انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247412 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sahama

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • الهی به امید تو!
پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #90 : 18 آبان 1387، 10:33 ق‌ظ »
m = پ
یا علی

آفلاین فرهاد شفق

• Full Member
  • *
  • ارسال: 175
  • I'm still alive
    • http://www.farhadshafaq.ir
« پاسخ #91 : 18 آبان 1387، 12:13 ب‌ظ »
سلام

دیروز داشتم به این قکر می کردم که چرا اوبونتو دارم کار می کنم در حالی که کار کردن با ویندوز راحت تره. مثلا همین ویستا. هم مودم، هم کارت صوتی، هم کارت گرافیکی و ... رو خودش شناخت و نصب کرد. راحت هم به اینترنت کانکت شد.
بیشتر از اوبونتو هم نرم افزار داره. در مورد آزاد بودن، درسته که اوبونتو آزاده ولی این نمی تونه دلیل کافی برای کار با اوبونتو باشه. چرا با ویستا کار نکنیم و به جاش سراغ اوبونتو بیایم؟
مهدی پیشگویی به من گفت اوبونتو چیز اضافی برای آدم نصب نمی کنه و آدم هر چیزی که لازم داره رو نصب می کنه. خوب من هر چیزی که لازم دارم رو نصب میارم توو اوبونتو نصب می کنم. در حالی که اکثر چیزهایی که لازم دارم رو ویندوز به صورت پیشفرض به هم میده. مثلا کدک های مولتی مدیا. اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز خیلی راحته. دیگه اینکه مثلا من که دارم سایت طراحی می کنم باید هم آی ای و هم فارفاکس رو داشته باشم. نصب آی ای توو اوبونتو یکم طولانیه. ولی فایرفاکس توو ویندوز خیلی راحت نصب میشه.

خوب با این اوضاع چطور به جای کار با ویستا بیام با اوبونتو کار کنم؟

بزار يه مثال بزنم براي حرف شما !
(مثالم خيلي خوب نيست
شما گرسنه هستيد ! ميخاهيد ساندويچ خونگي بخوريد ! يا هايدا !
درست نيست كه بگيد بابا هايدا بهتره كه ! هم سريع اماده ميشه ! هم همه جا هست هم خودشون همه كارو كردن كالباس هست خيار شور گوجه كاهو و سس !
چرا بايد زمت بكشيم بريم تك تك اينها رو بخريم و وقت بزاريم درست كنيم ! خوب ! چنتا دليل داره ! به صرفه تره ! بهداشتي تره و .....

به لحاظ استفاده از لينوكس بايد يك سري مشكلات رو بپزيريم ! كه البته چون ويندوز يكسري چيزها در اختيار شما گذاشته و در لينوكس نيست مشكل ميشه !
پس چرا نميگيد چرا تو لينوكس خودش php perl python و هزاران چيزه ديگه به صورت پيش فرض نصبه ولي تو ويندوز نيست !

به نظر من همون firefox كه تو ويندوز نصب نيست دليل محكميه براي من !
چرا تو ويندوز سيستم فايلي مثل لينوكس نيست ؟؟؟ چرا iis هست ؟ چرا چرا چرا !
اگر از اون ور آينه نگاه كنيد اين سوالات براي لينوكس هم هست !
در جدال بين روز هاي سخت و انسان هاي سخت ! اين انسان هاي سخت هستند كه مي مانند نه روزهاي سخت !

آفلاین kases

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 86
« پاسخ #92 : 24 آبان 1387، 04:03 ق‌ظ »
با سلام خدمت دوستان محترم من تازه تو اين فروم عضو شدم و تا حالا از لينوكس استفاده نكرده ام . از ويندوز خسته شده ام ميخواهم از لينوكس استفاده كنم اما من طبق بررسيهايي كه تو اين فروم كرده ام فهميدم كه استفاده از لينوكس خيييييييييييييلي  سخته و موقعي كه شماها از اين اصطلاحات قلمبه سلمبه استفاده ميكنيد من از ترس ميلرزم من خيلي زياد از اينترنت استفاده ميكنم اينطور كه ديدم با نصب ابونتو اين سيستم عامل توانايي اين نداره كه مودم بشناسه وبايد سالها وقت صرف بشه تا اين مودم  رو به ابونتو شناساند دوستان من بايد چكار كنم از يك طرف از ويندوز بشدت خسته شده ام و از طرف ديگر هيچ اشنايي با لينوكس ندارم وهيچ كس نمي شناسم كه لينوكس بلد باشه من موندم خودم با اين لينوكس حتي بلد نيستم لينوكس نصب كنم و همچنين نحوه نصب برنامه چه برسه به اينكه در خط فرمان دستور بنويسم  هميشه از خودم اين سوال ميپرسم چجوريه همه دنيا يكي رو دارن كمكشون كنه من غير از خدا هيچكس رو ندارم كمكم كنه من دوست دارم به جمع لينوكسيها بپيوندم اما هيچكس براي كمك نيست من اومدم اينجا از شما درخواست كمك كنم لطفا كمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممك

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #93 : 24 آبان 1387، 04:32 ق‌ظ »
با سلام خدمت دوستان محترم من تازه تو اين فروم عضو شدم و تا حالا از لينوكس استفاده نكرده ام . از ويندوز خسته شده ام ميخواهم از لينوكس استفاده كنم اما من طبق بررسيهايي كه تو اين فروم كرده ام فهميدم كه استفاده از لينوكس خيييييييييييييلي  سخته و موقعي كه شماها از اين اصطلاحات قلمبه سلمبه استفاده ميكنيد من از ترس ميلرزم من خيلي زياد از اينترنت استفاده ميكنم اينطور كه ديدم با نصب ابونتو اين سيستم عامل توانايي اين نداره كه مودم بشناسه وبايد سالها وقت صرف بشه تا اين مودم  رو به ابونتو شناساند دوستان من بايد چكار كنم از يك طرف از ويندوز بشدت خسته شده ام و از طرف ديگر هيچ اشنايي با لينوكس ندارم وهيچ كس نمي شناسم كه لينوكس بلد باشه من موندم خودم با اين لينوكس حتي بلد نيستم لينوكس نصب كنم و همچنين نحوه نصب برنامه چه برسه به اينكه در خط فرمان دستور بنويسم  هميشه از خودم اين سوال ميپرسم چجوريه همه دنيا يكي رو دارن كمكشون كنه من غير از خدا هيچكس رو ندارم كمكم كنه من دوست دارم به جمع لينوكسيها بپيوندم اما هيچكس براي كمك نيست من اومدم اينجا از شما درخواست كمك كنم لطفا كمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممك
عجب اینجا هم

آفلاین نوید زراعتی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 168
    • میزبانی وب لینوکس ایران
« پاسخ #94 : 27 آذر 1387، 11:45 ب‌ظ »
من ۳ روزه اومدم سراغ لینوکس
اول نشستم فکر کردم بیام سراغ کدوم یکی توزیع ها ، رفتم تو تکنو توکس دیدم اینجا حمام شامه بعد اومدم این انجمن را دیدم ، گفتم یا نویدا اینجا خودش یک جای تخصصی برای یک توزیع ، بعد گفتم کدوم اوبونتو گفتم اصلش بهتره چون کوبونتو و غیره بچه هاشن ، دانلود که تمام شد ۳ سوت نصب و اومد بالا ، اولش پشیمون شدم بعد نشستم ۳ روز پاش ، الان که در خدمتتونم اوبنتو داره به خوبی کار میکنه ، تقریبا تمام نیازهامو تامین کرده و عالیه ، در کل به دلایل زیر اومدم سراغ لینوکس

۱- ویندوز موهای سرمو سفید کرده بود

۲- حالم از کرک کردن نرم افزارها و مشکلات لایسنسشون بهم خورده بود

۳- ویندوز سرعتش خیلی پایین بود

۴- باید میرفتم کامپیوترم را الکی به روز میکردم تا به ویستا سواری بده که الان سخت افزارش زیادی هم هست

۵- چون کار اصلیم وب بود ، xampp را نصب کردم و دیدم از نظر سعت خیلی سریع تره

۶- dreamwaver هم که خدا نگه دار wine باشه

۷- خط فرمانش هم منو یاد دوران قدیم میندازه که کمتر کسی سر در می آورد و همینش باحال بود

۸- امنیت که شده بود برای یک مشکل اساسی ، ولی الان لینوکس خیالمو راحت کرده

۹- سرعت اینترنت دقیقا میزون شده ، توی ویندوز می دیدی یک نرم افزار ببخشید مثل الاغ بدون اجازه داره خودشو بروز میکنه ، یکی داره زندگیمونو میفرسته ولی اینجا خیالمون راحته و سرعت دقیقا همون میزانی هست که باید باشه و اندکی افت نمیکنه

۱۰- نباید از دنیا عقت موند درسته الان مجبور نیستیم ولی چند سال دیگه مجبوریم

۱۱- از همه مهمتر وقتی حسن ، قلی ، اکبر و پسر مشتی عباس هم وقتی یک CD میاره رو کامپیتور بدبخت ما تست کنه ، میره تو دیوار
میزبانی وب لینوکس ایران:  http://www.itn.ir

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #95 : 28 آذر 1387، 07:19 ق‌ظ »
:)
سلام نوید ۱+
خوش آمدی! به جای xampp از LAMP استفاده کن.  یک متا-پکیج که شامل همه ی چیزایی هستش که می خواهی              LAMP  == Linux Apache Mysql PHP

البته راحتی دریم جای بحث نداره! ولی IDE های خوبی داریم اینجا هم.
موفق باشی @};-
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین EMoshiri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
« پاسخ #96 : 15 دی 1387، 09:57 ق‌ظ »
سلام
من چون تازه دارم لينوكس را تجربه ميكنم و آشنايي با لينوكساي ديگه ندارم اين سئوال را مطرح ميكنم:

چرا Ubuntu اينقدر محبوب شده ؟ مگه چه مزايايي نسبت به ساير نگارشهاي لينوكس داره ؟

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2642
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
« پاسخ #97 : 15 دی 1387، 10:37 ق‌ظ »
سلام
من چون تازه دارم لينوكس را تجربه ميكنم و آشنايي با لينوكساي ديگه ندارم اين سئوال را مطرح ميكنم:

چرا Ubuntu اينقدر محبوب شده ؟ مگه چه مزايايي نسبت به ساير نگارشهاي لينوكس داره ؟

در مورد این مسایل بار ها بحث شده ...
دلیل محبوبیتش خیلی چیزها هست، تا خودتان به شخصه مدتی باهاش کار نکنید، گفتنشان فایده‌ای نخواهد داشت  ;)
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین EMoshiri

• Full Member
  • *
« پاسخ #98 : 15 دی 1387، 11:18 ق‌ظ »
ممنون كه پاسخ داديد. من مدتها با DOS و انواع Windows كار كردم.
الان هم تازه دارم با Ubuntu كار ميكنم. يه چيزاييش خيلي جالبه و در مواردي هم بنظر ناكامل مياد.

پس به نظر شما من اگه يه مدتي باهاش كار كنم جواب سئوالم را ميگيرم ؟؟؟؟!!!!!!

فكر نكنم. چون سئوال من اين بود كه چرا نسبت به بقيه لينوكسها اين Ubuntu اينقدر محبوب شده ! فرقش با بقيه لينوكسها چيه كه اينقدر مورد توجه قرار گرفته ؟

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
« پاسخ #99 : 15 دی 1387، 11:39 ق‌ظ »
۱-جامعه ی کاربران کاملی داره
۲-دبین بیسه و پشتیبانی نرم افزاری کاملی داره.
۳-پکیجاش تو اینترنت پرن.
۴-کار باهاش سادست.

من با سوزه و فدورا هم کار کردم و واقعا نتونستم کار مفیدی باهاش انجام بدم.
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #100 : 15 دی 1387، 11:43 ق‌ظ »
ممنون كه پاسخ داديد. من مدتها با DOS و انواع Windows كار كردم.
الان هم تازه دارم با Ubuntu كار ميكنم. يه چيزاييش خيلي جالبه و در مواردي هم بنظر ناكامل مياد.

پس به نظر شما من اگه يه مدتي باهاش كار كنم جواب سئوالم را ميگيرم ؟؟؟؟!!!!!!

فكر نكنم. چون سئوال من اين بود كه چرا نسبت به بقيه لينوكسها اين Ubuntu اينقدر محبوب شده ! فرقش با بقيه لينوكسها چيه كه اينقدر مورد توجه قرار گرفته ؟

اینجاست که باید گفت خب بقیه لینوکسهای بزرگ ببین تست کن و دیگر دسکتاپها رو مثلا اونور قضیه رو کوبونتو رو  ;D اوپن سوزه و یا فدورا و پارسیکس ایرونی

فعلا تست کن بعدا بپرس

تا بعد از تست

موفق باشی

آفلاین EMoshiri

• Full Member
  • *
« پاسخ #101 : 15 دی 1387، 11:49 ق‌ظ »
واي حسن جان عجب پاسخي .   :o
من اگه ميخواستم اينكارا رو بكنم كه ديگه سئوال نميكردم. ضمنا براي يه تازه لينوكس كار مثل من نصب شونصدتا نگارش مختلف لينوكس براي درك تفاوتهاشون دردي دوا نميكنه.
پيام جان ممنونم . حداقل تو يه جواب كلي دادي. همين باعث ميشه ديدم بازتر بشه و برم دنبال تحقيقات بيشتر.

8)

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
« پاسخ #102 : 15 دی 1387، 12:02 ب‌ظ »
خوب بالاخره باید با یک توزیع شروع کنی ، بذار همین اوبونتو اولیش باشه مطمئن باش از این ساده تر پیدا نمیشه ، اینو که راه افتادی برو توزیع های دیگه رو هم ببین  ;D

آفلاین EMoshiri

• Full Member
  • *
« پاسخ #103 : 15 دی 1387، 12:07 ب‌ظ »
پس به نظر شما مهمترين دليل محبوبيت Ubuntu سادگيشه.
حالا بهترين و كاراترين توزيع لينوكس كدومه ؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #104 : 15 دی 1387، 01:02 ب‌ظ »
پس به نظر شما مهمترين دليل محبوبيت Ubuntu سادگيشه.
حالا بهترين و كاراترين توزيع لينوكس كدومه ؟

بستگی داره

از لحاظ گستردگی مخازن بخوای اول اوبونتو همراه کوبونتو و دوم اوپن سوزه و سوم فدورا

واسه سرور بخوای ردهت و یا کپی رایگانش سنت اوس و یا دبیان

اگه ایرونیشو بخوای پارسیکس فعالترینه و خوب و البته با گنومه و بر اساس دبیان

اگه میخوای اکثر گرافیکی باشه و کنترل پانل قوی ببینی اوپن سوزه با YAST

اگه میخوای ترمینالی باشه همش بهترینش میشه جنتو  خیلی هم سریعه

اگه از نظر مستندات بخوای منظم ترینش میشه ماله اوپن سوزه ( نظم عجیبی داره ) گسترده ترینش میشه الان ماله اوبونتو

از نظر جامعه کاربری بخوای اوبونتو بیشترین جامعه کاربری رو داره به خاطر سادگی بیشتر و دوم هم تو رنکینگ دیسترو واچ میشه اوپن سوزه

از نظر نصاب بخوای بهترینش تو اوپن سوزه و فدوراست نصاب اوبونتو هنوز خیلی ناقصه

از نظر زیبایی بخوای کوبونتو تو رو مسحور میکنه و اوپن سوزه که ذاتا گرافیکیه

از لحاظ راهنمای فارسی بخوای اوبونتو بعد فدورا و بعد اوپن سوزه ( منظورم بیشتر اینترنیه چون از لحاظ کتب بازار کتب اموزشی فقط واسه فدوراست )

از لحاظ به روز بودن هر چهار تا اوبونتو و کوبونتو و اوپن سوزه و فدورا الان به یه اندازه به روزن از نظر پکیجها فقط تو سوزه یه اختلاف کوچیک هست که تو کا دی ای پکیجهاش خیلی سریعتر از بقیه به روز میشه چون خودش دولوپر اصلیشه

از نظر سادگی هم بترتیب  اوبونتو و کوبونتو و اوپن سوزه و فدورا هستند

از لحاظ پایداری دبیان از همه موارد بالا پایدارتره یه جورایی اهنیه و خشک

از لحاظ سرعت بین اوبونتو و فدورا و اوپن سوزه که ( تخصصش گنوم نیست البته ) تو رده دسکتاپ گنوم سریعترین فدوراست

از لحاظ سرعت و پایداری تو دسکتاپ KDE اول اوپن سوزه بعد کوبونتو و در اخر فدوراست

از لحاظ پشتیبانی بالای سخت افزاری و سادگی تو شناسوندن انواع سخت افزار بخوای اول اوپن سوزه بعد خانواده اوبونتو بعد فدورا

از لحاظ تبلیغات جهانی بخوای اوبونتو و سپس فدورا و بعد اوپن سوزه ( قبلا فدورا اول بود )

اگه بخوای بشماری پکیجها رو از همه بیشتر برای اوبونتو و کوبونتوست

از لحاظ وجود دی وی دی غنی با خوده توزیع اول اوپن سوزه بعد فدورا بعد خانواده اوبونتو که متاسفانه تو دی وی دیش دستکتاپها رو جدا میزاره و هنوز به یکپارچکی نرسیده و همون دی وی دیای جداشم جالب نیست که انشالله درست بشه

و همینجور برو جلو ..... ;D