انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247841 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2037
    • All About Me
پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #45 : 15 بهمن 1386، 09:47 ب‌ظ »
دو چیز اعصاب منو خرد میکنه
یکی جبهه گرفتن
دوم رو هوا حرف زدن
من نمی گم ویستا خوبه ولی اوبونتو مشکلاتی داره افتضاح و فکر کنم ( به نظر یک برنامه نویس ) می تونن حل بشن
۱- با پکیج منیجر یک پجیج را نصب کنید در حین نصب ری استارت کنید ( سخت افزاری ) بعد سعی کنید که دوباره اونو بریزید !!!!!
چرا باید اینجوری بشه ؟؟؟
۲- وقت هایی که تو مدرسه اوبونتو گیر میکنه ( اصولا وقتی که کامپیز روشنه ) نمی دونم به چه علت ولی حتی ctrl+alt+printscreen+k یا tty1 نیز کار نمی کنند و شما محکوم به ری استارت یا داشتن صبر زیاد ( دومی رو نمی دونم چون امتحان کردم نشد ولی اولی عملیه ) هستید
این دو به تنها برای من کافی اند تا برم رو ویندوز کار کنم چون واقعا زیاد پیش میان ( حتی یک چیز کوجک نیز اگر چند بار رخ بده اعصابتون خرد میشه )
حالا کمک کنید برای حل دو مشکل بالا ](*,)

فکر کنم شما راست میگین. چون باگ های ۷.۱۰ خیلی زیاده و اعصاب خورد کن.

آفلاین Gharchkhor

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
« پاسخ #46 : 25 بهمن 1386، 03:49 ب‌ظ »
دلایل من برای روی آوردن به لینوکس:

ویندوز دزده. اطلاعات ماشین مارو میدزده. حالا شاید بگید مگه تو توی ماشینت چی داری که بخواد لو بره؟ نه اصلا منظورم این نیست! اشکال کار اینجاست که با این دزدی مسخرش سرعت ارتباط من با اینترنت رو میاره \ایین. توی ویندوز با دانلودر فایرفاکس با ADSL 64Kbits/s داشتم با سرعت 6 دانلود میکردم ولی حالا توی اوبونتو بیشترین سرعتم 16 بوده و سرعت معمول هم 9. این بخاطر اینه که دیگه جاسوسی صورت نمیگیره که سرعت منو کند کنه.

ویندوز خیلی کنده. اینم باز میتونه به علت جاسوسی باشه. برنامه هایی که ما تو ویندوز نصب میکنیم نمیدونیم واقعا چه کاری دارن \شت \رده انجام میدن!

همون که میگید هارد توی ویندوز همینطور الکی کار میکنه هم مربوط به همینه. اون \شتا یه اتفاقاتی میوفته که منو شما خبر نداریم. حالا بازم شاید اطلاعات ما بدرد کسی نخوره ولی سرعت سیستم و ارتباط رو که \ایین میاره. و هارد رو هم داغ میکنه.

لینوکس زیباتره بدون نیاز به سخت افزار خفن. من توی ویندوز حتی وال\ی\ر هم نمیتونستم بذارم چون سرعتم میومد \ایین. چه برسه به تم های رنگارنگ. ولی توی لینوکس با همون سخت افزار دارم از \وسته زیبا + سرعت بالا لذت میبرم.

درضمن ویندوز مال آماتوراس. هیچ چیزی توش یاد نخواهید گرفت و \خمه باقی خواهید ماند. ولی توی لینوکس کم کم ی\ا geek میشید.

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1428
  • as in freedom
« پاسخ #47 : 25 بهمن 1386، 08:52 ب‌ظ »
سلام دوست من! اگر دنبال پ توی لینوکس میگردید میتونید با زدن : M اونو پیدا کنید!  ;)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین SohailB

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
« پاسخ #48 : 15 اسفند 1386، 02:45 ب‌ظ »
يكي از مواردي كه ظاهراً در موردش همه به نتيجه رسيدن اين بود كه لينوكس براي آدم‌هاي باتجربه خوبه. راستش من خودم رو آدم باتجربه‌اي مي‌دونم، الآن 16 ساله كه برنامه‌نويسي مي‌كنم، از زمان داس و توربو سي 2. هنوز كه هنوزه يكي از اولين چيزهايي كه روي كامپيوترم نصب مي‌كنم برنامه‌ي 4NT ه كه يه CMD پيشرفته  است. سالهاست كه دلم براي لينوكس ياد گرفتن غنج مي‌زنه. از اين كه دارم ويندوز و آفيس دزدي استفاده مي‌كنم هم خيلي عذاب‌ وجدان دارم، انقدر كه  150 دلار پول اضافه دادم كه روي لپ‌تاپم آفيس 2007 رو بخرم.

پس بذارين اول به اين سؤال جواب بدم: چرا هنوز به لينوكس مهاجرت نكرده‌ام؟

0- چون هنوز در مورد لينوكس بي‌سوادم. تمام موارد ديگري كه مي‌خونيد هم به احتمال 90 درصد از بي‌سوادي من ناشي مي‌شه. خيلي ممنون مي‌شم اگه جا داره راهنمايي كنيد.

1- نرم‌افزار نرم‌افزار نرم‌افزار. بديهيه كه براي هر كاري هزار نوع نرم‌افزار تو ويندوز وجود داره. مثلا همين الآن يكي از دوستان خواسته آخرين فيلم صحبتهاي مادربزرگش رو همراه يه سري عكس براش تبديل به يه دي‌وي‌دي كنم. من چيزي تو لينوكس نديدم كه مثل ConvertXToDVD خوشگل و كامل باشه. همه كار هم مي‌كنه. به ساده‌ترين وجه. ولي براي هر كاري بايد يه عالمه دردسر پيدا كردن و نصب نرم‌افزار رو تو لينوكس بكشي، كه تازه در درصد خوبي از موارد برنامه‌هه به يه دليلي كار نمي‌كنه.
 يا مثلا يه مورد ديگه اين كه من مدتيه دارم نرم‌افزار براي گوشي‌هاي موبايل مي‌نويسم. هيچكدوم از شبيه‌سازهاي گوشي‌ها (نوكيا، سوني‌اريكسون، سامسونگ، ...) روي لينوكس نيستن.
 راستي محيط كامل برنامه‌نويسي ويژوال براي لينوكس هم تا حالا نديده‌ام.

2- هنوز نتونسته‌ام درست به VPN Server شركت وصل بشم. براي همين هم نمي‌تونم با لينوكس از روي لپ‌تاپم از اينترنت شركت استفاده كنم و همينطور به فايلها دسترسي داشته باشم. KVPNC رو امتحان كرده‌ام، ولي با اين كه به نظر خودش وصل مي‌شه، ولي هيچ كاري انجام نمي‌شه. ظاهراً ماجرا تو لينوكس مثل ويندوز اونقدرها يكپارچه نيست. كه وقتي يه پروتكل ارتباطي برقرار مي‌شه بقيه خودبخود بفهمن و استفاده كنن. نمي‌دونم.

3- فارسي. مشكلي كه مايكروسافت هم هنوز كامل حل نكرده، ولي بالاخره راضي كننده است. نوشتن متن فارسي بدون اشكال،‌ در حالي كه بدون به‌هم خوردن چيزي بتوني وسط جمله انگليسي هم بنويسي. راستي چرا تو لينوكس كيبورد بايد برخلاف اون چيزي باشه كه همه بهش عادت دارن؟ چرا حرف پ اون پايينه و نه سرجاي هميشگي خودش؟

3- آفيس. واقعاً كسي هست كه بگه با اوپن‌آفيس مي‌شه كارهاي آفيس 2007 رو انجام داد؟ من با ورد 2003 تا حالا 3 تا كتاب صفحه‌بندي كرده‌ام. و واقعاً راحت و عالي بوده.

4- بحث شيرين درايور. خيلي بيشتر از اين كه تو ويستا مسأله باشه، تو لينوكس گرفتاري داره. درايور كارت شبكه وايرلس، كارت گرافيك، .... تو ويستا حداقل مي‌شه گاهي با كلك درايور ايكس‌پي رو بهش قالب كرد. ماجراي درايور تقصير هر كسي كه باشه (موافقم كه كوتاهي تا حدي از سازنده‌ها است) ولي چوبشو مصرف‌كننده مي‌خوره.

5- من هم با دات‌نت كار مي‌كنم، هم براي لينوكس با جاوا برنامه نوشته‌ام (يه سرور چت مالتي‌مديا روي TCP/IP). انصافاً مستنداتي كه براي لينوكس وجود داره از نظر انسجام و يكپارچگي و نظم و راحتي اصلاً به پاي ويندوز و MSDN‌ نمي‌رسه. خيلي حيفه.

حالا اين سؤال كه پس چرا انقدر جوش مي‌زنم كه از لينوكس استفاده كنم؟

1- رايگانه. دزدي نيست. عذاب وجدان نداره.

2- سبكه. سيستم خفن نمي‌خواد. كار اضافي بيخودي انجام نمي‌ده. چراغ هارد الكي روشن نيست.

3- ويروس نداره. اينو شخصاً نمي‌دونم، ولي همه مي‌گن. اگه درست باشه واقعاً مزيت بزرگيه كه مجبور  نيستي يه آنتي‌ويروس لگن هميشه روي سيستمت داشته باشي كه نصف بازدهي دستگاه رو بخوره.

4- خفنه. من عاشق داس بودم. از تايپ كردن خيلي بيشتر از كليك كردن لذت مي‌برم. برام خيلي مهمه كه واقعاً از زير و بم هر دستوري سردربيارم و هيچ اتفاقي پنهاني نيفته.

5- فرهنگ جالبي پشت ماجرا هست. خيلي دقيق نمي‌دونم، ولي يه جورهايي انساني‌تره.

يه خبر خوش هم براي خودم اينه كه نقشه كشيده‌ام تو تعطيلات عيد يه سرور لينوكس كنار سرور ويندوز شركتمون راه بندازم و يه سري كارها رو با اون انجام بدم. فعلاً فكر كرده‌ام كه مي‌تونه كار اينترنت سرورمون رو انجام بده. تا ببينيم بعد چي مي‌شه.
« آخرین ویرایش: 15 اسفند 1386، 02:56 ب‌ظ توسط SohailB »
بر برگ گل به خون شقایق نوشته‌اند - كآن كس كه پخته شد می چون ارغوان گرفت

Ubuntu 8.10 and WinXP on HP Pavillion tx1000: AMD Turion 64x2, 160GB HDD, 2GB RAM, Nvidia Go6150

آفلاین ابراهیم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1295
  • راه‌رو گر صد هنر دارد توکل بایدش
    • سلام!
« پاسخ #49 : 15 اسفند 1386، 11:03 ب‌ظ »
3- فارسي. مشكلي كه مايكروسافت هم هنوز كامل حل نكرده، ولي بالاخره راضي كننده است. نوشتن متن فارسي بدون اشكال،‌ در حالي كه بدون به‌هم خوردن چيزي بتوني وسط جمله انگليسي هم بنويسي. راستي چرا تو لينوكس كيبورد بايد برخلاف اون چيزي باشه كه همه بهش عادت دارن؟ چرا حرف پ اون پايينه و نه سرجاي هميشگي خودش؟
انتظار داری کی بیاد برامون درستش کنه؟! توی دنیای نرم‌افزارهای آزاد، این خود ملت هستن که آستین بالا می‌زنن و همه چیز رُ می‌سازن و نیازشون رُ برطرف می‌کنن. خیلی خوش‌حالم که شما برنامه‌نویس هستی. پس بسم‌الله برادر!
صفحه‌کلید لینوکس، مطابق استاندارد ملی مصوب مؤسسهٔ استاندارد هست (http://www.farsiweb.ir/wiki/Standard_Persian_keyboard). ولی متأسفانه مایکروسافت حاضر نیست به استاندارد تن بده؛ پس مشکل از صفحه‌کلید ویندوز هست! به عنوان مثال متأسفانه الان که از توی ویندوز این مطلب رُ نوشتی، همهٔ «ی»ها به جای فارسی، عربی هست!
5- من هم با دات‌نت كار مي‌كنم، هم براي لينوكس با جاوا برنامه نوشته‌ام (يه سرور چت مالتي‌مديا روي TCP/IP). انصافاً مستنداتي كه براي لينوكس وجود داره از نظر انسجام و يكپارچگي و نظم و راحتي اصلاً به پاي ويندوز و MSDN‌ نمي‌رسه. خيلي حيفه.
تجربهٔ من می‌گه که کمیت و کیفیت مستندات در مورد نرم‌افزارهای آزاد خیلی خوبه. نمی‌دونم چه مورد خاصی مد نظرت هست. با این حال چی بهتر از این که می‌تونی مستقیم با توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار مورد نظرت تماس داشته باشی؟!
4- خفنه. من عاشق داس بودم. از تايپ كردن خيلي بيشتر از كليك كردن لذت مي‌برم. برام خيلي مهمه كه واقعاً از زير و بم هر دستوري سردربيارم و هيچ اتفاقي پنهاني نيفته.
این رُ به عنوان کسی که بخش عمدهٔ زندگی رایانه‌ایش توی shell لینوکس هست بهت می‌گم: عاشق لینوکس خواهی بود! (و بماند که این عشق بیچارت خواهد کرد!!!)
5- فرهنگ جالبي پشت ماجرا هست. خيلي دقيق نمي‌دونم، ولي يه جورهايي انساني‌تره.
نکتهٔ اصلی توی نرم‌افزارهای آزاد، همون فرهنگه هست. برای شروع، این مطلب رُ بخون: http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Software

يه خبر خوش هم براي خودم اينه كه نقشه كشيده‌ام تو تعطيلات عيد يه سرور لينوكس كنار سرور ويندوز شركتمون راه بندازم و يه سري كارها رو با اون انجام بدم. فعلاً فكر كرده‌ام كه مي‌تونه كار اينترنت سرورمون رو انجام بده. تا ببينيم بعد چي مي‌شه.
امیدوارم پشتکار خوبی داشته باشید و موفق باشید :)
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم     ...     موجیم که آسودگی ما عدم ماست

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1663
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #50 : 06 فروردین 1387، 06:10 ق‌ظ »
به نظرتون سیستم عامل خود کارکنان ماکروسافت چیه؟ کسی آمار یا اطلاعاتی داره؟

تا اونجایی که من می دونم بیل گیتس از سیستم عامل مکینتاش وappleاستفاده می کنه منبع:مجله دانش وکامپیوتر (اگه اشتباه نکنم)
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
« پاسخ #51 : 15 فروردین 1387، 01:51 ق‌ظ »
با  اوبونتو  کار  میکنم  چون  نمیتونم  ازش  دل بکنم  ...

پیشنهاد  من  اینه  که   اگر  کسی  میخواد  دلیلشو  بدونه  باید  خودش  بره   و دلیل رو  پیدا   کنه  ،   دلیل    من   هم   نیاز به  یک  تجربه ی  تازه  بود   ،  اومدم  یه  مدت   تجربش  کنم    ،  عاشقش  شدم !!!   

مخلص   کلام اینکه   اگر  دلیل  میخوای  اوبونتو   رو  نصب  کن   یه  مدت   با   سختیاش   کنار  بیا   راه  رو  برای  خودت  هموار  کن  ،  اونوقت   متوجه  میشی  چیزی  که با  عرق  جبین  به دست  اومده   چه  لذتی  بهت میده   که  حتی  با  شنیدن   اسمش  هم    دلت  شاد میشه  و  چار  چنگولی  میچسبش  و  رهاش  نمیکنی   ،  شاید  شاعرانه باشه  ولی   من  همچین    حسی دارم که  به  سیستم  عامل  دیگه  ترجیحش  میدم ...

آفلاین Manwe

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
« پاسخ #52 : 15 فروردین 1387، 01:26 ب‌ظ »
سلام دوست من! اگر دنبال پ توی لینوکس میگردید میتونید با زدن : M اونو پیدا کنید!  ;)

لذت بردم :)
. - .
         \ v /
       \ \   / /
     \ (       ) /
       ^^.^^

آفلاین patri

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
« پاسخ #53 : 22 فروردین 1387، 10:56 ب‌ظ »
با اوبونتو به خاطر آزادیش و به هزار و یک دلیل گفتنی دیگه که اگه بخوام بگم ممکنه سر از ۲ سالگیم در بیارم استفاده می کنم .
این جهان زندان و ما زندانیان * بر شکن زندان و خود را وارهان

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #54 : 23 فروردین 1387، 01:42 ق‌ظ »
نقل‌قول
نوشته: cheshmak در 02 خرداد  1386,ساعت  13:53:15
به نظرتون سیستم عامل خود کارکنان ماکروسافت چیه؟ کسی آمار یا اطلاعاتی داره؟

تا اونجایی که من می دونم بیل گیتس از سیستم عامل مکینتاش وappleاستفاده می کنه منبع:مجله دانش وکامپیوتر (اگه اشتباه نکنم)

حیرت انگیز ناک است! ولی باور کردنی ! ;)
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین sahama

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • الهی به امید تو!
« پاسخ #55 : 23 فروردین 1387، 03:49 ق‌ظ »
ها یه چیزی یادم اومد
من از دبیان بیس ها خیلی خوسم می اومد و اوبونتو هم ساده سازی سده اونه و هم اینکه افراد زیادی از اون استفاده می کنند
یا علی

آفلاین Blossom

• Full Member
  • *
  • ارسال: 129
    • سار
« پاسخ #56 : 30 فروردین 1387، 12:10 ق‌ظ »
واقعا بحث جالبیه. شاید من که یه اوبونتویی هستم نمی‌تونم بگم که چرا نمی‌رم از XP (و نه ویستا!) استفاده کنم.
شاید دلیلش یکی دوتا نباشه.
واقعا نمی‌دونم چرا به هرکی می‌رسم یه نسخه از لینوکس رو می‌دم. کاری که هیچ وقت برای ویندوز نکردم.
روی لپ تاپ من نوشته
نقل‌قول
Designed for Microsoft (R) Windows (R) XP
ولی به راحتی دارم از Ubuntu توی اون استفاده می‌کنم بدون این که درایوری نصب کنم. مشکل من فقط جلوه ها بودن که چون پردازنده‌ی گرافیکیم توی Blacklist  برنامه‌ی compiz قرار داره. اما گیریم که من یه لپ تاپ داشتم که روش نوشته شده بود
نقل‌قول
Designed for Ubuntu
اگر یه ویندوز مثلا Microsoft Windows Vista یا Microsoft Windows 95 روش نصب می‌کردم، آیا به نصب درایور‌ها نیاز نداشتم؟ حالا اگه مشکل متشابه توی اوبونتو پیش میومد می‌شد با کلی تایپ حلش کرد ولی برای Windows هیج راهی وجود نداشت.
چون من برنامه نویس جاوا می‌شدم، یه دوست بهم پیشنهاد کرد که برای خلاصی از ویندوز! به لینوکس بیام. نمی‌دونید چقدر سخت بود وقتی دوستم بهم زنگ می‌زد و می‌گفت کامپیوتر من خراب شده در حالی که جواب من بهش این بود که ویندوزت رو عوض کن! هیچ چیز سخت تر از اعصاب خوردی این نیست که یه بلوتوث دیواس خریدم و چون نتونستم درایورش رو نصب کنم و به موبایلم فایل بفرستم، یکی دیگه خریدم!!!

اما جدا از اون پیشنهاد من توی حواشی جشن گاتسی با اوبونتو آشنا شدم. از اونجا که حمایت از اوبونتو رو دیدم که کاربر های خانوادش انجام می‌دادن، یه اوبونتو دانلود کردم و اونوقت بود که اونقدر مجذوبش شدم که به سیستم عامل رسمی من تبدیل شد.
راستش من از ویروس نمی‌ترسیدم چون کاملا رعایت می‌کردم!!! وقتی هم ویروسی می‌شدم یا خودم دست به کار می‌شدم و پدر ویروس رو در میاوردم! یا این که ویندوز رو دوباره نصب می‌کردم! پس امنیت دلیل خوبی برای این انتقال من نبود.
از خط فرمان اون اوایل خیلی می‌ترسیدم با این تو خط فرمان ویندوز بزرگ شده بودم! ولی بعد مدتی خیلی از کار هام رو توی اون انجام می‌دم! مثلا:
nautilus ~/Music/Fariborz\ Lachini/و این شاید یکی از ابتدایی ترین توقعاتی باشه که از محیط گرافیکی می‌ره.
این که بعضی ها می‌گن توی یک سی‌دی برنامه های ویندوز خیلی برنامه هست و خیلی راحت نصب می‌شن! شاید تاحالا یه سیدی از برنامه‌های اوبونتو روی سی‌دی رو ندیدن! وقتی می‌ذاریش توی Cd Drive، خیلی سریع به مخازن اضافه می‌شه و برای نصب حتی اون Next Next ها رو هم نمی‌خواد بزنی! کافیه جلوی اسم اون برنامه توی Add/Remove یه چک بزنی! همین! این سخته؟
چقدر لذت بخشه وقتی توی یه فایل می‌نویسی #include <iostream.h>
int main(){
cout << "I Love Ubuntu";
return 0;
}
و بعد با برنامه‌ی g++ اون رو کامپایل می‌کنی بدون این که بخوای برنامه ای نصب کنی! یا اسکریپت های پایتون رو با یه دستور اجرا کنی!
این که هر کاربر مجوز های خودش رو روی فایل هاش می‌ذاره برام خیلی جالب بود.
این که وقتی فایر فاکس من Crash می‌کنه ولی من می‌تونم همچنان توی netbeans برنامه‌ی خودم رو بنویسم خیلی چالب بود.
این wget برام خیلی جالب بود.
من اهل بازی نبودم و نیستم اما می‌دونم که بازی ساز ها دنبال پول هستن و نه آفرین! پس هزنه هاشون رو جایی انجام میدن که باز خوردشو بگیرن و اون اکثریت جامعست که ویندوزه و نه سولاریس و مکینتاش و لینوکس!
برای من خیلی جالب بود که کی‌برد فارسی استاندارد رو بهم می‌ده! چون حد اقل می‌دونم روش کارشناسی شده!
برام جالب بود که توی بوت لیست گرابم هم ویندوز بود هم اوبونتو! اگه شما بعد از نصب ویستا، XP رو نصب کنید چه اتفاقی می‌افته؟ این درصورتی هستش که اوبونتوی من به رقیبش اجازه‌ی رقابت می‌ده و اون رو در کنار خودش می‌پذیره.
من در دنیایی بودم سرشار از خود خواهی! من Live Messenger رو فقط توی ویندوز داشتم! ولی pidgin رو هم توی ویندوز و هم توی اوبونتو! همین طور Open Office.
من ویندوز رو تموم کرده بودم!!! هیج جاییش برام تازگی نداشت! تنوع من با تغییر تم بود! هیچوقت دو تا میز کار توی ویندوزم نداشتم اما الان هم gnome رو دارم و هم KDE و خیلی راحت می‌تونم میز کار های دیگه ای رو هم داشته باشم.
من توی اوبونتو با مشکل کمبود رم مواجه نشدم هیچوقت!
و من در نهایت مجزوب آزادی شدم!
وشاید در نهایت کار، این کفه‌ی آزادیه که به همه‌ی اون ها سنگینی می‌کنه!

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #57 : 30 فروردین 1387، 09:51 ق‌ظ »
فکر نمی کنم دیگه از این قشنگ تر کسی می تونست تعریفی داده باشه از علت مهاجرت اش!
Blossom:: واقعا متشکر ،‌حرف های تو همون چیزایی بود که همه ی ما در گیر اش بودیم و الان اینقدر که قرق در امکانات لینوکس شدیم!  دیگه فراموش اشون کردیم :)

واقعا همین طور هست! خیلی از ما ها با داس برزگ شدیم یا من که خودم با ی کومودور64 شروع کردم!  بیسیک با شماره ی خط! تییپ درایو! ( اگه کسی یادش نیست همون نوار کاست هایی رو می گم که روش نوشته بود از دور ۳۵ ماشین بازی ، از ۳۴۲ هواپیما ) داس ۰ ویندوز ۳.۱ و  ....

می دونید! هرگز نباید انکار کرد که مایکروسافت چی بی خونی ی! نه - ب هر حال هزینه و زمان زیادی رو در جهت پیشرفت این صنعت گذاشته و خب همه ی ما ها هم ازش استفاده کرده ایم و شاید هنوز هم بینمون هستند کسانی که استفاده می کنند! ((‌مثلا اگه بخواهی ی فلش درست کنیم!‌  Pencil هنوز خیلی راه داره تا ... ))‌ بگذریم ولی درست میشه!‌همش درست میشه! یکی یکی

و ای کاش دید و فلسفه ی کاری ی بیل گیتس هم می تونسته عوض بشه!  کمک بزرگی بود :) 
واقعا همینه ک دوستمون گفت! گاهی چون ی درایور ای رو گیر نمیشه آورد باید ی قطعه جدید خرید‌:D
مثل من که هنوز راه اندازه چیپ وب کم ام نوشته نشده و البته من روم زیاده صبر می کنم نوشته بشه :P

.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
    • هوشمند سیاره نپلاد
« پاسخ #58 : 06 اردیبهشت 1387، 03:58 ب‌ظ »
سلام
یکی از دوستان این سوال رو از من پرسید - جوابش رو نتونستم بدم  ](*,)
کمکم کنید - واقعا چرا ما لینوکس کارمیکنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟
در این دنیایی که درش زندگی می کنیم، هیچ چیز به آینه ئی که بعضی جاها جیوه اش را تراشیده باشند به من شبیح نیست.
فکر کنید جیوه ی آینه ئی را از بعضی جاهاش تراشیده باشند و به این دلیل نتواند چیزی را که درش منعکس می شود،سالم و کامل منعکس کند.
چه می گویید ؟!
آنچه مرا هنوز به صورت آینه نگه داشته است.....

lomion

• مهمان
« پاسخ #59 : 06 اردیبهشت 1387، 05:14 ب‌ظ »
این فقط سوال شما نیست، سوال کسان دیگه‌ای هم بوده. توی انجمن لطفا جستجو کنید.