انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247321 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 499
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #240 : 21 امرداد 1391، 11:28 ب‌ظ »
مدرکش خود منم...

اگه می دونستم هیچوقت جسارت نمی کردم

آفلاین mehdi.online

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
  • خدا در همین نزدیکی است
« پاسخ #241 : 17 شهریور 1391، 05:47 ب‌ظ »
دو دلیل داره استفاده از ابونتو و گنو/لینوکس:

۱-من برنامه نویس جاوا هستم و ابزاری جاوا برای لینوکس مناسبتره و هم چینین سازگار تر.(دلیل اصلی)
۲-در کنار گزینه شماره یک، امنیت هم مهم بود برام.

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
« پاسخ #242 : 05 مهر 1391، 08:14 ب‌ظ »
حدود دو ماه و نیمه لینوکس کار می کنم و از بند ویندوز خلاص شدم البته نه به طور کامل،گهگاهی واسه گیم می رم ویندوز ;)
به سه دلیل اصلی(فرعی ها تعدادشون زیاده حوصله تایپ ندارم)به لینوکس و اوبونتو:
1- عاشق تجربه های جدیدم
2- دیوونه ی گرافیک و میزکار های لینوکسم
3-از دست ویروس و اسپای ها و کم شدن سرعت کامپیوتر به خاطر آنتی ویروس خسته شدم
« آخرین ویرایش: 05 مهر 1391، 08:16 ب‌ظ توسط yaser-16 »
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 499
« پاسخ #243 : 05 مهر 1391، 08:49 ب‌ظ »
نقل‌قول
-از دست ویروس و اسپای ها و کم شدن سرعت کامپیوتر به خاطر آنتی ویروس خسته شدم
اگه یه کم حواستو جمع کنی این مشکل رو نداری مثل الان من(منظورم توی ویندوزه)
بهتره فرار نکنی به قکر چاره باشی

آفلاین adel1368

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 387
« پاسخ #244 : 05 مهر 1391، 09:11 ب‌ظ »
من خودم کاربر ویندوز بودم وکار اصلیم برنامه نویسی الان حدودا 2ماه میشه که به ابونتو نقل مکان کردم نه بطور کامل
ولی از ویندوز خیلی سره
1-از لحاظ سرعت( کپی فایل (من امتحان کردم تو ویندوز یک فایل نهایتا با 12مگ بر ثانیه ولی تو لینوکس /ابونتو30 مگ بر ثانیه ))
2-از لحاظ امنیت
3-زیبایی
4-برای برنامه نویسی همه چی داره راحتی با هر نرم افزاری بخوای کار کنی
5-یکیش که خیلی برای من مهم این که سرعت اینترنت تو لینوکس بیشتر از ویندوزه(شخصاامتحان کردم)
6-آزادی (برای ویندوز و برنامه های دیگه باید دنبال کرک و سریال کلا چیز دزدی باشی ولی تو لینوکس آزادی از هر برنامه استفاده کنی )
7-..............
من تو 2ماه اینارو فهمیدم
کلا من یکی خیلی ازش راضیم
(((خالیق یازان خطی هش کیم پوزابیلمز)))

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #245 : 08 مهر 1391، 07:57 ب‌ظ »

ولی از ویندوز خیلی سره
1-از لحاظ سرعت( کپی فایل (من امتحان کردم تو ویندوز یک فایل نهایتا با 12مگ بر ثانیه ولی تو لینوکس /ابونتو30 مگ بر ثانیه ))

5-یکیش که خیلی برای من مهم این که سرعت اینترنت تو لینوکس بیشتر از ویندوزه(شخصاامتحان کردم)

کلا من یکی خیلی ازش راضیم
خدا رو شکر که راضی هستین.
مورد ۲ رو روی چه فایل سیستمی تست کردین و چه نوع فایلی احیانا؟ من که بدجوری با کپی مشکل دارم همچنان.و حتی با rsync
مورد ۵ رو هم بگین با چی تست گرفتین و آیا تنظیم خاصی کردین؟
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین wolfeyesh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
« پاسخ #246 : 19 مهر 1391، 03:17 ق‌ظ »
اینجابعضی ها نا عادلانه بحث می کنن
من خودم برنامه نویس هستم و دلایل شخصی که از لینوکس استفاده می کنم
به من انگیزه می ده , بیشتر و بیشتر ,
کار کردن خیلی راحته
همه چی مشخص هست
ویروسی نمی شه
فوقوالعادست
زیبایی , طراحی  چه Gnome چه Kde
خب , الان بیشتر توضیح می دم :
۱.برای من اصلا مهم نیست که ویندوز پولی هست یا نه یا لینوکس , که بگم چون لینوکس پولی نیست استفاده می کنم , نه , اگه اینطور باشه , از برنامه های crack شده ی ویندوز نباید استفاده کنیم اگر هزینه ی خرید ویندوز یا آفیس و یه آنتی ویروس زیاد می شه , حداقل IDM که تو ایران نمایندگی داره , می تونیم بخریم , چرا نمی خریم ؟
.
۲.لینوکس برای برنامه نویس ها چیز فوقوالعاده ای هست و هر روز صبح و هر بار که سیستم رو روشن می کنن , انگار یه پنجره به دنیای جدید براشون باز شده
.
۳.کار کرد با لینوکس و ورژن های دیگر لینوکس خیلی راحته , پیچیدگی لینوکس ضعف نیست , این که ما از دانش عقب هستیم و برای یادگیری تلاش نمی کنیم و به آماده بودن عادت کردیم ضعف هست , برای همین مثلا وی...ان یا سا...س قطع می شه , بیشتر کسایی نمی تونن از نرم افزارهای دیگه استفاده کنن , چون آشنایی ندارن , همه ی ایرانی ها فکر می کنن تا با یک برنامه یک ساعت کار کردند حرفه ای هستند , پیچیدگی و سادگی در دل هم هستند , وقتی به آپشن , تنظیمات و... برنامه ها مسلط باشی , می بینی خیلی از نرم افزار ها الکی نصب هستند
.
۴. کار با لینوکس برای برنامه نویس ها بسیار ساده هست و بیشتر عاشق کار کردن با Terminal هستند تا محیط های Visual , هر چند دستورات ممکن هست , پیچیده باشه , اما کسی که برنامه نویس هست توانایی تشخیص توابع , فرمان ها و دستور ها رو داره , که برای یک تازه کار سخت هست و اگر علاقه نداشته باشه عصبی می شه
.
۵.دوستایی که می گن وقتی از ویندوز استفاده می کنن به ویندوزشون فشار می آد و ویندوز سنگینه و دزدی می کنه , درست هست , وقتی برنامه هایی مثل skyp , oovoo , حتی Yahoo نصب می کنین , دیدن که تبلیغات دارند , این یک مثال ساده هست , هر چند سایت هایی مثل rapidshare از حافظه ی مخفی سیستم هایی مه به شبکه هستن استفاده می کنن , ساده تر بگم , نرم افزارهایی مثل skype , oovoo , yahoo و ... به فضاهای مخفی که روی سیستم ها نصب هستند دسترسی دارند و این فضا ها رو به rapidshare و سایت های شبیه میفروشن , دقت کنین که حتی به اینترنت متصل هستین ٪ فعالیت کارت شبکتون از ۱۰-۳۰٪ بیشتر هست , همینطور آنتی ویروس ها, آپدیت نرم افزار ها و ... , هر سیستم فضای کمی داره که با حساب کردن اینکه چند میلیارد کامپیوتر به اینترنت متصل هستند حساب کنید , روشن بودن چراغ هارد که چیز عادی شده تو ویندوز و از ضعف های ویندوز هست , مثال خیلی راحت صبح از خواب پا میشین , سیستم روشن می کنین , ,وای میسی تا نرم افزارها بالا بیاد , خب کمی طول می کشه , 1min , بعد Mozilla باز می کنی , وایسا باز نشد , 10 تا کلیک می کنی , یهو ۱۰ تا Mozilla باز می شه , باید همه رو ببندی که گاهی هنگ می کنه میری بچه پروارو clt+alt+delete صدا می کنی , خب , أه یادم رفت startup خیلی تو اعصابن , پس باید deleteshun کنی , بعد بری سراغ msconfig , خب این همه مشکل توی ویندوز , مشکل های اول ویندوز که به چشم نمیان ,
.
۶.ویروس , خیلی از دوستان گفتن که از لینوکس برای این استفاده می کنن که ویروسی نمی شه و بعضی ها گفتن نه , این درست نیست , این درست که لینوکس عیب نداره , لینوکس هم ضعیف هست و باگ داره , ویندوز هم همینطور , خب یه سر به ساختار ویروس ها بندازیم
Keylogger
Trojan
Autorun
New Folder
Worms
regedit
Dos & bat
rar & zip
documents
خب , تا worms میدونین که چی هست و بیشتر توضیح نمی دم تا این وپست طولانی نشه , دستور های Regedit که هم مستقل هم با Dos میشه تغییرشون داد و با اضافه کردن Key و... می شه ویندوز رو به هم ریخت و نرم افزار ها رو دست کاری کرد
دستورات مستقل Dos & bat که خودشتون می شه ویروس نوشو و ضعف هستن
rar & zip , مکانی مناسب برای ویروس ها که از ضعف های Winrar استفاده می کنن
documenst , میکروسافت Office ,که همه فکر می کنن که نرم افزار با حالی هست , پس نمی دونین که می شه با shell و آفیس به Cpu دستور داد واونو از بین برد ,
خب صعف های لینوکس , لینوکس چند تا نابع خطرناک داره , همین که تابع ها باید از ترمینال وارد شن , پس فکر نمی کنم کسی بخواد به سیستم خودش حمله کنه
.
۷.فوقوالعادست چون باعث می شه همه چیو لمس کنی , باعث می شه , هر چیو دوست داری امتحان کنی , چیزی که تازه کارا نمی دونن ,لینوکس با همه ی تفاوت هاش برای من فوقوالعادست , چون باعث می شه تفاوت احساس کنم , نرم افزار ها , نصب کردن , شناختن درایورها , راحتیش , سختیش ,  با اون دوستمون که گفت که به تنبلی عادت کردیم موافقم , تنبلی , تکرار , محافظه کار , از ویندوز استفاده می کنی چون شاید به نرم افزاری احتیاج نداشته باشی که رو اینترنت نباشه , برنامه ی جایگزین براش پیدا کنی , کار کردن باهاشو یاد بگیری , وقت بزاری , چون به کامپیوتر در حد راه انداختن کار , اینترنت , آهنگ , دانلود , بازی نگاه می کنی , نه به چشم یه خالق
.
۸.زیبایی , زیبایی لینوکس فوقالعادست , چه Gnome چه Kde , با این که Gnome نسخه گرافیکی نیست , اما زیبایی و طراحی منحصر به فردی داره , همینطور Kde , جا به جا شدن منوها, یا دکمه های minimize ,maximize ,close , همه چیش برای من فوقوالعادست , مثل این میمونه که بیای camaro ۱۹۸۰ با ۲۰۶ , ریو مقایسه کنی , شخصیت دوستایی که از لینوکس استفاده می کنن , مثل شخصیت کسایی که ماشینشون چی هست حدس زد , ما ها ماشین باز هایی هستیم که راه ساده رو انتخاب نمی کنیم و بالای ۱۲ ساعت پای کامپیوتریم با نوشیدنی حال می کنیم , در مورد فلسفه لینوکس که فوقوالعادست
.
۹.در مورد خودم , همونطور که گفتم برنامه نویسم همین کافیه , بیشنر توضیح نمی دم , ویندوز و لینوکس با هم دارم روی Pc , من از backtrack 5r3 استفاده می کنم الان ,ویندوز هم دیگران استفاده می کنند , امیدوارم توضیحاتم کامل باشه و دیگر دوستان و استادان کامل کنن , راستی هر کسی بستگی به نیازش از سیستم عامل استفاده می کنه و انتخاب می کنه , یکی کار روزانه بازی , یکی خالق
باور نمی کنین بیشتر از ۱۲ ساعت پای کامپیوتر , این screenshot از ساعت و این پست http://s1.picofile.com/file/7523271284/Screenshot_1.png
الان ساعت 3:22 am هست , از ساعت ۱۰ صبح آنلاین هستم , باز هم فکر می کنین , ساعت پست رو با ریاضی حساب کنین
« آخرین ویرایش: 19 مهر 1391، 03:24 ق‌ظ توسط wolfeyesh »
دست هایی که کمک می کنند , از دست هایی که دعا می کنند , بیشتر ارزش دارند ؛ کوروش بزرگ

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #247 : 19 مهر 1391، 04:26 ب‌ظ »

۳.کار کرد با لینوکس و ورژن های دیگر لینوکس خیلی راحته , پیچیدگی لینوکس ضعف نیست , این که ما از دانش عقب هستیم و برای یادگیری تلاش نمی کنیم و به آماده بودن عادت کردیم ضعف هست , برای همین مثلا وی...ان یا سا...س قطع می شه , بیشتر کسایی نمی تونن از نرم افزارهای دیگه استفاده کنن , چون آشنایی ندارن , همه ی ایرانی ها فکر می کنن تا با یک برنامه یک ساعت کار کردند حرفه ای هستند , پیچیدگی و سادگی در دل هم هستند , وقتی به آپشن , تنظیمات و... برنامه ها مسلط باشی , می بینی خیلی از نرم افزار ها الکی نصب هستند
۵.دوستایی که می گن وقتی از ویندوز استفاده می کنن به ویندوزشون فشار می آد و ویندوز سنگینه و دزدی می کنه , درست هست , وقتی برنامه هایی مثل skyp , oovoo , حتی Yahoo نصب می کنین , دیدن که تبلیغات دارند , این یک مثال ساده هست , هر چند سایت هایی مثل rapidshare از حافظه ی مخفی سیستم هایی مه به شبکه هستن استفاده می کنن , ساده تر بگم , نرم افزارهایی مثل skype , oovoo , yahoo و ... به فضاهای مخفی که روی سیستم ها نصب هستند دسترسی دارند و این فضا ها رو به rapidshare و سایت های شبیه میفروشن , دقت کنین که حتی به اینترنت متصل هستین ٪ فعالیت کارت شبکتون از ۱۰-۳۰٪ بیشتر هست , همینطور آنتی ویروس ها, آپدیت نرم افزار ها و ... , هر سیستم فضای کمی داره که با حساب کردن اینکه چند میلیارد کامپیوتر به اینترنت متصل هستند حساب کنید , روشن بودن چراغ هارد که چیز عادی شده تو ویندوز و از ضعف های ویندوز هست , مثال خیلی راحت صبح از خواب پا میشین , سیستم روشن می کنین , ,وای میسی تا نرم افزارها بالا بیاد , خب کمی طول می کشه , 1min , بعد Mozilla باز می کنی , وایسا باز نشد , 10 تا کلیک می کنی , یهو ۱۰ تا Mozilla باز می شه , باید همه رو ببندی که گاهی هنگ می کنه میری بچه پروارو clt+alt+delete صدا می کنی , خب , أه یادم رفت startup خیلی تو اعصابن , پس باید deleteshun کنی , بعد بری سراغ msconfig , خب این همه مشکل توی ویندوز , مشکل های اول ویندوز که به چشم نمیان ,
۳. حقیقتش خیلی از کسایی که رشته شون با کامپیوتر مرتبط نیست یا زیاد حال و حوصله سر و کله زدن با سیستم رو ندارن لینوکس کار نمیکنن چون نمیخوان وقتشون رو صرف چیزی کنند که با حیطه کاریشون مرتبط نیست ربطی به عقب بودن از دانش و یادگیری نداره. الان البته خیلی بهتر شده و مثل چند سال پیش نیست و توزیع ها یوزر فرندلی تر شدن کمی به محیطش عادت کنن مشکل پیش نمی یاد. در ایران به نظرم مشکل فیلترینگ حل بشه و قانون کپی رایت اجرا بشه افراد بیشتری سمت لینوکس می یان. مشکل دیگه نرم افزارهای جایگزین هستش مثلا از نظر بسته های آفیس نرم افزارهای قوی هنوز وجود ندارن و نرم افزارهای موجود نمیتونن با آفیس مایکروسافت رقابت کنند.
۵. اینکه سیستم هنگ میکنه و دیر می یاد بالا به قدرت سیستمتون ربط داره حالا کمی هم این اختلاف سرعت به سیستم عامل ربط داره که در این مورد لینوکس سریع تر آماده به کار هست. چرا مال ما اینطوری نیست؟! کسی که بفهمه چطور با سیستم کار کنه لینوکس و ویندوز و ... نداره نه اینکه باهاش کشتی بگیره و روی آیکون برنامه به قول شما ۱۰ بار کلیک کنه و ۱۰ تا موزیلا بیاد بالا! سیستم اگه دست یه آدم کار بلد باشه چه ویندوز چه لینوکس چه هر چیز دیگه به این راحتی ها چیزیش نمیشه برخلاف کسایی که می یان مغلطه میکنن و فکر میکنن اینجا کسی چیزی بارش نیست و میگن ویندوز رو هر ماه دارن عوض میکنن و خراب میشه این مشکل ویندوز نیست مشکل اون کاربری هست که بلد نیست باهاش کار کنه همین ویندوز xp فکستنی حدود ۲ ساله رو سیستمم نصبه. ویندوز مشکلاتی داره مثل ویروسی شدن و... منکرش هم نیستیم
« آخرین ویرایش: 19 مهر 1391، 04:46 ب‌ظ توسط Bijanbnd »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #248 : 19 مهر 1391، 04:39 ب‌ظ »
مثلا از نظر بسته های آفیس نرم افزارهای قوی هنوز وجود ندارن و نرم افزارهای موجود نمیتونن با آفیس مایکروسافت رقابت کنند.

وات ده؟ نسخه‌ی فعلی آفیس مایکروسافت به گرد لیبره‌آفیس هم نمی‌رسه. یا با لیبره کار نکردی، یا نسخه‌های جدید آفیس مایکروسافت رو ندیدی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین wolfeyesh

• Full Member
  • *
« پاسخ #249 : 19 مهر 1391، 04:43 ب‌ظ »
حقیقتش خیلی از کسایی که رشته شون با کامپیوتر مرتبط نیست یا زیاد حال و حوصله سر و کله زدن با سیستم رو ندارن لینوکس کار نمیکنن چون نمیخوان وقتشون رو صرف چیزی کنند که با حیطه کاریشون مرتبط نیست ربطی به عقب بودن از دانش و یادگیری نداره. الان البته خیلی بهتر شده و مثل چند سال پیش نیست و توزیع ها یوزر فرندلی تر شدن کمی به محیطش عادت کنن مشکل پیش نمی یاد. در ایران به نظرم مشکل فیلترینگ حل بشه و قانون کپی رایت اجرا بشه افراد بیشتری سمت لینوکس می یان. مشکل دیگه نرم افزارهای جایگزین هستش مثلا از نظر بسته های آفیس نرم افزارهای قوی هنوز وجود ندارن و نرم افزارهای موجود نمیتونن با آفیس مایکروسافت رقابت کنند.
منظورم از عقب موندن دانش , دانش کشور و جامعه نبود , دانش فردی , قبول داری دانش فردی ایرانی کم هست , نه همه , اما اکثریت , با فیلترینگ موافقم , اما همه حاضرن برای وقت گذرونی از فسیبوک استفاده کنند , اما برای علم وقت تدارن ,فقط آفیس , لیبره آفیس چی
دست هایی که کمک می کنند , از دست هایی که دعا می کنند , بیشتر ارزش دارند ؛ کوروش بزرگ

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #250 : 19 مهر 1391، 04:47 ب‌ظ »
مثلا از نظر بسته های آفیس نرم افزارهای قوی هنوز وجود ندارن و نرم افزارهای موجود نمیتونن با آفیس مایکروسافت رقابت کنند.

وات ده؟ نسخه‌ی فعلی آفیس مایکروسافت به گرد لیبره‌آفیس هم نمی‌رسه. یا با لیبره کار نکردی، یا نسخه‌های جدید آفیس مایکروسافت رو ندیدی.
اتفاقا با هر دوتاش کار کردم که این رو میگم.
حقیقتش خیلی از کسایی که رشته شون با کامپیوتر مرتبط نیست یا زیاد حال و حوصله سر و کله زدن با سیستم رو ندارن لینوکس کار نمیکنن چون نمیخوان وقتشون رو صرف چیزی کنند که با حیطه کاریشون مرتبط نیست ربطی به عقب بودن از دانش و یادگیری نداره. الان البته خیلی بهتر شده و مثل چند سال پیش نیست و توزیع ها یوزر فرندلی تر شدن کمی به محیطش عادت کنن مشکل پیش نمی یاد. در ایران به نظرم مشکل فیلترینگ حل بشه و قانون کپی رایت اجرا بشه افراد بیشتری سمت لینوکس می یان. مشکل دیگه نرم افزارهای جایگزین هستش مثلا از نظر بسته های آفیس نرم افزارهای قوی هنوز وجود ندارن و نرم افزارهای موجود نمیتونن با آفیس مایکروسافت رقابت کنند.
منظورم از عقب موندن دانش , دانش کشور و جامعه نبود , دانش فردی , قبول داری دانش فردی ایرانی کم هست , نه همه , اما اکثریت , با فیلترینگ موافقم , اما همه حاضرن برای وقت گذرونی از فسیبوک استفاده کنند , اما برای علم وقت تدارن ,فقط آفیس , لیبره آفیس چی
منظورم رو نگرفتی اینکه دانش فردی ایرانی پایینه قبول دارم. من چیز دیگه گفتم منظورم هم در کل این بود که افراد کامپیوتر دوست بیشتر سمت لینوکس می یان
« آخرین ویرایش: 19 مهر 1391، 04:51 ب‌ظ توسط Bijanbnd »

آفلاین wolfeyesh

• Full Member
  • *
« پاسخ #251 : 19 مهر 1391، 05:03 ب‌ظ »
نقل‌قول
منظورم رو نگرفتی اینکه دانش فردی ایرانی پایینه قبول دارم. من چیز دیگه گفتم منظورم هم در کل این بود که افراد کامپیوتر دوست بیشتر سمت لینوکس می یان
اینو که گفتم خودم

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #252 : 09 دی 1391، 11:39 ق‌ظ »
زمانی که این تاپیک ایجاد شده ( سال ۸۶) اوبونتو اول کارش بود و دنبال دلیل میگشتن جامعه که واقعا چرا اما امروز یخورده قاپده عوض شده.چرا با ویندوز کار نمیکنم سوال قشنگتری باید باشه تو این دوران 8)
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین هادی صفی اقدم

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 97
    • تلفن ۰۹۱۹۵۳۲۱۲۷۷ تایپیست لاتک زی‌پرشین پایاننامه کتاب مقاله تک پارسی لاتک تبدیل ورد لاتک هادی صفی‌اقدم
« پاسخ #253 : 09 دی 1391، 12:55 ب‌ظ »
خیلیا کار با ویندوزو بلد نیستن. چه برسبه بیان لینوکس!
مثلا بلد نیستن یک فایل صوتی را با ویندوز چه جوری تبدیل کنن. حالا بیان توی لینوکس که بیشتر گیج بشن.
مثلا کیا؟
مثلا کسایی که زیاد توی خط درس و بحثن و ...
فرصت رفتن و سوال و جواب توی انجمن‌های لینوکس را ندارن.
اما کاش لینوکس کاربراش بیشتر بشن.
بخاطر مجانی بودنش میگم. خوشم نمیاد برنامه‌ی کرک شده که یکی زحمت درست کردنش را کشیده و راضی نیست کرکش کنم و استفاده کنم را استفاده کنم.
البته نه هر چیزی را. ویندوزو اکتیو کردنو دوس دارم. چون هیچی نمیارزه.
میخام ویندوزو shut down کنم. ازم میپرسه میخای برنامه‌ها را ببندی؟
پــه! نـــه! پــه! چند تا برنامه رو باز نگه دار هوا بخورن!
واقعا از این پیغام‌های مسخره‌ی ویندوز بدم میاد.
بیل گیتس گفته بود من کاری را به کسی میدم که نمیدونم خنگ باشه یا ساده‌ترین راه را پیشنهاد بده یا بلد نباشه. دقیقا یادم نیست.
خب نتیجه‌ش میشه ویندوز ۷!  ;D

یک بدی لینوکس داره! مخازن تک‌لایوش دیر به دیر آپدیت میشه. خیلی دیر به دیر!
تک‌لایو هر روز باید آپدیت بشه!
البته راه اینه که از مخازن نصب نکنیم و از خود سایت سازنده یعنی ctan بگیریم و نصب کنیم.
از این تعصب لینوکسی‌ها هم بدم میاد. مثل تعصب ویندوزی‌ها هست.
لینوکسی‌ها را من کاربرای باهوش‌تری تصور میکردم. ولی این تعصب الکی  نشان دادن‌های بعضی لینوکسی‌ها اعصابمو خرد میکنه.
چقده حرف زدم! :-X برم!

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #254 : 09 دی 1391، 01:09 ب‌ظ »
بیل گیتس گفته بود من کاری را به کسی میدم که نمیدونم خنگ باشه یا ساده‌ترین راه را پیشنهاد بده یا بلد نباشه. دقیقا یادم نیست.
خب نتیجه‌ش میشه ویندوز ۷!  ;D

گفته بود کارا رو به آدمای تنبل میسپرم چون ساده ترین راه واسه انجامشو پیدا میکنن ](*,)
با اون منطقش ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub