انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سرور میرور (Repositorty) تمام بسته های اوبونتو در ایرا  (دفعات بازدید: 32314 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
1
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1390، 02:06 ب‌ظ توسط h_chakoshi »

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769

البته فکر کنم منظورتون /etc/apt/sources.list هست
امیدوارم شبکتون در آینده دیگه یه چیزیش نشه :)
می تونی اطلاعیه زمانبندی هم بدی که کی شبکه چیزیش نیست و کاربر ها می تونن ازش استفاده کنن:)

سلام، در مورد اسم فایل درست می گی، اشتباه تایپی بود، این حق رو به من بده از کسایی که اینجا هستند توقع داشته باشم sources.list  رو بشناسند!!!!
احتمالا اطلاع دارید که حتی اگر این سرور قطع باشه synaptic یا Apt فایل هاشو از مخزن بعدی می گیره و مشکلی واسه کاربر پیش نمیاد
دوما فکر نمی کنم لازم باشه دوباره دعوا کنیم! من دارم کارایی که از دستم بر میاد انجام می دم، شاید یه روز به درد یکی بخوره!

دوست عزیز بنده با کسی دعوا ندارم :) ( اگر هم داشته باشم مطمئن باشید با شما و حتی کسانی که تو این سایت هستند ندارم :) )

در مورد mirror ها هم خیر اینطور نیست
بر خلاف فدورا ، اوبونتو و debian اینطور نیستن
در yum شما باید baseurl میرور  رو هم بگید تا در صورتی که نیاز شد از اون میرور ها استفاده بشه
حالا اینکه شما می گید APT هم اینطور هست من که تا حالا ندیدم و نشنیدم ( اگر ممکنه بگید کجا و چطور این کار رو می کنید؟  تا بقیه هم از این نعمت برخوردار بشن)

امتحانش هم سادس
می تونید آدرس ریپو خودتون رو بدید و سرور رو از سرویس در بیارید ببینید می تونه به میرور های دیگه وصل بشه یا نه

البته اینکه شما چند ریپو رو بذارید در sources.list به معنای میرور بودن اونها با هم نیست :)
بله اگر یک ریپو نتونه پاسخگو باشهapt می تونه از سرور های دیگه اونو بگیره
حالا اینکه اون پکیج ها به هم یک ورژن هستن و ریپو ها با هم تفاوت نداشته باشن بحث دیگه ای هست ولی این هیچ ربطی به میرور نداره و اینطور نیست که در یک زمان فقط یک میرور استفاده بشه و اگر دردسترس نبود سوئیچ کنه رو دیگری

میرور تعریف داره :)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1663
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
مي شه براي من يكم شفاف سازي كنيد!به قول خود شما كلا" 10000نفر از لينوكس استفاده مي كنند حالا با وجود ردهت و فدورا و سوز كه خيلي كاربرانش بيشتر هستند مثال تو همين شهر خودم(سبزوار)من افرادي رو ميشناسم كه وقتي مي گي لينوكس بلافاصله ياد ردهت مي افتند و تعجب مي كنند كه به غير از ردهت چيز ديگه اي هم وجود داره و ديگه كه خيلي پشرفته مي شن مي گن يك چيزي شبيه به ردهت هست به نام فدورا !!!منظور اينكه خيلي از افراد از ردهت و فدورا استفاده مي كنند وتقريبا"2 هزار نفر از اوبونتو ستفاده مي كنند كه همه  اوبونتو كارها هم از اينترنت مناسب هم استفاده نمي كنند(حتي ممكن است مثل من نتوانند از لينوكس به اينترنت متصل شوندكه طبق گفته ي دوستان مشكل اي اس پي هست)(كافيه شما تعدادسفارشات ومتقاضيان ديسك هما رو مشاهده كنيد )تا ببينيد كه تقريبا"هزار نفر از اينترنت مطلوب استفاده مي كنند حالا نكته ي مبهم براي من اينكه به گفته شما 4ميليون فقط براي سرور هزينه مي كنيد كه به همين هزار نفر امكاناتي رو بديد كه همين الان هم مي توانند استفاده كنند به نظر من اگه مي خواهيد به اوپن سورس كمك كنيد يك برنامه ي آموزشي در تلويزيون يا حداقل اعلام انتشار پارسيكس يا توزيع هاي ديگر بهتر باشد ويا كمك مالي به پارسيكس اين چند ماه كه شما زحمت انتقال به سرور رو داشتيد وبا توجه به اين كه سرپرست بخش فني هستيد به ريپورت باگ(گزارش اشكال)مشغول بوديد (از هر توزيعي كه استفاده مي كنيد)نه تنها به رشد اوپن سورس در اران كمك مي كرديد كه مي توانستيد به همسايگان!!تان(همسايه =هر كسي كه از لينوكس استفاده مي كند) هم كمك كنيد وراههاي بهتر با اين وجود چرا اين كار رو كرديد و گروه اندك رو به گروه اگثر ترجيح داديد؟
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
1

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
1

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
حالا اینکه اون پکیج ها به هم یک ورژن هستن و ریپو ها با هم تفاوت نداشته باشن بحث دیگه ای هست ولی این هیچ ربطی به میرور نداره و اینطور نیست که در یک زمان فقط یک میرور استفاده بشه و اگر دردسترس نبود سوئیچ کنه رو دیگری
میرور تعریف داره :)

دقیقا میرور تعریف داره! همونطور که از اسمش پیداست! دوست عزیز میرور های رسمی اوبونتو (همون چیزی که من دنبالشم) دقیقا کپی میرور های خود کنونیکال هستند. برای مثال میرور من از روی  uk.archive.ubuntu.com خودش رو روزی دو بار آپدیت می کنه در نتیجه محتویات این دو با هم دقیقا مشابه اند.

این قسمت کاملاً درسته :)
ولی این قسمت

نقل‌قول
در نتیجه Apt  یا synaptic  اگر نتونند از روی میرور اول در لیست sources بسته هارو بگیرند میرن سراغ دومی. امتحانش هم خیلی سادست:
دومی کجاست؟
در همون sources  دیگه؟
پس هر دو همیشه چک میشن و اطلاعات هر دو  باید در سیستم باشه ( بر خلاف چیزی که باید باشه )
در میرورشما می گید که این ریپو ها میرور فلان ریپو ها هستن که اگر اون ریپو های اولی در دسترس نبودن با میرور ها جایگزین بشن
ولی در اوبنتو و deb اینطور نیست
بلکه همه اطلاعات از هر دو گرفته میشه و کاربر می تونه از یکیشون انتخاب کنه و یا حتی ورژن های مختلف که در این ریپو هستن انتخاب کنه و بگه این پکیج رو زا فلان ریپو می خوام
این میرور نیست :) بلکه شما چند ریپو بهش دادید که پیکج هاش یکی هست
در هر حال آپدیت متا فایل ها که برای ریپو ها هست برای هر یک جدا دانلود میشه و بار جدیدی روی دستور aptitude update کاربران ایجادمی کنه
 ( اضافه کردن یا تغییر یک ریپو برای کاربران حدود ۶ مگ دانلود در update ایجاد می کنه تا بتونن فایل های متا رو بگیرن و بتونن از اون ریپو استفاده کنن)

حالا اگر یک ریپو به روز نباشه باز می ره از اون ریپو جدیده دانلود می کنه
پس می بینید که معنای میرور رو نداره و همونطور که گفتم  شما دوتا ( یا چند تا ریپو بهش معرفی کردید که پکیج های مشابه دارن )

این بحث ها همه یه طرف

بحث اصلی اینه که ایجاد منابع به تنهایی هیچ هنری نیست و هر فردی می تونه با ویکی این کار رو در کمتر از ۱ هفته یاد بگیره

بحث اصلی پشتیبانی و کیفیت هست
چه کسی می تونه تضمین کنه پشتیبانی شما و امکانات شبکه شما بهتر از منابع رسمی هست؟
چه کسی می تونه بگه شما حتماً در روز ۲ باز آپدیت می کنید؟
اگر شما ۱ هفته برید مسافرت و بنا به مشکلی سرور نتونه به روز بشه یا حتی از سرویس دهی خارج بشه چه کسی پاسخگو هست؟

اگر سیاست های سازمانی که شما دارید شما رو مجبور به انجام کارهایی که درست نیست ( قبلاً گفته شد ) بکنه چه کسی پاسخگو هست؟ چه تضمینی هست شما اون سازمان رو به ما کاربران ترجیح بدید؟
اگر سیاست اون سازمان یکهو عوض بشه ( که کم هم از این قضایا نداشتیم ) و دیگه سرویسی در کار نباشه و شما رو مجبور به قطعش بدن چی؟

حتی اگر فرض کنیم همه این موارد هم مشکلی نباشه وفکر کنیم همه اینها درست باشه

چه سودی برای کاربران داره؟
چه سودی برای شما داره؟
و چه سودی برای سازمان های دولتی و کسانی که پهنای باند رو برای کاربران نهایی جیره بندی کردن و چند برار قیمت می دن ( و کاربران رو آدم حساب نمی کنن ) داره؟
« آخرین ویرایش: 02 امرداد 1388، 01:22 ب‌ظ توسط کرگدن »

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
پس هر دو همیشه چک میشن و اطلاعات هر دو  باید در سیستم باشه ( بر خلاف چیزی که باید باشه )
در هر حال آپدیت متا فایل ها که برای ریپو ها هست برای هر یک جدا دانلود میشه و بار جدیدی روی دستور aptitude update کاربران ایجادمی کنه
 ( اضافه کردن یا تغییر یک ریپو برای کاربران حدود ۶ مگ دانلود در update ایجاد می کنه تا بتونن فایل های متا رو بگیرن و بتونن از اون ریپو استفاده کنن)
درسته، من رو سیستم های خودم فقط میرور سرور خودم رو ست کردم، این که هر دوشو بزاری برای شما گفتم که وسواس نشون میدی که سرور از کار نیفتاده باشه و این حرفا
دوما قرار نیست هر روز apt-get update  رو بزنید، پس بار حدود 6 مگی واسه هر روز و هر بار استفاده از apt نیست
نقل‌قول
بحث اصلی اینه که ایجاد منابع به تنهایی هیچ هنری نیست و هر فردی می تونه با ویکی این کار رو در کمتر از ۱ هفته یاد بگیره
بحث اصلی پشتیبانی و کیفیت هست
چه کسی می تونه تضمین کنه پشتیبانی شما و امکانات شبکه شما بهتر از منابع رسمی هست؟
چه کسی می تونه بگه شما حتماً در روز ۲ باز آپدیت می کنید؟
اگر شما ۱ هفته برید مسافرت و بنا به مشکلی سرور نتونه به روز بشه یا حتی از سرویس دهی خارج بشه چه کسی پاسخگو هست؟
یادم نمیاد گفته باشم هنر کردم!

نقل‌قول
اگر سیاست های سازمانی که شما دارید شما رو مجبور به انجام کارهایی که درست نیست ( قبلاً گفته شد ) بکنه چه کسی پاسخگو هست؟ چه تضمینی هست شما اون سازمان رو به ما کاربران ترجیح بدید؟
" ما کاربران!"، خودم هم یکی از این " ما کاربران!" هستم. دوما بازم میگم اون کارهایی که میگید درست نیست بزرگتر از اینه که فعلا تو این مملکت از پسش بر بیان.

نقل‌قول
اگر سیاست اون سازمان یکهو عوض بشه ( که کم هم از این قضایا نداشتیم ) و دیگه سرویسی در کار نباشه و شما رو مجبور به قطعش بدن چی؟
مگه اتفاقی می افته؟ در کمتر از چند ساعت دوباره اوبونتو subdomain خودش رو میفرسته رو یکی از سرور های خودش همونطور که الان هست! مشکلی واسه کسی پیش نمیاد

نقل‌قول
چه سودی برای کاربران داره؟
چه سودی برای شما داره؟
سود برای کاربران؟ سعی من اینه که بجای اینکه فاصله کاربر تا میرور مثلا 15 تا hop  باشه، بجاش 10 تا باشه. هرکدم این ها یه مقدار تاخییر ایجاد می کنه. برای من سود خاصی نداره، من فقط تجربش رو دوست دارم.

نقل‌قول
و چه سودی برای سازمان های دولتی و کسانی که پهنای باند رو برای کاربران نهایی جیره بندی کردن و چند برار قیمت می دن ( و کاربران رو آدم حساب نمی کنن ) داره؟
دوست من فکر کردی تو این سازمانها شیر اینترنت رو دادن دستشون که شل و سفت کنند. نه بابا اینطوری هم نیست

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
درسته، من رو سیستم های خودم فقط میرور سرور خودم رو ست کردم، این که هر دوشو بزاری برای شما گفتم که وسواس نشون میدی که سرور از کار نیفتاده باشه و این حرفا
دوما قرار نیست هر روز apt-get update  رو بزنید، پس بار حدود 6 مگی واسه هر روز و هر بار استفاده از apt نیست

به طور دیفالت ( تا جایی که یادمه ) synaptic تنظیم شده که هر روز اطلاعات ریپو رو به روز رسانی کنه و این همون update هست :)
نقل‌قول
" ما کاربران!"، خودم هم یکی از این " ما کاربران!" هستم. دوما بازم میگم اون کارهایی که میگید درست نیست بزرگتر از اینه که فعلا تو این مملکت از پسش بر بیان.

پس اطلاعاتتون کمه :)
بنده می دونم در سپاه چی می گذره و الان دارن با BSD چه کار هایی که نمی کنن :)
بگذریم

در ضمن من شما و سازمان شما رو نمی شناسم و نمی دونم حتی اگر شما با این رویه مخالف باشید تا چه میزانی می تونید از اعمال فشار احتمالی سازمانتون و یا سازمان های بالاتر دووم بیارید
حتی نمی دونم ممکنه شما از کارتون برکنار بشید یا خودتون از کارتون کناره گیری کنید و در این صورت چه کسی پشت این سرور خواهد بود؟

نقل‌قول
مگه اتفاقی می افته؟ در کمتر از چند ساعت دوباره اوبونتو subdomain خودش رو میفرسته رو یکی از سرور های خودش همونطور که الان هست! مشکلی واسه کسی پیش نمیاد
همونطور که گفتم چیزی عوض نمیشه که قرار باشه سوئیچ کنه :) فقط از یک ریپو استفاده نمی کنه

نقل‌قول
سود برای کاربران؟ سعی من اینه که بجای اینکه فاصله کاربر تا میرور مثلا 15 تا hop  باشه، بجاش 10 تا باشه. هرکدم این ها یه مقدار تاخییر ایجاد می کنه. برای من سود خاصی نداره، من فقط تجربش رو دوست دارم.

با اینترنتی که بنده دارم این  هیچ تاٍیری برای من نداره
چون از سرور اصلی با بالا ترین سرعتی که برام امکان داره دارم دانلود می کنم
تو این چند سال هم مشلی با ریپو ها نداشم ( فقط زمان انتشار اونم سرورهایی که iso ریلیز جدید رو گذاشتن و معمولاً با ریپو ها مشکلی نبوده )
نقل‌قول
دوست من فکر کردی تو این سازمانها شیر اینترنت رو دادن دستشون که شل و سفت کنند. نه بابا اینطوری هم نیست

اگر شما غیر این فکر کردی اشتباه کردی
وزیر همین مملکت گفت ما مشکل پهنای باند نداریم و بسیار بیشتر از چیزی که به کاربران می دیم پهنای باند داریم
و اگر دانشگاه ها هزینه اش رو پرداخت کنن می تونن هر چقدر که می خوان پهنای باند بگیرن

پس محدودیتی در پهنای باند نداریم

پس اینکه چرا کاربران خونگی نمی تونن بیشتر از ۱۲۸ استفاده کنند یعنی توهین به کاربران ( قانونی )
چرا قیمت سرویس باید ۱۰ برابر دنیا باشه یعنی توهین به کاربران
چرا من باید به نفع کسانی که دارن ازمن دزدی می کنن و بهم توهین می کنن کار کنم؟

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
1
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1390، 02:07 ب‌ظ توسط h_chakoshi »

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
به نظر من هم کار جالبی نیست این کار شما
من که استفاده نمی کنم ( من سرعت اینترنتم ۸ کیلو هست دارم با 7.9 از مخازن پیش فرض ابونتو فایل می گیرم رو فدورا هم با همین سرعت می گیرم ) چه کاری بیام دست بزنم به مخازن مگه بیکارم : دی
پیشنهاد می کنم شما هم بی خیال حمایت از ابونتو ،‌کاربران ، یا هر چیزی که اسمش هست بشین ( کاربران چندانی هم استقبال نکردن از کار شما : دی )

واسه اون دانشگاه ها قضیه این نیست که بلدن یا بلد نیستن ، جریان اینه که نمی خوان درستش کنن
« آخرین ویرایش: 02 امرداد 1388، 02:58 ب‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
این آپدیت synaptic با اونی که index فایل هارو میگیره متفاوته

خیر
synaptic دقیقاً از apt استفاده می کنه و update اش همون update هست
فقط در نسخه ی جدید apt   یکم بهتر شده و اگر در update نتونه سرور رو پیدا کنه index قبلی رو پاک نمی کنه و دوباره لازم نداره بگیرتش
وگرنه با تغییر و یا اضافه کردن یک ریپو این دانلود ها باید انجام بشه که این نشون می ده که مفهوم میرور نیست

نقل‌قول
دیدت به قضیه اشتباست. بعد از نصب اوبونتو دیفالت میرور ما ir.archive.ubuntu.come که این ساب دامین یه رکورده در dns سرور شرکت کنونیکال (همیشه هم دسته اوناست) در حال حاضر اونها این رکوردو رو سرور خودشون تنظیم کردن (اصطلاحا این آدرس رو  resolve کردن رو یه سرور میرور خودشون). هر کشوری که یک میرور با شرایط اونها ایجاد کنه این سای دامین رو تنظیم می کنند رو سرور اونها تا بار سرورای خودشون کم بشه. هر وقت هم بخوان دوباره اونو پس میگیرند. پس این وسط کاربر دخالت نداره اصلا مگه اینکه بخواد به دلخواه خودش میرورشو تغییر بده

بله دقیقاً همینه

من در مورد ساختار apt و تعریف ریپو در اون می گم
چیزی به معنای میرور واقعی نداره
بلکه کاربران باید چند ریپو رو اضافه کنن که پکیج هاشون با هم یکی هستن

اینکه سرور ها میرور هستن با اینکه کلاینت ها بتونن به صورت میرور ازشون استفاده کنند بحث متفاوتی داره
من دارم مورد دوم رو می گم

نقل‌قول
نمی دونم تا حالا مصاحبه هاشو دیدی؟ اون فرق kbps و khz رو نمی دونه یه چیزی میگه! در مورد اینکه پهنای باند زیاد دازیم آره درسته ولی همین طوریشم تو کاره خودشون مونندن، تو جمع و جور کردن و مدیریتش کم میارند نه میزان پهنای باند. اگه می نونستند تا حالا وضع پهنای باند دانشگاهارو درست کرده بودند.
برای همین نمی خوام    به نفعشون کار کنم :)

نقل‌قول
هر isp  خاصتی برو هر چقدر می خوای اینترنت بگیر، خودشونم می دونند که این قانونشون الکی، خود isp ها بهت میگن چیکار کنی تا هر سرعتی می خوای بهت بدن! مسئله پولشه فقط که گرونه

همه می دونن isp ها هم داستان خودش رو داره :)
من موضوع قانون یک مملکت رو دارم می گم + هزینه وحشتناکش در مقایسه با دنیا

حتی در ۲۵۶ و ۵۱۲ هم  هیچ تاثیر سرعتی نداره
فقط وقتی سرور شلوغ میشه که حداقل ما باهاش مشکلی نداشتیم ( منکه ۳ ۴ سال مشکلی با سرعت سرور نداشتم و همیشه ماکزیمم می گرفتم )
البته سرور های فدورا فرق می کنه و این حرف در مورد ریپو هاش صادق هست  چون اکثراً دانشگاه ها هستن ولی اونم با پلاگین fast mirror  حله :)

باز هم هیچ دلیلی نمی بینم که ریپوی داخلی به نفع کاربران باشه
پس نمی خوام به کسانی که آشکار بهم توهین می کنن سودی برسونم :)

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
1
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1390، 02:07 ب‌ظ توسط h_chakoshi »

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
خب جوره دیگه ای نمی تونم توضیح بدم ، هر چی بگم فایده نداره، بعضی ها از خر شیطون پیاده نمیشن. فقط در مورد یه اشتباه فنی بگم:
نقل‌قول
synaptic دقیقاً از apt استفاده می کنه و update اش همون update هست
فقط در نسخه ی جدید apt   یکم بهتر شده و اگر در update نتونه سرور رو پیدا کنه index قبلی رو پاک نمی کنه و دوباره لازم نداره بگیرتش
وگرنه با تغییر و یا اضافه کردن یک ریپو این دانلود ها باید انجام بشه که این نشون می ده که مفهوم میرور نیست

درسته که synaptic دقیقاً از apt استفاده می کنه اما  کاری که سیناپتیک میکنه برای گرفتن index فایلها معادل دستور apt-get update هست و در سیناپتیک بهش میگن reload در حالی که اون آپدیتی که شما گفتی معادل apt-get upgrade هست . این دو تا کاملا متفاوت اند. در واقع apt-get upgrade سیستم رو با توجه به index فایلهای آخرین apt-get update بروز می کنه. منظور از update  گرفتن فایلهای index و منظور از upgrade  بروز کردن بسته های نصب شده رو سیستمه.

خیر معادل upgrade نیست

البته منم منظورم apt-get update بود ولی aptitude update هم همون index ها رو به روز می کنه  :)
https://help.ubuntu.com/8.04/serverguide/C/aptitude.html
http://nixdoc.net/man-pages/Linux/aptitude.1.html

update Update the list of available packages from the  master  servers.
     (this is equivalent to "apt-get update")

در مورد خر شیطون :)
من با شما هیچ مشکلی ندارم و از کار شما ناراحت نیستم
همونطور که گفتم از شما تشکر می کنم و می دونم با اون طرف هم درگیر بودید

ولی مشکل منم  همین whois ای که پشت ip سرورتون هست:) و چون هیچ سودی برای کسی نداره به جز همین شرکت من نه خودم استفاده می کنم و نه به کسی توصیه می کنم :)

هر چند که دوباره از شما تشکر می کنم :) و دعوتتون می کنم به حمایت از پارسیکس

نقل‌قول
person:         Hamid Alipour
address:        Information Technology Company (ITC)
address:        P.O.Box 16315-737.                  
address:        Tehran                              
address:        Iran                                
phone:          +98 21 84803400                    
fax-no:         +98 21 84803453                    
e-mail:         abuse@mail.dci.co.ir                
e-mail:         soc@dci.ir                          
nic-hdl:        HA1537-RIPE                        
mnt-by:         AS12880-mnt                        
source:         RIPE # Filtered                    

person:         Zahra Deliri
address:        Datacommunications Company of Iran
address:        DCI                              
address:        No 2.1 Yazdanpanah st.Vali Asr Av.
address:        Tehran                            
address:        Iran                              
phone:          +98 21 8790652                    
fax-no:         +98 21 8790030                    
nic-hdl:        ZD144-RIPE                        
remarks:        Technical Contact Person          
« آخرین ویرایش: 02 امرداد 1388، 04:19 ب‌ظ توسط کرگدن »

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
سلام. اگه می‌شد اون بسته بودن پورتای لانچپد رو هم یه پیگیری کنی ببینی چطوری می‌شه مشکل رو حل کرد خیلی ممنون می‌شم. ::) در مورد حمایت از پارسیکس هم که خیلی خیلی  کار خوبی هست :) در مورد مخازن هم تا موقعی که من اوبونتو بودم، نه مشکلی با آپدیت و نه با آپگرید هیچ کدوم نداشتم ;) فقط سوال دیگه ای که هست الان از این مخازن برای کوبونتو ۹.۱۰ می‌شه استفاده کرد؟

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام. اگه می‌شد اون بسته بودن پورتای لانچپد رو هم یه پیگیری کنی ببینی چطوری می‌شه مشکل رو حل کرد خیلی ممنون می‌شم. ::) در مورد حمایت از پارسیکس هم که خیلی خیلی  کار خوبی هست :) در مورد مخازن هم تا موقعی که من اوبونتو بودم، نه مشکلی با آپدیت و نه با آپگرید هیچ کدوم نداشتم ;) فقط سوال دیگه ای که هست الان از این مخازن برای کوبونتو ۹.۱۰ می‌شه استفاده کرد؟

سلام

بسته بودن لانچپد ارتباطی با زیرساخت نداره ، با آی اس پی تون مکاتبه کنید . ( برای من باز هستند )