انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247414 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #375 : 18 اردیبهشت 1395، 01:04 ق‌ظ »
نمیدونم چرا اینقدر راجبش بد میگن
به دلیل این که آزاد نیست. نمی‌دونی چه کار می‌کنه. حریم شخصیت رو زیر پا می‌ذاره. جاسوسی‌ات رو می‌کنه. اقتصاد رو خراب می‌کنه. فقرا رو بیش‌تر می‌کنه. وابستگی می‌آره. شتاب انباشت سرمایه رو افزایش می‌ده. و بعد از همهٔ این‌ها و در کم‌ترین درجهٔ اهمّیت، از نظر فنّی هم خیلی ضعیفه که البته این مورد رو می‌شه در برابر مضرّات دیگرش تقریباً نادیده گرفت!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین naja

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
« پاسخ #376 : 31 خرداد 1395، 03:01 ب‌ظ »
من نظرات دوستان رو خودندم
یه چند تا نکته
نماد انحصار گرایی اپل
ویندوز با تمام باگ هاش از لینوکس دوست داشتنی تره
شرکت مایکروسافت در سرور ها از جدیدترین ویندوز سرور و برای کارمندان ویندوز ترجیحا NT و اتوماسیون های اداری مخصوص

آفلاین naja

• Jr. Member
  • *
پاسخ : پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #377 : 31 خرداد 1395، 03:02 ب‌ظ »
به نظرتون سیستم عامل خود کارکنان ماکروسافت چیه؟ کسی آمار یا اطلاعاتی داره؟
در یک پست اشاره کردم

آفلاین naja

• Jr. Member
  • *
پاسخ : پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #378 : 31 خرداد 1395، 03:30 ب‌ظ »
راستی شاید براتون جالب باشه که بدونید که Microsoft هم با این همه دب دبه و کب کبه خودش روی ۲ تا از سرورهای اصلیش یعنی download.microsoft.com و search.microsoft.com از لینوکس استفاده میکنه!
باور نمیکنید؟ یه سری به سایت http://netcraft.com بزنید و اونجا دومین microsoft.com رو جستجو کنید :D
مایکروسافت همیشه از جدید ترین ویندوز سرور با سیستم جدید Azure استفاده میکنه

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3468
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #379 : 31 خرداد 1395، 03:56 ب‌ظ »
سه نکته:
۱) Azure اصلا جدید نیست.
۲) مایکروسافت اکثر سرورهاش لینوکس هستن. حتی همین Azure روی لینوکس ران میشه
۳) به نظرم شما داری اسپم میدی! چون اومدی توی تاپیکی که مردم راجع به دلایل اوبونتو کار کردنشون می نویسن، هوس قربون صدقه رفتن به مایکروسافت پیدا کردی :) شما میتونی توی انجمن های مایکروسافتی، تا دلت میخواد قربون صدقه بری :) ولی اینجا! انجمن اوبونتو هست!
یه گنو/لینوکسی سابق که الان از ویندوز استفاده می‌کنه و لینوکس رو داخل WSL نگه داشته. سیستم‌عامل مورد استفادهٔ من برای سرور، لینوکس و برای دسکتاپ، ویندوز هست.
این هم از تجربهٔ ۱۵ سالهٔ من از تکنولوژی، نرم‌افزار، لینوکس و برنامه‌نویسی

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
« پاسخ #380 : 31 خرداد 1395، 10:24 ب‌ظ »
من نظرات دوستان رو خودندم
یه چند تا نکته
نماد انحصار گرایی اپل
ویندوز با تمام باگ هاش از لینوکس دوست داشتنی تره
شرکت مایکروسافت در سرور ها از جدیدترین ویندوز سرور و برای کارمندان ویندوز ترجیحا NT و اتوماسیون های اداری مخصوص

ماشینی که هرگز نتونی توش آرامش رو تجربه کنی اما روش علامت بنز نصب باشه دوست داشتنیه؟
اوبونتو رو استفاده می‌کنیم(کنن) چون ویندوز نیست ;D
شما هم سعی کن از سیستم‌عاملی استفاده کنی که باگ نداشته باشه (یا خیلییییی کم داشته باشه و سریعا برطرف شه) و البته خیلی هم دوست‌داشتنی خواهد شد برات ;)
به سومین نکته رسول هم دقت کن دوست عزیز :)

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #381 : 01 تیر 1395، 03:05 ق‌ظ »
@امیر

باهاش بحث نکن, فقط بهش بگو بحث ویندوزش را اینجا نکنه ما ازش تشکر هم می‌کنیم  :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین naja

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #382 : 03 تیر 1395، 02:58 ب‌ظ »
سه نکته:
۱) Azure اصلا جدید نیست.
۳) به نظرم شما داری اسپم میدی! چون اومدی توی تاپیکی که مردم راجع به دلایل اوبونتو کار کردنشون می نویسن، هوس قربون صدقه رفتن به مایکروسافت پیدا کردی :) شما میتونی توی انجمن های مایکروسافتی، تا دلت میخواد قربون صدقه بری :) ولی اینجا! انجمن اوبونتو هست!
۱)منظورم جدیدترین نسخه Azure
۲)سرورای مایکروسافت ویندوزیه
۳)خدایی مقایسه کنین محیط ویندوز 7 رو با اوبونتو 14
خدایی 7 خیلی خوشگله
بگی ویندوز 8 آشغاله قبول 10 هم همینطور ولی ویندوزهای 7 و قدیمی تر چون هسته DOS رو حفظ کردن میتونن رقیب لینوکس باشن
حالا دلیل لینوکسی نبودن مردمو میگم
مردم عاشق زیبایی و کاربری ساده ان من خودم عاشق گنو هستم
مردم دو دسته هستن کاربر عادی کاربر حرفه ای
من که حرفه ایم میتونم با گنو نانو یا گراب کار کنم
اونی که نمیتونه چی
من امار دقیق از این موضوع ندارم ولی فک کنید اخرش 30 درصد کاربر حرفه ای تو جهان باشه
بقیه 70 درصد چی؟ اونا چیکار کنن
بگن چون لینوکس باگ نداره یا مثلا دستم بازتره من که مثلا یه پزشکم بیام خودمو به آب و آتیش بزنم بفهمم گراب چیه

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
« پاسخ #383 : 03 تیر 1395، 06:14 ب‌ظ »
مردم حق انتخاب دارن که یه میزکار خفن استفاده کنن یا یک میزکار ساده.
این تاپیک برای این ایجاد شده که کاربران دلیل استفاده شون از اوبونتو رو بگن نه اینکه بگن چرا استفاده نمیکنیم!
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
« پاسخ #384 : 20 امرداد 1395، 06:34 ق‌ظ »
سه نکته:
۱) Azure اصلا جدید نیست.
My Windows.ir
اینجا هر کاری میخوای بکن.
اشاره به نکته سه

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
« پاسخ #385 : 20 امرداد 1395، 10:03 ق‌ظ »
سه نکته:
۱) Azure اصلا جدید نیست.
My Windows.ir
اینجا هر کاری میخوای بکن.
اشاره به نکته سه
مثلا چه کار کنیم؟؟
بیام بگیم ویندوز بد؟؟
ویندوزم یک سیستم عامل هرکس دوست دار ازش استفاده می کنه و حتما دلایلی برای خودش داره.
دلایل من برای استفاده نکردن از ویندوز:
من از ویندوز xp تا ۱۰ همه رو استفاده کردم ولی سیستم عامل های مبتنی بر گنو/لینوکس ی چیز دیگس .
من خودم روی لپ تاپم ویندوز ۸ ارجینال داشتم به ۱۰ اپگریدش کردم ولی هم ۸ و هم ۱۰ منابع سیستم خیلی زیاد استفاده می کردن مدام ویندوز هنگ می کرد به صورت وحشتناکی از هارد دیسک استفاده می کرد و باعث کندی سیستم میشد.(البته این هم بگم لپ تاپم به نسبت ی سیستم قوی به حساب میاد )...
دلایل استفاده از گنو/لینوکس :
تمام مشکلاتی که توی ویندوز داشتم نداره و با گنو/لینوکس راحتم همین خودش کافی.دو تا دلیل هست که ویندز توی لپ تاپ من زنده نگه داشته
۱)اینترنت اکسپلور(دانشگاه)
۲)این که ارجینال!!!!
من حتی شده چندین روز متوالی سیستم روشن بود و حدود ۳−۴ ساعت در روز suspend و بدون هیچ مشکلی کار می کرد با این که این بین اپدیت هم میشده ولی توی ویندوزم این کار امتحان کردم بعد از  یکی دو روز سیستمم ریست شد!!(البته نمیشه با این نتیجه گیری کرد ولی چیری که من امتحان کردم ) و ویندوز کوچک ترین اپدیتش باید سیستم ریست کنی اونم تا بالا بیاد کلی وقت می گیره.
و...

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #386 : 22 امرداد 1395، 02:33 ب‌ظ »
چون مثل ویندوز نیست که یه نرم افزار به اصطلاح محافظ امنیت بیاد پورتهاتو ببنده و بعد از پاک کردن اون نتونی بری اینترنت و تمام خدمات کامپیوتری ها متفق القول باشن که برای رفع این مشکل باید ویندوزت عوض شه :)

آفلاین Fire.Phoenix

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #387 : 22 امرداد 1395، 03:29 ب‌ظ »
۱.کنجکاوی
۲. خواستم ببینم اگر ویندوز نباشه می‌تونم زنده بمونم که شکر خدا سالم و سرحالم ;)
۳.bash
۴.بعضی کارها توی لینوکس راحت تره بعضی کارها سخت تر
۵.به طور کلی اگر کارش نداشته باشی ساکت‌تر از ویندوزه اگر بخواهی سر به سرش بگذاری چیزهای جالبی بهت نشان میدهد.
۶. همه چیز مثل لگو می‌ماند فقط باید بدونید چه چیزی را به چه چیزی وصل کنید
۷. حس جالبی وقتی روی هر سخت افزاری دسترسی روت میگیری با این پوشه ها روبرو میشی home,etc,dev,var,boot و..
۸. عاشق apt upgrade هستم ;D
۹.اینکه برای اتصال هر دستگاهی نیاز به نصب درایور نداری شاید خیلی مهم به نظر نرسد ولی خیلی به کار من آمده (البته اگر به هر دلیلی نشناسد داستان جدایی دارد مثل شناسایی گیرنده DVB)
۱۰. حوصله آنتی ویروس ندارم ( ولی دنبال یک فایروال مناسبم و یک راه خوب که بشه همه پورتهای باز را سر سامان بدم)
۱۱. متاسفانه به حریم خصوصیم روی ویندوز ۱۰ به شدت مشکوکم
۱۲. مجبور می‌شوید مشکل را به صورت مشکل بهش نگاه کنی -نه ایرادی که با برنامه x حل میشود- در نتیجه بعد از مدتی عادت میکنیدکه  روی کاری که میخواهید انجام دهید تمرکز کنید نه ابزاری که ازش استفاده می‌کنید.(مشکل براتون مهمتر از ابزار میشوید)
۱۳. بعضی اوقات بخاطر یک مشکل ابزارهای جالب‌تری پیدا می‌کنید مثلا تا وقتی powerpoint را از خودتان دریغ نکنید impress.js را پیدا نمی‌کنید ;)
۱۴. زحمت آدمها را می بینید مثلا همین Perspolis Downnload Manager که کم کم دارد کمبود IDM را کاملا برطرف میکند (پیش آمده به خاطر قابلیت دانلود از یوتیوب راحت‌تره همین برنامه از ویندوز به لینوکس بوت کرده‌ام :D)
۱۵.دلم میخواهد :o (هر وقت بخواهم میرم سراغ ویندوز هر وقت بخواهم میام سراغ لینوکس دلیلی ندارد خودم را به هیچ کدام محدود کنم) ;D
و...
البته به این معنی نیست که همه چیز هم رو به راهه هنوز نمیشود معادل هایی به قدرت dxo optic pro , adobeُ , آفیس و... پیدا کرد
----------------------------
معلوم نیست چرا شکلکها پایین پست نمایش داده می شوند
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1395، 04:57 ب‌ظ توسط Fire.Phoenix »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3468
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #388 : 22 امرداد 1395، 04:25 ب‌ظ »
همه چیز به نیاز برمیگرده.
منتها مهم اینه که آیا فرد توانایی درکش رو داره یا نه  ;)
بعضیا هستن که حتی نیاز خودشون رو هم نمیشناسن و اصولا راه غلط رو در پیش میگیرن.
اگه نیاز خودتو پیدا کنی و درکت رو بالا ببری، خیلی راحت میشه تشخیص داد که هر سیستم عاملی واسه چه کاری مناسبه
تبصره: بحث فلسفه‌ی آزادی نرم افزار که میاد وسط، کل پاراگراف بالاییم رو تحت تاثیر قرار میده و اصولا نتیجه‌ش اینه که: نرم افزار انحصاری کلا حرام است! فقط نرم افزار آزاد. شوخی هم نمی کنم. با کسی هم شوخی ندارم  >:(
آی نفس کش  ;D
یه گنو/لینوکسی سابق که الان از ویندوز استفاده می‌کنه و لینوکس رو داخل WSL نگه داشته. سیستم‌عامل مورد استفادهٔ من برای سرور، لینوکس و برای دسکتاپ، ویندوز هست.
این هم از تجربهٔ ۱۵ سالهٔ من از تکنولوژی، نرم‌افزار، لینوکس و برنامه‌نویسی

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #389 : 22 امرداد 1395، 06:47 ب‌ظ »
روانی این علاقمندیت به فلسفه نرم افزار آزادم دادا :)
طبق فتوای رسول استفاده از نرم افرار انحصاری حرام بوده و یادگیری دستورات خط فرمان از اوجب واجبات میباشد.
تازه هم مرخصی دادن بهش اعصاب نداره باهاش بحث نکنه کسی :-D