انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سرور میرور (Repositorty) تمام بسته های اوبونتو در ایرا  (دفعات بازدید: 32311 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
به داتک زنگ زدم!  برای امتحان  رفت از آی اس پی دیگه وصل شد!‌گفت مال اونا هم قطعه پس مشکل از سمت ما نیست:))‌ حالا اگه می‌شه شما بگین از کدوم آی اس پی استفاده می‌کنید!؟  تا من بتونم آمارش رو بدم و دیگه اینکه من الان از کجا می‌تونم بفهمم که به خاطر بسته بودن کدوم پورتا من نمی تونم الان وارد لانچپد بشم! ;)  بلکه پورتا رو باز کردن ما هم تونستیم در کار خیر گزارش باگ کوبونتو ۹.۱۰ سهیم شیم  :)

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
به داتک زنگ زدم!  برای امتحان  رفت از آی اس پی دیگه وصل شد!‌گفت مال اونا هم قطعه پس مشکل از سمت ما نیست:))‌ حالا اگه می‌شه شما بگین از کدوم آی اس پی استفاده می‌کنید!؟  تا من بتونم آمارش رو بدم و دیگه اینکه من الان از کجا می‌تونم بفهمم که به خاطر بسته بودن کدوم پورتا من نمی تونم الان وارد لانچپد بشم! ;)  بلکه پورتا رو باز کردن ما هم تونستیم در کار خیر گزارش باگ کوبونتو ۹.۱۰ سهیم شیم  :)

مستقیما به سروش وصلم آی اس پی ندارم  ;) ( خطوط دیدوکیت که مستقیما به بک بون مخابرات وصله )

برای همین میگم هر بلائی سر این پورتها اومده زیر سر آی اس پیه  :D

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
مشکل بسته بودن پورت 443 (https)، ولی چیزی که عجیبه اینه که 443 فقط روی launchpad  بسته! ممکنه اشتباه از خود لانچپد باشه و تنظیمات فایروال اونها!!

erghezi  هم درست میگه، لانچپد از طریق ارتباطای زیرساخت یا مخابرات استان بازه

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
:))))))))))  خوب این کسی که مسول شرکته!‌می گه شما اسم یه آی اس پی بگو باز باشه:))‌  دوستان اگه کسی دسترسی به این سایت داره و البته با واسطه‌ی آی اس اپی این اتصال فراهم می‌شه لطفا اینجا بگه!  من نمی دونم الان مقصر رو باید آی اس پی بدونیم!؟ یا لانچپد رو یا زیر ساخت رو؟ فقط موندم چطوری می شه که این فایروالای لانچپد به زیر ساخت اجازه می‌ده که وصل شه اما به آی اس پی داخل ایران این اجازه رو نمی‌ده!؟‌ ??? اصلا شدنی هست!؟‌ حالا اینکه مثلا به کل کاربرای ایرانی این اجازه رو نده منطقی هست مث همون تحریمی که گوگل کاربرای ایرانی رو کرده!‌ یا  می‌گفت این مخابرات پورت https رو بسته ! گفتم خوب من چرا الان تو جیمیلم؟ اونم به صورت سکوریتی؟ و الان به صورت https هستم!؟‌ اگه مخابرات همه رو بسته که اینم باید بسته باشه! خوب جوابی نداشت ;D

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
من که دسترسی ندارم اونم تو ای اس پی بزرگ پارس انلاین  :-X

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
حالا زیاد ذهنتونو در گیر نکنید حل میشه ;D

ریشه ها :

مشگل از بستن HTTPS هست خب که چی  ??? زمانی دولت میخواست یوزر پس کاربرا رو بزنه هو کنترلشون کنه و اینکه کلا یوزر و پس کاربرا چیه و خیلی موارد دیگه جریان اینه یوزر و پس تو HTTP کاملا لوگش بصورت عیان و اشکار تو ای اس پی ها هست و تحویل دولت میشده در بازه های زمانی هر اطلاعاتی که وارد صفحات میکردین نترسید  مهر ورزی بوده  \\:D/ شاد باشید

ولی مشگل حکومت برای زمانی بود که اطلاعات رمز نگاری میشد یعنی تو صفحات HTTPS که نمیشد اصلا شنودش کنن و ببین چی خبره توش پس احمقانه ترین کار ممکن کردن دستوری دادن به ای اس پی ها ( قبل از جریان خود محوری شرکت زیر ساخت و محدودیت بیشتر برای دور جدید اداره کشور کنترل کشور پس از .. که از چند ماه پیش اماده سازی شده بود ) که بیافتن به جون HTTPS کلا و خیلی از سایتها هم که بسته شد و یا بخشی از اون بسته شدن به خاطر همین حمله اون وقتها بوده که هنوزم شاهدش هستید مثل قضیه لوگین شدن به ورد پرس و خیلی سایتهای دیگه ورد پرس اختصاصا به فرمان سپاه اون بلا سرش اومد نه اطلاعات  ;) تا کاربرا اونجا بلاگ نسازن و کوچ کنن به سرویسهای دیگه داخلی تا هم بشه کاملا زیر نظر گرفته بشن هم اینکه سرویسهای داخلی بسادگی اطلاعات کاربرا رو لو میدادن و کلا روشون تسلط بود که وسط این جریانها به اشتباه لانچ پد ما هم در امان نموند که بسادگی میتونن حلش کنن

تازه خیلی از سایتهای پ ر ا ک س ی هم شروع به استفاده از اون پروتوکل کرده بودند  و اینهام حیرون بودند چطوری باید جلوشونو گرفت  :)

جالبه اینا اون وقتها خرابکاری کرده بودن که سایتهای یاهو و گوگل هم مدت کوتاهی در دسترس نبود اونم برای چندین بار خیر سرشون هدف این بوده حتی بتونن ایمیلها رو هم کنترل کنن گرچه سریع درستش کردند ولی خیلی سایتها اینجوری دچار بلای اون زمان شدند متاسفانه

گرچه بهتره در عین حال شما شاد باشید عدالت در جریانه باور کنید ;) و موضوع لانچ پد رو اختصاصا از ای اس پی ها بخواهید حل کنن چون میتونن

جالبتر از همه اینه که هنوز دارن روی گوگل و یاهو کار میکنن تا ایمیلها رو بتونن تحت نظر بگیرن در صورت لزوم  ;D

و ماجرا همچنان ادامه دارد ....

پاینده باشید
« آخرین ویرایش: 03 امرداد 1388، 11:25 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543

ریشه ها :

مشگل از بستن HTTPS هست خب که چی  ??? زمانی دولت میخواست یوزر پس کاربرا رو بزنه هو کنترلشون کنه و اینکه کلا یوزر و پس کاربرا چیه و خیلی موارد دیگه جریان اینه یوزر و پس تو HTTP کاملا لوگش بصورت عیان و اشکار تو ای اس پی ها هست و تحویل دولت میشده در بازه های زمانی هر اطلاعاتی که وارد صفحات میکردین نترسید  مهر ورزی بوده  \\:D/ شاد باشید

ولی مشگل حکومت برای زمانی بود که اطلاعات رمز نگاری میشد یعنی تو صفحات HTTPS که نمیشد اصلا شنودش کنن و ببین چی خبره توش پس احمقانه ترین کار ممکن کردن دستوری دادن به ای اس پی ها ( قبل از جریان خود محوری شرکت زیر ساخت و محدودیت بیشتر برای دور جدید اداره کشور کنترل کشور پس از .. که از چند ماه پیش اماده سازی شده بود ) که بیافتن به جون HTTPS کلا و خیلی از سایتها هم که بسته شد و یا بخشی از اون بسته شدن به خاطر همین حمله اون وقتها بوده که هنوزم شاهدش هستید مثل قضیه لوگین شدن به ورد پرس و خیلی سایتهای دیگه ورد پرس اختصاصا به فرمان سپاه اون بلا سرش اومد نه اطلاعات  ;) تا کاربرا اونجا بلاگ نسازن و کوچ کنن به سرویسهای دیگه داخلی تا هم بشه کاملا زیر نظر گرفته بشن هم اینکه سرویسهای داخلی بسادگی اطلاعات کاربرا رو لو میدادن و کلا روشون تسلط بود که وسط این جریانها به اشتباه لانچ پد ما هم در امان نموند که بسادگی میتونن حلش کنن

تازه خیلی از سایتهای پ ر ا ک س ی هم از اون پروتکل شروع کرده بودند و بهره میبردند و اینها حیرون بودند چطوری باید جلوشونو گرفت  :)

جالبه اینا اون وقتها خرابکاری کرده بودن که سایتهای یاهو و گوگل هم مدت کوتاهی در دسترس نبود اونم برای چندین بار خیر سرشون هدف این بوده حتی بتونن ایمیلها رو هم کنترل کنن گرچه سریع درستش کردند ولی خیلی سایتها اینجوری دچار بلای اون زمان شدند متاسفانه

گرچه بهتره در عین حال شما شاد باشید عدالت در جریانه باور کنید ;) و موضوع لانچ پد رو اختصاصا از ای اس پی ها بخواهید حل کنن چون میتونن

جالبتر از همه اینه که هنوز دارن روی گوگل و یاهو کار میکنن تا ایمیلها رو بتونن تحت نظر بگیرن در صورت لزوم  ;D

پاینده باشید
عجب..... :o :o :o :o
پس به خاطر این هست که نمی‌تونم به وردپرس و لانچپد لاگین کنم!!
آخه نامردا به sourceforge هم رحم نکردن!!! من با هیچ ISP (نه omidan نه morva نه...) به هیچ وجه نمی‌تونم بهش لاگین کنم. ترسیدن برنامه‌های سیاسی بنویسیم(مثلاً با ++C یا پایتون) و آپلود کنیم!! :o

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد

ریشه ها :

تازه خیلی از سایتهای پ ر ا ک س ی هم شروع به استفاده از اون پروتوکل کرده بودند  و اینهام حیرون بودند چطوری باید جلوشونو گرفت  :)

پاینده باشید

ها ها . منم همین الان می‌رم کل پسوردام رو عوض می‌کنم!‌ها ها :D اونم با پروتکل فوق امنیتی https

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
من دلیلی نمیبینم از این مخازن استفاده کنم، تو سرعت دانلودم تاثیری نداره. شرکت زیر ساخت پول خون گرفته برای پهنای باندی که بم داده بعد من چرا با این کار بهشون سود برسونم؟ از مطالب کرگدن عزیز هم خیلی خوشم اومد. از این همه دقت و توجه ش حال کردم!
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
فقط موندم چطوری می شه که این فایروالای لانچپد به زیر ساخت اجازه می‌ده که وصل شه اما به آی اس پی داخل ایران این اجازه رو نمی‌ده!؟‌ ??? اصلا شدنی هست!؟‌

بله شدنیه، اتفاقا زیاد پیش میاد، معمولا ادمین های سایت وقتی از یه جا زیاد بهشون حمله میشه رو فایروال کل رینج کلاس B  اون IP رو می بندند. من حدسم اینه الان هم همین اتفاق افتاده یعنی احتمالا لانچپد رو یکسری از IP  ها که مربوط به isp هاست بسته! در مورد https هم که اگر بعضی ها می تونستند قبل از این بسته بودن! اگه ببندنش باید کلا اینترنتو تعطیل کنند دیگه!

آفلاین سجاد هاشمی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
میگم این مخازن برای ۹.۱۰ آپدیت شده ؟
یا بهتر بگم برای ۹.۱۰ چه چیزایی باید به فایل مخازن اضافه کنیم ؟؟؟

آفلاین someonenew

• Jr. Member
  • *
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1390، 02:08 ب‌ظ توسط h_chakoshi »

آفلاین Natilous

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
  • با لینوکس لذت واقعی داشتن کامپیوتر را احساس کنید
    • انجمن‌های استان خراسان شمالی
سرور دانشگاه فردوسی هم برخی مخازن را با توجه به محدودیت فضا و پهنای باند در اختیار کاربران قرار داده .. امیدوارم به کارتون بیاد. ;)
repos.um.ac.ir

موفق باشید.