انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نیاز به یک توزیع معتبر با پشتیبانی بلند مدت و تقریبأ سبک  (دفعات بازدید: 2243 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2222
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
آره سیستمم تحمل xfce رو داره ولی دوست دارم تقریبا کل منابع سیستم به performance اختصاص پیدا کنه. سبک بودن میز کار اونقدر برای من مهمه که در فکر نصب دبیان یا اوبونتو با میز کار open box هستم! :D
Openbox میزکار نیست، مدیر پنجرست.
هر جور مایلید، ولی بعدا پشیمون میشید. میتونید هم چنتا مدیر پنجره رو باهم داشته باشید.
دبیانو با xfce نصب کنید بعدش openbox روش نصب کنید. باز هرجور مایلید.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
  • ارسال: 195
xfce رو هم تست میکنم، در خوب بودنش شکی نیست ولی کلا سلیقه من اینطوریه که روی سیستم ضعیف دوستدارم سبک ترین میز کار ممکن رو داشته باشم، مگر اینکه یه سیستم های-اند زیر دستم باشه بعد مثلا میز کار سنگین و خوشگلی مثل deepin یا چیرایی شبیه اون نصب کنم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
منی که با ۱٫۵ گیگ رم گنوم دارم :popcorn:
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
  • ',:)
همیشه به یاد داشته باشید که رمی که مشغول نباشه رم هدررفته‌ست.
۴ گیگ برای گنوم خوب که عالیه! من با ۲ گیگ رمم گنوم داشتم، الان با ۸ گیگ رمم گنوم دارم، فردا با ۱۰۰ گیگ رمم گنوم می‌ریزم.
هنوزم می‌گم ویندوزی فکر نکنین،
شما کارتون فراتر از مدیریت پرونده‌ها و وب‌گردی نیست، برای این دو کم نمی‌ارین، مطمئن باشین.
سیستم‌عامل به درستی خودش تقسیم رم بین پروسه‌ها رو مهار می‌کنه.
شما نیازی نیست نگران این موضوع باشید. از بچه‌های همین‌جا بپرسین، من هم اوایل مثل شما فکر می‌کردم، «گنوم کمینه‌»م این‌جا معروفه!
با خیال راحت یه دبیان بریزید با گنوم و تمرکزتون رو روی چیزای مهم‌تر بذارید.

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
منی که با ۱٫۵ گیگ رم گنوم دارم :popcorn:
واقعا؟ :o از چه توزیع و میز کاری استفاده میکنید؟ احتمالا سیستم اصلیتون نیست و کارهای عادی باهاش انجام نمیدید چون این روزا خود فایر فاکس به تنهایی ۱.۵ گیگ رم و شاید هم بیشتر استفاده میکنه و چیزی برای خود سیستم عامل باقی نمیمونه.
« آخرین ویرایش: 26 دی 1402، 10:31 ق‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
همیشه به یاد داشته باشید که رمی که مشغول نباشه رم هدررفته‌ست.
آخه اینطوری نیستش که تا وقتی رم کاملا پر نشده باشه سیستم هم عالی کار کنه، ۶۰ درصد رم پر میشه سیستم هم کلا کند میشه، حالا این فقط قسمت رم هست، سنگینی میز کار بار پردازشی واحد گرافیکی و پردازنده رو هم افزایش میده. من قبلا امتحان کردم هر وقت افکت های گرافیکی رو کم میکنم کل سیستم در هر زمینه ای سریعتر میشه و این حس بهتری میده نسبت به وقتی که افکت های گرافیکی جداب هستن ولی پروسه های اصلی کند میشن. البته در مورد سیستم ضعیف خودم صحبت میکنم و برای یک سیتم قوی افکت های میز کار مشکلی ایجاد نمیکنه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
واقعا؟ :o از چه توزیع و میز کاری استفاده میکنید؟ احتمالا سیستم اصلیتون نیست و کارهای عادی باهاش انجام نمیدید چون این روزا خود فایر فاکس به تنهایی ۱.۵ گیگ رم و شاید هم بیشتر استفاده میکنه و چیزی برای خود سیستم عامل باقی نمیمونه.
بله. دبیان و گنوم. لپ‌تاپ اصلیم هم هست و خیلی هم روونه و به بیش‌تر ازش نیازی ندارم. باهاش علاوه بر وب‌گردی و تلگرام، هم‌زمان برنامه‌نویسی هم می‌کنم و مشکلی ندارم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
گنوم که اونقدرها سبک نیست! احتمالا گنوم رو با ابزاری کاستومایز کردید افکت هاش رو کاهش دادید.

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 544
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
گنوم که اونقدرها سبک نیست! احتمالا گنوم رو با ابزاری کاستومایز کردید افکت هاش رو کاهش دادید.
برای منی که رم ۴ دارم و لپ تاپم مال ۶ سال پیشه و با هزار تا مشکل سر پا هست مشکلی نداره.
امیدوارم خدا برای شما یک توضیع همراه با میزکار سبک خلق کنه  :P
اگر اعصاب درست و درمونید داریدمیتونید از tiling window manager ها استفاده کنید که به شدت قابلیت شخصی سازی داره.( i3 چیزه خوبیه )
اما از نظر من به پای گنوم نمیرسه(چون یک میزکار هست نه مدیر پنجره های شما)
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
i3 هم واقعا قشنگه. به نظر من سادگی خودش یه نوع زیباییه. فقط اینکه نمیدونم مدیر پنجره های i3 و  open box از لحاظ میزان تنطیمات و شخصی سازی راضی کننده باشند
« آخرین ویرایش: 27 دی 1402، 11:35 ق‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
  • ',:)
نهایت شخصی‌سازی رو توی مدیرپنجره‌ها پیدا می‌کنی اتفاقاً.

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 544
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
(خواستم چند تا پیوند در مورد این موضوع ارسال کنم اما در کمال تعجب انجمن از پسوند .jpeg پشتیبانی نمیکنه)
نقل‌قول
i3 هم واقعا قشنگه. به نظر من سادگی خودش یه نوع زیباییه. فقط اینکه نمیدونم مدیر پنجره های i3 و  open box از لحاظ میزان تنطیمات و شخصی سازی راضی کننده باشند
i3 سادست؟؟ زهی خیال باطل :P   چه از  راه اندازی بگیم چه از شخصی سازی و استفاده به هیچ عنوان ساده نیست!البته بستگی داره از نظر شما سادگی چی باشه.
به نظرم  گنوم از i3 ساده تر و سبک تر هست ؛اینها چیزی جز یه مشت وسیله نیستند.هدف یک چیز دیگه ست.حواستون باشه در ظاهر سیستم عاملتون غرق نشید.
شما رو نمیدونم اما ۹۰ درصد کار هایی که من انجام میدم تو محیط ترمینال خلاصه شده.اون ده درصد هم برای گیتهاب و وب گردی هست.
من ترجیح میدم که ظاهر پایانه رو زیبا تر کنم تا میز کار( نمونه اش  oh my bash )

مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
چندتا ویدیو از آی تری دیدم به نظرم رسید خود توسعه دهنده ها تنظیمات شخصی سازی خاص رو توی i3 و open box نگذاشتند و نیاز به کد نویسی و کامند لاین و اینطور چیزا داره. البته شخصی سازی های ساده رو به صورت یشفرضص دارند.

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
i3 سادست؟؟ زهی خیال باطل :P   چه از  راه اندازی بگیم چه از شخصی سازی و استفاده به هیچ عنوان ساده نیست!البته بستگی داره از نظر شما سادگی چی باشه.
منظور من سبک بودن و سادگی ظاهرش بود. استفاده و کانفیگش که بله ساده نیست.

آفلاین Aminavy-r

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
راستی یه سوال: می گفتید که گنوم توی شخصی سازی محدودیت نداره. الان چجوری میشه پوسته گنوم ۴۴ رو مثل گنوم ۳ کرد؟