انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ایده‌های شما برای پروژه‌های آزاد و متن‌باز  (دفعات بازدید: 6730 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
بعد شونصد میلیون سال چرا هنوز فسیل نشدید ؟  :D اگه با هوش مصنوعی میشه جواب این رو میخوام !
توی یک مستندی از هوش مصنوعی برای مکانیزه کردن یک پیدزا فروشی استفاده کرده بودن (شاید دیده باشید یا بخواهید ببینید ) که بر اساس فروش توی تاریخ های مختلف میتونست مقدار فروش هر روز رو پیش بینی کنه (از روز های تعطیل تا چیز هایی مثل افتابی بودن روز و... ) این یکی از کار هاش بود به نظرم پیاده کردن همچین چیزی برای حوزه کشاورزی (بیشتر محصولاتی که راحت فاسد میشن )یا هر حوزه دیگه 
(خوب قرارداد ؟  :D )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2221
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
خیر. امکان نداره. به انوان یک کشاورز می‌گم 8) ، محصولات کشاورزی مثل پیتزا نیست که کلا از خرید تا پختش مدت زمانش بشه دو ساعت و فروششم در همون روز یا تهش یک هفته بعد باشه. محصولا  کشاورزی بیشترشون یک سال طول می‌کشه که با هزارتا بدبختی به وجود بیاد و بعضی هم شش ماه و ... کشاورزی مثل پیتزا نیست که بشه یک هفته بعد رو پیش بینی کرد. یک بازه طولانی هست. ممکنه این وسط هزارتا اتفاق بیفته مثل سرمازدگی آفت و ....، بعضی از درخت ها هم اغلب یک سال در میان خوب می‌وه می‌دن و ... نمیشه پیش بینی کرد که در یک سال و ... چه اتفاقی  می‌ یفته.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین saleh143

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
+ اگر ایده‌ای در حوزه مارکتینگ و فروش دارید هم ممنون میشم باهام درمیان بگذارید.

پیشنهادم اینه سایت و یک اپ رو طراحی کنید که با استفاده از هوش مصنوعی و Crowdsourcing بتونه نیاز افراد رو تشخیص بده و اون رو به تامین کننده لینک کنه

به این صورت که مثلا من یه دوربین RICOH GR  میخام بخرم یا مثلا همین Raspberry Pi  ولی داخل ایران گیرم نمیاد یا قیمت مناسب و واقعیش نیست میام داخل سایت جستجو میکنم

و یا صفحه شو در صورت نبود ایجاد میکنم و توضیحات به صورت اتوماتیک ایجاد میشه بعد نفرات احتمالی بعدی هم به تامین این کالا رای میدن تا اینکه به عدد قابل قبولی برسه و تامین

کنندگان و شرکت های واردکننده مورد تایید سایت میان و آفر خودشون رو میدن و وقتی کمترین قیمت برنده شد در نهایت کاربران خرید میکنند پول هم دست سایت به صورت امانت میمونه تا

کالا دست خریدار برسه این کار مزیت های خیلی زیادی داره یکیش اینه که تضمین خرید برای شرکت بازرگانی داره و کالاش رو حتی بدون هزینه انبارداری و دردسر نگهداری بفروش میرسونه و کلی

هم هزینه هاش کم میشه از جمله تبلیغات و سایت و غیره سمت خریدار هم که مشخصه میتونه با کمترین قیمت خریدش رو انجام بده و کالاش هم تامین هست و کلی مزیت دیگه..

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
1-از پایه ی کتابخونه ی سیگنال پراسسینگ بنویس با سی/سی‌پلاس‌پلاس
2- یه نرم افزار که بین چنتا سیستم یه دایرکتوری رو شیر کنه و هروقت توی یه سیستم محتوای دایرکتوری تغییر کنه تو بقیه هم اپدیت بشه + لاگ نگه داره و قابلیت بازگشت داشته باشه
3- این شامل سخت افزارم میشه ولی با اردینو بتونی کولر رو خاموش/روشن کنی از راه دور(مثلا با یه اپ اندروید)
4- الگوریتم رمزنگاری rsa رو سعی کنی از پایه بنویسی از لحاظ ریاضی جالبه
5- یه chess ai بنویسی بدونه استفاده از کتابخونه های اینکار(یعنی با کتابخونه های استاندارد یا فوقش نام‌پای)

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 521
    • ذهن زیبا
بعد شونصد میلیون سال چرا هنوز فسیل نشدید ؟  :D اگه با هوش مصنوعی میشه جواب این رو میخوام !
توی یک مستندی از هوش مصنوعی برای مکانیزه کردن یک پیدزا فروشی استفاده کرده بودن (شاید دیده باشید یا بخواهید ببینید ) که بر اساس فروش توی تاریخ های مختلف میتونست مقدار فروش هر روز رو پیش بینی کنه (از روز های تعطیل تا چیز هایی مثل افتابی بودن روز و... ) این یکی از کار هاش بود به نظرم پیاده کردن همچین چیزی برای حوزه کشاورزی (بیشتر محصولاتی که راحت فاسد میشن )یا هر حوزه دیگه 
(خوب قرارداد ؟  :D )

من موجود نامیراام (((:
این بحث «پیش‌بینی فروش» چیزی بیش از یک کلاهبرداری نیست. چون فروش واقعا موضوع خطی‌ای نیست. مثلا همین صنایع غذایی در ایران رو در نظر بگیر. شما پیتزافروش باشی، یک ماه از سال که مطلقا فروش صبح تا عصر نداری (ماه رمضان)، یک ماه هم فروشت تقریبا رو هواست (محرم، چون خیلی‌ها همچنان عقیده دارند چون غذایی مثل پیتزا رو در شادی مصرف می‌کنند، نباید در ماه محرم مصرف کنند) و یک ماه اول سال هم خوش‌شانس باشی مغازه‌ت جای خوبی باشه (مثلا اول جاده چالوس). حالا عوامل دیگر رو هم تاثیر بده در این میزان فروشت.
ولی میشه از هوش مصنوعی برای بهبود فروش و مارکتینگ قضیه استفاده کرد.

خیر. امکان نداره. به انوان یک کشاورز می‌گم 8) ، محصولات کشاورزی مثل پیتزا نیست که کلا از خرید تا پختش مدت زمانش بشه دو ساعت و فروششم در همون روز یا تهش یک هفته بعد باشه. محصولا  کشاورزی بیشترشون یک سال طول می‌کشه که با هزارتا بدبختی به وجود بیاد و بعضی هم شش ماه و ... کشاورزی مثل پیتزا نیست که بشه یک هفته بعد رو پیش بینی کرد. یک بازه طولانی هست. ممکنه این وسط هزارتا اتفاق بیفته مثل سرمازدگی آفت و ....، بعضی از درخت ها هم اغلب یک سال در میان خوب می‌وه می‌دن و ... نمیشه پیش بینی کرد که در یک سال و ... چه اتفاقی  می‌ یفته.

خدا عمرت بده، حرف من رو زدی ((: ایده من در زمینه هوش مصنوعی برای کشاورزی بیشتر بهینه‌سازی روش کشت و آبیاری و ایناست، که این هم نیازمند کمک چندین کشاورز و باغ‌داره.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
- این شامل سخت افزارم میشه ولی با اردینو بتونی کولر رو خاموش/روشن کنی از راه دور(مثلا با یه اپ اندروید)
البته این هم زیاد مربوط نیست هم چیز پیچیده ای نیست
دوتا رله میخواد با یک ماژول وال فای مثلا با چند تا چیز ریز
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
این بحث «پیش‌بینی فروش» چیزی بیش از یک کلاهبرداری نیست. چون فروش واقعا موضوع خطی‌ای نیست. مثلا همین صنایع غذایی در ایران رو در نظر بگیر. شما پیتزافروش باشی، یک ماه از سال که مطلقا فروش صبح تا عصر نداری (ماه رمضان)، یک ماه هم فروشت تقریبا رو هواست (محرم، چون خیلی‌ها همچنان عقیده دارند چون غذایی مثل پیتزا رو در شادی مصرف می‌کنند، نباید در ماه محرم مصرف کنند) و یک ماه اول سال هم خوش‌شانس باشی مغازه‌ت جای خوبی باشه (مثلا اول جاده چالوس). حالا عوامل دیگر رو هم تاثیر بده در این میزان فروشت.
تا حدودی درسته ولی اگه قرار هم بود خطی باشه که مثلا دو شنبه ها مردم بیشتر پیدزای مرغ بیشتر دوست دارند یا محرم کم تره فروش اینطوری دو روز هم توی پیدزا فروشی کار می کردی دستت میومد میگم این عوامل دیگه مثل اب و هوا و مناسب تا و... همه رو در نظر می گرفت حالا خودش رو پیدا کنم

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
هواشناسی می‌تونه تا دوهفته رو پیشبینی کنه. تازه اونم با خطای زیادددد. تو که نمی‌تونی غیب گویی کنی.

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
خب جهت راحت‌تر شدن ماجرا، این لیست رو اینجا قرار میدم:

- AI Marketing Agency
- AI Data Entry Tool
- AI Planner
- AI Photo Editor
- AI Advertisement
- AI Logo Maker
- Process Automation
- Copyright Infringement
- Consultant agency (not directly AI)
- Auto generating reports
- Vulnerability prediction
- Personal Shopper
- AI Butler
- AI Based Retail service
- AI Project Management
- AI Call Center

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1545
یه ربات که بگه چی آزاده یا نه از فونت تا و...
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یه ربات که بگه چی آزاده یا نه از فونت تا و...
$ sudo apt install vrms
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
*** یه افزونه مثل ویراستیار برای libre office قبلا هم بحثش بوده

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=115137.15

*** یه رابط کاربری مثل ms office  برای tex
« آخرین ویرایش: 04 شهریور 1401، 10:57 ب‌ظ توسط warlock »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
این پیشنهادات فکر نمیکنم زیاد به هوش مصنوعی ربطی داشته باشه
یک سوال پیشنهاد عظیم بدیم که سرمایه گذار ها کم بیارن یا همچین چیز های دم دستی ؟

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
*** یه افزونه مثل ویراستیار برای libre office قبلا هم بحثش بوده

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=115137.15

*** یه رابط کاربری مثل ms office  برای tex

در مورد TeX باید بگم که Gummi رو دیدی؟
در مورد اون تاپیک هم، باید بخونمش. ببینم چیه 😁

این پیشنهادات فکر نمیکنم زیاد به هوش مصنوعی ربطی داشته باشه
یک سوال پیشنهاد عظیم بدیم که سرمایه گذار ها کم بیارن یا همچین چیز های دم دستی ؟

هر پیشنهادی رو استقبال می‌کنم :)

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
من فکر می‌کنم شما کمی وارد بحث کدام بهتر است، فلان در مقابل فلان  ، بهترین فلان و .... شدید.
همون بحث هایی که طرف فکرمی‌کنه که تمام مشکلاتش حل شده و فقط تنها فکر و غمش جواب همین سوالاست! در صورتی که تازه هنوز از ۱۰۰ درصد  کار به صفر درصد هم نرسیده. خلاصه داره وقتشو تلف می‌کنه.
و درضمن، حالا که گفتی از هر پیشنهادی استقبال می‌کنی یک هوش مصنوعی  خود آگاه بساز. ؛))