انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247841 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
    • هوشمند سیاره نپلاد
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #300 : 09 امرداد 1393، 10:53 ب‌ظ »
من لینوکس کار میکنم چون
 ۱. فلسفه و تفکر دنیاش رو دوس دارم
 ۲. اگه زمانی بخوام بفهمم چطوری کار میکنه سورساش هست
 ۳. عاشق شخصی سازی ها و دنیای پر از کشفیاتش هستم
 ۴. عاشق رابط خط فرمان هستم و کعتقدم که هرچند سخت ولی ارزششو داره
 ۵. عاشق قابلیت پورت شندش هستم و با سخت افزار هایی که می سازم جوینتش میکنم (الان سهتا سیستم غیر از x86 , x64 دارم)
 6. اصولا از تجربیات جدید خوشم میآد و لینوکس مثل دریایی از تجربیات جدیده \\:D/
در این دنیایی که درش زندگی می کنیم، هیچ چیز به آینه ئی که بعضی جاها جیوه اش را تراشیده باشند به من شبیح نیست.
فکر کنید جیوه ی آینه ئی را از بعضی جاهاش تراشیده باشند و به این دلیل نتواند چیزی را که درش منعکس می شود،سالم و کامل منعکس کند.
چه می گویید ؟!
آنچه مرا هنوز به صورت آینه نگه داشته است.....

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 499
« پاسخ #301 : 11 امرداد 1393، 04:50 ب‌ظ »
...
۲. اگه زمانی بخوام بفهمم چطوری کار میکنه سورساش هست
...
هرموقع سورس رو خوندی و حماسه آفرینی کردی تورو خدا به ماهم خبری بده، دمت گرم

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 122
  • کامپیوتر همان ویندوز نیست !
« پاسخ #302 : 29 امرداد 1393، 05:05 ب‌ظ »
سلام دوستان !‌این اولین پاسخ من تو فروم هست !

اول از تجربه هام بگم که حدودا یک سال پیش با یکی از بد فرم ترین لینوکس ها شروع کردم ! دوستم یه فلش داد و گفت این طوری و اون طوری اینو نصب کن ببین چی میشه ! کل هاردم رو پا ک کردم که شاهکار بزرگی بود ! \\:D/ ](*,) حالا چه لینوکسی بود ؟ کالی ! یکی نبود بهش بگه مرد حسابی من ویندوز رو فولم آره ولی این مال هکر هاست نه کاربرهای نهایتا برنامه نویس ! حالا من که نمیدونستم با کلی جست و جو و تلاش هم چیز پی ان روش نصب کردم هم گرافیکش رو به گنوم تغییر دادم هم کلی برنامه کاربردی نصب کردم روش ! تجربه سختی بود ولی خوب کنجکاو شدم ! تو همین نصب و جست وجو ها بود که فهمیدم که اوبونتو واسه کار روزانه خوبه !‌خلاصه یه مدت اوبونتو ولی با یونیتی حال نکردم ! الان اوبونتو دارم با گنوم . اما حالا چرا با این همه سختی که تو کالی کشیدم چرا لینوکسی موندم ؟

۱. روون ! آغا راحت بالا میومد راحت هم خاموش میشد
۲. نصب ساده برنامه ها ! با sudo apt-get همه آشنا هستین وقتی چیزی میخواستم با اول اسمش و تب زدن پیداش میکردم نه با جست و جوی گوگل
۳. رایگان بودن همچین چیزی اولش برام قابل هضم نبود تا این که غرق فرهنگش شدم
۴. امنیت ! ویروس خداحافظ
۵. متفاوت بودن ! من که کلا پرستیژ دوست داشتم واسم خوب بود ! مثل دفعه اولی که دوستام تو خوابگاه تو کفش موندن این چیه اینقدر با حاله  (تازه کالی بود ها بدون گنوم)
۶. باز هم امنیت !
Open source for ever

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #303 : 04 مهر 1393، 06:56 ب‌ظ »
نمیدونم این بحث هنوز زنده ست یا نه!‌ولی خب چون من الان خوندم نظرات دوستان رو (۱۰ صفحه خوندم!) گفتم بیام منم یه چیزایی بگم.
اولین باری که اسم لینوکس رو شنیدم شاید چیزی حدود ۶ سال سن داشتم! ;D اون موقعا واقعا خوره ی بازی بودم! از عموم در مورد سیستم عامل و اینکه چیه پرسیدم ... خلاصه به اینجا رسید که بم گفت یه سیستم عامل دیگه هم هست به اسم لینوکس (نگفت گنو/لینوکس!) که به خاطر امنیت و توان بالاش توی شبکه توی بانک ازش استفاده میشه (عموم رئیس دایره کامپیوتر بانکه) چیزی در مورد شبکه نمیدونستم ولی واسم جالب بود که چه سیستم عاملیه که آنتی ویروس نمیخواد!
یادمه با کلی اصرار یه CD که مال RedHat بود رو بم داد، ولی یادم نیست اون CD چه سرنوشتی داشت! ......

دلیل استفاده ی من از این سیستم عامل با اینکه هنوز کلکسیونی از مشکلات رو باش دارم، احترامیه که به کاربرش میذاره، این احترام رو هیچکس توی ویندوز حس نمیکنه، حتی اگرم حس کنه، میدونه این احترام پولیه!! :D

لینوکس کاربرش رو حرفه ای تربیت میکنه. من برنامه نویسم؛ فکر میکنم اکثر افرادی که توی ویندوز برنامه نویسی میکنن بیرون از محیط توسعشون (همون IDE) هیچ توانایی ای ندارن! یکی از دوستام که خیلی هم در برنامه نویسی PHP موفقه اصلا نمیدونست فرآیند کامپایل تفسیر برنامش چجوری طی میشه! نمیدونست چطور میشه با کامپایلر مفسر php بطور مستقیم کد نوشت! حتی نمیدونست php یه وب سرور توکار (Built-in) برای خودش داره! ...
ویرایش: خب php کامپایل نمی‌شه! (در حال ورق زدن گذشته بودم...)

اینا چیزایین که لینوکس به آدم میده. خیلی از افرادی که طراحی میکنن (خصوصا طراحی های Web-Based) با فرمت SVG خیلی خوب آشنا هستن و میتونن لوگوهای خیلی خوبی تو این قالب طراحی کنن! ولی مطمئنم خیلی هاشون نمیدونن اگه ساختار XML موجود توی فایل SVG رو دستی ویرایش کنن خیلی وقتا کنترل بهتری روی خروجی دارن.

زیاد حرف زدم. خلاصه ش اینه که لینوکس بامون صادقه، بمون احترام میذاره و مارو حرفه ای تربیت میکنه؛ بی دلیلم ازمون پول نمیگیره. این فعالیت هایی هم که پیرامون لینوکس شکل گرفته (مثل Lugها، کانال های IRC شبانه روزی و ...) به نظر من هدیه ی ساختار لینوکسه که چنین شرایطی رو فراهم کرده، وگرنه ویندوز هم جوامع کاربری بزرگ (ولی کم فعالیت) زیاد داره.
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1394، 06:07 ب‌ظ توسط محمد فدوی »
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 122
  • کامپیوتر همان ویندوز نیست !
« پاسخ #304 : 04 دی 1393، 10:51 ب‌ظ »
سلام
من هم مثل دوست عزیزمون اول با پیشنهاد یکی از دوستان لینوکس رو امتحان کردم . گفت تو که استادی تو ویندوز اینو ببین و نصب کن ببینم میتونی ! ما هم دفعه اول اومدیم کالی لینوکس رو نصب کردیم !!!
یا خدا چی بود وقتی صفحه اصلی اومد ! گنوم کلاسیک ( فکر کنم ۲ بود )‌ ما هم شروع کردیم به نصب نرم افزار ! یه سرچ تو نت و sudo ی گرامی و تمام !‌ کار کردن همانا و عاشق شدن همانا ! کالی رو با xfce مزین کردیم و شروع کن !
بعدا دیدم کالی خیلی نرم افزار هک داره که مال من نیست . از اون طرف تو هر سرچ تو اینترنت می دیدم کاربر های فارسی اوبونتو اوبونتو میکنن ! ببینیم چیه . اوبونتو رو گذاشتیم و شد آنچه شد .
اما چرا لینوکسی موندم :
۱. عذاب وجدان از نرم افزار های دزدی ! ( رو گوشیم حتی یه برنامه کرک شده نیست ! همه رسمی و رایگان )
۲. امنیت و پایداری ! ( فولدر home  خیلی کمک میکرد و همچنین نصب با خیال راحت )
۳. همه فن حریف بودن !
۴.محیط مال من بود ( هرچی میخواستم میتونستم انجام بدم . میزکار عوض کن . سورس بگیر خودت کامپایل کن ....)
۵. ترمینال فراتر از انتظارم بود ( باعث شد برم cmd هم یاد بگیرم یه خورده  :(! چیه تو تعمیر کامپیوتر بقیه به درد میخورد خوب ! ;D

اینم اضافه کنم سعی داشتم جنتو نصب کنم امروز که نتونستم . گراب رو دوباره نصب کردم و برگشتم . این یعنی پایداری
Open source for ever

آفلاین hojy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
« پاسخ #305 : 28 دی 1393، 11:14 ب‌ظ »
سلام
حالا که اینطور شد منم لو می‌دم!
چند سال پیش فیزیک اتمی می‌خوندم.یه روز رفتم اتاق استاد فیزیک محاسباتی که با هم رقیق بودیم اوبونتو داشت.گفتم:این چیه گفت:لینوکسه!گفتم:به چه کار میاد که ویندوز نمی‌تونه انجام بده؟یه معادله سبک که داده‌هاش تانسور(شبیه ماتریس)سه بعدی و ۵در۵ بودن بهش داد.بعد ده پونزده دقیقه حساب کرد.گفتم خب که چی؟دقیقا گفت:خره با ویندوز کلی طول می‌کشه!
قبلا cd لایو لینوکس فارسی رو دیده بودم.اونم با کامپیز یه کارایی کرد که کف کردم رفتم نصبیدم.

ازدواج کردم.سرکار رفتم.اما نتونستم تغییر رشته ندم الان ترم ۳ نرم افزارم.
تقریبا به همه دلایلی که دوستان گفتن رو سیستمم فقط آرچ دارم.البته خانمم بهش می‌گه هووو!
« آخرین ویرایش: 28 دی 1393، 11:17 ب‌ظ توسط hojy »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3468
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #306 : 29 دی 1393، 12:38 ق‌ظ »
بهتره اینجوری بگیم:
چرا اوبونتو کار نکنیم؟ (یا به عبارت کلی گنو/لینوکس)

1) گنو/لینوکس آزاده: تا وقتی کسی وارد دنیای گنو/لینوکس نشه، آزادی نرم افزار رو درک نمی کنه. نمونش خودم که اوایل ویندوزی سرسخت بودم. لینوکس رو هم به خاطر برتری های فنیش نسبت به ویندوز انتخاب کردم، ولی موقع تحقیق کردن، به چیزی رسیدم به اسم آزادی نرم افزار که خیلی خیلی بیشتر از اون برتری های فنی واسم ارزش داشت
2) گنو/لینوکس رایگانه: خداییش چه سیستم عاملی دیدین که در عین رایگان بودن اینقدر پشتیبانی داشته باشه؟؟ سیستم عاملی که کاربر واسش مهم باشه، نه پولش. خداوکیلی کدوم سیستم عامل هست؟؟
3) پایداره: میگن وقتی پادشاه با رعیت، خوش و بش کرد تازه میفهمه درد مردم رو. منم یه سیستم ذغالی دارم که 8 ساله دارم باهاش کار می کنم. 7 سال ویندوز. یک سال هم اوبونتو.
ویندوز که همیشه ی خدا هنگ بود. چه XP چه 7 و 8 و 8.1 و ... CPU من همیشه صدا میداد. با اینکه هیچ پردازشی انجام نمیدادم. ولی توی اوبونتو نه هنگی هست نه بلواسکرینی هست (حتی 10 هم بلواسکرین میده نامرد!!) CPU هم خیلی ریلکس داره کار می کنه. با اینکه پردازش های لینوکسم بیشتر از ویندوزه. پروسه های خیلی بیشتری دارم. همین کانکی و XDM و پلاسما و KWin و ... کلی از CPU استفاده می کنن.
4) بهینه با سخت افزار: درسته که لینوکس هنوز خیلی از سخت افزار ها رو نمیشناسه. ولی نسبت به ویندوز خداییش سخت افزارای بیشتری میشناسه. یعنی من تو عمرم ندیدم یه جا ویندوز نصب کنم اون سیستمه سخت افزارش رو بشناسه. همش نصب درایور. همش ریست کردن واسه آپدیت. اونقدر اعصاب خوردی داره ویندوز که آدم اصلا حالش بد میشه. ولی ندیدم سیستمی سخت افزارش توسط اوبونتو شناسایی نشه.
5) دریچه ای برای یادگیری: واقعا ترمینال لینوکس لذت بخش ترین قسمتی از سیستم بوده که من توی این 8 سال باهاش کار کردم. حیف که بیشتر دستوراتش رو بلد نیستم. وگرنه حاضر بودم نصف عمرم رو توی tty1 و نصف بعدیش هم توی tty2 بگذرونم. اگه هم خدا عمری میداد باقیش توی tty3-6 خخخخ
ولی خب هنوز اول راهم و تقریبا میشه گفت هیچی هنوز نمی دونم از لینوکس (با اینکه یک سال شبانه روزی پاشم.خخخ) هر وخ توی ترمینال به مشکلی بر میخورم یا سوالی واسم پیش میاد، کلی چیز یاد میگیرم. قبلا توی ویندوز از cmd استفاده می کردم. ولی خیلی کم در حد یه دستور واسه نشون دادن فایل های مخفی به خاطر ویروس های پدرسوخته. خخخ
6) ایده آل از نظر تعامل با GUI. هیچ GUI تو دنیا ندیدم که به ایده آلی میزکار های لینوکسی باشه. حتی مک که خیلی هم از نظر گرافیکی بهتر از ویندوزه، با یه تم خیلی ساده میاد توی لینوکس. حالا قدرت لینوکس رو داشته باشین فقط  :D

در کل سیستم عاملی دارم که:
خراب نمیشه. (اگه بشه، خب درستش می کنیم. کاری نداره. خخ)
باهوشه. همه چیز رو میشناسه.
ویروس نمیگیره (خودمم حواسم جمعه که ناشی گری نکنم)
آزاده (هرکاری عشقم کشید باهاش می کنم. به کسی هم ربطی نداره. خخخ)
مفته (البته پول دستم برسه و برام مقدور باشه دونیت هم می کنم با کمال میل  ;) )
خوشگله (البته نه به اندازه ی نونام  ;D ولی خب با اجازه ی بزرگترا بله!  \\:D/ )
کلاس درسه (تنها کلاسیه که دوست دارم بشینم و چیز میز یاد بگیرم. واستاده نمیشه  :D )

در کل یکی بگه چرا اوبونتو استفاده نکنیم؟؟؟  ](*,) :'(
یا مثلا یکی بگه چرا ویندوز استفاده کنیم؟؟ (میدونم این الان فحش بود. خخخ ولی خب سواله دیگه)  ;D
« آخرین ویرایش: 29 دی 1393، 12:43 ق‌ظ توسط Rasubuntu »
یه گنو/لینوکسی سابق که الان از ویندوز استفاده می‌کنه و لینوکس رو داخل WSL نگه داشته. سیستم‌عامل مورد استفادهٔ من برای سرور، لینوکس و برای دسکتاپ، ویندوز هست.
این هم از تجربهٔ ۱۵ سالهٔ من از تکنولوژی، نرم‌افزار، لینوکس و برنامه‌نویسی

آفلاین MahdiPOnline

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
    • دیزاینرفا
« پاسخ #307 : 20 بهمن 1393، 01:05 ق‌ظ »
من لینوکس استفاده میکنم چون رایگانه. درسته تو کشوری هستیم که کپی رایت محصولات غیربومی اهمیتی نداره و با استفاده از لینوکس دائم عذاب وجدان ندارم که چیزی که استفاده میکنم نسخه دزدیه.
لینوکس اوپن سورسه. خیلی ها میگن این باعث میشه که من هروقت خواستم کد رو بخونم. این حرف دروغه! لینوکس اوپن سورسه و این باعث میشه اگه من یه باگی پیدا کردم بتونم به یه برنامه نویس بگم و اون هم به یه نفر مرتبط تر بگه و به همین ترتیب باعث بشه مشکل توسط یه فرد که متعلق به شرکت خاصی نیست مشکل رو حل کنه و من شاید حداکثر یک ماه بعد مشکلی نداشته باشم. چیزی که توی نرم افزار های تجاری خیلی کم رخ میده. حتی حادترین مشکل ممکنه بیش از چند ماه طول بکشه تا حل شن.
لینوکس در پشتی خیلی کمی داره مگر اینکه شما خودتون دری توش باز کنین. در حالی که مثلا توی ویندوز باید آنتی ویروس، فایروال و موارد دیگه رو داشته باشین و اگه یک مقدار برای اطلاعاتتون ارزش قائل باشین دائم توی استرس خواهید بود.
لینوکس راحته. افرادی که از لینوکس میترسن به این خاطر نیست که متخصص نیستن. به نظر من استفاده از لینوکس هیچ تخصصی نمیخواد. افرادی که از لینوکس میترسن از هر تغییر دیگه ای هم میترسن. اینا فکر میکنن دنیای لینوکس به شدت ترسناکه! اینا از مسافرت، پیدا کردن دوستان جدید و حتی عوض کردن عطرشون هم میترسن! توی لینوکس برای آپدیت تمامی برنامه هاتون کافیه سه تا کار کنین. ۱. وارد ترمینال بشین. ۲. دستور آپدیت رو وارد کنین. ۳. منتظر بمونین تا همه چی تموم شه! در حالی که توی ویندوز به طور مثال باید برای هر برنامه کلی دنبال دکمه آپدیت توی نرم افزار و سایت بگردین! یا برای آپدیت سیستم عامل کلی پشت صفحه لاگین بمونین! در حالی که تو لینوکس میتونین به بقیه کاراتون برسین!

اینا چند تا از شاید ده ها دلیلی باشه که من لینوکس استفاده میکنم. حالا چرا از اوبونتو استفاده میکنم.
چون توسعش سریعه. هر شش ماه توزیع جدید دریافت میکنم و میتونم امکانات جدید تری داشته باشم.
چون جامعش پرجمعیته. هر سوالی داشته باشم احتمالا یه نفر قبلا حلش کرده و من میتونم از جوابش استفاده کنم.
چون رابط کاربری تصویری سریعی داره و میز کار های متنوعی داره.
و دلایل دیگه!

سوالی که باید مطرح بشه اینه که چرا همه از لینوکس استفاده نمیکنن؟ دنبال هر چیزی باشین توی لینوکس جوابشو پیدا میکنین! و البته پولتون رو هم میتونین خرج خرید استیکر کنین و بزنین پشت مانیتورتون! D:

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #308 : 20 بهمن 1393، 04:25 ق‌ظ »
سلام
البته من اوبونتو کار میکردم دیگه نمیکنم.
ارچ استفاده میکنم البته هنوز پی سی با ویندوز دارم و کلا خواستم فقط حال و هوایی عوض کنم لینوکس نصبیدم و هنوزم به نظرم ویندوز سیستم عامل خوبیه چون من سعی میکنم کل لیوان هم نیمه پر هم خالی رو ببینم در کل الان دارم لذت میبرم تاحالا 3-4 بار هاردم کامل فرمت شده ولی به راحتی همه اطلاعات رو برگردوندم.
برعکس خیلی از دوستان من به دلیل های عجیب غریب به لینوکس نیومدم و ناراحت نیستم اما مثل خیلی ها ذوق زده هم نیستم در کل به نظر من باید از هردو دنیا استفاده کرد و قسمت های مفید رو در نظر گرفت و تنها چیزی که این وسط مهمه راحتی واسایش من کاربر است ونه هیچ چیز دیگر. 8)

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین mohammadreza73

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
« پاسخ #309 : 20 بهمن 1393، 09:14 ق‌ظ »
من با توجه به اینکه چند ساله دارم یک سری سرویس هارو توی محیط ویندوز سرور بالا می اورم و لذت میبرم ولی چند ماهی است به علت کارم مجبور شدم یهس مت لینوکس بیام شروع به کار کردن با اون شدم سرویس های سروری را روی اون امتحان کنم
با تمام جذابیتی که این سیستم عامل داره سرعت خوب و .... ولی بازم نمیتوم این موضوع رو انکار کنم که راه اندازی سرور  های ماکروسافتی شاید هزینه بیشتر داشته باشه (اللبته تو خارج نه اینجا که مفته همش  ;D) ولی بسیار کافیگ های ساده تری در نظر گرفته
فعال کردن چند گزینه و  یه سری نکست کردن و همه چی قابل فهم لودن بهتر از ویرایش کردن یه فایل متنی نیست که نصفشم ادم سر در نیاره چی میگه
همه به طور قطه قبول داریم کار کردن با ویندوز بسیار ساده تر و بهتر است و اگه دوستان بگن لینوکس راحت تر است بخاطر تلاش طولانی مدت خودشون هست ( انیشتنم میگفته فیزیک هسته ای چیز پیش پا افتاده ایست )
ازین حرفام میخوام اینو بگم ایا فلسفه سیستم عامل این نیست که یک واسطه کاربر یبین کابر و سخت افزار باشه تا کدها و دشواری هایسیستم عامل از چشم ما درو بشه و برای ما فقط همه چیز گرافیکی و ساده باشه
دوباره میگم وظیفه سیستم عامل و کامپیوتر راحت کردن کار هاست برای ما .
مرسی از توجتون  :) :)

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
« پاسخ #310 : 20 بهمن 1393، 12:49 ب‌ظ »
نقل‌قول
همه به طور قطه قبول داریم کار کردن با ویندوز بسیار ساده تر و بهتر است
شاید از نظر شما اینطور باشه و ۱۰۰٪ هم نظر شما قابل احترامه. ولی به نظر افرادی مثل من اینطور نیست! من نمیگم توی همه‌ی مسائل لینوکس از ویندوز راحت‌تر و دم‌دست‌تره ولی نمی‌شه گفت ویندوز راحت‌تر و بهتره! مثال می‌زنم. میخوام فایرفاکس نصب کنم...

توی اوبونتو:
$ sudo apt-get install firefoxتوی آرچ‌لینوکس:
$ sudo pacman -S firefoxو توی اکثر توزیع‌ها روش مشابهی وجود داره...

اما توی ویندوز:‌
یا باید برم از وبسایتش دانلودش کنم (که تازه در اینصورت به یه مرورگر دیگه مثل IE نیاز دارم!!!) یا از توی مجموعه‌های نرم‌افزار موجود تو بازار استفاده کنم که این یعنی خرج دوباره! و در ضمن تضمینی نیست که نسخه‌ی به‌روزی از فایرفاکس رو نصب کنم!

به نظر من که متد لینوکس خیلی ساده‌تر، سریع‌تر، ارزون‌تر، و احتمالا امن‌تره. نظر شما رو نمی‌دونم.

نقل‌قول
بخاطر تلاش طولانی مدت خودشون هست
من اسمش رو تلاش طولانی مدت نمی‌ذارم. به نظرم فقط یه پروسه‌ی تغییر عادته! من تا امروز کاربر ویندوز (اونم ویندوز کرک شده) بودم و بش عادت داشتم. از امروز به یه محیط جدید وارد شدم. مسلما تا چندوقت اول فکر می‌کنم هرچیزی که توی ویندوز داشتم بهتر بوده! ولی الزاما این تفکرم درست نیست... ممکنه این محیط جدید هم نقاط قوت (و راحتی) داشته باشه.

نقل‌قول
ایا فلسفه سیستم عامل این نیست که یک واسطه کاربر یبین کابر و سخت افزار باشه تا کدها و دشواری هایسیستم عامل از چشم ما درو بشه و برای ما فقط همه چیز گرافیکی و ساده باشه
فلسفه‌ی سیستم‌عامل رو باید افراد باتجربه‌تری بیان که برای منم توضیح بدن (البته درصورت وجود)... ولی به‌طور کلی قبوله سیستم‌عامل قراره کار ما رو راحت‌تر کنه. ولی اصلا معنیش این نیست که چیزیو از چشم ما دور کنه (کاری که ویندوز خوب بلده!!) یا همه‌چیز رو گرافیکی کنه. محیط‌های گرافیکی یکی از راه‌های ساده کردن کار برای کاربره ولی همه‌چیز نیست. همونطور که معنی غذای خوشمزه، فسنجون بودنش نیست...  :D فسنجون فقط یکی از غذاهای خوشمزه‌ست (که من دوسش دارم  :D)

اینم در پایان اضافه می‌کنم که اگه همه‌ی حرفای بالا اشتباه باشه، افرادی مثل من تا دیروز داشتن از نسخه‌های کرک شده‌ی ویندوز استفاده می‌‌کردن و اکثریت قریب به اتفاق برنامه‌هامون هم دزدی بودن... در صورتی که امروز به هیچ وجه اینطور نیست. این هم از نظر انسانی (و دینی و اجتماعی و...) خیلی پسندیده‌ست و هم حس خیلی خوبی به خود انسان می‌ده.
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1393، 12:53 ب‌ظ توسط محمد فدوی »
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین mohammadreza73

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
« پاسخ #311 : 20 بهمن 1393، 02:01 ب‌ظ »
نقل‌قول
همه به طور قطه قبول داریم کار کردن با ویندوز بسیار ساده تر و بهتر است
شاید از نظر شما اینطور باشه و ۱۰۰٪ هم نظر شما قابل احترامه. ولی به نظر افرادی مثل من اینطور نیست! من نمیگم توی همه‌ی مسائل لینوکس از ویندوز راحت‌تر و دم‌دست‌تره ولی نمی‌شه گفت ویندوز راحت‌تر و بهتره! مثال می‌زنم. میخوام فایرفاکس نصب کنم...
مرسی واقعا از صحبتات واقعا استفاده کردم
ولی تا اینجا کار شاید برای من بیشتر تو چاله چوله انداختتم و هنوز به این نتیجه قطع نرسیدم که ویندوزو کلا پاک کنم و os  اولم لینوکس باشه و از رو وی ام باش کار میکنم البته دیگه سیستم و که روشن میکنم اولین کار روشن کردنه وی امه چون یه جورایی جذابه

ولی از اینده کی خبر داره ........

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #312 : 20 بهمن 1393، 03:27 ب‌ظ »
درمجموع روش‌های گنو/لینوکس خیلی راحت‌تر از ویندوز هستن. تنها مسأله‌ای که باعث می‌شه خیلی‌ها در نخستین برخوردها قبولش نکنن بحث «عادت» هست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Metin

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #313 : 18 اسفند 1393، 08:16 ب‌ظ »
سلام به همه من تازه تو این سایت ثبت نام کرد
الان بیشتر از 8 ساله دارم ویندوز کارمیکنم ومیخوام لینوکسم کار کنم باهاش بخاطر هک
اول میخواستم بدونم BackTrack 5 R3 بهتره یا Ubunto 13 برای کار (هک)
بعدشم من 2 سال تو کشور ترکیه دانشجو هستم تو نمایندگی جدیدی که شرکت Microsoft تو استانبول زده برا بازدید و تماشا رفتم بیشتر کارمنداش از توضیع لینوکسی استفاده میکنن به جراعت میتونم بگم بالای 80 درصدشون البته اونا Ubuntu استفاده میکنن نه BackTrack

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #314 : 18 اسفند 1393، 09:07 ب‌ظ »

سلام و خوش اومدی

اول از همه باید مطلب رو در جای مناسب ثبت کنی که واقعا برای موضوعت محل مناسبی باشه و سپس اینکه الان بک‌ترک نیست و کالی‌لینوکس هست و باز هم سپس اینکه :)اوبونتوی جدید ۱۴.۰۴.۲ رو میتونی بگیری که lts هست و میتونی ابزارها رو روی اون نصب و استفاده کنی ;)
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1393، 09:11 ب‌ظ توسط narayana »
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست