انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247808 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Metin

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #315 : 20 اسفند 1393، 04:13 ب‌ظ »

سلام و خوش اومدی

اول از همه باید مطلب رو در جای مناسب ثبت کنی که واقعا برای موضوعت محل مناسبی باشه و سپس اینکه الان بک‌ترک نیست و کالی‌لینوکس هست و باز هم سپس اینکه :)اوبونتوی جدید ۱۴.۰۴.۲ رو میتونی بگیری که lts هست و میتونی ابزارها رو روی اون نصب و استفاده کنی ;)
ببخشید از اینکه نمیدونستم کجا باید بنویسم گفتم که تازه کارم فقط اینکه من اوبونتو 13 البته آخرین نسخشو دارم اون از 14 چقدر کمتره امکاناتش؟
درضمن حتما با اینم میتونم کارای هک رو بکنم؟

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #316 : 20 اسفند 1393، 04:44 ب‌ظ »
چیزی کم نداره ولی دیگه پشتیبانی نمیشه
14.04 یا 14.10 رو دانلود کنید تا بتونید بروز رسانی و نصب انجام بدید
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین Metin

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #317 : 25 اسفند 1393، 11:29 ق‌ظ »
من وقتی آموزش های هک رو تو اینترنت نگاه میکردم همه از BackTrack 5 R3 استفاده میکنن و همه ی دستورات رو تو خط فرمان وارد میکردن ولی من خط فرمان رو تو Ubuntu 13.10 ندیدم
میشه راهنماییم کنید که کجاس و اینکه چجوری باید دستورات رو توش بزنم

آفلاین x

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 562
« پاسخ #318 : 25 اسفند 1393، 11:44 ق‌ظ »
من وقتی آموزش های هک رو تو اینترنت نگاه میکردم همه از BackTrack 5 R3 استفاده میکنن و همه ی دستورات رو تو خط فرمان وارد میکردن ولی من خط فرمان رو تو Ubuntu 13.10 ندیدم
میشه راهنماییم کنید که کجاس و اینکه چجوری باید دستورات رو توش بزنم
سلام
از کلیدهای Ctrl + Alt +T استفاده کنید.برای اجرا شدن ترمینال(خط فرمان)
کدام دستورات رو میخواید اجرا کنید.
« آخرین ویرایش: 25 اسفند 1393، 12:01 ب‌ظ توسط faramarz42 »

آفلاین fonqri

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #319 : 27 اسفند 1393، 11:47 ب‌ظ »
سلام
میگند لینوکس مال حرفه ای هاست ولی هرچی نرم افزار حرفه ایه که مشهوره مثل 3d max & maya & مال ویندوزه و بازی ساز ها هم که بهترین بازیهاشونو برای ویندوز میسازند و برنامه نویسی بازی ها هم چون بخش زیادیش با c++  هست باید با خود ویندوز نوشته بشه و من تمام اموزش های گیم پلی پروگرمینگ رو که توی منابع خارجی نگاه کردم روی ویژوال استدیو اموزش دادند به نظر من لینوکس کلا یعنی کار اضافه و بیهوده چون من c++ کار میکنم و نمیونم توی اوبونتو برای ویندوز بنویسم و همه ی مردم ایرانم ویندوز دارند و حاضر نیستند با سختی های لینوکس کنار بیاند تازه خارجی ها هم با ویندوز کار میکنند چون تا حالا لپتاپ های انگشت شماری رو دیدم که لینوکس پیشفرضشون باشه اگر اونها با لینوکس کار میکردند حتما لپتاپ لینوکسی هم براشون میزدند دیگه نه؟ نظر شماها چیه؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3468
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #320 : 28 اسفند 1393، 12:09 ق‌ظ »
سلام
میگند لینوکس مال حرفه ای هاست ولی هرچی نرم افزار حرفه ایه که مشهوره مثل 3d max & maya & مال ویندوزه و بازی ساز ها هم که بهترین بازیهاشونو برای ویندوز میسازند و برنامه نویسی بازی ها هم چون بخش زیادیش با c++  هست باید با خود ویندوز نوشته بشه و من تمام اموزش های گیم پلی پروگرمینگ رو که توی منابع خارجی نگاه کردم روی ویژوال استدیو اموزش دادند به نظر من لینوکس کلا یعنی کار اضافه و بیهوده چون من c++ کار میکنم و نمیونم توی اوبونتو برای ویندوز بنویسم و همه ی مردم ایرانم ویندوز دارند و حاضر نیستند با سختی های لینوکس کنار بیاند تازه خارجی ها هم با ویندوز کار میکنند چون تا حالا لپتاپ های انگشت شماری رو دیدم که لینوکس پیشفرضشون باشه اگر اونها با لینوکس کار میکردند حتما لپتاپ لینوکسی هم براشون میزدند دیگه نه؟ نظر شماها چیه؟

سلام.
بستگی داره چیو حرفه ای بدونی. مثلا من هیچ وخ یه گیمر رو نمی تونم به عنوان یه حرفه ای حساب کنم.
ولی یه برنامه نویس یا ادمین شبکه یا هکر رو میتونم حرفه ای حساب کنم  ;)
اون برنامه هایی که شما نام بردی توی ویندوز حرفه ای هستن. توی لینوکس هم ما برنامه ی حرفه ای داریم که مثل همونا کار می کنن فقط اسم و روش هاشون متفاوته. همین طور که مایا و تری دی مکس و.. نرم افزار حرفه ای ویندوزه، همین جور هم بلندر و امثالهم برنامه ی حرفه ای لینوکس هستن.
منم آموزش هام رو که نگاه می کنم طرف روی ویژوال استادیو انجام میده ولی من روی نرم افزارهای آزاد گنو/لینوکسی برنامه نویسی می کنم و برام مهم نیست اون طرفی که داره یاد میده از چه پلتفرم و چه نرم افزاری استفاده میکنه. مهم خود آدمه که بتونه با سیستم عامل کار کنه.
شما اگه نتونی کاری رو که تا حالا با یه برنامه انجام میدادی، با یه برنامه ی دیگه انجام بدی، پس به اون حد خوره و حرفه ای شدن نرسیدی.
لینوکس برنامه نویسی خاص خودش رو داره. شما قرار نیست توی اوبونتو واسه ی ویندوز برنامه بنویسی. می تونی توی ویندوز واسه ی ویندوز برنامه بنویسی و توی اوبونتو هم واسه ی اوبونتو برنامه بنویسی.
لینوکس به درد همه نمی خوره که بخواد انواع و اقسام لپ تاپ ها براش بیاد یا اینکه همه ازش استفاده کنن. هر کسی به اندازه ی نیازش از سیستم عامل استفاده می کنه. یکی نیازش ویندوزه، میره سراغ ویندوز. یکی نیازش فراتر از ویندوزه و میره سراغ لینوکس. مردم عادی که اکثر جمعیت دنیا رو تشکیل میدن، نیازشون اندازه ی نصف ویندوز هم نیست. دلیلی نداره بیان سراغ لینوکس. هروخ احساس نیاز کردن اونوخ میان.  ;)
توی جامعه ی گنو/لینوکس، هر کسی برای نیاز خودش چیزی رو میسازه و آزاد در اختیار دیگران قرار میده. اگه چیزی توی دنیای گنو/لینوکس نیست، یعنی کسی از این جامعه، نیازی بهش نداشته. پس همه چیز به نیاز بر میگرده. حالا شما خودت قضاوت کن ببین نیازت چیه و نیازت توی کدوم دنیا (ویندوز یا گنو/لینوکس) تامین میشه  ;)
یه گنو/لینوکسی سابق که الان از ویندوز استفاده می‌کنه و لینوکس رو داخل WSL نگه داشته. سیستم‌عامل مورد استفادهٔ من برای سرور، لینوکس و برای دسکتاپ، ویندوز هست.
این هم از تجربهٔ ۱۵ سالهٔ من از تکنولوژی، نرم‌افزار، لینوکس و برنامه‌نویسی

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #321 : 28 اسفند 1393، 11:31 ق‌ظ »
نقل‌قول
مثل 3d max & maya & مال ویندوزه
مایا نسخه لینوکسی هم داره ;)

و اینکه به استیم سر بزنید. بازی های زیادی میبینید که نسخه لینوکسی هم دارند.
مثلا Metro last light

http://store.steampowered.com/search/?term=&sort_by=_ASC&os=linux&page=1

آفلاین سیدرضا بازیار

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 36
    • بلیان
« پاسخ #322 : 28 اسفند 1393، 01:25 ب‌ظ »
من بیش از 8 سال با ویندوز کار کردم
یک هفته نیست که اومدم سمت لینوکس
3 تا دلیل داشتم:
1- لینوکس رایگانه
2- به سیستم من کمتر فشار میاره
3- من معتقدم که باید از تجربه دیگران استفاده کنیم تا واسه دیگران تجربه نشیم. وقتی بزرگترین هکر ها و برنامه نویس ها لینوکس رو میپسندن حتما یه دلیل خوب دارن :)

آفلاین M.H.Askari

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #323 : 07 فروردین 1394، 02:12 ب‌ظ »
دوستان سلام

ی سوال برام پیش اومده که با اینکه لینوکس خیلی بهتره از ویندوز
اما من که رشتم الکترونیکه و با زیان C کار میکنم و بیشتر از 80 درصد تمام نرم افزار های رشتم فقط توی ویندوزه بنظرتون چیکار کنم؟

آفلاین Michael Ropy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
« پاسخ #324 : 07 فروردین 1394، 02:58 ب‌ظ »
۱) مشکل خسته شدن سیستم عامل رو نداره که تو ویندوز هست (صفت بهتری پیدا نکردم  ;D)
۲) رایگان بودن و عدم نیاز به کرک کردن چیزی
۳) دردسر ویروس رو ندارم هرچند رو ویندوز هیچ وقت نمیذاشتم ویروس بگیرم اما الان دیگه نیاز به مراقبت آنچنانی نداره و نیاز نیست آنتی نصب داشته باشم!!
۴) سفارشی سازی بینهایت و قدرت انتخاب بسیار بالا برای سفارشی سازی سیستم عامل
۵) تعویض رابط کاربری راحت و بدون دردسر و داشتن قدرت انتخاب بین تم های بی شمار (که تو ویندوز بی نهایت دردسر داره)
۶) چون برنامه نویسم کمک خیلی زیادی توی یادگیری سیستم عامل و کلا برنامه نویسی حرفه ای بهم میکنه
۷) وجود مخازن برای نصب نرم افزار های مختلف که هم به روز بودن رو ساده تر میکنه هم اطمینان از درست بودن خود نرم افزار
۸) هیچ وقت نیاز به نصب دوباره سیستم عامل پیدا نمی کنم (مثل تعویض ویندوز)
۹) اگر گند بزنم راحت میتونم به حالت اول برش گردونم بدون نیاز به نصب دوباره
۱۰) دردسر های رجیستری و Fragmentation و پاکسازی و غیره ندارم (این مورد به شماره ۱ هم مربوط میشه)
۱۱) همیشه یک راه حل هست!!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #325 : 07 فروردین 1394، 04:46 ب‌ظ »
دوستان سلام

ی سوال برام پیش اومده که با اینکه لینوکس خیلی بهتره از ویندوز
اما من که رشتم الکترونیکه و با زیان C کار میکنم و بیشتر از 80 درصد تمام نرم افزار های رشتم فقط توی ویندوزه بنظرتون چیکار کنم؟
نزن این حرف رو… اتّفاقاً رشته‌های کامپیوتر، برق، الکترونیک و فیزیک بیش‌ترین رشته‌هایی هستن که اصلاً نیازی به ویندوز ندارن و بهترین برنامه‌های تخص]صی آزاد براشون وجود داره…
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
« پاسخ #326 : 12 اردیبهشت 1394، 12:37 ق‌ظ »
همینطور از الکی که بگم منم لینوکسی ام  \\:D/
 ;D
اساس سیستم عاملی که شما اسمش رو میذاری گنو/لینوکس (به هر دلیلی) لینوکسه !
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!
این انجمن هم بیشتر از اینکه اوبونتویی باشه سنگ استالمن رو به سینه میزنه!

آفلاین mhsenpc

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #327 : 17 تیر 1394، 01:50 ق‌ظ »
نظر من:
1-سیستم خیلی پایداره.وقتی ویندوز داشتم سیستم رو روشن می کردم و بعضی موقعا می دیدم بدون هیچ دلیلی بالا نمیاد و باید ویندوز عوض کنم
2- اگر خطایی می ده.دلیلش مشخصه و می شه پیگیری کرد که مشکل از چیه.راه حل هم براش وجود داره.
3- بعد از مدتی کند نمی شه.این برام خیلی مهمه.داستان هایی از قبیل رجیستری ,winsxsو فایل های temp و ...
4- به شدت قابل سفارشی سازیه.من فکر می کنم دسکتاپ 90 درصد لینوکسی ها با هم متفاوت باشه.فقط 10 درصد شبیهه.(تم.شل.دسکتاپ.توزیع.کرنل و ...)
5-غصه ویروس و malware رو ندارم.
6-سیستم عاملیه که قدرت اداره یک سرور رو داره و سیستم من رو در حد یک سرور stable می کنه
7-نحوه نصب اکثر کتابخونه هایی که توی برنامه نویسی ازشون استفاده می کنم رو توی لینوکس آموزش دادن.ولی توی ویندوز اکثرا نصبشون داستان داره
8-سرعت php,mysql,phpmyadmin فوق العاده بیشتر از ویندوزه(درسته.من php کارم)..ضمنا با php خیلی سازگاره و به خوبی می شه از تابع exec توی php بهره جست
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1394، 01:53 ق‌ظ توسط mhsenpc »

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #328 : 06 شهریور 1394، 04:42 ب‌ظ »
به عنوان یه مبتدی دلیل خاصی ندارم
فقط تبلیغاتی که درباره سرعت، امنیت و رایگان بودنش وجود داشت من رو کنجکاو کرد.
به جز سرعت، ظاهرا بقیه تبلیغات حقیقت داشتن.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #329 : 06 شهریور 1394، 04:57 ب‌ظ »
نقل‌قول
به جز سرعت

یعنی چی به جز سرعت ؟؟؟

سرعت به این خوبی :o شما حقته توی ویندوز وقتی کلیک راست میکنی دو ساعت برات بتابه.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس