوز را برای rosetta stone و فتو شاپ و سی شارپ نگه داشتم. البته روز به روز با gimp بیشتر کار می کنم و امیدوارم نسخه ۲.۸ بترکونه. سی شارپ هم جای خودشو به جاوا می ده. اون رزتا هم میشه با wine درستش کرد.
شاید تا قبل از پایان تابستون اون ۲۰ درصد هم که برای ویندوز گذاشتم بپره.
فعلا می خوام ویندوزی که تو vbox باسه نت بوکم نصب کردم پاک کنم و به جاش tiny xp بریزم. نت بوک ۱۶۰ گیگابایتی من فقط ۴ گیگ باسه ویندوز داره. (۵ گیگ هم باسه recovery)

به نظرم لینوکس اوبنتو از نظر رابط کاربری از ویندوز راحت تره.
شاید تازه بودنش باسه یک کاربری که همیشه با ویندوز کار کرده کمی سخت باشه. ولی من خیلی ها رو می شناسم که حاضر نیستن از اکس پی به سون بیان چون می گن باید دوباره کتاب آموزش ویندوز بخرن!

گنوم منطقی تره. جالبه بعد از اینکه حدود ۱۰ سال با ویندوز بودم، کم کم داشتم محیط ویندوز را شبیه به چیزی که بعدا تو گنوم دیدم می کردم. (روح خفته)
« آخرین ویرایش: 06 فروردین 1389، 07:11 ب‌ظ توسط Comboy »

آفلاین SALOOMAN

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
  • آزادی - عشق - انسانیت ===> گنو/لینوکس
پاسخ به: پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #158 : 18 فروردین 1389، 09:57 ق‌ظ »
فعلا می خوام ویندوزی که تو vbox باسه نت بوکم نصب کردم پاک کنم و به جاش tiny xp بریزم. نت بوک ۱۶۰ گیگابایتی من فقط ۴ گیگ باسه ویندوز داره. (۵ گیگ هم باسه recovery)

ها اااا اییییی tinyxp  که گفتی چییه؟
عشق اساس زندگیست.

آفلاین Comboy

• Full Member
  • *
« پاسخ #159 : 20 فروردین 1389، 12:05 ق‌ظ »
ویندوزهایی که قسمت هایی ازشون حذف شده تا سریع تر بوت و اجرا بشن.
من با برنامه nlite یک ویندوز اکس پس مخصوص خودم ساختم که مثلن:
۱- سوالاتی مثل منطقه زمانی و نام کاربر را موقع نصب ازم نمی پرسه
۲- کل فایل های help و انیمیشن های معرفی ویندوز tour را ازش حذف کردم.
۳-درایورهای اضافی حذف
۴- تم ها حذف
۵- از ابتدا سرویس پک ۳ را داره

نتیجه اینکه iso نصب این ویندوز کمتر از ۲۰۰ مگابایت هست و ظرف ۵ دقیقه تو vbox نصب میشه.

nlite برای ویندوز یه جور uck هست برای اوبونتو.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #160 : 04 اردیبهشت 1389، 01:46 ب‌ظ »
خدایا توبه!
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #161 : 04 اردیبهشت 1389، 02:32 ب‌ظ »

لینوکس سریعه، باطری لپ تاپ رو نمی خوره. ویروس نمی گیره. هاردت برات نمی زنه زیر آواز. defrag نمی شه.

تا اونجایی که من میدونم لینوکس بیشتر از ویندوز باطری لپتاپ رو میخره.خیلی
تا چند نسخه پیش هم گاها پیش میومد که به خاطر کم کردن دور هار هارد یهویی میزد زیر آواز اساسی.
البته یکی از دو مشکلی که همچنان با اوبونتو و سایر توزیعهای لینوکس دارم همون باطریه و دیگریشم دمای cpu
دلیلی که من انتخابش کردم اول همون عذاب وجدانه بود.بعدشم امنیت و سرعتش و اینکه با ورود به دنیای لینوکس فهمیدم که واقعا هیچی از کامپیوتر بارم نیست و شروع به یاد گرفتن کردم البته با سرعت مورچه ای :oops:
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
« پاسخ #162 : 04 اردیبهشت 1389، 02:47 ب‌ظ »
سلام
مشکلات دما و عمر باطری رو منم دارم البته تو ۹.۱۰!! تو ۹.۰۴ اصلا اینطور نبود...
اگه تو ۱۰.۰۴ مشکل دما و باطری حل نشده باشه من توزیعمو عوض می کنم. احتمالا دبیان....

آفلاین Comboy

• Full Member
  • *
« پاسخ #163 : 06 اردیبهشت 1389، 10:38 ق‌ظ »

تا چند نسخه پیش هم گاها پیش میومد که به خاطر کم کردن دور هار هارد یهویی میزد زیر آواز اساسی.
البته یکی از دو مشکلی که همچنان با اوبونتو و سایر توزیعهای لینوکس دارم همون باطریه و دیگریشم دمای cpu
دلیلی که من انتخابش کردم اول همون عذاب وجدانه بود.بعدشم امنیت و سرعتش و اینکه با ورود به دنیای لینوکس فهمیدم که واقعا هیچی از کامپیوتر بارم نیست و شروع به یاد گرفتن کردم البته با سرعت مورچه ای :oops:

من اصلا این مشکل را ندارم. البته برای نت بوکم از 3 eeebuntu استفاده می کنم که همون 9.4  هست.
وقتی ویندوز روش نصب بود، باطری زیادی برای کار آنتی ویروس می کشید و همین طور گردش هارد دیسک.

خوب تنظیم کنید که سرعت هارد را نیاره پایین.

System > Preferences > Power  Management

و این گزینه را غیر فعال کنید

Spin down hard disks when possible

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #164 : 07 اردیبهشت 1389، 01:37 ب‌ظ »

من اصلا این مشکل را ندارم. البته برای نت بوکم از 3 eeebuntu استفاده می کنم که همون 9.4  هست.
وقتی ویندوز روش نصب بود، باطری زیادی برای کار آنتی ویروس می کشید و همین طور گردش هارد دیسک.

خوب تنظیم کنید که سرعت هارد را نیاره پایین.

System > Preferences > Power  Management

و این گزینه را غیر فعال کنید

Spin down hard disks when possible

بله.شما درست میفرمایید.من هم گفتم که تا چند نسخه قبل این قضیه دور هارد مطرح بود ولی فکرکنم از 9.04 یه اینور قضیه با همون چیزی که شما گفتی مرتفع شدوقبلش باید دستی این کار رو میکردی.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.