انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

آخرین ارسال‌ها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان

بنظر بنده لینوکس مینت یه مشکل طراحی خیلی بزرگ داره و اونم طراحی نوار عنوان برای صفحات یا بهتره بگم پنجره ها هستش

نوار عنوان یا title bar از خود پنجره برنامه جدا هست، من این مسئله رو توی هیچ توزیع دیگه ای تا حالا ندیدم

آیا راه حلی برای رفع این موضوع وجود داره . توی فایرفاکس من اومدم از توی تنظیمات بخش نوار عنوان رو غیرفعال کردم تا درست شد اما این مسئله توی برنامه های دیگه هم هست و من نمیتونم برای هر برنامه جستجو کنم ببینم چطور میشه نوار عنوانش رو غیرفعال کرد

آیا راه حل برای رفع این موضوع بصورت سراسری وجود داره ؟ منظورم از طریق dconf editor یا ابزارهای دیگه هستش؟

واقعا این نوع از نوار عنوان خیلی اذیت کننده هستش مخصوصا برای منی که صفحه مانیتور لپ تاپم خیلی بزرگ نیست و این نوار هم داره بخشی از این صفحه رو میگیره

برای دوستانی دقیقا متوجه نشدن من درباره چی دارم صحبت میکنم

تصویر نوار عنوان در پنجره فایرفاکس رو در بخش پیوست خدمتتون ارسال کردم

تصویر اول نواری هست که بصورت پیش فرض در اکثر پنجره های لینوکس مینت وجود داره

و تصویر دوم نواری هست که من انتظار دارم اینطوری باشه
2
انجمن عمومی / نیم‌فاصله در Konsole
« آخرین ارسال توسط sajadspeed دیروز ساعت 11:40 ب‌ظ »
سلام دوستان Konsole از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنه و خوبه فقط یه مشکلی که هست اونم سر نیم‌فاصله‌هاست. وقتی کلید Ctrl+Space رو می‌زنم کاراکتر <c200> درج می‌شه:

فکر نمی‌کنم مشکل از فونت باشه چون با فونت‌های مختلف دیگه هم تست کردم.
3
انجمن تازه‌کاران / مشکل فضا پارتیشن بوت
« آخرین ارسال توسط Alidf دیروز ساعت 08:27 ب‌ظ »
سلام وقت بخیر
دوستان از طریق ترمینال سیستم عامل رو آپدیت کردم
وقتی سیستم بالا میاد گوشه صفحه یه پیغام به این مضمون میاد :
   "Low Disk Space on "boot
The volume "boot" has only 0 bytes disk space remaining

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
سپاس
4
نصب، راه‌اندازی و بروزآوری / پاسخ : نصب گراب در آرچ
« آخرین ارسال توسط ojaghiradin87 15 اردیبهشت 1403، 08:51 ب‌ظ »
حقیقتش من برای waydroid نیاز به کرنل zen دارم ، نصبش کردم ولی بلد نیستم چجوری با سیستم دی - بوت ، سیستم رو با یک کرنل متفاوت بوت کنم

ویرایش : با بررسی کانفیگ کنونی سیستم دی - بوت فهمیدم چجوری کار میکنه و موفق شدم custom boot entry بهش اضافه کنم ، فقط راهی هست که براش مثل گراب تم نصب کرد ؟ یا رزولوشنش رو تنظیم کرد ؟ درکل میخوام این صفحه رو یکم خوشگل کنم  \\:D/
5
نصب، راه‌اندازی و بروزآوری / پاسخ : نصب گراب در آرچ
« آخرین ارسال توسط مجتبی باغبان 15 اردیبهشت 1403، 07:32 ب‌ظ »
همون آموزش نصب گراب توی ویکی آرچ خوبه. با سیستم دی بوت مگه چه مشکلی دارید؟ واسه من از گراب سریع‌تر بوده.
6
نصب، راه‌اندازی و بروزآوری / نصب گراب در آرچ
« آخرین ارسال توسط ojaghiradin87 15 اردیبهشت 1403، 03:43 ب‌ظ »
درود و وقتتون بخیر

من الان دارم از آرچ استفاده میکنم ، و واقعا خودمم نمیدونم چرا ولی موقع نصب تصمیم گرفتم از grub به عنوان بوتلودر استفاده نکنم ( دقیق یادم نمیاد ولی فکر کنم سیستم دی - بوت رو به عنوان بوت لودر انتخاب کردم )

الان میخوام بدونم که آیا راهی هست که من گراب نصب کنم ؟

یه چنتا آموزش آنلاین پیدا کردم ، با دنبال کردن اونا الان گزینه گراب در بایوس اضافه شده ولی هیچ کاری نمیکنه

پیشاپیش ازتون ممنونم
7
برنامه‌سازی / پاسخ : شبیه سازی رباتیک
« آخرین ارسال توسط nixoeen 15 اردیبهشت 1403، 01:06 ب‌ظ »
خیلی وقته ازش استفاده نکردم، جستجو کنید احتمالا جواب رو پیدا کنید.
8
« آخرین ارسال توسط Stewart 15 اردیبهشت 1403، 11:56 ق‌ظ »
آره اسم اینو شنیدم ولی چون C++ عه خیلی به کارم نمیاد. چون یه الگوریتمی رو باید پیاده کنم که توی پایتون بینهایت راحت تره ;D
ولی با این حال میشه توی ODE یه ربات با قسمت های نرم رو زیر آب شبیه سازی کرد؟
9
« آخرین ارسال توسط nixoeen 15 اردیبهشت 1403، 12:11 ق‌ظ »
ما قدیم برای شبیه‌سازی‌های روباتیک از ODE استفاده می‌کردیم. نمی‌دونم الان بهترین گزینه چیه.
10
برنامه‌سازی / شبیه سازی رباتیک
« آخرین ارسال توسط Stewart 14 اردیبهشت 1403، 01:20 ب‌ظ »
سلام به همه
من میخوام یه ربات که هم قسمت های سخت داره و هم نرم رو زیر آب شبیه سازی کنم. تا الان برای شبیه سازی های رباتیک از pybullet استفاده میکردم ولی این دفعه نیاز به تنظیمات بیشتری هست ;D
تا الان برای شبیه سازی قسمت های نرم رباتیک توی همون pybullet افزونه SoMo رو پیدا کردم ولی برای شبیه سازی محیط آبی هنوز به جایی نرسیدم اگه کسی تجریه ای داشته ممنون میشم کمکم کنه :D

پ.ن برای شبیه سازی محیط های پیچیده تر به شبیه ساز Soft هم رسیدم که یه افزونه پایتون هم داره ولی بازم همون مساله زیر آب رو نتونستم حل کنم.
صفحه: [1] 2 3 ... 10