انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: لگ و کندی نسخه های جدید Gnome Shell  (دفعات بازدید: 11549 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : لگ و کندی نسخه های جدید Gnome Shell
« پاسخ #30 : 12 آذر 1397، 02:26 ق‌ظ »
مشکل از سخت افزار و قدرت پردازش گرافیک نیست! من فقط گرافیک آنبورد ATI 2100 روی مین‌بورد دارم که 2008 منتشر شد تازه براساس یک کارت گرافیک ماله سال های 2004–2005 !!

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_graphics_processing_units

مدل RS740

با اینحال حتی گنوم 3.30 را هم روی اوبونتو 18.10 به راحتی اجرا میکنه! گنوم شل بازی ویدئویی نیست که به قدرت گرافیک بالایی احتیاج داشته باشه.
اره و واقعا این مشکل عجیبیه برای سیستم من ، من روی xfce به همراه کامپیز هیچ مشکلی ندارم ، روی KDE با کلی انیمیشن هیچ مشکلی دیده نمیشه و حتی روی Budige هم هیچ مشکلی ندارم چاقعا عجیب روی گنوم.
گنوم شل که کلا سنگین هست. من با اینکه سیستم خوبی دارم و گرافیک nvidia رو کلا غیرفعال کردم و از نشست xorg هم استفاده میکنم تا مشکلی نداشته باشه ولی باز هم متاسفانه سنگینه. از KDE واقعا خیلی سنگین تره اما ساده و مدرنه.
نسخه گنوم شما هم 3.30 هستش ؟؟
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 941
  • گنو با گنوم و XFCE
« پاسخ #31 : 12 آذر 1397، 07:50 ق‌ظ »
گنوم شل که کلا سنگین هست. من با اینکه سیستم خوبی دارم و گرافیک nvidia رو کلا غیرفعال کردم و از نشست xorg هم استفاده میکنم تا مشکلی نداشته باشه ولی باز هم متاسفانه سنگینه. از KDE واقعا خیلی سنگین تره اما ساده و مدرنه.
گنوم شل چیز خاصی نداره که خیلی سنگین باشه! تاپیک زیر و تصاویر آن را ببینید:

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147461.0.html
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 663
« پاسخ #32 : 12 آذر 1397، 09:10 ق‌ظ »
منم موافقم.
گنوم سنگینه و لگ میزنه.از اوبونتو 14.04 تا امروز همین بوده.رو چن تا سیستم هم امتحان کردم.
اگه kde یا xfce راضی کننده نیست براتون mate یا cinnamon گزینه خوبیه.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #33 : 12 آذر 1397، 10:05 ق‌ظ »
من و بسیاری از دوستان کدهای گنوم‌شل و … را نخوندیم و خوب نمی‌دونیم چی به چیه، ولی من حدس می‌زنم مشکل از ساختار و طرح‌های ذهنی برنامه‌نویسان یا پیشرفت کند اونه. چرا اینا می‌گم؟ شما یه نگاهی به compiz از گذشته تاکنون بندازید! انگار نیازهای گوناگون را از پیش درنظر گرفتند. چند ایرادی که من در گنوم‌شل می‌بینم (مانند پرش و کندی)، یه‌بار در یونیتی هم دیدم و به ccsm سرزدم با گزینه‌هایی مانند Mouse Poll Interval و Zoom Animation Change Speed/Timestep و Animation و … روبرو شدم که با تغییر اونا مشکلم حل شد. ولی در گنوم‌شل انگار دستم برای تغییرات این‌چنینی و خیلی چیزهای دیگه بسته‌است. پیشٰ‌تر گنوم‌شل را نزدیک‌ترین گزینه به یونیتی می‌شناختم ولی دیدم ماته و پلاسما از این نگاه به یونیتی نزدیک‌ترند.
:) :)

آفلاین Far7id

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #34 : 12 آذر 1397، 03:04 ب‌ظ »
مشکل از سخت افزار و قدرت پردازش گرافیک نیست! من فقط گرافیک آنبورد ATI 2100 روی مین‌بورد دارم که 2008 منتشر شد تازه براساس یک کارت گرافیک ماله سال های 2004–2005 !!

مدل RS740

با اینحال حتی گنوم 3.30 را هم روی اوبونتو 18.10 به راحتی اجرا میکنه! گنوم شل بازی ویدئویی نیست که به قدرت گرافیک بالایی احتیاج داشته باشه.
اره و واقعا این مشکل عجیبیه برای سیستم من ، من روی xfce به همراه کامپیز هیچ مشکلی ندارم ، روی KDE با کلی انیمیشن هیچ مشکلی دیده نمیشه و حتی روی Budige هم هیچ مشکلی ندارم چاقعا عجیب روی گنوم.
بله. از اوبونتو 18.10 هم استفاده میکنم. سنگین بودن گنوم معروفه تقریبا همه میدونن این رو اگه یک سرچ کرده باشید توی اینترنت. چیز عجیبی نیست که همین تازگی اتفاق افتاده باشه. اما اگه مشکل سنگین بودنش برطرف بشه واقعا میزکار خوب و ساده‌ای هست. به نظرم این مشکل در آینده حل میشه با توجه به اینکه اوبونتو هم به طور پیشفرض از گنوم‌شل استفاده میکنه.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #35 : 13 آذر 1397، 06:36 ق‌ظ »

مدل RS740

بله. از اوبونتو 18.10 هم استفاده میکنم. سنگین بودن گنوم معروفه تقریبا همه میدونن این رو اگه یک سرچ کرده باشید توی اینترنت. چیز عجیبی نیست که همین تازگی اتفاق افتاده باشه. اما اگه مشکل سنگین بودنش برطرف بشه واقعا میزکار خوب و ساده‌ای هست. به نظرم این مشکل در آینده حل میشه با توجه به اینکه اوبونتو هم به طور پیشفرض از گنوم‌شل استفاده میکنه.
اگه از اول پست رو بخونید می فهمید من هم این رو می دونم ولی انتظار داشتم بهتر شده باشه ولی هر روز افتضاح تر.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Far7id

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #36 : 13 آذر 1397، 11:10 ق‌ظ »

مدل RS740

اگه از اول پست رو بخونید می فهمید من هم این رو می دونم ولی انتظار داشتم بهتر شده باشه ولی هر روز افتضاح تر.
نه نسخه قبلی که روی اوبونتو 18.04 بود یعنی گنوم 3.28 خیلی سنگین تر بود واقعا، به دلیل وجود یک باگ که توی این نسخه 3.30  برطرف شده. ولی همچنان سنگینه.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #37 : 13 آذر 1397، 03:07 ب‌ظ »
من دو روزه گنوم شل نصب کردم نسخه‌ی 3.30.2 . نسبت به نسخه‌ی 3.28 که داشتم خیلی روونتر و سبک‌تر کار می‌کنه و تا الان تو این یکی دو روز هم کوچکترین لگی ندیدم همه چیز روونه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #38 : 14 آذر 1397، 03:12 ق‌ظ »
من دو روزه گنوم شل نصب کردم نسخه‌ی 3.30.2 . نسبت به نسخه‌ی 3.28 که داشتم خیلی روونتر و سبک‌تر کار می‌کنه و تا الان تو این یکی دو روز هم کوچکترین لگی ندیدم همه چیز روونه.
کاش برای ما هم این طوری بود.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).