انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247438 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #270 : 21 اسفند 1391، 07:08 ق‌ظ »
تا به حال هیچ کس به خوبی ولاد دولزال نتونسته بگه چرا کاربران گنولینوکس اینقدر به سیستم عاملشون علاقه مندند:

دوست داريم به مردم بگوييم از لينوكس استفاده مي‌كنيم، چون امن است، آزاد است، قابل سفارشي‌سازي است، رايگان است، پشتيباني اجتماعي عالي‌اي دارد.... همه اين‌ها اما، خزعبلات بازاريابي است. اين‌ها را مي‌گوييم، چون كاربران غير لينوكسي دليل واقعي اين موضوع را در نيافته‌اند. حتي هنگامي كه به اندازه كافي اين دلايل واهي را بافتيم، خودمان هم رفته‌رفته باورمان مي‌شود! اما دليل اصلي در لايه‌هاي ژرف موضوع پنهان مانده است: ما از لينوكس استفاده مي‌كنيم، چون سرگرم‌كننده است.سرگرم كننده است كه سيستم‌تان را دستكاري كنيد، همه تنظيماتش را عوض كنيد، خرابش كنيد، بعد هم مجبور شويد به وضعيت بازيابي برويد و آن را تعمير كنيد. سرگرم‌كننده است كه بيش‌از صد توزيع مختلف داشته باشيد و از ميان آن‌ها انتخاب كنيد. سرگرم‌گننده است كه از خط فرمان استفاده كنيد. اجازه دهيد دوباره بگويم: سرگرم‌گننده است كه از خط فرمان استفاده كنيد. تعجبي ندارد كه كاربران غير لينوكسي قضيه را نگرفته‌اند

آفلاین Alireza Fe

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
  • Think Linux
    • کمی بیشتر
« پاسخ #271 : 21 اسفند 1391، 11:18 ق‌ظ »
تا به حال هیچ کس به خوبی ولاد دولزال نتونسته بگه چرا کاربران گنولینوکس اینقدر به سیستم عاملشون علاقه مندند:

دوست داريم به مردم بگوييم از لينوكس استفاده مي‌كنيم، چون امن است، آزاد است، قابل سفارشي‌سازي است، رايگان است، پشتيباني اجتماعي عالي‌اي دارد.... همه اين‌ها اما، خزعبلات بازاريابي است. اين‌ها را مي‌گوييم، چون كاربران غير لينوكسي دليل واقعي اين موضوع را در نيافته‌اند. حتي هنگامي كه به اندازه كافي اين دلايل واهي را بافتيم، خودمان هم رفته‌رفته باورمان مي‌شود! اما دليل اصلي در لايه‌هاي ژرف موضوع پنهان مانده است: ما از لينوكس استفاده مي‌كنيم، چون سرگرم‌كننده است.سرگرم كننده است كه سيستم‌تان را دستكاري كنيد، همه تنظيماتش را عوض كنيد، خرابش كنيد، بعد هم مجبور شويد به وضعيت بازيابي برويد و آن را تعمير كنيد. سرگرم‌كننده است كه بيش‌از صد توزيع مختلف داشته باشيد و از ميان آن‌ها انتخاب كنيد. سرگرم‌گننده است كه از خط فرمان استفاده كنيد. اجازه دهيد دوباره بگويم: سرگرم‌گننده است كه از خط فرمان استفاده كنيد. تعجبي ندارد كه كاربران غير لينوكسي قضيه را نگرفته‌اند
ايول عالي بود . . . عالي  :)
دقيقا همينه . . .
همانا بهره هر كدام شما از زمين به اندازه طول و عرض قامت شماست ! آن گونه كه خاك آلود بر آن خفته باشيد . . .

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
پاسخ : پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #272 : 31 فروردین 1392، 09:56 ب‌ظ »
خوب يك جاهايي از حرفهاتون منطقيه! اما من هم به عنوان يك كاربر خانگي و دسكتاپ در لينوكس، حداقل تا امروز به جز چند تا كار انگشت شمار، استفاده چنداني از ترمينال نميكنم!

دقیقا من  فقط سه چارتا کد مثل ls,cd,mkdir ... رو بلدم که اونا رو تو دانشگاه بهمون یاد دان
تاحالا نیاز نداشتم چیزی رو حفط کنم اگه یه جا کدی نیاز باشه یه فایل readme  هم کنارش هست

من یه کاربر عادی هستم ولی با لینوکس مشکلی ندارم به نظرم این که بگیم به درد تازه کارها یا کاربران عادی نمیخوره اشتباهه
 ::)

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #273 : 14 اردیبهشت 1392، 10:32 ب‌ظ »
لینوکس یک پل هم هست ، اگر با لینوکس کار نمیکردم هیچوقت به سمت BSD و Solaris و ... نمیرفتم!
از همه مهم تر لینوکس به کاربر یاد میده چطور گلیم خودش رو وقتی توی خط فرمان گیر افتاد از آب بکشه بیرون. به نظرم حتی یک توزیع مثل CRUX (که در واقع هیچی نداره ;D) میتونی user friendly تر از ویندوز باشه به شرطی که کاربر با اعتماد به نفس man page ها رو بخونه و بتونه از w3m و lynx هم استفاده کنه ، به همین ترتیب میتونه طبق راهنماها اون محیط خط فرمانی رو از مترو و آکوا و ... هم زیبا تر کنه :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #274 : 15 اردیبهشت 1392، 12:35 ق‌ظ »
سلام.
نمی‌دونم نظر من به عنوان یک تازه کار بدرد می‌خوره یا نه.
من از لینوکس استفاده می‌کنم چون هیچکی نیست که فردا روزی بگه من بهت نمی‌فروشم. من این رو بهت نمی‌دم. من تحریمت می‌کنم. یا اینکه هر چقدر من بگم باید پول بدی.
الان هم با اینکه روی لپتاپم ویندوز ۷ اصل دارم. و خیلی سعی کردم تا روی اون هم از نرم‌افزارهای کرک شده استفاده نکنم. ولی تا زمانی که لازم نشه از ویندوز استفاده نمی‌کنم. اوبونتوی من خیلی سریع‌تر بالا می‌آد. خیلی سریع‌تر باهاش کارهام رو انجام می‌دم. و خیلی چیزا ازش یاد می‌گیرم.

آفلاین AliHosseini997

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
    • http://blog.alih.org/
« پاسخ #275 : 05 خرداد 1392، 07:15 ب‌ظ »
در یک کلمه : چون دوسش دارم :)

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1316
« پاسخ #276 : 01 امرداد 1392، 06:50 ق‌ظ »
به خاطر سبک بودنش،
سرعت بیشتر،
خیلی کمتر هنگ کردن،
نیاز به آنتی ویروس نداشتن،
گرافیک قشنگتر،
======================
ولی این ترمینالش اعصاب خردکنه، هنوز اینا تو 1980 موندن، ولش کنید دیگه
این چند شاخه شدنش هم واقعا مزخرف و واقعا قشنگه !!!!
======================
ازادی هم واسم مهم نیست، تو ویندوزش هم ازاد بودم

برخی هم در زندان احساس آزادی می کنند!

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #277 : 06 امرداد 1392، 11:03 ب‌ظ »

حالا درکش میکنم
ایول  8)

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1316
« پاسخ #278 : 07 امرداد 1392، 06:45 ق‌ظ »
به خاطر سبک بودنش،
سرعت بیشتر،
خیلی کمتر هنگ کردن،
نیاز به آنتی ویروس نداشتن،
گرافیک قشنگتر،
======================
ولی این ترمینالش اعصاب خردکنه، هنوز اینا تو 1980 موندن، ولش کنید دیگه
این چند شاخه شدنش هم واقعا مزخرف و واقعا قشنگه !!!!
======================
ازادی هم واسم مهم نیست، تو ویندوزش هم ازاد بودم

برخی هم در زندان احساس آزادی می کنند!

خوب شعار میدی!

تعریفت از زندان خیلی بچگانست! یه رم و یه Cpu و یه هارددیسک و یه cd ویندوز زندان زندگیته؟

یه خورده بیشتر فکر کن، زندانهای خیلــــــــــی خیلــــــــــــی بزرگتری هم وجود داره

می شود یک کم بیشتر توضیح دهید (من در باره کل زندگی صحبت نمی کنم!!!!).

یک کم در باره فلسفه GNU مطالعه کنی بد نیست.

آفلاین bahador72

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
    • مکانیک دنیایی بزرگ
« پاسخ #279 : 07 امرداد 1392، 09:36 ق‌ظ »
لینوکس
واسه ادم فوضولی مثل من عالییییییییییییییییه
پدرشو در اوردم!!!!
دو تا تم که تو ویندوز عوض میکردیم این رجیستریش میریخت بهم خودش دردسری بود.اما حالا در کنار اوبونتو یه چاکرا دارم که خداتا تنظیم داره.هی باش ور بروووووو!!!! ;D

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #280 : 04 شهریور 1392، 08:40 ب‌ظ »
من تنوع طلبم کلا انسان همینطوره دلیل اومدنم هم به این سمت همین بود میخواستم امتحانش کنم البته اصلا پشیمون نیستم
خیلی باحاله من که خوشم اومد \\:D/

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
« پاسخ #281 : 04 شهریور 1392، 09:36 ب‌ظ »
لینوکس حس تنوع طلبی ذاتی انسان رو ارضا میکنه :)
به همین خاطر که اگه یه مدت با لینوکس کار کنید محاله برید سراغ ویندوز
شما هیچ کاربر ویندوزی رو نمیتونید پیدا کنید که وقتشو صرف ور رفتن با سیستم عامل بکنه، وقتی کسی میره پای ویندوز یا یه کاری داره که مربوط به شغل و درسش میشه یا میخواد آهنگ گوش بده یا میخواد فیلم ببینه یا میخواد بازی کنه یا هم که وب‌گردی کنه (در سطح بالاتر، تفریحی برنامه‌نویسی بکنه) ولی تو لینوکس علاوه بر همه‌ی این کارا بزرگترین سرگرمی خراب کردن سیستمه! ;D

آفلاین bahador72

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
    • مکانیک دنیایی بزرگ
« پاسخ #282 : 05 شهریور 1392، 11:04 ق‌ظ »
شما هیچ کاربر ویندوزی رو نمیتونید پیدا کنید که وقتشو صرف ور رفتن با سیستم عامل بکنه، وقتی کسی میره پای ویندوز یا یه کاری داره که مربوط به شغل و درسش میشه یا میخواد آهنگ گوش بده یا میخواد فیلم ببینه یا میخواد بازی کنه یا هم که وب‌گردی کنه (در سطح بالاتر، تفریحی برنامه‌نویسی بکنه) ولی تو لینوکس علاوه بر همه‌ی این کارا بزرگترین سرگرمی خراب کردن سیستمه! ;D
+1000000000000000000000000000

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #283 : 06 شهریور 1392، 08:54 ق‌ظ »
دکمه تشکر کجا هست تشکر کنیم
هنوز برام سواله چرا باز نسبت به وین کاربر کمی داره اگه کار عمومیه با این چیزی که من دیدم و دارم ازش استفاده میکنم کارای معمولی رو انجام میده الان یه مدته که سراغ وین نرفتم به یه برنامه مناسب عین متلب نیاز داشتم که دوستان معرفی کردن ...
« آخرین ویرایش: 06 شهریور 1392، 09:47 ق‌ظ توسط Spirits »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #284 : 06 شهریور 1392، 09:28 ق‌ظ »
دکمه تشکر کجا هست تشکر کنیم
هنوز برام سواله چرا باز نسبت به وین کاربر کمی داره اگه کار عمویه با این چیزی که من دیدم و دارم ازش استفاده میکنم کارای معمولی رو انجام میده الان یه مدته که سراغ وین نرفتم به یه برنامه مناسب عین متلب نیاز داشتم که دوستان معرفی کردن ...
دکمه ی تشکر باگ امنیتی داره و در این انجمن استفاده نمی شود.
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم