انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247278 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #225 : 07 اردیبهشت 1391، 02:28 ق‌ظ »
تعصب خوب نیست. اما بالیدن به داشته‌ها هم لازمه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #226 : 18 اردیبهشت 1391، 01:37 ق‌ظ »
راستیتش من به خاطر سه چیز اومدم رو لینوکس
پایداری !
زیبایی !
سرعت !
تجربه یه چیز جدید و متفاوت
بعدا هم با آزادی نرم افزار و ریچارد استالمن و امثالهم آشنا شدم و الان یکی از دلایل استفادم هم اینه ولی بعد از این سه تا
زیبایی که انصافا لینوکس خیلی زیبا تره
سرعت که یکم بهتره نصبت به ویندوز (خیلی فرقشو نقهمیدم‌:)‌)
پایداری
بعد آزادی
ولی یه چیزایی هست نمیزاره آدم از ویندوز جدا شه
میدونم بازی ربطی به سیستم عامل نداره و تقصیر بازی ساز ها هست که برای لینوکس کامپایل نمیکنن :|
ولی انصافا نمیشه از بازی های زیبایی مثل آساسین کرید گذشت (زیاد اهل بازی نیستم فقط سالی ۵-۶ تا بازی برتر سال رو میگیرم بازی میکنم وقتمو رو بازی ها متوسز نمیزارم البته زیاد هم بازی های تحت مرورگر فلش ساده و زیبا رو دوس دارم از بین لینوکسی ها هم فقط تا الان tee world رو میپسندم )
واین هم که درست کار نمیده !‌ :|
آیا با کامپایل کردن یک بازی برای لینوکس سورس آن لو میره ؟!!
اگه نه پس چرا بازی ساز ها بازی رو برای لینوکس منتشر نمیکنن (به صورت پولی مثل بعضی نرم افزار هایی که تو لینوکس هست و پولیه)
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین Divan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 86
  • لینوکس=خلاقیت
« پاسخ #227 : 18 اردیبهشت 1391، 05:07 ق‌ظ »
سلام

دیدم بحث داغه حیفم اومد که منم طرفداریمو از لینوکس اعلام نکنم

من یه کاربر ساده و تنوع طلبیم که این تنوع طلبیه منو فقط لینوکس جواب میده در کمترین زمان ممکن و باحداقل ترین مشکل می تونم تغییری که می خوام و اعمال کنم اما توی ویندوز امکانش نیست .
لینوکس به معنای واقعی با کاربر صاف و صادقه اما ویندوز نیست .
تو لینوکس اصلاْ محدودیت نداریم ،
تحریم نداره ، که این خودش تو کشور ما خیلی مهمه
یه برنامه متمرکز برای نصب نرم افزار داره  (software center)که ویندوز نداره و برای یه برنامه باید کلی بگردیم آخرم باید پول بدیم ;D
لینوکس ماله آدمه خلاق و کسیه که می خواد یاد بگیره
و خیلی مزایای دیگه از سطح سواد من خارجه ،
البته ناگفته نماند که بالاخره لینوکس هم مشکلاتی داره اما تیم توسعه لینوکس خیلی بیشتر ، قوی تر ، باحوصله و... هستن اما توی ویندوز اینطور نیست و اگه کاری بخوان بکنن به نظرم اول و آخرانحصار سازی می کنن که کلاْ خراب می کنن البته شایدم درست نباشه

اصلاْ لینوکس عالیه هرکی مخالفه زنگ آخر دمه در وایسه ،  ;D ;D هی با من یکه به دو میکنن
Divan Dorraj

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #228 : 18 اردیبهشت 1391، 01:36 ب‌ظ »
اگه نه پس چرا بازی ساز ها بازی رو برای لینوکس منتشر نمیکنن (به صورت پولی مثل بعضی نرم افزار هایی که تو لینوکس هست و پولیه)

خیر، منبع لو نمی‌ره. مسلما دلایل دیگه‌ای دارن که باید از خودشون بپرسی. اما خبر خوب این که از اول امسال تا الآن یکی از بزرگ‌ترین موتورهای بازی دنیا (steam) اعلام کرده نسخه‌ی گنو/لینوکسی می‌ده که این یعنی بازی‌های زیادی روی گنو/لینوکس اجرا خواهند شد و هم‌چنین شرکت بازی‌سازی EA هم قراره در کنفرانس اوبونتو شرکت کنه که باید دید می‌خواد چی‌کار کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Object69

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
« پاسخ #229 : 28 اردیبهشت 1391، 01:08 ق‌ظ »
من یه برنامه نویس وب سایت و دسکتاپ هستم .بعد از حدود ۵ سال برنامه نویسی اینقدر سرم میشه که بدونم چی بهتره .گنو/لینوکس مخصوص کسایی ساخته شده که بسیار بسیار کنجکاوند و دوست دارند که با چیزی که دارند سروکله بزنند تا یا اونو خراب کنند یا اونو بهترش کنند و تنها چیزی که واسشون مهمه یادگیری هست .من تقریبا ۱.۵ سال هست که از گنو/لینوکس توزیع های مختلفی رو امتحان کردم و رسیدم به اوبونتو که واقعا انعطاف پزیری بی نظیری داره .گنو/لینوکس نرم افزارهایی داره که واقعا همون حرف بهزاد عزیز هستند که یه کار رو به نحو احسنت انجام میدند.بزارین یه نمونه بیارم :در ویندوز نرم افزاری هست به نام dreamweaver که همه میدونند که یک آی دی ای مربوط به برنامه نویسی وب سایت هست که بعضی اوقات چنان اعصاب آدمو خرد میکنه که دوست داری همون موقع سیستمو از پنجره پرت کنی بیرون .این نرم افزار از تمام زبان های برنامه نویسی پشتیبانی میکنه ولی از همشون به طور ناقص .حالا در گنو/لینوکس برای HTml -CSS و جاوا اسکریپت نرم افزار وب استورم ----- برای پی اچ پی نرم افزار پی اچ پی استورم هست  که واقعا کارشون رو به طرز خارق العاده ای عالی انجام میدند.برای جاوا نرم افزار بسیار عالیه intelliJ هست که واقعا رو دست نداره .
اوبونتو سریعه -زیباست - انعطاف پزیره -
یکی از ساده ترین کارهایی که ویندوز به سختی انجام میده تغییر آیکن هست که دوستان میدونند در اوبونتو به سرعت انجام میده.
در استفاده از هارد و سرعت داشتن در انجام ساده ترین کار در سیستم عاملها یعنی کپی پیست اوبونتو بسیار سرعت داره چند برابر ویندوز.ویندوز برای هرکاری از کاربر سوال میپرسه که واقعا رو اعصابه ولی اوبونتو کاربر رو حرفه ای در نظر میگیره که واقعا این احترام به کاربر هست .
نمیدونم چند تا دلیل بیارم که دوستان کم لطف فکر نکنند که متعصبانه داریم طرف داری میکنیم ؟؟!!!!

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #230 : 14 خرداد 1391، 09:31 ق‌ظ »
چون سازندگانش واقعا سليقه ي خوبي دارن
نرم افزارهاي مورد علاقه مو داره مثل:
Stellariom , firefox, blender,amarok,vlc,themole
و به نظر من بازي براى سرگرم شدنه و لازم نيست گرافيك خيلي بالايي داشته باشه اينا خوبن :
Nexuiz , supertuxkart , assaultcube , .....

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #231 : 14 خرداد 1391، 10:15 ق‌ظ »
.....,toribash,hon,kubric,warmux,frozen bubble,uplink,cannon smash,0AD,freegish,glest,neverball,lipuidwar,torus trooper,torcs,speed dream,caph,lincity-ng,lugaru,warzone,opencity
ببخشيد كه زياد شد
و هر چي كه بخوام توى مخازن اوبونتو پيدا ميشه flash با wine

آفلاین Bersam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • برسام
« پاسخ #232 : 15 خرداد 1391، 09:07 ب‌ظ »
چون که کامیونیتی خیلی کامل و خوبی داره، منابع و مستندات فارسی براش خیلی خیلی زیاد هست، خیلی خوب کانفیگ‌شده و توییک‌های خوبی روش سواره، با خیلی از سخت‌افزار‌ها هماهنگه، ظاهر قشنگی داره، ویروس نمی‌گیره ... البته راستش من اوبونتو کار نمی‌کنم، آرچ/فدورا استفاده می‌کنم!

همه ی ما با هم برابریم ... لیکن برخی برابر ترند .

آفلاین Bersam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • برسام
« پاسخ #233 : 15 خرداد 1391، 09:30 ب‌ظ »

خیر، منبع لو نمی‌ره. مسلما دلایل دیگه‌ای دارن که باید از خودشون بپرسی. اما خبر خوب این که از اول امسال تا الآن یکی از بزرگ‌ترین موتورهای بازی دنیا (steam) اعلام کرده نسخه‌ی گنو/لینوکسی می‌ده که این یعنی بازی‌های زیادی روی گنو/لینوکس اجرا خواهند شد و هم‌چنین شرکت بازی‌سازی EA هم قراره در کنفرانس اوبونتو شرکت کنه که باید دید می‌خواد چی‌کار کنه
این خبر در مورد steam گویا شایعه بوده، چون steam اعلام کرده که پلنی برای کلاینت لینوکسی نداره، این جا رو بخون:
https://en.wikipedia.org/wiki/Steam_%28software%29#cite_ref-69
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1313-QIPD-5381

البته، با این حال خیلی از بازی‌های steam روی واین خیلی خوب اجرا میشن:
http://www.steamgamesonlinux.com/
« آخرین ویرایش: 15 خرداد 1391، 09:32 ب‌ظ توسط Bersam »

همه ی ما با هم برابریم ... لیکن برخی برابر ترند .

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
« پاسخ #234 : 12 تیر 1391، 08:27 ب‌ظ »
کلا لینوکس زیبا تر سری تر امن تر و user frendly تر و ساده تر و کلی چیز های خوب تر از ویندوز است . ;D
remove the fun of unix with mac

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #235 : 03 امرداد 1391، 07:47 ب‌ظ »
برای بازی‌سازا صرف نمیکنه نسخه‌ی لینوکس بدن
مشکل فنی ندارن...برای نمونه نسخه‌های جدید OpenGL تقریبا همه‌ی توانایی‌های DirectX 11 رو دارن
ولی اولا سازنده‌های کارت گرافیک درست و حسابی واسه درایور لینوکسی وقت نمیذارن(به جز اینتل که اونم GPUهاش ضعیفه و مدت‌هاست مشکل سایه‌زنی دارن)
ثانیا لینوکس کاربر خونگی زیادی نداره

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 499
« پاسخ #236 : 17 امرداد 1391، 02:02 ق‌ظ »
می دونستین اکثرا خصلتهایی که ویستا داره از لینوکس کش رفتن و دزدیدن؟ الته دیگه به این عادت میکروسافت عادت کردیم
می دونم این چیزی که من الان نقل قول کردم مال خیلی وقت پیشه ولی خوب من تازه کار هستم و الان این تاپیک رو دیدم
دوستان عزیزی که طرفدار این گفته آفا مهدی هستن میشه  لطفا چند نمونه رو بیان کنن
البته یه جورای با مدرک منظورم اینه که قابل قبول باشه جسارتا
ممنون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #237 : 21 امرداد 1391، 11:02 ب‌ظ »
خیلی چیزها دیگه. از ظاهر و محیط گرافیکی Aero بگیر تا سازوکار برنامه‌ها و…

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 499
« پاسخ #238 : 21 امرداد 1391، 11:13 ب‌ظ »
بدون شرح !!!

نقل‌قول
البته یه جورای با مدرک منظورم اینه که قابل قبول باشه جسارتا

نقل‌قول
خیلی چیزها دیگه. از ظاهر و محیط گرافیکی Aero بگیر تا سازوکار برنامه‌ها و…

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #239 : 21 امرداد 1391، 11:26 ب‌ظ »
مدرکش خود منم که شبیه محیط آئرو ویندزد سون رو زمان ویندوز اکس‌پی داشتم. چیزی که عیان است، چه حاجت به بیان است؟ ;)