انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247808 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #450 : 27 اردیبهشت 1399، 05:47 ب‌ظ »
کاملا دزدی از بی اس دی هاست  ;D ;D
پس freebsd دزدی از چیه؟
کرنل لینوکس چی؟
و از همه بدتر انحصاریه طرف چیزی درست کرده که ازش پول دراره. هرکس خواست میتونه از این سیستم انحصاری استفاده کنه هرکس هم نخواست بسلامت. قبلا هم بهت گفتم شما اوبونتو رو نصب کن کاملا مجانیه پولی نمیخوایی بدی خب به نظرت چرا اونایی که فیلم ادیت میکنن یا کارهای عکاسی و...چرا اوبونتو نصب نمیکنن؟ چرا پولی زیادی خرج میکنن برای مک؟ با همین پول میشه یه سیستم خیلی خیلی قویتر از لپ تاپ یا پی سی مک خرید. به نظر خودت چرا؟
طرفدار مک نیستم و همینطور گنو/لینوکس ولی هنگ کردن یا کرش کردن برنامه توی مک برام خیلی خیلی کم اتفاق افتاده ولی در توزیع های گنو لینوکسی زیاد. فقط توزیع گنو/لینوکسی که واقعا خوب عمل میکنه اسلکوره. اسلکور نیومده یه چیزی سرهم کنه بده به مردم.
استاندارد پازیکس رو رعایت نکرده البته systemd هم رعایت نکرده کمی توضیح بده منظورت چیه؟
نکته بی ربط به موضوع : هنوز Patrick Volkerding راضی نشده از systemd استفاده کنه

 /  ls -a
.                .Trashes         .fseventsd       Library          Volumes          dev              opt              tmp
..               .VolumeIcon.icns .vol             System           bin              etc              private          usr
.DS_Store        .file            Applications     Users            cores            home             sbin             var
اره دزدی از بی اس دی هاست حتی فرایند نصب پکیج هاش رو هم از نت بی اس دی گرفته
خود بی اس دی ها یا گنو هم دزدی از یونیکس تجاری و تحقیقات هستن ولی مسئله اینه که اونا آزاد و اوپن سورس هستن ولی این اومده از همه ی اینه ایده گرفته ولی درعوض خودشو آزاد به مردم ارائه نداده و انحصاری هست
خب ببین الان این انحصاری تو هم دفاع میکنی این انحصاری بودن به خاطر فرهنگ غلطی که توی این ۲۰ سال اخیر پیش اومده به نظر بی مشکل میاد ولی به دلایلی که قطعا خودت میدونی این غیر انسانی هست و اینکه خود این اپل اومده بود آزاد و اوپن سورس این مک اواس رو ارائه داده بودش الان همه ی ما داشتیم روش کار میکردیم و خیلی خیلی میتونست سریعتر پیشرفت کنه شما برو لیست کانتریبیوتر های کرنل لینوکس رو ببین سال ۲۰۱۷ به تعداد ۱۵ هزار و ۶۳۷ نفر روش کار کردند ولی مک فوقش بتونه ۱۰۰ توسعه دهنده داشته باشه
خب درباره استاندارد پازیکس باید گفت که یه استاندارد برای توسعه ی برنامه های سیستمی توی یونیکس هستش که خب از اصول تو هر سیستم یونیکسی باید باشه خب کرنل و ابزار های گنو به این پایبند هستن ولی خب سیستم دی که کلا همه ی پازیکس و فلسفه ی یونیکس رو به فنا داده مک هم رعایت نکرده اگه یه سیستم با رعایت کامل میخوای میتونی توزیعی مثل ووید یا آرتیکس نصب کنی از فری یا اوپن بی اس دی استفاده کنی

جواب نکته بی ربط: خوب میکنه

تو لپ تاپ یکی از دوستام ونتا تو روت بودش حالا شاید بهم ور کنی کرده بود نمیدونم
اره دزدی از بی اس دی هاست حتی فرایند نصب پکیج هاش رو هم از نت بی اس دی گرفته مک جزء BSD حساب میشه
خب ببین الان این انحصاری تو هم دفاع میکنی این انحصاری بودن به خاطر فرهنگ غلطی که توی این ۲۰ سال اخیر پیش اومده به نظر بی مشکل میاد ولی به دلایلی که قطعا خودت میدونی این غیر انسانی هست و اینکه خود این اپل اومده بود آزاد و اوپن سورس این مک اواس رو ارائه داده بودش الان همه ی ما داشتیم روش کار میکردیم و خیلی خیلی میتونست سریعتر پیشرفت کنه شما برو لیست کانتریبیوتر های کرنل لینوکس رو ببین سال ۲۰۱۷ به تعداد ۱۵ هزار و ۶۳۷ نفر روش کار کردند ولی مک فوقش بتونه ۱۰۰ توسعه دهنده داشته باشه یه شرکتیه برای کسب درامد این سیستم رو طراحی کرده. کسی هم مجبور نیست ازش استفاده کنه. نمیشه هم ایراد گرفت چرا ازاد نیست
اگه یه سیستم با رعایت کامل میخوای میتونی توزیعی مثل ووید یا آرتیکس نصب کنی از فری یا اوپن بی اس دی استفاده کنی چرا اینا؟
اسلکور

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
« پاسخ #451 : 27 اردیبهشت 1399، 05:55 ب‌ظ »
گلوبال‌منو اصلاً مدرن نیست. یونیتی ۱۰ سال پیش و نگارش ۲ گنوم، ۱۶ سال پیش داشتنش. ولی خب وجود گلوبال‌منو یعنی وجود داشتن نوار فهرست در برنامه که خودش به معنی سنّتی بودن و قدیمی بودن برنامه است. برنامه‌های جدید و مدرن، اصلاً از مفاهیم سنّتی مثل نوار فهرست یا نوار وضعیت استفاده نمی‌کنن.
مهم اینه که همه اونو به عنوان ی تکنولوژی بهینه و کار آمد میدونن 8) منظورم اکثر مردمه
اگه به بهینه بودنه که برو مدیر پنجره موزائیکی نصب کن برو bspwm و i3
بعد منظورت از اکثر مردم چیه
واقعا داری دیگه بی معنی حرف میزنی
باشه تو دوست نداری دسکتاپارو
خب به ما چه
اه بسه دیگه ](*,)
من و اکثر دوستام اگه میتونستیم تاالان گلوبال منو رو رو ویندوز نصب میکردیم قبل از اینکه من بیام لینوکس الان دارم سعی میکنم اوناهم بیارم
بعدم شما حرفه ای مدیر پنجره بریز >:(
فقط اگه کل مک هک بشه و اپن شه فقط باید با لینوکس ترکیبش کنیم و کرنل رو بهش اضافه کنیم ;Dچه شود
گلوبال منو تو کی دی ای وجود داره، احتمالا افزونه گنوم هم داشته باشه، دورانی که میگفتیم چه دسکتاپی قشنگ تره کاملا تموم شده، چون حالا انقدر دست کاربر تو شخصی سازی باز هست که ظاهر پیشفرض اصلا حائز اهمیت نیست.
به مک هم نقد وارده چون FOSS نیست و برای استفاده مجبورن یه دستگاه جدید بخرن.
مک او اس قابل شخصی سازی نیست تا حد زیادی و یه ورژن deprecated اوپن جی ال داره و vulkan هم روش مثل ویندوز و لینوکس اجرا نمیشه.
میشه از هکینتاش استفاده کرد که نصف قفل های مک رو شکسته.
مک اینقدر که فکر میکنی جالب نیست.
من لپتاپ اپل دارم ولی از توزیع لینوکسی استفاده میکنم  ;D
اسلکور

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #452 : 27 اردیبهشت 1399، 08:30 ب‌ظ »
اره دزدی از بی اس دی هاست حتی فرایند نصب پکیج هاش رو هم از نت بی اس دی گرفته مک جزء BSD حساب میشه
خب ببین الان این انحصاری تو هم دفاع میکنی این انحصاری بودن به خاطر فرهنگ غلطی که توی این ۲۰ سال اخیر پیش اومده به نظر بی مشکل میاد ولی به دلایلی که قطعا خودت میدونی این غیر انسانی هست و اینکه خود این اپل اومده بود آزاد و اوپن سورس این مک اواس رو ارائه داده بودش الان همه ی ما داشتیم روش کار میکردیم و خیلی خیلی میتونست سریعتر پیشرفت کنه شما برو لیست کانتریبیوتر های کرنل لینوکس رو ببین سال ۲۰۱۷ به تعداد ۱۵ هزار و ۶۳۷ نفر روش کار کردند ولی مک فوقش بتونه ۱۰۰ توسعه دهنده داشته باشه یه شرکتیه برای کسب درامد این سیستم رو طراحی کرده. کسی هم مجبور نیست ازش استفاده کنه. نمیشه هم ایراد گرفت چرا ازاد نیست
اگه یه سیستم با رعایت کامل میخوای میتونی توزیعی مثل ووید یا آرتیکس نصب کنی از فری یا اوپن بی اس دی استفاده کنی چرا اینا؟
خب میتونه برای کسب درامد همون لپ تاپ بفروشه یا مثل ردهت و اوبونتو پول دراره

اینا مثال بودش میتونی از هر چی استفاده کنی که سیستم دی نداشته باشه همون اسلکویر مثلا یا جنتو

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
« پاسخ #453 : 27 اردیبهشت 1399، 08:49 ب‌ظ »
خب میتونه برای کسب درامد همون لپ تاپ بفروشه یا مثل ردهت و اوبونتو پول دراره

اینا مثال بودش میتونی از هر چی استفاده کنی که سیستم دی نداشته باشه همون اسلکویر مثلا یا جنتو
اسلکور رو ترجیح میدم به بقیه و freebsd همراه با اسلکور
فعلا که لپتاپم زیاد داغ میکنه بغییر از مک
اسلکور

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #454 : 28 اردیبهشت 1399، 01:09 ق‌ظ »
۱-دوباره واضح حرف بزن ](*,)
۲-مدرن از نظظر من یه داک +گلوبال منو+اکثر کار ها برپایه داک (‌نظر شخصی و فکرکنم حدود ۴۰درصد جامعه)
۳-دارم میگم مک اونقدر هاهم بد نیست حداقل وابسته به ترمینال نیست پس کمی بهتر ازلینوکس(من به خاطر انحصاری نرفتم مک)
۴-همون گزینه دوم+سبک باشه
۵- ربط نداشت ولی بگذریم.نظر شماست پس فکر میکنیی برای چی کاربرای ویندوز چند برابر لینوکسه با این که دا دزی اطلاعات میکنه؟؟ >:(
چون ی فرد عادی که شناخت زیادی به کامپیوتر نداره.نمیتونه با سختی هااای ترمینال کنار بیاد میگه دییوونم بیام لینوکس ](*,)
۱. یه سؤال ساده پرسیدم :)
۲. دنیای مدرن با این تعریف نابود شد!
۳. مک به ترمینال وابسته نیست؟ پس احتمالاً همون را هم خوب نشناختی!
۵. من و ۹۰ درصد دوستانم که با گنو-لینوکس کار می‌کنیم مهندس کامپیوتر و علوم کامپیوتری و مخابراتی و تعمیرکار کامپیوتر و … نیستیم، حتی بعضیمون اصلاً مهندس و مانند این‌ها نیستیم! و اتفاقاً پایداری بالاتر گنو-لینوکس باعث شده برای تازه‌کارا اوبونتو و … نصب کنم و چند سال از ویروس و خرابی و … در آسایش باشند و باشیم!

ولی بی‌خیال بحث، همین که خودت جستجو و نصب و آزمایش می‌کنی خوبه.
« آخرین ویرایش: 28 اردیبهشت 1399، 04:49 ق‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • linux the kernl - gnu/linux the OS
« پاسخ #455 : 28 اردیبهشت 1399، 02:15 ب‌ظ »
من صفحه قبل تاپیک هم گفتم
مک جای خود لینوکس جای خود
دیروز یکی رو لینوکسی کردم 8)

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #456 : 28 بهمن 1399، 03:20 ب‌ظ »
من توی مانجارو گنوم هستم
ولی میخواهم بروم توی mx linux
کلا دبیان بیس ها بهتر هستند
Its The legendery alireza138812

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
پاسخ : پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #457 : 02 اسفند 1399، 04:43 ب‌ظ »
نقل‌قول
1- آیا واقعا این سختی هایی که لینوکس داره، ارزش آزادی اون رو داره؟
2- اگه بحث دزدی باشه که خیلی (همه؟) نرم افزار های تجاری تو ایران دزدین !!
3- آیا این جمله "بهترین سیستم عامل دسکتاپ برای کابران خانگی هست" واقعا درسته؟ اگه درسته پس چرا بیشترین کاربر رو ویندوز داره؟
۱. امروزه استفاده از لینوکس از نظر سختی، تفاوت خاصی با ویندوز نداره و گاها آسون تر هم هست
۲.نرم افزار دزدی استفاده نکنید. وقتی اینقدر مشابه رایگان خوب هست
۳. اینکه چرا مردم از ویندوز استفاده می کنن بحث طولانی داره ولی به نظر من مردم عادت کردن. خیلی ها حتی فکر می کنن کامپیوتر یعنی ویندوز! به دلیل اینکه ویندوز خیلی قدیمی هست، متاسفانه مردم عادت کردن
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #458 : 04 اسفند 1399، 12:18 ب‌ظ »
لینوکس بهترین :D
حالا چه لینوکس هایی مثل فدورا و اوپن سوسه و سولاس یا
ارچ بیس یا دبیان بیس.
فرقی نمیکنه همشون لینوکس هستن و عالی هستنن.
Its The legendery alireza138812

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #459 : 01 تیر 1400، 06:43 ب‌ظ »
درود !
من حدودا ۷ ماهی هستش که با اوبونتو کار میکنم و توزیع های مختلفی رو تست کردم به یک نتیجه رسیدم که میتونه در حال حاضر ذهنیت بعضیی افراد باشه . ببنید ما توی دنیای ویندوز میگفتیم نرم افزاری که خریدنیه حتما بهتره یا ... خلاصه ما توی ویندوز یاد گرفتیم کرک کنیم و کم کم خودمونو وابسته کردیم به نرم افزار های انحصاری . درسی که من گرفتم این بود تنها سختی که سوییچ از لینوکس به ویندوز داره اینه که خودمونو باید از نرم افزار های انحصاری دور کنیم که فرهنگ خیلی عالی ای هم هست . ما از نظر قانونی مشکلی نداریم از نظر کار با نرم افزار مشکلی نداریم و... هرکسی میگه لینوکس سخته تنها دلیلش اینه که نمیتونه از نرم افزار هایی مثل فوتوشاپ و پایجارم یا هرچیزی جدابشه لینوکس هیچ دردسری نداره حتی مشکلاتش . همه ی ما با ویندوز بزرگ شدیم و به مصیبت های خیلی بد تر هم از لحاظ ایمنی و ... برخوردیم . یعنی واقعا نصب یه نرم افزار توی ترمینال اینقدر سخته که بعضی افراد حاضرن توی ویندوز بمونن ؟
« آخرین ویرایش: 01 تیر 1400، 06:46 ب‌ظ توسط sameet »
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #460 : 01 تیر 1400، 06:56 ب‌ظ »
درود !
من حدودا ۷ ماهی هستش که با اوبونتو کار میکنم و توزیع های مختلفی رو تست کردم به یک نتیجه رسیدم که میتونه در حال حاضر ذهنیت بعضیی افراد باشه . ببنید ما توی دنیای ویندوز میگفتیم نرم افزاری که خریدنیه حتما بهتره یا ... خلاصه ما توی ویندوز یاد گرفتیم کرک کنیم و کم کم خودمونو وابسته کردیم به نرم افزار های انحصاری . درسی که من گرفتم این بود تنها سختی که سوییچ از لینوکس به ویندوز داره اینه که خودمونو باید از نرم افزار های انحصاری دور کنیم که فرهنگ خیلی عالی ای هم هست . ما از نظر قانونی مشکلی نداریم از نظر کار با نرم افزار مشکلی نداریم و... هرکسی میگه لینوکس سخته تنها دلیلش اینه که نمیتونه از نرم افزار هایی مثل فوتوشاپ و پایجارم یا هرچیزی جدابشه لینوکس هیچ دردسری نداره حتی مشکلاتش . همه ی ما با ویندوز بزرگ شدیم و به مصیبت های خیلی بد تر هم از لحاظ ایمنی و ... برخوردیم . یعنی واقعا نصب یه نرم افزار توی ترمینال اینقدر سخته که بعضی افراد حاضرن توی ویندوز بمونن ؟
فکر میکنن تغییر سخته و ترسناک برای همینه که فقط افراد  شجاع اینجا هستن                     (مهرداد محمدی )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #461 : 01 تیر 1400، 06:58 ب‌ظ »
درود !
فکر میکنن تغییر سخته و ترسناک برای همینه که فقط افراد  شجاع اینجا هستن                     (مهرداد محمدی )
متاسفانه !
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #462 : 01 تیر 1400، 07:02 ب‌ظ »
درود !
متاسفانه !
کسانی که از مشکلات نمی‌ترسند و حتی دنبال حل مشکلات و کسب تجربه هستند       اینها گنو/لینوکسی هستند    بله 
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #463 : 01 تیر 1400، 07:07 ب‌ظ »
یعنی واقعا نصب یه نرم افزار توی ترمینال اینقدر سخته که بعضی افراد حاضرن توی ویندوز بمونن ؟
و اصلا افراد حتی الزامی هم به استفاده از ترمینال برای کاربری عادی ندارن به لطف نرم افزار هایی مثل gnome-software و discover و....

ما هیچ نیازی به اجبار کردن کاربران ویندوز به استفاده از لینوکس نداریم و این حرف مسخرست! ما خوشحال میشیم کسایی که حاضر به استفاده از لینوکس نیستند از آن استفاده نکنن! حوصله نداریم هرهفته یکی بیاد تو انجمن یه سوال بنویسه و زیر هر سوالش بنویسه که تو ویندوز این مشکلات نبود و این جا هست! لطفا اگه طرفدار ویندوز هستید فکر نکنید این رسالت به عهده شما است تا افراد جاهل لینوکس کار رو روی عقل بیارید.

پ.ن لطفا حرفهاتون رو در یک پست بنویسید نه چند پست پشت سر هم

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #464 : 01 تیر 1400، 07:24 ب‌ظ »
یعنی واقعا نصب یه نرم افزار توی ترمینال اینقدر سخته که بعضی افراد حاضرن توی ویندوز بمونن ؟
و اصلا افراد حتی الزامی هم به استفاده از ترمینال برای کاربری عادی ندارن به لطف نرم افزار هایی مثل gnome-software و discover و....

ما هیچ نیازی به اجبار کردن کاربران ویندوز به استفاده از لینوکس نداریم و این حرف مسخرست! ما خوشحال میشیم کسایی که حاضر به استفاده از لینوکس نیستند از آن استفاده نکنن! حوصله نداریم هرهفته یکی بیاد تو انجمن یه سوال بنویسه و زیر هر سوالش بنویسه که تو ویندوز این مشکلات نبود و این جا هست! لطفا اگه طرفدار ویندوز هستید فکر نکنید این رسالت به عهده شما است تا افراد جاهل لینوکس کار رو روی عقل بیارید.

پ.ن لطفا حرفهاتون رو در یک پست بنویسید نه چند پست پشت سر هم
چیبگم . ](*,)
وبمستری به سبک سامیت