انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247672 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #255 : 28 بهمن 1391، 12:06 ب‌ظ »
بد نیس این تاپیک یکم بیاد بالا که بازم نظراتتون بیاد :)

من که به شخصه واسم زیاد اون قسمت رایگان و اینجور چیزا اهمیت نداره (دوس دارم ویندوز و همه ی نرم افزارهاش رو بخرم ولی وقتی دخل و خرجش واسمون توی ایران به هم نمیخوره چاره ای نیس ! پس میگم بیخیال وجدان ! راحت کرک کن و استفاده کن‌!!!)

اما خودم چرا اومدم و ۹۹٪ زمانم رو توی لینوکس میگذرونم ؟!
واسم جالبه ، امنیتشو دوس دارم ، دوس ندارم یه سیستم عاملی داشته باشم که نتونم بهش اعتماد کنم که اطلاعاتم رو به هرجایی نفرسته‌ !
درسته فعلا کارکردن با لینوکس واسم یکم جدیده و هنوز باهاش یکی نشدم ولی همونطور که از راهنمایی چسبیدم به ویندوز تا الان تا تازه انقدر یاد بگیرم ، میتونم توی مدت خیلی کمتر لینوکس رو هم در حد کارهای عادی خودم یاد بگیرم و استفاده کنم (تا چش ماکروسافت در بیاد ! نتونه فضولی کنه!)

یاد فیلم ماتریکس افتادم !
توی اون تیکه که ۲تا قرص بهش پیشنهاد میده میگه اینو بخوری برمیگردی به زندگی عادی خودت ولی اون یکی رو بخوری ...
تازه میفهمی پشت این قضایا چیه (اینو از خودم گفتم!)

و اون برادرمون (Keanu Reeves) هم که رفت توی آزادی ....

آفلاین هادی صفی اقدم

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 97
    • تلفن ۰۹۱۹۵۳۲۱۲۷۷ تایپیست لاتک زی‌پرشین پایاننامه کتاب مقاله تک پارسی لاتک تبدیل ورد لاتک هادی صفی‌اقدم
« پاسخ #256 : 28 بهمن 1391، 12:22 ب‌ظ »
بد نیس این تاپیک یکم بیاد بالا که بازم نظراتتون بیاد :)

من که به شخصه واسم زیاد اون قسمت رایگان و اینجور چیزا اهمیت نداره (دوس دارم ویندوز و همه ی نرم افزارهاش رو بخرم ولی وقتی دخل و خرجش واسمون توی ایران به هم نمیخوره چاره ای نیس ! پس میگم بیخیال وجدان ! راحت کرک کن و استفاده کن‌!!!)

اما خودم چرا اومدم و ۹۹٪ زمانم رو توی لینوکس میگذرونم ؟!
واسم جالبه ، امنیتشو دوس دارم ، دوس ندارم یه سیستم عاملی داشته باشم که نتونم بهش اعتماد کنم که اطلاعاتم رو به هرجایی نفرسته‌ !
درسته فعلا کارکردن با لینوکس واسم یکم جدیده و هنوز باهاش یکی نشدم ولی همونطور که از راهنمایی چسبیدم به ویندوز تا الان تا تازه انقدر یاد بگیرم ، میتونم توی مدت خیلی کمتر لینوکس رو هم در حد کارهای عادی خودم یاد بگیرم و استفاده کنم (تا چش ماکروسافت در بیاد ! نتونه فضولی کنه!)

یاد فیلم ماتریکس افتادم !
توی اون تیکه که ۲تا قرص بهش پیشنهاد میده میگه اینو بخوری برمیگردی به زندگی عادی خودت ولی اون یکی رو بخوری ...
تازه میفهمی پشت این قضایا چیه (اینو از خودم گفتم!)

و اون برادرمون (Keanu Reeves) هم که رفت توی آزادی ....
از کجا میگین که ویندوز اطلاعات شخصی شما رو برای بقیه میفرسته؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #257 : 28 بهمن 1391، 01:01 ب‌ظ »
نکته این نیست که می‌فرسته. پرسش اینه که اگه بفرسته ما چه‌کار می‌تونیم بکنیم؟  اصلاً چه‌طور متوجّه بشیم؟ توسعه‌دهنده‌ی یه برنامه به ما می‌گه این برنامه عمل A رو انجام می‌ده (و راست هم می‌گه)، ولی تا وقتی کدش رو نداده از کجا بدونیم عمل B رو هم در کنارش انجام نمی‌ده؟ یه چیزی داشتیم تو درس دین و زندگی که می‌گفت دفع ضرر احتمالی واجب عقلیه، پس ما باید درست رفتار کنیم، چون شاید بهشت و جهنّم وجود داشته باشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین هادی صفی اقدم

• Jr. Member
  • *
    • تلفن ۰۹۱۹۵۳۲۱۲۷۷ تایپیست لاتک زی‌پرشین پایاننامه کتاب مقاله تک پارسی لاتک تبدیل ورد لاتک هادی صفی‌اقدم
« پاسخ #258 : 28 بهمن 1391، 01:04 ب‌ظ »
نکته این نیست که می‌فرسته. پرسش اینه که اگه بفرسته ما چه‌کار می‌تونیم بکنیم؟  اصلاً چه‌طور متوجّه بشیم؟ توسعه‌دهنده‌ی یه برنامه به ما می‌گه این برنامه عمل A رو انجام می‌ده (و راست هم می‌گه)، ولی تا وقتی کدش رو نداده از کجا بدونیم عمل B رو هم در کنارش انجام نمی‌ده؟ یه چیزی داشتیم تو درس دین و زندگی که می‌گفت دفع ضرر احتمالی واجب عقلیه، پس ما باید درست رفتار کنیم، چون شاید بهشت و جهنّم وجود داشته باشه
از کجا بدونیم لینوکس نمیفرسته. پس شرط دفع ضرر احتمالی میگه به لینوکس هم مشکوک باشیم. :)
هر برنامه‌ای بخاد بفرسته، اجازه میخاد. به شرطی که آنتی ویروس و فایروال و ... تنظیم باشه. ربطی به سیستم عامل نداره.

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
« پاسخ #259 : 28 بهمن 1391، 01:12 ب‌ظ »
یه دلیل ساده به ذهنم میرسه اونم اینکه کدهاش در دسترس هستن پس اگه چیز بدی توش باشه رو میشه و وقتی این اتفاق بیوفته دیگه محبوبیت خودشو از دست میده و همین واسه نابودیش کافیه !
(دلایل زیادی هستن ولی همین کافیه !)

آفلاین هادی صفی اقدم

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #260 : 28 بهمن 1391، 01:14 ب‌ظ »
یه دلیل ساده به ذهنم میرسه اونم اینکه کدهاش در دسترس هستن پس اگه چیز بدی توش باشه رو میشه و وقتی این اتفاق بیوفته دیگه محبوبیت خودشو از دست میده و همین واسه نابودیش کافیه !
(دلایل زیادی هستن ولی همین کافیه !)
قبول. :) ممنون
البته این کدا را کاربران مبتدی نمیتونن تشخیص بدن.

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #261 : 28 بهمن 1391، 01:17 ب‌ظ »
من گنو و هر چی که بهش ربط داشته باشه رو دوست دارم و سعی می کنم ازش استفاده کنم .
از نظر من ویندوز مثل پراید می مونه که از نظر تعمیرات و قطعات مشکلی نداره و قطعاتش تو سوپر مارکت ها هم پیدا می شه !‌ ولی خوب خیلی چیزا رو نداره ...
ولی سیستم عامل های تحت گنو ، مثل یه ماشین دو دیفرانسیل می مونن ، :P شاید در پیدا کردن قطعات و یا حل خرابی ها و مشکلاتش یکم اذیت بشی و یا مجبور بشی زیاد از حد وقت بزاری ولی آخرش برات شیرینه ، وقتی ماشین به حرکت می افته دیگه مسیرش تنها جاده ی صاف و آسفالت نیست ....  ;D

:-X

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #262 : 28 بهمن 1391، 01:19 ب‌ظ »
از کجا بدونیم لینوکس نمیفرسته. پس شرط دفع ضرر احتمالی میگه به لینوکس هم مشکوک باشیم. :)
بله، البته که باید مشکوک باشیم. برای همین هم عدّه‌ی زیادی از این افراد مشکوک به کد مبدأ اون مراجعه می‌کنن تا ازش اطمینان پیدا کنن و البته هیچ‌کدومشون هم چیزی مبنی بر این مورد پیدا نکرد. توی دنیای آزاد یه چیز کوچیکی مثل قرستادن اطّلاعات از سرور اوبونتو به صورت رمزنگاری نشده که ممکنه یه سری مسئول خبیث بتونن از اون‌ها علیه مردمشون استفاده کنن کلّی سروصدا به پا کرد و اوبونتو مجبور شد بخش محرمانگی‌اش رو تغییرات اساسی بده، اگه چنین چیزی بود تا حالا همین اپل و مایکروسافت برای گنو/لینوکس آبرو نمی‌زاشتن.

هر برنامه‌ای بخاد بفرسته، اجازه میخاد. به شرطی که آنتی ویروس و فایروال و ... تنظیم باشه. ربطی به سیستم عامل نداره.
اگه سیستم‌عامل بخواد اطّلاعاتی رو درقالب به‌روزرسانی، بررسی سیستم و… بفرسته و بگیره چی؟ جایی که شفّافیت کم بشه، شکّاکیت زیاد می‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین هادی صفی اقدم

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #263 : 28 بهمن 1391، 01:22 ب‌ظ »
بله، البته که باید مشکوک باشیم. برای همین هم عدّه‌ی زیادی از این افراد مشکوک به کد مبدأ اون مراجعه می‌کنن تا ازش اطمینان پیدا کنن و البته هیچ‌کدومشون هم چیزی مبنی بر این مورد پیدا نکرد. توی دنیای آزاد یه چیز کوچیکی مثل قرستادن اطّلاعات از سرور اوبونتو به صورت رمزنگاری نشده که ممکنه یه سری مسئول خبیث بتونن از اون‌ها علیه مردمشون استفاده کنن کلّی سروصدا به پا کرد و اوبونتو مجبور شد بخش محرمانگی‌اش رو تغییرات اساسی بده، اگه چنین چیزی بود تا حالا همین اپل و مایکروسافت برای گنو/لینوکس آبرو نمی‌زاشتن.

اگه سیستم‌عامل بخواد اطّلاعاتی رو درقالب به‌روزرسانی، بررسی سیستم و… بفرسته و بگیره چی؟ جایی که شفّافیت کم بشه، شکّاکیت زیاد می‌شه
مگه لینوکس میپرسه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #264 : 28 بهمن 1391، 02:07 ب‌ظ »
چی رو؟

آفلاین هادی صفی اقدم

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #265 : 28 بهمن 1391، 02:09 ب‌ظ »
چی رو؟
سیستم‌عامل بخواد اطّلاعاتی رو درقالب به‌روزرسانی، بررسی سیستم و… بفرسته و بگیره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #266 : 28 بهمن 1391، 03:17 ب‌ظ »
خب همون‌ط.ر که گفتم بر اساس قانون لینوس هرچی تعداد چشم‌ها بیش‌تر باشن، احتمال خطا کم‌تره. اگه به تعداد انسان‌ها چشم باشه، احتمال خطا به صفر میل می‌کنه. مثلاً در این مورد خاص می‌شه به کدهای مربوط به به‌روزرسانی، بررسی سیستم و… نگاه کرد و دید دقیقاً داره چه کاری می‌کنه

آفلاین shahrzad666

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
« پاسخ #267 : 07 اسفند 1391، 01:28 ب‌ظ »
من اولین باره که دارم با اوبونتو کار میکنم قبلش هم با هیچ گنو/لینوکس ی (^^)کار نکردم .
بدون هیچ اشنای قبلی نصبش کردم فقط به خاطر اجرای نتورک سیمولیتور یا شایدم هم به خاطر کنجکاوی به خاطر دیدن .tar.gz  ;D
من از وقتی که یادم میاد با ویندوز کار کردم , 98,me,xp,و الان که ۷ رو هم دارم
اوبونتو به نظرم هیجانات خاص خودش رو داره (برای من که تمام مدت با یه کلیک ساده یه برنامه رو اجرا کردم )
و اینکه من الان نوت بوک ام رو ۵ سالی هست دارم و فنش خیلی عذاب میکشید (چون از صبح تا شب ازش کار میکشم :دی ) ولی الان که با اوبونتو آمدم هیچ صدای ازش نمیاد @___@ نوشته های شما رو هم که خوندم فهمیدم واقعا تاثیر میذاره
اگه بشه برای فصل نامه فروم بهشت یه معرفی از این سیستم عامل انجام میدم ^_^ البته اطلاعاتم کمه ولی سعی میکنم از مطالب اینجا استفاده کنم و یه معرفی خوب در اختیار دوستام بزارم :>

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
« پاسخ #268 : 07 اسفند 1391، 01:44 ب‌ظ »
من اولین باره که دارم با اوبونتو کار میکنم قبلش هم با هیچ گنو/لینوکس ی (^^)کار نکردم .
بدون هیچ اشنای قبلی نصبش کردم فقط به خاطر اجرای نتورک سیمولیتور یا شایدم هم به خاطر کنجکاوی به خاطر دیدن .tar.gz  ;D
من از وقتی که یادم میاد با ویندوز کار کردم , 98,me,xp,و الان که ۷ رو هم دارم
اوبونتو به نظرم هیجانات خاص خودش رو داره (برای من که تمام مدت با یه کلیک ساده یه برنامه رو اجرا کردم )
و اینکه من الان نوت بوک ام رو ۵ سالی هست دارم و فنش خیلی عذاب میکشید (چون از صبح تا شب ازش کار میکشم :دی ) ولی الان که با اوبونتو آمدم هیچ صدای ازش نمیاد @___@ نوشته های شما رو هم که خوندم فهمیدم واقعا تاثیر میذاره
اگه بشه برای فصل نامه فروم بهشت یه معرفی از این سیستم عامل انجام میدم ^_^ البته اطلاعاتم کمه ولی سعی میکنم از مطالب اینجا استفاده کنم و یه معرفی خوب در اختیار دوستام بزارم :>

اوایلش ممکنه (احتمالش از ممکن هم بیشتره :دی) که چون بهش عادت ندارین ازش زده هم بشین (وقتی میبینین که چیزی اونطور که میخواین کار نمیکنه !) اما اگه یکم صبر کنین ، هم خوشتون میاد هم جذبش میشین هم واقعا یاد میگیرین و ازش لذت میبرین :)
موفق و پیروز باشین و به دنیای آزادی نرم افزار خوش اومدین :)

آفلاین Alireza Fe

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
  • Think Linux
    • کمی بیشتر
« پاسخ #269 : 20 اسفند 1391، 10:20 ب‌ظ »
سلام

دیروز داشتم به این قکر می کردم که چرا اوبونتو دارم کار می کنم در حالی که کار کردن با ویندوز راحت تره. مثلا همین ویستا. هم مودم، هم کارت صوتی، هم کارت گرافیکی و ... رو خودش شناخت و نصب کرد. راحت هم به اینترنت کانکت شد.
بیشتر از اوبونتو هم نرم افزار داره. در مورد آزاد بودن، درسته که اوبونتو آزاده ولی این نمی تونه دلیل کافی برای کار با اوبونتو باشه. چرا با ویستا کار نکنیم و به جاش سراغ اوبونتو بیایم؟
مهدی پیشگویی به من گفت اوبونتو چیز اضافی برای آدم نصب نمی کنه و آدم هر چیزی که لازم داره رو نصب می کنه. خوب من هر چیزی که لازم دارم رو نصب میارم توو اوبونتو نصب می کنم. در حالی که اکثر چیزهایی که لازم دارم رو ویندوز به صورت پیشفرض به هم میده. مثلا کدک های مولتی مدیا. اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز خیلی راحته. دیگه اینکه مثلا من که دارم سایت طراحی می کنم باید هم آی ای و هم فارفاکس رو داشته باشم. نصب آی ای توو اوبونتو یکم طولانیه. ولی فایرفاکس توو ویندوز خیلی راحت نصب میشه.

خوب با این اوضاع چطور به جای کار با ویستا بیام با اوبونتو کار کنم؟
من يه كاربر تازه كارم و لينوكس با تمام سختي هايي كه براي يه كاربر تازه كار داره براي من لذت بخشه
به نظر من لينوكس بهترين راه براي متمايز فكر كردنه . . .
همانا بهره هر كدام شما از زمين به اندازه طول و عرض قامت شماست ! آن گونه كه خاك آلود بر آن خفته باشيد . . .