انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: برنامه‌ای ‌CLI ، به جای gnome/unity system settings  (دفعات بازدید: 3234 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
برنامه‌ای ‌CLI ، به جای gnome/unity system settings
« : 07 امرداد 1396، 02:48 ب‌ظ »
آیا برنامه ای با رابط خط فرمان وجود دارد که اکثر کار های system setting رو انجام بده ؟ مسئله اینه که توی i3 تنظیمات سیستم (system setting) یونیتی ، به خوبی کار نمی کنه.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
پاسخ : برنامه‌ای ‌CLI ، به جای gnome/unity system settings
« پاسخ #1 : 07 امرداد 1396، 10:30 ب‌ظ »
سلام
دقیقاً می خواین چه تنظیماتی رو عوض کنین ؟ چون برای هر چیزی یک سری امکانات وجود داره ... (مثلا gsettings , xdotool , setxkbmap , dconf-cli...)

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
« پاسخ #2 : 08 امرداد 1396، 04:44 ب‌ظ »
در واقع یه چیزی که همه این ها رو کنار هم داشته باشه. پیدا کردن پکیج های مختلف برای هر کاری ،‌ خسته کننده‌ست. گاهی برای تنظیم یه چیز کوچیک باید کلی دنبال پکیجش باشم.
آیا جایی هست که همه این پکیج هارو معرفی کرده باشه ؟

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #3 : 08 امرداد 1396، 11:16 ب‌ظ »
راستش من چیزی رو نمی شناسم که همه ی تنظیمات system settings رو یک جا داشته باشیم ...
چون مثلاً ما تو سیستم ستینگ می تونیم مخازن جدید استفاده کنیم خب اینجا ما باید از add-apt-repository استفاده کنیم ...
به عبارت بهتر دامنه ی تنظمیات خیلی گسترده اس  (مثلا از تغییر پس زمینه گرفته تا تغییر زبان کیبورد یا افزایش سرعت موس یا تغییر مخازن و ...) و برای هر کدوم یک عالمه ابزار خط فرمان و یک عالمه فایل کانفیگ و ... وجود داره ولی اینکه من چیزی رو بشناسم که همه یک جا باشه ؛ نه چنین چیزی رو حداقل من نمی شناسم

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 941
  • گنو با گنوم و XFCE
« پاسخ #4 : 09 امرداد 1396، 12:37 ب‌ظ »
اگر دنبال یک برنامه با واسط متنی (TUI) یا واسط خط فرمان (CLI) میگردید که از محیط دسکتاپ مستقل باشه و به صورت system-wide تغییرات رو انجام بده تا در هر مدیر پنجره‌ای تنظیمات اعمال شده یکسان و برقرار باشه، تنها چیزی که میشناسم "یاست" هستش که فقط در توزیع های سوزه وجود داره.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند