انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247859 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین *Homayoon*

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #210 : 03 آذر 1390، 09:58 ب‌ظ »
خیلی سوال جالبیه !

ولی مثل اینکه تاپیک داره به بیراهه میره  :)

اوبونتو استفاده میکنم که متفاوت باشم

اوبونتو استفاده میکنم که سخت تلاش کنم

اوبونتو استفاده میکنم که بفهمم مزه ی موفقیت بعد از تلاش براش یعنی چی

آفلاین Duran

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #211 : 17 بهمن 1390، 03:39 ق‌ظ »
سلام به عزیزان
بعد از حدود دو سال به این انچمن سر زدم تا ببینم بلاخره آخر عاقبت اوبانتو و لینوکس و توابعش چه شد.
راستش رو میگم بعد از دوسال باز هم همون مشکلات آپدیتها و عدم وجود برنامه های تخصصی همون عدم همانگی سخت افزارها همون کرش و همون سرعت کم و ..........و همون شعارهای آتشین طرفداران دو آتشه آزادی و تلاش و ........ دیگر شعارهای دهه 60 میلادی ؟
برادر من مترو رسید و برنامه ریزی برای یکپارچه سازی محصولات مایکروسافت هست  شماها هنوز در تلاش kde  فارسی و طراحی یه میز کار شبیه به ویندوز ME هستید؟
آخه آدم وقتش رو برای چیزی میزاره که آینده ای داشته باشه .
گوگل با این گندگیش آندروید رو از همین لینوکس کپی زد و چند سال ازش پول درآورد ولی نشسته میزنه توی سرش که وقتی ویندوز یکپارچه سازی رو انجام داد باید دکون آندروید رو جمع کنه چون قدرت رقابت در دسکتاپ رو نداره . نگاه به این چند تا برنامه آندروید که بیشتر شبیه اسباب بازی هستند نکنید . رقابت اصلی وقتی شروع میشه که مردم از این برنامه های غیر کاربردی که حالت سرگرمی دارند خسته میشن و بدنبال برنامه های کاربردی  و حرفه ای برای گوشی و تبلت و کامپیوتر خونه گیشون هستند . اونوقت که مایکروسافت کار اندروید رو تموم میکنه و IOS هم حداکثر در همون آمریکای شمالی میتونه خودش رو حفظ کنه و بقیه دنیا طبق روال ویندوز رو انتخواب میکنن.
توصیه ام به طرفداران دو آتشه لینوکس هم این هست که به جای این توابع و میز کارهای عصر قجری وقتتون رو فقط برای سرور بذارید که کل لینوکس در سیستمهای شخصی هیچ آینده ای نخواهد داشت.
و لطفا کاربر تازه کار و نا آشنا با این مصیبت رو هم راهنمائی اشتباهی نکنید که فلان مزیت و بهمان برتری رو داره که برای یوزر کارایی مهم هست نه اینکه بخواد یه هفته وقت بذاره تا شاید بتونه با کلی مکافات یه برنامه ناقص الخلقه نصب کنه یا یه سخت افزار رو به این سیستم بشناسونه

شاد باشید

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1316
« پاسخ #212 : 17 بهمن 1390، 05:57 ق‌ظ »
سلام به عزیزان
بعد از حدود دو سال به این انچمن سر زدم تا ببینم بلاخره آخر عاقبت اوبانتو و لینوکس و توابعش چه شد.
راستش رو میگم بعد از دوسال باز هم همون مشکلات آپدیتها و عدم وجود برنامه های تخصصی همون عدم همانگی سخت افزارها همون کرش و همون سرعت کم و ..........و همون شعارهای آتشین طرفداران دو آتشه آزادی و تلاش و ........ دیگر شعارهای دهه 60 میلادی ؟
برادر من مترو رسید و برنامه ریزی برای یکپارچه سازی محصولات مایکروسافت هست  شماها هنوز در تلاش kde  فارسی و طراحی یه میز کار شبیه به ویندوز ME هستید؟
آخه آدم وقتش رو برای چیزی میزاره که آینده ای داشته باشه .
گوگل با این گندگیش آندروید رو از همین لینوکس کپی زد و چند سال ازش پول درآورد ولی نشسته میزنه توی سرش که وقتی ویندوز یکپارچه سازی رو انجام داد باید دکون آندروید رو جمع کنه چون قدرت رقابت در دسکتاپ رو نداره . نگاه به این چند تا برنامه آندروید که بیشتر شبیه اسباب بازی هستند نکنید . رقابت اصلی وقتی شروع میشه که مردم از این برنامه های غیر کاربردی که حالت سرگرمی دارند خسته میشن و بدنبال برنامه های کاربردی  و حرفه ای برای گوشی و تبلت و کامپیوتر خونه گیشون هستند . اونوقت که مایکروسافت کار اندروید رو تموم میکنه و IOS هم حداکثر در همون آمریکای شمالی میتونه خودش رو حفظ کنه و بقیه دنیا طبق روال ویندوز رو انتخواب میکنن.
توصیه ام به طرفداران دو آتشه لینوکس هم این هست که به جای این توابع و میز کارهای عصر قجری وقتتون رو فقط برای سرور بذارید که کل لینوکس در سیستمهای شخصی هیچ آینده ای نخواهد داشت.
و لطفا کاربر تازه کار و نا آشنا با این مصیبت رو هم راهنمائی اشتباهی نکنید که فلان مزیت و بهمان برتری رو داره که برای یوزر کارایی مهم هست نه اینکه بخواد یه هفته وقت بذاره تا شاید بتونه با کلی مکافات یه برنامه ناقص الخلقه نصب کنه یا یه سخت افزار رو به این سیستم بشناسونه

شاد باشید
بستگی به هدف دارد چه از نظر فلسفی و چه از نظر کاربردی.
به قول معروف سیستم های یونیکس بیس کار برانشون را انتخاب می کنند نه کاربران آنها را!
مثلا در رشته من لینوکس به خصوص دستورات مربوط به پردازش متن بسیار پر کاربرد اند.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #213 : 17 بهمن 1390، 12:52 ب‌ظ »
فقط برای اطلاع: http://narenji.ir/3098
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1316

آفلاین Duran

• Newbie
  • *
« پاسخ #215 : 17 بهمن 1390، 03:14 ب‌ظ »
خوشحالم که عملا پاسخ منطقی در این بحث نمی بینم و باز شعارهای همیشگی گیگهای از خود متشکر و بی منطق که دیگه حتی درمیان خودشون هم خریداری نداره روبرو میشم . یا لینک یه ترول برای به انحراف کشیدن بحث (معلومه توی نارنجی وظیقه ترول بودنت رو از بر هستی )
به تمام تازه کاران هم قول میدم که اکثر همین طرفداران دو آتشه هم در خلوت همگی در PC هاشون الان دارن کارهای اصلیشون رو با محصولات مایکروسافت انجام میدن و تعداد بسیار محدودشون هم که واقعا از یونیکس و لینوکس سردرمیارن الان توی فرومهای آندروید مشغول پورت کردن و بهینه سازی کرنل و ...... از اینجور کارهای فان هستند و بی عرضه هاشون هم مشغول ترول پراکنی یا مثبت و منفی دادن به کامنتها .
در واقع باید گفت این بنده های خدا مثل مانکهایی هستند که در خلوت و در میان هم کیشانشان به گوشه ای خزیده اند و دایم در حال عبادت هستند که بلکه معجزه ای واقع شود تا جهانیان به حقانیت لینوکس پی ببرند و البته عده بسیاریشان که تازه کارتر هستند همانند تازه تارکه دنیایان مشغول امربری اینانند .
یکی از توجیهات اساتیدشان در باب عدم روان بودن تاچ در آندروید : آندروید از ابتدا جهت کاربردهای تاچ اسکرین طراحی نشده بود :)  و معنی این جمله این خواهد بود که ما حتی یه وجب جلوتر از بینی هایمان را هم نمیتوانیم ببینیم.درصورتی که ویندوز فون قبل از سال 2002 از تاچ اسکرین استفاده میکرده .
اشتباه عامیانه : میگویند لینوکس ویروس ندارد. پاسخ : اشتباه است.
پاسخ صحیح : انواع لینوکسها که جهت کاربری خانگی استفاده میشوند به علت آمار بسیار پایین کاربران دایمی ش ارزش نوشتن ویروس ندارند .
اشتباه عامیانه : لیونکس به دلیل حذف رجیستری بسیار سریع است . پاسخ : اشتباه است .
پاسخ صحیح :بهترین میزهای کار با بروزترین نسخه های متعدد لینوکس در سرعت نهایی که در اختیار کاربر خواهد بود رو حتی نمیشه با ویندوز XP مقایسه کرد.
اشتباه رایج : لینوکس هنگ و کرش نداره . پاسخ : اشتباه است .
باسخ صحیح : اتفاقا کرش داره و کم هم نداره و بدجور هم داره . علاوه بر این که در بسیاری موارد به علت عدم هماهنگی با سخت افزارهای متعدد و درایورهای ناقص موجود معمولا باعث کندی / کرش و کلافگی کاربر خواهد بود
بذارید اینطوری بگم یک عده خارج از ایران به این دلیل به لینوکس روی آوردند که حاضر نبودند مبلغ خرید یک سیستم عامل رو پرداخت کنند و دانشی هم داشتند و تصمیم گرفتند سیستم عامل خودشون رو داشته باشند و همین دلیل شروع به توجیه این عملشون در غالب بهانه هایی چون آزادی و بارور شدن استعدادها و ..... کردند ولی این مسئله رو روشن نکردند  که بله اون عده قلیل آزاد هستند اما چه بر سر پیروان صرفا مصرف کنندشون خواهد آمد . در حقیقت کاربران لینوکس نه تنها آزادی نخواهند داشت چرا که باید منتظر اون عده قلیل باشند تا بلکه اینها حوصله داشته باشند و یه برنامه ای بنویسند و رقع مشکل بکنند و ... در عین حالی که کمیت انتخابشون هم بسیار محدودتر هست . در حقیقت آزادی در زندان سران لینوکس .
حالا جالبیش اینه که در کشوری زندگی میکنیم که یه ویندوز 7 رو براحتی میتونید مجانی تهیه و استفاده کنید با آپدیت کامل ولی همگی شدیم کاسه داغتر از آش و لینوکس پرست تر از بوجود آورندگانش . در عین حالی که وقتی درگیر این مصیبت میشید متوجه میشید زمانی که دارید برای این موجود ناقص الخلقه میذارید ارزشش بسیار بیشتر از مبلغی هست که برای خرید لایسنس یه سیستم عامل مثلا ویندوز پرداخت خواهید کرد.
این یعنی خودباختگی یعنی اینکه بدنبال یه شخصیت خود میگردیم ولی حیف که داریم راه رو اشتباه میریم  و به قول فردی اینجا ذکر کرده بود ما میخواهیم متفاوت باشیم :)) بله شما متفاوتید اما مثل این هست که در قرن 21 قصد دارید بجای قطار مغناطیسی با گاری و درشکه جابجا بشید .
از شعار و خودباختگی برحذر باشید . برای وقت خودتون ارزش قایل باشید .
وسلام

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #216 : 17 بهمن 1390، 05:17 ب‌ظ »
@ Duran
روز خوش
شما خودتان چه نرم افزارهایی بر بستر ویندوز در درازای روز استفاده میکنید ؟
برای هر کدام چقدر هزینه پرداخته اید ؟
حرفه  و در آمدتان از چه راهیست ؟

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #217 : 17 بهمن 1390، 06:42 ب‌ظ »
به تمام تازه کاران هم قول میدم که اکثر همین طرفداران دو آتشه هم در خلوت همگی در PC هاشون الان دارن کارهای اصلیشون رو با محصولات مایکروسافت انجام میدن و تعداد بسیار محدودشون هم که واقعا از یونیکس و لینوکس سردرمیارن الان توی فرومهای آندروید مشغول پورت کردن و بهینه سازی کرنل و ...... از اینجور کارهای فان هستند و بی عرضه هاشون هم مشغول ترول پراکنی یا مثبت و منفی دادن به کامنتها .
ببین این همه گفتی
ولی این چرت و پرتت رو واسه کسی بگو که تو کار نباشه
تو مگه سی پی یو یا هارد منی که اینطوری خزعبل می بافی؟؟؟؟
تو از کجا می دونی دارم از محصولات مایکروسافت استفاده می کنم؟؟؟؟
نشون بده
نه اکس باکس دارم نه کینکت
خدا رو شکر ۲ سالی هست سیستمم رنگ ویندوز رو ندیده
سی دی یا دی وی دی ویندوزم رو بزل و بخشش کردم

ترول عزیز خواهشا عقیده های پوچ و چرت و پرت و گمراهتو برو جای دیگه به حراج بزار نه اینجا

نقل‌قول
پاسخ صحیح :بهترین میزهای کار با بروزترین نسخه های متعدد لینوکس در سرعت نهایی که در اختیار کاربر خواهد بود رو حتی نمیشه با ویندوز XP مقایسه کرد.
داری یه محصول ۱۰ سال پیش رو با الان مقایسه می کنی
خیلی کوته فکری
دیگه دوست ندارم ادامه بدم
شما برو با ویندوز و مایکروسافتت خوش باش
جو اینجا رو هم مشوش نکن

آفلاین amirhomayoun

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
« پاسخ #218 : 17 بهمن 1390، 08:53 ب‌ظ »
فقط برای اطلاع: http://narenji.ir/3098
+1

+1

از همون منبع نقل قول میکنم که:

نقل‌قول
پیروزی یا عدم پیروزی ترول و از آن مهمتر ادامه فعالیت ترول‌گر در یک محیط وابسته به رسیدن یا نرسیدن سوخت به ترول است. اگر آدم‌ها کنترل احساساتشان را از دست بدهند و درگیر جنگ‌ها، بحث‌ها و اعصاب‌خوردی‌هایی بشوند که ترول را خوشحال می‌کند، ترول به کارش ادامه خواهد داد. ین فهم و درک کاربران یک جامعه است که باعث می‌شود کسانی که دنبال دعوا هستند در اینکار موفق شوند یا نه. در صورت امکان فنی، دادن منفی به کامنت‌های بی‌ربط و بی محتوا یا بی‌توجهی به آن‌ها می‌تواند ترول‌ها را از کنترل احساسات شما ناامید کند. نکته مهم این است که هر گونه بحث منطقی با ترول بی‌نتیجه است چرا که ترول فقط به دنبال ناراحت کردن شما است نه قانع کردن تان.

راستی سپاس از جادی گرامی برای این پست خوبش!

آفلاین Duran

• Newbie
  • *
« پاسخ #219 : 18 بهمن 1390، 03:41 ق‌ظ »

نقل‌قول
@ Duran
روز خوش

وقت عالی بخیر
من که سوات ندارم اما این برنامه های FreeCell و Hearts  رو بطور حرفه ای پیگیری میکنم    :)
از شوخی بگذریم من رسیورم بصورت کارت اینترنال هست و جهت تماشای برنامه ها از این دیوایس استفاده میکنم اما با توجه به شغلم کاربرد اصلی pc برای بنده نرم افزارهای متعدد ادیت تصویر و صوت هست از جمله Vegas Movie Studio .
تقریبا 4 تا 5 هزار تومان برای هر برنامه پرداخت کردم از پایتخت اکثرا خرید میکنم .
حرفه ام رو مطمئنا حدس زده اید و درآمد معمولی نزدیک به ماهی 2 تومن

نقل‌قول
ببین این همه گفتی
نشون بده

ترول عزیز خواهشا عقیده های پوچ و چرت و پرت و گمراهتو برو جای دیگه به حراج بزار نه اینجا
خیلی کوته فکری
جو اینجا رو هم مشوش نکن
دیدم این مشخصات رو برای خودت درج کردی :

پسری هستم ۱۷ ساله در جستجوی آزادی نرم افزار

قاعدتا چون به سن قانونی نرسیدی و بلوغ فکری در تو شکل نگرفته نباید جوابت رو میدادم درعین حالی که نوشته هات به هیچ عنوان هم چیزی غیر از چند کلمه نامربوط و ناشی از تعصب غیرمنطقی  نیست .اما برات چند خط مینویسم تا شاید در آینده که سنت بالاتر رفت و درگیر زندگی واقعی شدی و دنبال کار یا تحصیل برای معاش خودت و خانوادت رفتی به این نوشته نگاهی بندازی و بگی یه نفر غریبه اون زمان درحق من 17 ساله پدری کرد و راه و چاه رو نشونم داد.
پسر جان اولا بهت توصیه میکنم همیشه ادب رو در مکانهای عمومی رعایت کن و از پرخاشگری پرهیز کن که اینها اصول اولیه تعاملات اجتماعی هست .
بهت توصیه میکنم متن رو درست بخون یا به حرف دیگران درست گوش کن که این هم از اصول اولیه دیالوگ هست .
بهت توصیه میکنم برای کسی تعیین تکلیف نکن حتی اگر منطقی قوی داشته باشی که متاسفانه در تو کور سویی از این خصیصه هم نمی بینم .
بهت توصیه میکنم با فحاشی و مغلطه سعی در اثبات آرای خودت به کسی نکن .
بهت توصیه میکنم بجای پرسه زنی در وب و انتشار اینگونه هرزنوشته ها اول بررسی بکن و همه اطلاعات رو جمع کن با بزرگترانت یا کارشناسان بی طرف مشورت کن و قدم در راهی که برات آینده خواهد داشت بگذار .
بهت توصیه میکنم با توجه به علاقه عمومیت به نزم افزار و برنامه نویسی اینکار رو بجد دنبال کن اما وقتی کسی برنامت رو که کلی براش وقت و دانش گذاشتی بدون پرداخت هزینه استفاده کرد و ازت طلبکار هم بود بهش فحش نده.
بهت توصیه میکنم در همین سن تین ایجی که هستی خودت رو ملزم بکن که برای خودت نظری /فردی یا چیزی را اسطوره نکنی که منجر به واکنشهای غیر طبیعیت خواهد شد.
بهت توصیه میکنم حتما ایکس باکس و کینکت بگیر یا ازش استفاده کن که اقتضای سنت هست و اگر غیر از این باشه متاسفانه نوجوان سالمی نیستی .
بهت توصیه میکنم با دوستان عادیت بیشتر رفت و آمد کن . از نت کمتر استفاده کن . با اقوام و پدر محترم سرکارشون برو . زندگیهای واقعی رو بیشتر لمس کن که ایشالله کمکی برای آیندت خواهد بود.
در انتها البته آرزو میکنم شاد و سلامت و در زندگیت موفق باشی

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #220 : 18 بهمن 1390، 04:33 ق‌ظ »
نقل‌قول
با توجه به شغلم کاربرد اصلی pc برای بنده نرم افزارهای متعدد ادیت تصویر و صوت هست از جمله Vegas Movie Studio .
تقریبا 4 تا 5 هزار تومان برای هر برنامه پرداخت کردم از پایتخت اکثرا خرید میکنم .
با توجه به حرفه تان بهترین بستر نرم افزاری برای شما همانا ویندوز است
لاکن به نکته ای دقت یفرمایید
بنده و شما هنگامی طرفدار حقیقی یک خواننده هستیم که آلبوم ها و دی وی دی های او را بخریم نه اینکه کپی کنیم و از اینترنت بگیریم  چرا که با این کار به خواننده محبوبمان صربه زده ایم
این نکته درباره ی نرم افزار هم صادق است
شما که ماهانه این اندازه درآمد دارید بهتر است بستر نرم افزاری و نرم افزارهای کاری تان را قانونا بخرید تا کمپانی سازنده هم که نرم افزاری ساخته که مایه ی سود و بهره برای شماست ، بتواند به کارش ادامه دهد
برای آغاز کار به گمانم 1.5  میلیون تومان میتواند همه ی نرم افزارهاتان را قانونی کند . ( ویندوز - آفیس - آدوبی پرمیر -Adobe Audition Vegas Movie Studio  
« آخرین ویرایش: 18 بهمن 1390، 04:36 ق‌ظ توسط doomhammer65ir »

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1428
  • as in freedom
« پاسخ #221 : 18 بهمن 1390، 08:00 ق‌ظ »
دوستان لطفا از بحث‌های انحرافی و بی نتیجه و توهین آمیز شدیدا دوری کنید. لطفا همین یکی دو روزه پستنهای ناخوشایند خودتونو ویرایش کنید تا ما شرمنده‌ی شما نشیم.

از نظر ما وقتی کسی سوال چرندی میکنه یا موضوعی بی ریط مطرح میکنه یا میخواد با جنجال و هیاهو و حرفهای نیش‌دار حرفی رو مطرح کنه، بهترین کار نادیده گرفتن اون شخص هست. :)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #222 : 18 بهمن 1390، 12:49 ب‌ظ »

نقل‌قول
@ Duran
روز خوش

وقت عالی بخیر
من که سوات ندارم اما این برنامه های FreeCell و Hearts  رو بطور حرفه ای پیگیری میکنم    :)
از شوخی بگذریم من رسیورم بصورت کارت اینترنال هست و جهت تماشای برنامه ها از این دیوایس استفاده میکنم اما با توجه به شغلم کاربرد اصلی pc برای بنده نرم افزارهای متعدد ادیت تصویر و صوت هست از جمله Vegas Movie Studio .

نقل‌قول
ببین این همه گفتی
نشون بده

خیلی کوته فکری
جو اینجا رو هم مشوش نکن
دیدم این مشخصات رو برای خودت درج کردی :

پسری هستم ۱۷ ساله در جستجوی آزادی نرم افزار

قاعدتا چون به سن قانونی نرسیدی و بلوغ فکری در تو شکل نگرفته نباید جوابت رو میدادم درعین حالی که نوشته هات به هیچ عنوان هم چیزی غیر از چند کلمه نامربوط و ناشی از تعصب غیرمنطقی  نیست .اما برات چند خط مینویسم تا شاید در آینده که سنت بالاتر رفت و درگیر زندگی واقعی شدی و دنبال کار یا تحصیل برای معاش خودت و خانوادت رفتی به این نوشته نگاهی بندازی و بگی یه نفر غریبه اون زمان درحق من 17 ساله پدری کرد و راه و چاه رو نشونم داد.
پسر جان اولا بهت توصیه میکنم همیشه ادب رو در مکانهای عمومی رعایت کن و از پرخاشگری پرهیز کن که اینها اصول اولیه تعاملات اجتماعی هست .
بهت توصیه میکنم متن رو درست بخون یا به حرف دیگران درست گوش کن که این هم از اصول اولیه دیالوگ هست .
بهت توصیه میکنم برای کسی تعیین تکلیف نکن حتی اگر منطقی قوی داشته باشی که متاسفانه در تو کور سویی از این خصیصه هم نمی بینم .
بهت توصیه میکنم با فحاشی و مغلطه سعی در اثبات آرای خودت به کسی نکن .
بهت توصیه میکنم بجای پرسه زنی در وب و انتشار اینگونه هرزنوشته ها اول بررسی بکن و همه اطلاعات رو جمع کن با بزرگترانت یا کارشناسان بی طرف مشورت کن و قدم در راهی که برات آینده خواهد داشت بگذار .
بهت توصیه میکنم با توجه به علاقه عمومیت به نزم افزار و برنامه نویسی اینکار رو بجد دنبال کن اما وقتی کسی برنامت رو که کلی براش وقت و دانش گذاشتی بدون پرداخت هزینه استفاده کرد و ازت طلبکار هم بود بهش فحش نده.
بهت توصیه میکنم در همین سن تین ایجی که هستی خودت رو ملزم بکن که برای خودت نظری /فردی یا چیزی را اسطوره نکنی که منجر به واکنشهای غیر طبیعیت خواهد شد.
بهت توصیه میکنم حتما ایکس باکس و کینکت بگیر یا ازش استفاده کن که اقتضای سنت هست و اگر غیر از این باشه متاسفانه نوجوان سالمی نیستی .
بهت توصیه میکنم با دوستان عادیت بیشتر رفت و آمد کن . از نت کمتر استفاده کن . با اقوام و پدر محترم سرکارشون برو . زندگیهای واقعی رو بیشتر لمس کن که ایشالله کمکی برای آیندت خواهد بود.
در انتها البته آرزو میکنم شاد و سلامت و در زندگیت موفق باشی

به خاطر جمله آخر ممنون
اما نمی خوام بحث رو کش بدم
من زندگی و آینده ام رو از حالا انتخاب کردم
دوست ندارم وقتمو صرف کار های بیهوده بکنم
دوستانی که منو می شناسن می دونن چقدر عقل دارم و چرا با بقیه نوجوان ها فرق دارم
اینم شما بدون
مغز یکی مثل من قابل تغییر نیست چون راهمو انتخاب کردم و خیلی هم دوستش دارم
شما بهتره دنبال تغییر عمده باشی

به احترام mohi عزیز ادامه نمی دم
اما من حاضر تو این راه(آزادی نرم افزار) هر چی دارم فدا کنم
من کسی ام که پدرم وقتی فلسفه و خط مشی گنو رو شنید گفت برو دنبالش
الانم خودش اخبار گنو رو کم و بیش دنبال می کنه
می گن
پسر کو ندارد نشان از پدر
تو بیگانه خوانش نخوانش پسر

پس سعی در ایجاد تغییر در من نکن
و به عقاید دیگران احترام بزار
موفق باشی

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #223 : 12 اسفند 1390، 02:13 ب‌ظ »
خب من مک و ویندوز کار میکردم....

دلم میخواست سیستمی داشته باشم که مثل مک زیبا و مثل ویندوز گستره ای از برنامه ها داشته باشه،

خب از طرفی به طراحی و توسعه سیستم عامل هم علاقه داشتم، ولی متاسفانه در مک و ویندوز نمیتونستم به این هدف برسم،

بهم گفتند برو سمت لینوکس ، من تقریبا تمام توزیعات رایگان رو تست کردم، ولی بازم محیط کاری سختی داشتند، اما وقتی به اوبونتو 9.10 و 10.10 و بعدش 11.04 و نهایت 11.10 رسیدم فهمیدم خوشبختی رو پیدا کردم....

الانم خودم دارم یک سیستم عامل ریمستر از اوبونتو میسازم!

ولی باز هم میگم، استفاده از یک سیستم عامل خاص معنیش نابودیه، چون نشون دهنده اهل ریسک نبودن هست، ولی کسی که اهل ریسک باشه حتی همون گوشی iPhone یک میلیون تومانی رو هم خراب میکنه (مثل خودم :D) تا ببینه چی به چیه!

خلاصه یک کلام  بگم:

مک  و ویندوز جواب کنجکاوی هام رو ندادن، ولی بهم کمک کردند ، اما اوبونتو من رو به هدفم رسوند ;)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Nevercom

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
    • وبلاگ
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #224 : 07 اردیبهشت 1391، 12:45 ق‌ظ »
از اوبونتو استفاده میکنم چون دنبال تجربه کردنم، تجربه کردن چیزهای جدید

دوست دارم ویندوز 7 و اوبونتو رو روی لپتاپم کنار هم داشته باشم، چون ویندوز چیزهایی داره که اوبونتو نداره و بالعکس
البته منتظرم تا نسخه ی 12.04 بیاد چون دوستان اشاره کردن که نسخه ی LTS بسیار پایدارتر هست، وگرنه تا الان ویندوز هفت نسبت به نسخه ی های مختلف اوبونتو که تست کردم بسیار بسیار پایدارتر بوده.

از اوبونتو استفاده میکنم چون فلسفه ش به دلم نشست، سبک هست و با محیطی مناسب (گرچه بنظرم محیط ویندوز بسیار کاراتر هست)

خیلی هم به اوبونتو و گنو/لینوکس علاقه دارم و تلاش میکنم بیشتر ازش بفهمم، خوشبختانه زبانی که ازش استفاده میکنم نسخه ی لینوکسی هم داره IDEش
یادمه یکبار حدودن هفت-هشت ماه پیش بصورت کاملاً اتفاقی سرعت اینترنتم به 4 مگابیت بر ثانیه رسید (فقط برای چند روز) رفتم و توزیع های مختلف گنو/لینوکس رو دانلود کردم.

اما چیزی تو این انجمن میبینم که به دلم نمیشینه
تعصب حتی اگر از بستر دانش ناشی بشه خوب نیست، دانش عمیق مسیر رو به سمتی هدایت میکنه که تعصب توش نیست.
خوبه که مزایای سایر سیستم عامل رو هم دید و معایب گنو/لینوکس رو درک کرد
چون این چیزی که الان اینجا میبینم اینه:

- ویندوز: یه نرم افزار (سیستم عامل) به درد نخور که متعجبین چرا هنوز ازش استفاده میشه (و ایشالا که نابود بشن، چون دشمن خونی پیشرفت علمن)
 - مکینتاش: یه سیستم عامل به درد نخور، اما لااقل اینقدر عاقل بوده به سر و وضعش برسه (اونم ایشالا نابود بشه)
 - گنو/لینوکس: مگه میشه ایراد داشته باشه ؟ (هرچی اونا دارن بهترشه داره، هرچی اونا ندارن هم بازم بهترشو داره !) (کاش یه روزی همه اونقدر عاقل بشن که بیان سمت لینوکس)

این به نظرم بزرگترین عیب این جامعه هست.

به هرحال من همیشه از اوبونتو لذت برده و میبرم.