انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247438 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Darknight

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #195 : 23 اسفند 1389، 03:43 ب‌ظ »
سلام به جملگی
چند تا دلیل داره که اومدم به سمت ubuntu
اولیش اینه که هرچی نسخه هاش میره بالاتر بهترتر میشه
دوم گرافیکشه که واقعا از ویندوز جذاب تره
فقط مشکلات کوچکی داره که اونا هم ان شاءالله زودتر حل میشه
یادم رفت بگم دیگه نیازی به نصب مجدد نداره
سرعت بالایی که داره.جالبه وقتی سرعتشو به دوستانم نشون دادم حال کردن. کلی مجذوب لینوکس شدن
خلاصه لینوکس باهاله

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #196 : 14 اردیبهشت 1390، 02:06 ق‌ظ »
من خیلی دلم میخواد از لینوکس استفاده کنم حتی ۲ نسخه اش رو آنلاین از ubuntu.com گرفتم ورژن ۸٫۱۰ و ۹٫۰۴ . اما نتونستم دوام بیارم  :D اما تو  این هفته تصمیم گرفتم چند توزیع رو دانلود کنم و توزیع های Parsix, PcLinuxOS و Mandrava رو گرفتم و نصبشون کردم اما هیچ کدومشون به دلم نچسبید و اومدم این نسخه جدید اوبونتو ۱۱٫۰۴ رو دانلود کرد من قبلش نسخه ۱۰٫۴ اگه اشتباه نکنم رو نصب کرده بودم اما موقع پخش آهنگ گیر میکرد اما این نسخه واقعا برای من که ۹ سال هستش دارم از ویندوز استفاده میکنم واقعا جذاب اومده اصلا فکر نمیکردم اینقدر گرافیکش خوب شده باشه در ضمن همه سخت افزارها رو شناخت و الان خیلی راحت دارم کار میکنم و فکر کنم یه مزیت دیگه اوبونتو برای تازه وارد ها و افراد مبتدی اینه که میشه در محیط ویندوز با استفاده از فایل wubi.exe نصبش کرد ;D به نظرم این یه مزیت الان دارم کلی حال میکنم فکر کنم زمان مهاجرت من هم داره کم کم از راه میرسه   \\:D/  این ورژن واقعا عالیه 8)

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #197 : 14 اردیبهشت 1390، 11:16 ق‌ظ »
من خیلی دلم میخواد از لینوکس استفاده کنم حتی ۲ نسخه اش رو آنلاین از ubuntu.com گرفتم ورژن ۸٫۱۰ و ۹٫۰۴ . اما نتونستم دوام بیارم  :D اما تو  این هفته تصمیم گرفتم چند توزیع رو دانلود کنم و توزیع های Parsix, PcLinuxOS و Mandrava رو گرفتم و نصبشون کردم اما هیچ کدومشون به دلم نچسبید و اومدم این نسخه جدید اوبونتو ۱۱٫۰۴ رو دانلود کرد من قبلش نسخه ۱۰٫۴ اگه اشتباه نکنم رو نصب کرده بودم اما موقع پخش آهنگ گیر میکرد اما این نسخه واقعا برای من که ۹ سال هستش دارم از ویندوز استفاده میکنم واقعا جذاب اومده اصلا فکر نمیکردم اینقدر گرافیکش خوب شده باشه در ضمن همه سخت افزارها رو شناخت و الان خیلی راحت دارم کار میکنم و فکر کنم یه مزیت دیگه اوبونتو برای تازه وارد ها و افراد مبتدی اینه که میشه در محیط ویندوز با استفاده از فایل wubi.exe نصبش کرد ;D به نظرم این یه مزیت الان دارم کلی حال میکنم فکر کنم زمان مهاجرت من هم داره کم کم از راه میرسه   \\:D/  این ورژن واقعا عالیه 8)

خوب مثل اینکه Canonical داره به اهدافش میرسه. چون اون طور که من تو یه خبری خونده بودم، Canonical با این نسخه جدید یه جورایی کاربرای ویندوزی رو هم نشونه گرفته بود و این طور که شما میگید در مورد شما تونستن موفق باشین. البته این تازه اول کار هستش و وقتی که شما کامل داخل این دنیا بشید خیلی خیلی بیشتر باهاش حال میکنید. اینو واقعا میگم، دیگه خبری از Crack و هزاران دردسر دیگه نیست. یادمه واسه اینکه یه کار خاصی میخواستی تو ویندوز بکنی کلی باید بدبختی میکشیدی تا اون نرم افزار رو کرک شده و قابل استفاده بتونی پیدا کنی. مثلا همین چند وقت پیش من لازم داشتم یه سری مدار های الکتریکی رو رسم کنم، با یه Search متوجه شدم یه برنامه به اسم Dia diagram creator هستش. دانلود کردم و ازش استفاده کردم. واقعا عالی و کار آمد بود. تمام کارهایی که تو Visio میکردیم رو انجام میداد. فکرش رو نمیکردم به این سادگی واسه هر چیزی تو لینوکس کلی برنامه باشه.
میخوام بگم، از نظر من، غیر از بازی(این نظر منه) تو لینوکس هر نیازی داشته باشی، فقط لازمه که یه ۱۰ ۱۵ دقیقه خوب search کنی و حتما به نتیجه میرسی. نرم افزار های فراوانی تو لینوکس هست که هم حجم های پایین تری دارند و در عین حال همون کارایی نرم افزار های ویندوزی رو دارن.
نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه، اما اینو بگم که وقتی واقعا بتونی تو لینوکس کار کنی و مشکلاتت رو حل کنی، واقعا برات لذت بخش خواهد بود و دیگه سمت ویندوز نخواهی رفت.
موفق باشید
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #198 : 14 اردیبهشت 1390، 11:22 ق‌ظ »
من برای یکی اوبونتو 10.10 ریختم هی زنگ میزد سخته و چی کارکنم بیار ویندوز هفت بریز. بعد گفتن بزار این 11 رو که اومده برزم. گفتم یه روز لپ تائتو بده فردا بیا تحویل بگیر یه اوبونتو استیبل با برنامه هایی که می خواهی. گرفتم بردم نصب کردم و دادم بهش. الآن یه هفتس هیچ زنگ نزده! یعنی راحت داره کار می کنه.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین lsf

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
  • GNU/Linux is User-Friendly,it's not Idiot friendly
« پاسخ #199 : 19 اردیبهشت 1390، 11:30 ب‌ظ »
من برای یکی اوبونتو 10.10 ریختم هی زنگ میزد سخته و چی کارکنم بیار ویندوز هفت بریز. بعد گفتن بزار این 11 رو که اومده برزم. گفتم یه روز لپ تائتو بده فردا بیا تحویل بگیر یه اوبونتو استیبل با برنامه هایی که می خواهی. گرفتم بردم نصب کردم و دادم بهش. الآن یه هفتس هیچ زنگ نزده! یعنی راحت داره کار می کنه.
شایدم یارو بیخیال شما شده یکی دیگه رو پیدا کرده براش سون بریزه!  :D
کلی با این عنوان حال کردم!!
نشستم کامل خوندم ۱۴ صفحهرو کلی هم اطلاعاتم زیاد شد از همه دوستان ممنون!
COPYLEFT ALL WRONGS RESERVED

There're Some Software Money can't buy for everything else there's Microsoft

آفلاین asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #200 : 24 اردیبهشت 1390، 12:29 ق‌ظ »
الان از اوبوتنو 11.04 استفاده می کنم

سرعت. امنیت... راحتی و گرافیک...احساس آزادی و عدم محدودیت

بازم  بگم؟ \\:D/

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1569
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #201 : 24 اردیبهشت 1390، 10:22 ق‌ظ »
من برعکس هم جواب می دم: دلیلی که توی گنو/لینوکس دیگه از اوبونتو خوشم نمی یاد سیاست های کنونیکال است از جمله تغییرات در بنشی و استفاده از ابتکارات خودشون مثل یونیتی به قیمت کم رنگ کردن فلسفه دسترسی پذیری شون (یونیتی واقعا برای کاربرد توسط افراد نابینا و غیره امکاناتی نداره) و همینطور تغییر ظاهری شدید به سمت مک.

اوبونتو همیشه برای من «گنو/لینوکس بی دردسر و نزدیک به فلسفه نرم افزار آزاد» بوده ولی الان جنبه‌های تجاری کنونیکال شدیدا در حال دور شدن از فلسفه نرم افزار آزاد است.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #202 : 12 خرداد 1390، 06:29 ب‌ظ »
از همون روز اول هم گفتم بهتره گفته بشه چرا گنو/لینوکس کار می‌کنیم
الان هم اضافه می‌کنم که نصب کردن اوبونتو باعث پیشرفت من شد ( از بس مشکل داشت چیزهای زیادی یاد گرفتم :p )
فعلا که مینت دبیان رو عشقه
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین آرش رسول زاده

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
  • من آخر ٬‌ باید رها شم ...
    • آیتی و فراتر از آن
« پاسخ #203 : 15 خرداد 1390، 04:54 ق‌ظ »
من برعکس هم جواب می دم: دلیلی که توی گنو/لینوکس دیگه از اوبونتو خوشم نمی یاد سیاست های کنونیکال است از جمله تغییرات در بنشی و استفاده از ابتکارات خودشون مثل یونیتی به قیمت کم رنگ کردن فلسفه دسترسی پذیری شون (یونیتی واقعا برای کاربرد توسط افراد نابینا و غیره امکاناتی نداره) و همینطور تغییر ظاهری شدید به سمت مک.

اوبونتو همیشه برای من «گنو/لینوکس بی دردسر و نزدیک به فلسفه نرم افزار آزاد» بوده ولی الان جنبه‌های تجاری کنونیکال شدیدا در حال دور شدن از فلسفه نرم افزار آزاد است.

جادی چان unity تازه وارد میزکار ها شده ٬‌ البته من که یادم نمیاد شاید نسخه اول Gnome همه چی داشت ... شاید!
وبلاگ من - آیتی و فراتر از آن :‌
www.itloger.ir

آفلاین neverever

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
« پاسخ #204 : 24 خرداد 1390، 12:37 ق‌ظ »
سلام دوستان

ببخشید شاید این جا جاش نباشه.
ولی من یک مشکلی دارم هر فیلمی رو که توی اوبونتو اجرا می کنم رنگش سبز و آبی می شه.
ممنون می شم راه حلی پیشنهاد کنید.

ممنون.
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1390، 10:19 ق‌ظ توسط atnn.tk »

آفلاین neverever

• Newbie
  • *
« پاسخ #205 : 25 خرداد 1390، 10:15 ق‌ظ »
خیلی ممنون از این که جوابه من رو دادی دوستان!!!!!!!!!! :'( :'( :'( :'(

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #206 : 25 خرداد 1390، 10:20 ق‌ظ »
شما خودت جواب خودت رو دادی. اینجا جای طرح این سوال نیست. توس انجمن مربوطه تاپیک بزنید
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین neverever

• Newbie
  • *
« پاسخ #207 : 25 خرداد 1390، 02:06 ب‌ظ »
حالا یه سوال دیگه داشتم فکر کنم هر جایی می تونه باشه این سوالم:

توی کدوم انجمن باید این سوال رو مطرح کنم؟
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1390، 02:11 ب‌ظ توسط atnn.tk »

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
« پاسخ #208 : 25 خرداد 1390، 02:11 ب‌ظ »
تو بخش نرم افزار های چند رسانه ای یه تاپیک بزن و این مسئله رو بگو.
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org

آفلاین شاینا آفتاب طلب

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
« پاسخ #209 : 18 مهر 1390، 06:11 ب‌ظ »
من حدود ۱ سال پیش لینوکس نصب کردم فک کنم ورژن ۹ یا ۸ بود

نتونستم دووم بیارم و برگشتم به ویندوز ولی الان حدود ۱ هفته می شه که ۱۱٫۰۴ رو دانلود کردم و هیچ مشکلی باهاش ندارم

مهمترین چیز واسه من سرعت زیادشه
ای پناه هوس مردای شهر
همیشه گریه به دل خنده به لب
وای اگه قلبت تو سینه بمیره
تموم شهر دلو غم میگیره