انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: دیسک هما ۹.۰۴.۱ برای خانواده اوبونتو ۹.۰۴ منتشر شد  (دفعات بازدید: 32147 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3283
    • هزاردستان
نسخه جدید دیسک هما برای خانواده اوبونتو ۹.۰۴ منتشر شد. دیسک هما با هدف بروز رسانی و نصب آسانتر بسته‌های نرم‌افزاری تکمیلی بر روی توزیع اوبونتو مخصوص کاربرانی که سرعت دسترسی اینترنت پایین دارند و یا تخصص کافی در نصب و پیکربندی بسته‌ها و برخی قسمتهای سیستمی ندارند منتشر می‌شود. به کمک دیسک هما و با استفاده از رابط گرافیکی آن می‌توانید بسته‌های نرم‌افزاری پرکاربردی که همراه اوبونتو نیستند را نصب نموده و یا تنظیمات خاصی را انجام دهید.

مهمترین تغییرات نسخه جدید هما، بروزآوری برای اوبونتو ۹.۰۴، رفع اشکالات گزارش شده و اضافه شدن نرم‌افزارهای بیشتر می‌باشد. در نسخه جدید با توجه به درخواستهای کاربران، علاوه بر دسته‌های نرم‌افزاری گذشته، بخش «میزکار» نیز اضافه شده است. کاربران اوبونتو میتوانند میزکارهای کوبونتو و زوبونتو و کاربران کوبونتو قادر خواهند بود میزکارهای اوبونتو و زوبونتو را نصب نمایند.

نسخه جدید هما را مانند گذشته میتوانید از فروشگاه گنو لینوکس ایران و یا فروشگاه لینوکس سیتو تهیه نمائيد.
با گزارش ایرادات و پیشنهاد بسته‌های نرم‌افزاری مورد نظر خود، ما را در توسعه هما یاری نمائيد.

برخی نکات
-------------

۱. کاربران کوبونتو برای استفاده از رابط گرافیکی هما برای نصب بسته‌ها، می‌بایست پیش از شروع به نصب هما بسته python-qt3 را نصب نمایند. این بسته در دیسک هما نیز موجود است.

۲. در صورتیکه برخی بسته‌های موجود در هما قبلا روی سیستم شما نصب شده باشند، امکان حذف آنها از طریق دیسک هما وجود ندارد و تنها امکان بروزآوری بسته‌ها وجود خواهد داشت. در این صورت به محض اجرای هما پیغام زیر را مشاهده خواهید نمود. (بدیهی است برای حذف بسته‌ها میتوانید از Synaptic یا ... استفاده نمائيد.)

previously installed components have been detected.note that Homa CANNOT uninstall them;therefore,their checkboxes are disabled (grayed out).
 ۳. برای استفاده آسانتر و بهتر از هما بهتر است پس از نصب و در زمان اجرای هما، مخازن موجود روی سیستم خود را غیرفعال نمائید. این کار از طریق System > Administration > Software Sources به آسانی امکان پذیر است.
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین yakoza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
هنوز تو فروشگاه نزاشتن که
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1388، 12:38 ب‌ظ توسط yakoza »

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
ممنون از مهدی حسن پور عزیز بابت آماده سازی مجموعه هما .

در مورد قرار دادن پکیج های مربوط به سایر میزکار ها هم کاره به جا و پسندیده ای بود .
البته مشکلی که توی نسخه قبلی وجود داشت استفاده از حجم ۱.۲ گیگابایت برای پکیج ها بود . امیدوارم در این نسخه سعی شده باشه که از حداکثر فضای دی وی دی برای ارائه نرم افزارها استفاده بشه...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
سلام 1+

کار ارزنده ای بود تشکر اقای حسن پور گرچه خودم با اینترنت نصب و اپدیت و ... میکنم ولی میدونم خیلیها بهش نیاز داشتند و منتظرش بودند

پاینده باشید

آفلاین Reza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
ضمن تشکر از جناب حسن پور برای آماده سازی این مجموعه

آیا دیسک هما بر روی linux mint هم قابل استفاده است؟

با تشکر

آفلاین mahdifa

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
با سلام و خسته نباشيد خدمت آقاي حسن پور
اگه امکانش هست ليست بسته هايي که در هما 9.04.1 قرار دارد رو در اين تاپيک قرار دهند
با تشکر
تنها کسی مرتکب اشتباه نمی شود که کار نمی کند. "ناپلئون"

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1663
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام میشه لینک مستقیم فروشگاه رو بگید من تو هیچ کدام از فروشگاها نتونستم پیدا کنم
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین yakoza

• Jr. Member
  • *
سلام میشه لینک مستقیم فروشگاه رو بگید من تو هیچ کدام از فروشگاها نتونستم پیدا کنم

دقیقا
هیچ جا نیست

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
    • چاپچی
لینک خرید از فروشگاه :

خرید اینترنتی دیسک هما 9.04.1 از فروشگاه لینوکس سی تو

لینک مستقیم به سبد خرید پرداخت در محل به مامور پست (بدون نیاز به ثبت نام یا مراجعه به سایت فروشگاه) :

نمایی از دیسک هما
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1389، 10:21 ب‌ظ توسط b.tavakkoli »

آفلاین yakoza

• Jr. Member
  • *

معذرت می خوام
این یه dvd یه ؟ همه نرم افزارها توش هست ؟
« آخرین ویرایش: 29 تیر 1388، 12:46 ق‌ظ توسط yakoza »

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
    • چاپچی
لینک خرید از فروشگاه :

خرید اینترنتی دیسک هما 9.04.1 از فروشگاه لینوکس سی تو

لینک مستقیم به سبد خرید پرداخت در محل به مامور پست (بدون نیاز به ثبت نام یا مراجعه به سایت فروشگاه) :

خرید پستی دیسک هما 9.04.1 و پرداخت در محل به مامور پست

نمایی از دیسک هما

معذرت می خوام
این یه dvd یه ؟ همه نرم افزارها توش هست ؟
سلام
این دقیقا همان چیزی هست که آقای حسن پور در اولین پست توضیحش را داده اند. اگر سوالی هم هست بایستی از ایشان بپرسید که تهیه کننده این دیسک هستند.

دیسک هما همان طور که همه می دانند دربر گیرنده مهم ترین نرم افزارهایی است که اکثر کاربران به آن نیاز خواهند داشت، ولی اگر منظور شما همه نرم افزارهای اوبونتو است باید عرض کنم که حداقل شش دی وی دی کامل می شود :)

تجربه دوستان ثابت کرده است که هما برطرف کننده نیاز عموم کاربران است
« آخرین ویرایش: 27 تیر 1388، 02:07 ب‌ظ توسط b.tavakkoli »

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2037
    • All About Me
سلام. خیلی ممنون. خسته نباشید.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3283
    • هزاردستان
۱. این نسخه به دلیل اضافه شدن میزکارهای KDE و Gnome و xfce حدود ۲ گیگ شده.
۲. درمورد قابل استفاده بودن روی Mint من ایده‌ای ندارم. شاید اگر Mint شما از مخازن اوبونتو ۹.۰۴ استفاده کنه مشکلی نباشه.
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین yakoza

• Jr. Member
  • *
من که سفارش دادم

فقط خدا کنه چند تا ide برا php و html داشته باشه مثل netbeans و Quanta Plus
و برنامه ها و کدک های مالتی مدیا

همین برا من بسته

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
سلام من یه پنج تا یا 6 تا دی وی دی سفارش دادم می تونید سفارش رو لغو کنید تا با دیسک هما بیاد .؟