انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247324 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #165 : 30 اردیبهشت 1389، 06:37 ب‌ظ »
برای من هم اغاز کار همین گونه بود ولی پس از ۶۰−۷۰ مگابایت به روز آوری به چیز خوش دستی تبدیل شده 

آفلاین Comboy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
« پاسخ #166 : 03 خرداد 1389، 12:49 ق‌ظ »
بله اوبونتو ۱۰.۴ گیمپ نداره، و قرار هم نیست داشته باشه. چه iso را سه ثانیه بعد از انتشار دانلود کنید و چه ۳ سال دیگه، خبری از گیمپ نخواهد بود.
کانونیکال فکر کرده که گیمپ خیلی تخصصی هست. درست مثل قدیما که php را هم از سی دی رسمی حذف کرد.

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #167 : 03 خرداد 1389، 03:29 ق‌ظ »
اوبونتو کار میکنم چون همه چیز فایل هست و هر گندی که بزنم میتونم فایلشو پاک کنم و دوباره ردیفش کنم .

آفلاین Comboy

• Full Member
  • *
« پاسخ #168 : 06 خرداد 1389، 03:14 ب‌ظ »
اوبونتو کار میکنم چون همه چیز فایل هست و هر گندی که بزنم میتونم فایلشو پاک کنم و دوباره ردیفش کنم .

و خداوند virtualbox را آفرید

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
« پاسخ #169 : 18 خرداد 1389، 11:40 ق‌ظ »
با سلام .

به همون دلیل استفاده ازکامپیوتر ؛ با اوبونتو کار میکنم ؛ چون کامپیوتر برای من یعنی همه چیز و اوبونتو به واقع معنی همه چیز را میفهمد. والاسلام.
من  ا و بو نــــــــــــــــــــــــتو ر ا  دوست  دارم  و  پدرم  دبیــــــــــــــــــــــــــان  ر ا .

آفلاین mohamad123sh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 100
  • LINUX is My life
« پاسخ #170 : 18 خرداد 1389، 03:56 ب‌ظ »
چه حالی داد وقتی نزدیک 70 تا 80 هزار تومن از پول لبتاپم رو دود کردم دادم هوا(لایسنس وین ۷ Home premium ) رایگان دادمش به یکی از بچه ها الانم داره کیفش رو میکنه(چه عرض کنم)
تازه من که از 8.04 با اوبونتو آشنا شدم..... توی 8.10 سه تا CD سفارش دادم ...... توی 9.04 نزدیک 20 تایی سفارش دادم. و تازه برای 9.10 از خودم هزینه کردم و نزدیک 100 تا CD رو رایت کردم و با افتخار اون قسمت از دیسک رو که میگه:«legally free to copy , modify and redistribute»  رو به همه نشون دادم
واقعا افتخار میکنم که از اوبونتو به عنوان سیستم عاملم استفاده میکنم.........

عجب حالی میده که در قید و بند هیچ نرم افزار انحصاری باشی(یا بخر یا برو .....)

وطنم پاره ی تنم..... ای زاد گاه و میهنم ..... بر خاک تو بوسه میزنم .... ایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــران

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #171 : 28 تیر 1389، 01:09 ق‌ظ »
چه حالی داد وقتی نزدیک 70 تا 80 هزار تومن از پول لبتاپم رو دود کردم دادم هوا(لایسنس وین ۷ Home premium ) رایگان دادمش به یکی از بچه ها الانم داره کیفش رو میکنه(چه عرض کنم)
تازه من که از 8.04 با اوبونتو آشنا شدم..... توی 8.10 سه تا CD سفارش دادم ...... توی 9.04 نزدیک 20 تایی سفارش دادم. و تازه برای 9.10 از خودم هزینه کردم و نزدیک 100 تا CD رو رایت کردم و با افتخار اون قسمت از دیسک رو که میگه:«legally free to copy , modify and redistribute»  رو به همه نشون دادم
واقعا افتخار میکنم که از اوبونتو به عنوان سیستم عاملم استفاده میکنم.........

عجب حالی میده که در قید و بند هیچ نرم افزار انحصاری باشی(یا بخر یا برو .....)

سلام
البته فکر کنم دوستت یه ذره با لایسنس ویستا هوم مشکل پیدا کنه چون این الان مایکروسافت لایسنس های رزو شده شرکتهای ساخت لپ تاپو چک می کنه.
در ضمن بهرته دوست من لایسنس ویندوز لپ تاپو هیچ وقت به رفقا لطف نکنی فردا روزگاری که از این ممکلت زدی بیرون (انشا لاتری بردی) چلو در ورود جلوتو میگیرن می گن دارن از لایسنس لپ تاپ شما جای دیگه استفاده می کنن برگردید لطفا بخ گشور خودتون.
این مورد چون برای یکی از دوستان خودم پیش اومد می دونم که الان ججوریه.

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
« پاسخ #172 : 28 تیر 1389، 06:49 ق‌ظ »
در ضمن بهرته دوست من لایسنس ویندوز لپ تاپو هیچ وقت به رفقا لطف نکنی فردا روزگاری که از این ممکلت زدی بیرون (انشا لاتری بردی) چلو در ورود جلوتو میگیرن می گن دارن از لایسنس لپ تاپ شما جای دیگه استفاده می کنن برگردید لطفا بخ گشور خودتون.
این مورد چون برای یکی از دوستان خودم پیش اومد می دونم که الان ججوریه.
این ماله وقتیه که لایسنس به نام کسی ثبت شده باشه!
من که وقتی لپتاپ خریدم اسممو جایی ثبت نکردم!!

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #173 : 28 تیر 1389، 11:07 ق‌ظ »
سلام
این درسته اما طبق قانون جدید لایسنس های لپ تاپ به دلیل ارزانتر بودن نسبت به نسخه خریداری شده با سریال نامبر لپ تاپ متچ می شن.
می تونید اینو توی اینترنت بخونید.
موفق باشید

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین کنجکاو!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 580
  • الکترونیک + برنامه نویسی + لینوکس
    • یک کنجکاو بلاگ!
« پاسخ #174 : 30 تیر 1389، 11:30 ب‌ظ »
امروز اوبونتو10.4 رسید به دستم و یهویی از 8.1 پریدم 10.4!
وقتی نصب تموم شد و خواستم بالا بیام دیدم هنوز ۴ ۵ ثانیه نگذشته بالا اومد! فکر کردم شوخیه! سریع مودمو نصب کردم و اومدم اینترنت و چیزی که دیدم امکانات فوق العاده برای اینترنت از فایرفاکس شروع میشه تا Empathy و  Gwibber و ...! لذت واقعی اینترنت رو بردم (با اینکه دایل آپ بود!)
نمی دونم چرا ولی حس می کنم دسکتاپم بزرگتر شده! محیط بزرگتری رو زیر نظر دارم و می تونم به همه چیز مدیریت کنم! همه چیز تو دست خودمه و همه چیز هم مال خودمه!
سر ظهر توی ویندوز که بودم با اینکه کولر روشن بود از گرما هلاک (!) شده بودم ولی با اوبونتو یه احساس خنکی می کنم! (نمی دونم چطوری ولی واقعاً اینطوره!)
در کل اینکه توی اوبونتوم احساس می کنم به جهان (جهان مجاز از کل سیستم خودمه!) سیطره و تسلط دارم!
هیپیپ هورا!
واسه اینه که اوبونتو رو دوس دارم!  \\:D/[/color]
«پشتکار»«پشتکار»«پشتکار»

آفلاین Bersam

• Full Member
  • *
  • برسام
« پاسخ #175 : 01 امرداد 1389، 08:27 ق‌ظ »
اوبونتو کار می کنم !‌ چون فعلا سابایون یکم اذیت می کنه  :P
جدای از دلایل دیگه که به خاطرشون به لینوکس کوچ کردم ولی از اوبونتو(لینوکس) استفاده می کنم چون می خوام که آزاد باشم  \\:D/ ... چون می خوام هر موقع که دلم خواست دکستاپی شبیه مکنتاش داشته باشم !‌ و هر موقع دلم خواست بزنم یک برنامه رو در به داغون کنم برای این که کاری که من می خوام رو انجام بده نه کاری که خودش می خواد رو :)   ;D بزنم در به داغون کنم همه چیز رو بعد برم توی ای‌ار‌سی ها به ملت گیر بدم تا کمک کنن سیستم رو درستش کنم :)) اوبونتو کار می کنم چون دوست دارم وقتی که سیستمم براش مشکلی پیش می اد خودم بگردم مشکلش رو پیدا کنم اگه همگانی بود ریپورت بدم و اگه مربوط به خودم بود اصلاحش کنم .و اوبونتو رو انتخاب کردم چون که دلم نمی خواد بعد از هر آپگرید سیستمم رو ری‌استارت کنم و همچنین دلم می خواد که سیستمم ۲۴/۷ روشن باشه ! نه این که دقیقا همون موقعی که باهاش کار دارم "هنگ" کنه و تمام برنامه هام رو ببنده ! و از اوبونتو استفاده می کنم به خاطر این که می خوام در یادگیری محدود نباشم :)   \\:D/ ;D \\:D/

همه ی ما با هم برابریم ... لیکن برخی برابر ترند .

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
« پاسخ #176 : 24 شهریور 1389، 12:06 ب‌ظ »
خب خیلی دلایل می تونه داشته باشه و داره  :D

۱−چون که آزاده آزاده و هر کاری دلت خوایت می تونی توش بکنی
۲−مثل ویندوز همه کارو خودش انجام نمیده به کاربر هم اجازه میده در کار های پیشرفته دخالت کنه (مثلا شما در ویندوز پوشه ای به نام /dev ندارید که تمام لینک های سخت افزاری تان تو اون باشه)
۳−رایگانه و آدم عذاب وجدان نمی گیره که سیستم عامل ۵۰۰ دلاری رو رایگان (با کرک) استفاده می کنه.
۴−نیازی به نصب درایور نیست(به جز مودم Dial Up و برخی استثنائات)
۵−نیازی به آنتی ویروس و... نداره
۶−خیلی حیلی سخت هک میشه
۷− مثل ویندوز نیست که فقط خود سیستم عامل ۸ گیگا بایت یا بیشتر جا بگیره.من الان کلی نرم افزار توش دارم با این همه تازه شده ۴٫۵ گیگ.(سبکه و این خیلی خوبه)
۸−load و دمای Cpu رو بالا نمی بره.
۹−تا حالا مشکلی توش پیدا نکردم که نشه حلش کرد.
۱۰−هیچگاه به جز هنگام به روز رسانی Kernel نیاز به Restart نداره٫
۱۱−سیستم فایل Ext4 بسیار هوشمنده و به Defragment نیاز نداره و اعمال Move و Delete و... خیلی خوب توش انجام میشه
۱۲−تو ویندووز می خوای برنامه های گرافیکی ای مثل Aero رو فعال کنی باید کامپیوترت خیلی قوی باشه ولی اوبونتو با یک کامپیوتر متوسط قوی ترین گرافیک های compiz هم راه می اندازه.
۱۳−برای مدیریت شبکه و ...(مثلا مدیریت هاستینگ دامنه و...) از ویندوز و مک بهتر عمل کرده.
۱۴− به ماژول های Programing به راحتی وصل میشه و کنترل کامل تمامی دستگاه ها رو میشه در اختبار گرفت.(البته این گاهی در لپ تاپ ها اگه کاربر تازه کار باشه می تونه به سیستم آسیب بزنه.
۱۵−صفحه کلید استاندارد فارسی فقط در مک و لینوکس هست و در ویندوز نیست
۱۶−چون که عاشق اوبونتو هستم ;D
۱۷−.................

و اما نتیجه
مک>لینوکس>ویندوز

البته گاهی اوقات

لینوکس>مک>ویندوز

« آخرین ویرایش: 24 شهریور 1389، 12:10 ب‌ظ توسط shervinkh »
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org

آفلاین sampady

• Full Member
  • *
  • ارسال: 138
  • سجاد حیدری-یه تازه کار!
« پاسخ #177 : 20 مهر 1389، 06:16 ب‌ظ »
از ابونتو استفاده میکنم چون انعطافش بسیار بالاست!

یه نگاه به پست عکس از دسکتاپ لینوکس بندازید!-بیشتر عکس ها مال اوبونتو هست

در عین زیبایی ساده و در عین ساده ای کاربردی!
یه تازه کار

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #178 : 04 آبان 1389، 03:35 ب‌ظ »
چون  آزاد بودن در انتخاب را می خواستم
چون سلایقم در آن دخیل بوده است
چون برنامه هایش را ما نوشته ایم
چون می خوام رو مرورگرم فلش نصب کنم!!!!!!!
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1398، 12:01 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین danial86

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #179 : 20 آبان 1389، 09:03 ق‌ظ »
اول سلام
دوم اینکه امروز روز دومیه که اوبنتو استفاده میکنم خیلی فوق العاده ست.واقعن لذت بردم اما حیف که میخوام برم سراغ ویندوز.چون برنامه های مورد نیاز منو اجرا نمیکنه حتی با wine.اونهایی که اجرامیشن ناقصند. ](*,) ::)