انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سرور میرور (Repositorty) تمام بسته های اوبونتو در ایرا  (دفعات بازدید: 32322 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 379
  • violence solve everything
    • به دلیل رعایت قانون کپی رایت حذفش کردم
نقل‌قول
متاسفانه بعضی وقتا کاربرا *بدون* درنظر گرفتن *شرایط طرف مقابل و مسئولیتهاش و تواناییهاش* شروع به انتقاد/پیشنهاد میکنن که به نظرم منطقی و منصفانه نیست...

دستت درد نکنه آقا مهدی یعنی این همه که دارن نظر دادن ...

و اما
 1 -زیاد از عنوان اسمشو نبر د**و**لت استفاده نکنید تا اینجا رو تخته نکردن  :o

2- کسی با شما مشکل نداره اما وایع چند وقت اخیر هیچ اعتمادی برای ما نگذاشته.
3- بقول خودتون چند ماهیه اینجایید و ممکنه چند وقت دیگه بگن نیا پس سرور دست کیه و چی میشه... رو هواست.

نقل‌قول
شخصا فقط برای تست مخازن و کیفیت سرور اون ( نه امنیت و صحت پکیج ها ) ....

پس چی اهمیت داره؟ اینکه با هزار زحمت برای مثلا گرفتن نرم افزار از سان از هزار راه وارد بشیم و فردا آمار کاملش دست زیر ساخت باشه اهمیت نداه  :o

نقل‌قول
دوست عزیز به چه جای دیگری می تونیم اعتماد کنیم؟ تمام صنعت IT دولتیه، پس ما باید دورش رو خط بکشیم؟
بله کاملا درسته البته بخش ف**یل**ترینگش  ;D  تا حالا چه گلی سرمون زدند که حالا اینکار ور بکنن. شایدم منظورتون لینوکس ملیه که به گل نشست رو میگی ;)

نقل‌قول
نامه نگاری و صحبت قبلی ما با h_chakoshi این بوده که پیش از اینکه به فکر رسمی شدن این مخازن باشن اجازه بدن مدتی کاربرا از این مخازن استفاده کنن و این درخواست بنده بوده که تو انجمن پست بزنن و سرویسی که راه‌اندازی کردن رو معرفی کنن!
تشکر پس کابران این وسط هیچی نیستند و اصلا لازم نیست اینها رو بدونن. معنی نرم افزار آزاد و تفکرش رو هم فهمیدیم. کابران فقط حق دارن از منابعی که شما تعیین کنید استفاده کنند و حق تصمیم گیری و انتخاب ندارن  ???

h_chakoshi جان اگه شرکت خیلی دوست داره کمک کنه بصورت دونیت این کار کنه . شما هم بی خیال این سرور شو چون اصولا مدیرا نه نرم افزار آزاد می دونن چیه و نه خدمت به مردم. مگه اینکه سودی براشون داشته باشه و حتما که شما نباید از همه چیز با خبر باشی. اونا اصولا
نقل‌قول
شریک دزد و رفیق قافله اند
بقول قدیمیا
نقل‌قول
گربه محض رضای خدا موش نمی گیره

اگه این وسط به کسی توهین شد  عذر میخوام قصد این کار ور نداشتم و فقط نظرم رو گفتم
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1388، 10:20 ب‌ظ توسط Armageddon »
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

آفلاین Farshid

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
راستش فکر می‌کنم همه از این موارد اخیر ناراحتیم و گاها بهت زده! اگر این پیشنهاد رو ۲ ماه پیش مطرح می‌کردن شاید این‌قدر با بی اعتمادی روبه‌رو نمی‌شد(این نظر من هست). الان می‌شه این سرور رو برای بار چک کرد اما من هم راستش مثل اون دوستمون دانش این رو ندارم که بسته‌ها رو چک کنم و از محتویات درونش سر دربیارم.

من از دنبال کردن این پست بیش‌ترین هدفم این هستم که ببینم نظر بچه‌های فروم و دوستانی که درستی حرفشون و اطلاعشون برام به اثبات رسیده چی هست مثل مهدی و کرگدن و روزبه و...

اما Armageddon جان با برداشتی که از برخوردهای شما داشتم(توی تاپیک‌های تا حالا) با حرف زیر هرچه بیشتر بهت زدم کردی:
نقل‌قول
نامه نگاری و صحبت قبلی ما با h_chakoshi این بوده که پیش از اینکه به فکر رسمی شدن این مخازن باشن اجازه بدن مدتی کاربرا از این مخازن استفاده کنن و این درخواست بنده بوده که تو انجمن پست بزنن و سرویسی که راه‌اندازی کردن رو معرفی کنن!
تشکر پس کابران این وسط هیچی نیستند و اصلا لازم نیست اینها رو بدونن. معنی نرم افزار آزاد و تفکرش رو هم فهمیدیم. کابران فقط حق دارن از منابعی که شما تعیین کنید استفاده کنند و حق تصمیم گیری و انتخاب ندارن  ???
نمی‌شه از این جواب آقا مهدی جور دیگه براشت کرد؟
مثلا:: از h_chakoshi خواسته که خودش پست رو بزنه که اونهایی که مایل هستند از این استفاده کنن یا همه می‌گن ما استفاده نمی‌کنیم و از همه مهمتر که این‌کار برای اطلاع کاربرهاست که بدونن و بعد از انجام گرفتن همه‌ی کارها کاربرها با این خبر مواجه نشن که میرور در ایران راه‌اندازی شد ;)
معنای واقعی اوبونتو این است که "آدمی به کمک انسانهای دیگر به گوهر آدمیت میرسد"

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3283
    • هزاردستان
نقل‌قول
تشکر پس کابران این وسط هیچی نیستند و اصلا لازم نیست اینها رو بدونن.
همه ما جزو این کاربرا هستیم و دنبال تامین نیازهای کاربرا، هر کسی به اندازه وسع و توان و زمانی که داره...

اگه لازم نبود که این پست زده نمیشد. Armageddon فکر کن شما یه سرویس برای استفاده کاربرا راه اندازی کردی و به چند نفر از اعضای گروه راهبران سایت میگی که من این کار رو انجام دادم، باید چه جوابی بگیری؟ شک نکن که از گروه راهبران فعلی جوابی که میگیری اینه که «لطفا سرویستون رو برای استفاده به کاربرا عرضه کنید!» اگر کاربرا دوست داشتن استفاده میکنن و اگه دوست نداشتن استفاده نمیکنن!

معنی نرم افزار آزاد و تفکرش رو هم فهمیدیم.
این خیلی خوبه :) شما مطمئنید؟!

کابران فقط حق دارن از منابعی که شما تعیین کنید استفاده کنند و حق تصمیم گیری و انتخاب ندارن  ???
کی همچین حرفی زده؟ ممکنه لینکی، آدرسی چیزی بدید منم ببینم؟
اوبونتو صدها مخزن رسمی و غیر رسمی در دنیا داره. اگر نمیدونید که از کدوم یکی استفاده کنید، پیشنهاد من اینه که برید به System > Administration > Software Sources > Download From و بعد Other رو انتخاب کنید و دکمه Select Best Server رو فشار بدید تا یک مخزن مناسب براتون انتخاب بشه :)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
ما Armageddon جان با برداشتی که از برخوردهای شما داشتم(توی تاپیک‌های تا حالا) با حرف زیر هرچه بیشتر بهت زدم کردی:

قبلا چه جوری بودم که حالا شما رو بیشتر بهت زده کردم ??? ???

آقا مهدی وقتی موقع نصب ایران رو انتخاب کنی موقع نصب برنامه ها سعی می کنه از سرورهای معرفی شده استفاده کنه و بعضی ها که مثل من بیسوادترند به این موضوع توجه نمی کنند. اگه این خدمات رو از طرف و امکانات د**و**لتی باشه حتی اگه خود من هم ارایه کنم همه باید شک کنن غیر اینه ؟

باید به چی اعتماد کرد؟ خدماتی که امروز هست و فردا...   به اینکه بسته سالم به دستم برسه  ...  به اینکه اسپای تو سیستمم کار نذارن ...

انشا الله تمام پست قبلی من رو خوندید . یعنی همه حرفام درست نیست ??? و خیلی تعصبی برخورد میکنم . جریان لینوکس ملی و دیگه همه می دونیم. پس چرا فکر می کنید این بار فرق داره.

به اون دوستمون هم گفتم با اون که مشکلی ندارم اما با اون شرکت...   متعصفانه اعتماد چیزیه که اگه به بار صلب بشه دیگه وجود نداره . اصلا هم کاری به جریان های این چند وقته هم نداشته باشم و اگه 10 ماه پیش هم بود باز همین حرف رو می زدم.

با این شرکت دورا دور به کمک دوستانی که اونجا دارم  آشنام و همچنین با مدیرانش پس همین جوری رو هوا هم حرف نمی زنم. بازم میگم اونها اگه براشون سودی نداشته باشه کاری نمی کنن.

این دوستمون رو هم که تو جریان تموم کارهاشون قرار نمیدن تا اون هم بدونه چه خبره.

در آخر هم " صَلاح مملکت خویش خسروان دانند" من که ترجیح می دم از سرورهای اصلی استفاده کنم
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

آفلاین hamidreza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
    • وبلاگ شخصی من درباره اوبونتو
میرورها به نظر من زمانی ارزش دارند که باعث افزایش سرعت تبادل و دریافت اطلاعات بشه. برای ما ایرانیها که از اینترنت با سرعت محدود شده  و پایین برخورداریم هیچ نفعی نداره.(خیلی کم)
چون بسته ها در بستر اینترنت مسیر کوتاه تری را طی میکنند و کمتر آسیب میبینند. و احتمال رسیدن مطمئن یک بسته اطلاعاتی در مسافت کوتاه بیشتره.
و نیز بالا نرفتن ترافیک سرویس دهنده های شلوغ که باعث نرسیدن سرعت ما به حداکثر بالفعل قابلیت شبکه امان میشود.
در مجموع چیز خوبیه \\:D/ به درد فرزندانمان که از اینترنت پرسرعت در زمان امام زمان قراره استفاده کنند میخوره.

به درد افرادی میخوره که اینترنتشون محدود به سرعت سرورها و اتصالات بین کشورها هست. نه ما که محدودیت برامون گذاشتن.

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
میرورها به نظر من زمانی ارزش دارند که باعث افزایش سرعت تبادل و دریافت اطلاعات بشه. برای ما ایرانیها که از اینترنت با سرعت محدود شده  و پایین برخورداریم هیچ نفعی نداره.(خیلی کم)
چون بسته ها در بستر اینترنت مسیر کوتاه تری را طی میکنند و کمتر آسیب میبینند. و احتمال رسیدن مطمئن یک بسته اطلاعاتی در مسافت کوتاه بیشتره.
و نیز بالا نرفتن ترافیک سرویس دهنده های شلوغ که باعث نرسیدن سرعت ما به حداکثر بالفعل قابلیت شبکه امان میشود.
در مجموع چیز خوبیه \\:D/ به درد فرزندانمان که از اینترنت پرسرعت در زمان امام زمان قراره استفاده کنند میخوره.

به درد افرادی میخوره که اینترنتشون محدود به سرعت سرورها و اتصالات بین کشورها هست. نه ما که محدودیت برامون گذاشتن.

1+

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1390، 02:04 ب‌ظ توسط h_chakoshi »

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
بله اینکه مدیران بی سواد زیادن شک نکنید یکیش مدیر خودم.

هیچ میدونی از 10 سال پیش س*پ*ا*ه روی یه نسخه لینوکس برای خودش کار میکنه و الان تو مراکز مهمش از اون استفاده می کنه. پس دست بردن تو پک ها امری محال نیست.

بقول شما ما 2 الی 3 درصد کاربران ایرانی هستیم اما باید گفت که 80 درصد کاربران از سواد پایینی برخوردارند و به همین خاطر ویندوزی اند. حال 20 در صد باقی مونده، که یا از اینترنت استفاده نمی کنند ویا به مقدار کم با اون در ارتباط اند. فکر می کنید چند درصد کاربرای ایرانی بیشتر استفاده رودارند و در اینترنت هم بسیار فعال هستند.

پس حالا همین  2 الی 3 درصد برای خودش مهم میشه چون هم فعال هستند و هم خلاق.

.....  ( این قسمت رو هم به خاطر بار زیاد سیا**سی بودنش و همین طور تعهدی که در ابتدا عضویت قبول کردم حذف کردم)

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
 این که گفتی بعضی ها (  ;) ) رو یه نسخه از لینوکس کار می کنند خبر ندارم ولی به نظرم اینقدر مهم نیستند که جدی بگیریشون! ببین شخصا باور دارم که نمیشه درهارو رو خودشون ببندند و فکر کنند که تنهایی میتونن پیشرفت کنند! پس بزار واسه خودشون هر کاری می خوان بکنن! بازم فکر می کنم دونستن اینکه ماها تو سیستمامون چیکار می کنیم به درد اونا نمی خوره! من متوسط روزی 14 ساعت آنلاینم! همشم ببینن آخرش می خواهند بیان بگن مسلا چرا رفتی "بالاترین" دیگه!!

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
سلام
ممنون جناب h_chakoshi عزیز:) خسته نباشید
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
به نظر من درحال حاضر پشتیبانی از پارسیکس هنگام نسخهٔ ۳ خیلی خیلی از ایجاد این مخزن مهم‌تره:
http://www.technotux.org/html/Article5691.html
من همین جا از h_chakoshi تشکر می‌کنم :)

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
ممنون از Alinn و Ahmed.
سعی ام رو می کنم اگه بتونم واسه پارسیکس یه کاری بکنم. در ضمن کسی از دوستان سرور رو آزمایش کرده؟ البته الان مثل اینکه شبکه یه مشکلی واسش پیش اومده!

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
به نظر من هم پشتیبانی از پارسیکس مهمتره.بالاخره چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است:)

ممنون از Alinn و Ahmed.
سعی ام رو می کنم اگه بتونم واسه پارسیکس یه کاری بکنم. در ضمن کسی از دوستان سرور رو آزمایش کرده؟ البته الان مثل اینکه شبکه یه مشکلی واسش پیش اومده!
من مخازنو اضافه کردم چطوری تستش کنم؟
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
1
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1390، 02:05 ب‌ظ توسط h_chakoshi »

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769

من مخازنو اضافه کردم چطوری تستش کنم؟

برای تستش اینکارو کنید:
1- فایل /etc/apt/sourcesw.list رو چک کنید و ببینید مخازن جدید بالاتر از مخازن قبلی قرار گرفته باشند، اگر اینطور نبود کات و پیست کنید و اول فایل قرار بدید.
2- سیناپتیک رو باز کنید، دکمه reload رو بزنید، شروع می کنه به آپدیت کردن اطلاعات بسته های موجود در مخازن، اونجا دکمه ای هست برای نشون دادن اطلاعات بیشتر (اسمش یادم نیست!) اون رو که بزنید نشون می ده که با موفقیت می تونه اطلاعات رو از سرور ما بگیره یا نه.

علاوه بر این یه کار دیگه هم میشه و اون اینکه موقتا در etc/apt/sourcesw.list سایر مخازن رو غیر فعال کنید (با اضافه کردن #  در اول خط) و بعد ببینید می تونید بسته ای رو نصب کنید یا نه.

فقط تا شنبه صبر کنید چون شبکه یه چیزیش شده !
مرسی

البته فکر کنم منظورتون /etc/apt/sources.list هست
امیدوارم شبکتون در آینده دیگه یه چیزیش نشه :)
می تونی اطلاعیه زمانبندی هم بدی که کی شبکه چیزیش نیست و کاربر ها می تونن ازش استفاده کنن:)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux