انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247358 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #435 : 25 اردیبهشت 1399، 06:48 ب‌ظ »
بحث من مدرن بودنه مثلا تا وقتی تن داشتم مشکل پیدا میکر بدون اینکه بگه حل میکرد و لی باید کد بزنم؟
برای ی کسی که تازه داره با کامپیوتر آشنا میشه خب سیستم عامل مدرن رو انتخاب میکنه و اگه هرروز ویروس بگیره هم دوست نداره پس میره سراغ مک
کاش ی روزی لینوکس از مک جلو بزنه \\:D/
شما تو مک هم از خط فرمان استفاده میکنی من خودم مک نداشتم ولی دوست های مک کار زیاد دارم
۱. گنو/لینوکس الان هم جلوتره شما گنوم یا کا د آ رو دیدی چه زیبا و مدرن هستن(البته تعریف ما دوتا از مدرن متفاوته) تنها مشکل کمبود کاربره کاربرای گنو/لینوکس دسکتاپ ۲ درصد از کاربرای دسکتاپه درحالی که برادرای سروری ۸۰ درصد گنو/لینوکس هستن و تو ابر کامپیوتر به ۱۰۰ درصد گنو/لینوکس رسیدیم
۲-تو فدورا یا اوبونتو دیدی که تقریبا همه ی مسائل رو گرافیکی کردن

کلا تصورتون اشتباهه از گنو/لینوکس
خب حل کردن ولی هنوز جای کار داره مثلا توی بازی ی کمی عقبه
مثلا الان مک چون در صد کاربراش بیشتره تعداد اپ های که امکان اجرای اپ های ویندوزی رو داشته باشن بیشتره
بازی ها گرافیک بهتری دارن

۲-تو فدورا یا اوبونتو دیدی که تقریبا همه ی مسائل رو گرافیکی کردن
اینم واقعا ندیدم و رابط گرافیکیشون زیاد دلچسب نیست
رابط مک رو بچه 5ساله زود یاد میگیره
ولی رابط ویندوز کامل8ساله
حالا گنو رابط های متفاوتی داره و مدیر پنجره خوب توی اوبونتو و فدورا هم گنومه که خیلی زشت و بدون قیافس خوب چو کنیم میریم سراغ مک \\:D/
گنوم بد قیافه است؟ ](*,)
تشنچ کردم  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #436 : 25 اردیبهشت 1399، 10:11 ب‌ظ »
حالا گنو رابط های متفاوتی داره و مدیر پنجره خوب توی اوبونتو و فدورا هم گنومه که خیلی زشت و بدون قیافس

یا گنوم رو ندیدی، یا هیچ‌چیزی غیر از گنوم ندیدی، یا نمی‌دونی زشت چیه ;D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • linux the kernl - gnu/linux the OS
« پاسخ #437 : 25 اردیبهشت 1399، 11:30 ب‌ظ »
حالا گنو رابط های متفاوتی داره و مدیر پنجره خوب توی اوبونتو و فدورا هم گنومه که خیلی زشت و بدون قیافس

یا گنوم رو ندیدی، یا هیچ‌چیزی غیر از گنوم ندیدی، یا نمی‌دونی زشت چیه ;D
گنوم ندیدم  :oکدوم ادم لینوکسی گنوم ندیده ](*,)
مثلا DDE یا میز کار المتری خوشگل تر نیست
 المتری مصرف رمش هم کمتره \\:D/
خب حالا گنوم خوبه :o
من گنوم و KDE رو اصلا نمیتونم تحمل کنم ](*,)
حالا توی اوبونتو بهتره
میز کار مک هم مدرنه هم سبک 8)
ویندوز خسته کنندس >:(
گنوم گیج کننده :o
KDE سلیقه ایه و سبک پس میشه تحملش کرد ;D
Xfc خوبه با کمی شخسی سازی بازم خیلییی سبکه و مدرن میشه و لی برنامه ساز گار کم داره :'(
ماته ماله قرن بوقه :oops:
مدیریت پنجره ها خوبن ولی به درد کاربر عادی نمیخورن :P
ی کاربر حرفه ای با i3 حال میکنه ولی ی کاربر عادی #-o
من بحثم کاربرای عادیه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #438 : 26 اردیبهشت 1399، 12:17 ق‌ظ »
گنوم هرچیزی هست غیر از گیج‌کننده :D

در واقع راحت‌ترین رابط کاربری رو بین تمام رابط‌های موجود داره. بیش‌ترین انتقادی که بهش وارده اینه که بیش از حد ساده است و فرق کرده کاربرانش هیچی از کامپیوتر سر در نمی‌آرن ;D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #439 : 26 اردیبهشت 1399، 06:17 ق‌ظ »
۱. گنوم ندیدم  :oکدوم ادم لینوکسی گنوم ندیده ](*,)
۲. میز کار مک هم مدرنه هم سبک 8)
۳. گنوم گیج کننده :o
۴. ماته ماله قرن بوقه :oops:
۵. من بحثم کاربرای عادیه
۱. رفتن و برگشتن سریع منظور نیست. تو قبلاً از ۵ سال و ۸ سال برای مک و ویندوز حرف زدی، گنوم چقدر لازمه؟ :)
۲. اول مدرن را تعریف کن! تا بعد ببینیم یک چیز مدرن خوبه یا بد. و بعد بفهمیم چی مدرنه!
۳. دنبال چی هستی توی اون که گیج شدی و نجستی؟
۴. چه نیازی داری توی یک میزکار؟ ماته ترکیبی از ابزارها و توانایی‌های یونیتی و xfce و … را فراهم کرده و هدفش جنگولک‌بازی نبوده. البته ایراد هم زیاد داره.
۵. همون‌جور که آدم عادی باید خوندن و نوشتن بدونه، خیلی کارهای توی گنو عادیه. فرار از کار با ترمینال مثل فرار از نوشتن توی مدرسه است! هزاران کار پیش میاد که مثلاً به‌سادگی با زدن /*/ یا … حل می‌شه که با موش و آیکون و … آدم نابود می‌شه!
« آخرین ویرایش: 26 اردیبهشت 1399، 06:22 ق‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
« پاسخ #440 : 26 اردیبهشت 1399، 09:30 ق‌ظ »
۱. گنوم ندیدم  :oکدوم ادم لینوکسی گنوم ندیده ](*,)
۲. میز کار مک هم مدرنه هم سبک 8)
۳. گنوم گیج کننده :o
۴. ماته ماله قرن بوقه :oops:
۵. من بحثم کاربرای عادیه
۱. رفتن و برگشتن سریع منظور نیست. تو قبلاً از ۵ سال و ۸ سال برای مک و ویندوز حرف زدی، گنوم چقدر لازمه؟ :)
۲. اول مدرن را تعریف کن! تا بعد ببینیم یک چیز مدرن خوبه یا بد. و بعد بفهمیم چی مدرنه!
۳. دنبال چی هستی توی اون که گیج شدی و نجستی؟
۴. چه نیازی داری توی یک میزکار؟ ماته ترکیبی از ابزارها و توانایی‌های یونیتی و xfce و … را فراهم کرده و هدفش جنگولک‌بازی نبوده. البته ایراد هم زیاد داره.
۵. همون‌جور که آدم عادی باید خوندن و نوشتن بدونه، خیلی کارهای توی گنو عادیه. فرار از کار با ترمینال مثل فرار از نوشتن توی مدرسه است! هزاران کار پیش میاد که مثلاً به‌سادگی با زدن /*/ یا … حل می‌شه که با موش و آیکون و … آدم نابود می‌شه!
۱-دوباره واضح حرف بزن ](*,)
۲-مدرن از نظظر من یه داک +گلوبال منو+اکثر کار ها برپایه داک (‌نظر شخصی و فکرکنم حدود ۴۰درصد جامعه)
۳-دارم میگم مک اونقدر هاهم بد نیست حداقل وابسته به ترمینال نیست پس کمی بهتر ازلینوکس(من به خاطر انحصاری نرفتم مک)
۴-همون گزینه دوم+سبک باشه
۵- ربط نداشت ولی بگذریم.نظر شماست پس فکر میکنیی برای چی کاربرای ویندوز چند برابر لینوکسه با این که دا دزی اطلاعات میکنه؟؟ >:(
چون ی فرد عادی که شناخت زیادی به کامپیوتر نداره.نمیتونه با سختی هااای ترمینال کنار بیاد میگه دییوونم بیام لینوکس ](*,)
الانا اینجا مک برنده شده

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #441 : 26 اردیبهشت 1399، 12:23 ب‌ظ »
۲-مدرن از نظظر من یه داک +گلوبال منو+اکثر کار ها برپایه داک (‌نظر شخصی و فکرکنم حدود ۴۰درصد جامعه)
۳-دارم میگم مک اونقدر هاهم بد نیست حداقل وابسته به ترمینال نیست پس کمی بهتر ازلینوکس(من به خاطر انحصاری نرفتم مک)
۵- ربط نداشت ولی بگذریم.نظر شماست پس فکر میکنیی برای چی کاربرای ویندوز چند برابر لینوکسه با این که دا دزی اطلاعات میکنه؟؟ >:(
چون ی فرد عادی که شناخت زیادی به کامپیوتر نداره.نمیتونه با سختی هااای ترمینال کنار بیاد میگه دییوونم بیام لینوکس ](*,)
الانا اینجا مک برنده شده
1-میگه باید مدت زیاد تو گنوم باشی تا بفهمی
۲-این اشتباهه به نظرم چون داک باعث inefficiency میشه من واقعا با داک اذیت میشم به خاطر همین از مدیر پنجره ی موزائیکی استفاده میکنم چون دقیق و پربازده هستش پس مدرن بودن از نظرت اشتباهه
۳-اگه یک درصد فکر میکنی که مک بهتره برو سراغ همون کسی که این فکرو میکنه لایق گنو/لینوکس و آزادی نرم افزار نیستش
۴-ماته هم سبکه هم مدرنه ولی خب تو تعریفت از مدرن فرق داره
۵-ترمینا سخته  ](*,) چی میگی؟

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
« پاسخ #442 : 26 اردیبهشت 1399، 01:35 ب‌ظ »
الانا اینجا مک برنده شده
1-میگه باید مدت زیاد تو گنوم باشی تا بفهمی
۲-این اشتباهه به نظرم چون داک باعث inefficiency میشه من واقعا با داک اذیت میشم به خاطر همین از مدیر پنجره ی موزائیکی استفاده میکنم چون دقیق و پربازده هستش پس مدرن بودن از نظرت اشتباهه
۳-اگه یک درصد فکر میکنی که مک بهتره برو سراغ همون کسی که این فکرو میکنه لایق گنو/لینوکس و آزادی نرم افزار نیستش
۴-ماته هم سبکه هم مدرنه ولی خب تو تعریفت از مدرن فرق داره
۵-ترمینا سخته  ](*,) چی میگی؟
۱- خوب پس اگه تازه میاد یه مدت تو گنوم باشه ](*,) :o
۲-برای پر بازده بودن همون محیط ویندوز خوبه و در کنارش برای فشن بودن مک عالی عمل میکنه
۳- >:(با ادب باش و بعدم این آزادی نرم افزار خیلی حال میده و کرک کردنم حال خودشو \\:D/داره ..شاید بیشتر یک درصد :P اگه تونستم میریزم حتما  8) من بزرگ ترین دلیلم برای رفتن از وبندوز پریدنش پشت سر هم بودو مصرف بالای رم و cpuبود
۴-ببخشید ماته رو  با ی میز کار اشتباه گرفتم :oops:با گنوم۲
۵-برای من اولا خیلی گیج کننده بود خواهرم که از من بزرگ تره برای همین از لینوکس و خاندانش بدش میاد
و هیچ کس تو فامیلمون هم برای همین لینوکس نمیاد
اگه بتونن  دنیای فایل های .deb رو بزگ تر کنن که دیگه نیازی به apt و دستوراتش نباشه فکر کنم اونا هم بیان

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #443 : 27 اردیبهشت 1399، 02:00 ب‌ظ »
گلوبال‌منو اصلاً مدرن نیست. یونیتی ۱۰ سال پیش و نگارش ۲ گنوم، ۱۶ سال پیش داشتنش. ولی خب وجود گلوبال‌منو یعنی وجود داشتن نوار فهرست در برنامه که خودش به معنی سنّتی بودن و قدیمی بودن برنامه است. برنامه‌های جدید و مدرن، اصلاً از مفاهیم سنّتی مثل نوار فهرست یا نوار وضعیت استفاده نمی‌کنن.

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
« پاسخ #444 : 27 اردیبهشت 1399، 02:54 ب‌ظ »
گلوبال‌منو اصلاً مدرن نیست. یونیتی ۱۰ سال پیش و نگارش ۲ گنوم، ۱۶ سال پیش داشتنش. ولی خب وجود گلوبال‌منو یعنی وجود داشتن نوار فهرست در برنامه که خودش به معنی سنّتی بودن و قدیمی بودن برنامه است. برنامه‌های جدید و مدرن، اصلاً از مفاهیم سنّتی مثل نوار فهرست یا نوار وضعیت استفاده نمی‌کنن.
مهم اینه که همه اونو به عنوان ی تکنولوژی بهینه و کار آمد میدونن 8) منظورم اکثر مردمه

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #445 : 27 اردیبهشت 1399، 03:05 ب‌ظ »
مهم اینه که همه اونو به عنوان ی تکنولوژی بهینه و کار آمد میدونن 8) منظورم اکثر مردمه
اگه به بهینه بودنه که برو مدیر پنجره موزائیکی نصب کن برو bspwm و i3
بعد منظورت از اکثر مردم چیه
واقعا داری دیگه بی معنی حرف میزنی
باشه تو دوست نداری دسکتاپارو
خب به ما چه
اه بسه دیگه ](*,)

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
« پاسخ #446 : 27 اردیبهشت 1399، 03:20 ب‌ظ »
خب به ما چه
اه بسه دیگه ](*,)
من و اکثر دوستام اگه میتونستیم تاالان گلوبال منو رو رو ویندوز نصب میکردیم قبل از اینکه من بیام لینوکس الان دارم سعی میکنم اوناهم بیارم
بعدم شما حرفه ای مدیر پنجره بریز >:(
فقط اگه کل مک هک بشه و اپن شه فقط باید با لینوکس ترکیبش کنیم و کرنل رو بهش اضافه کنیم ;Dچه شود

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #447 : 27 اردیبهشت 1399، 03:35 ب‌ظ »
خب به ما چه
اه بسه دیگه ](*,)
من و اکثر دوستام اگه میتونستیم تاالان گلوبال منو رو رو ویندوز نصب میکردیم قبل از اینکه من بیام لینوکس الان دارم سعی میکنم اوناهم بیارم
فقط اگه کل مک هک بشه و اپن شه فقط باید با لینوکس ترکیبش کنیم و کرنل رو بهش اضافه کنیم ;Dچه شود
گلوبال منو تو کی دی ای وجود داره، احتمالا افزونه گنوم هم داشته باشه، دورانی که میگفتیم چه دسکتاپی قشنگ تره کاملا تموم شده، چون حالا انقدر دست کاربر تو شخصی سازی باز هست که ظاهر پیشفرض اصلا حائز اهمیت نیست.
به مک هم نقد وارده چون FOSS نیست و برای استفاده مجبورن یه دستگاه جدید بخرن.
مک او اس قابل شخصی سازی نیست تا حد زیادی و یه ورژن deprecated اوپن جی ال داره و vulkan هم روش مثل ویندوز و لینوکس اجرا نمیشه.

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
« پاسخ #448 : 27 اردیبهشت 1399، 03:41 ب‌ظ »
خب به ما چه
اه بسه دیگه ](*,)
گلوبال منو تو کی دی ای وجود داره، احتمالا افزونه گنوم هم داشته باشه، دورانی که میگفتیم چه دسکتاپی قشنگ تره کاملا تموم شده، چون حالا انقدر دست کاربر تو شخصی سازی باز هست که ظاهر پیشفرض اصلا حائز اهمیت نیست.
مک او اس قابل شخصی سازی نیست تا حد زیادی و یه ورژن deprecated اوپن جی ال داره و vulkan هم روش مثل ویندوز و لینوکس اجرا نمیشه.
میشه از هکینتاش استفاده کرد که نصف قفل های مک رو شکسته

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #449 : 27 اردیبهشت 1399، 03:50 ب‌ظ »
خب به ما چه
اه بسه دیگه ](*,)
میشه از هکینتاش استفاده کرد که نصف قفل های مک رو شکسته
پروژه هایی مثل هکینتاش شاید فان به نظر برسن، اما هرگز پایداری لازم رو ندارن، عدم پشتیبانی/قانونمند نبودن/ ناسازگاری سخت افزاری و هزاران مشکل دیگه گریبانگیر کاربرانشون خواهد شد، این سیستم عامل ها بعد از مدتی به تاریخ می پیوندن.
وقتی حرف از آزادی میزنیم، منظور آزادی ای هست که از سمت سازندگان سیستم عامل و یا نرم افزار ارائه شده، نه یه نسخه غیر قانونی و تغییر یافته که لایسنسشو نقض میکنه.
« آخرین ویرایش: 27 اردیبهشت 1399، 03:53 ب‌ظ توسط mrostd »