انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نرم افزار آزاد پولی (حل شد)  (دفعات بازدید: 10522 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2221
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : نرم افزار آزاد پولی
« پاسخ #15 : 25 امرداد 1401، 08:10 ب‌ظ »
من هم یک سوال داشتم. اون چیزی که به فروش میره در اصل نسخه باینریِ اون نرم‌افزار آزاده درسته؟
=___________________=
تو برای سورس کد یک نرم‌افزار پول می‌دی؟ معلومه که باینریشه
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #16 : 25 امرداد 1401، 09:16 ب‌ظ »
اگه نرم‌افزار آراد رو می‌فروشید، خریدار باید بتونه کد و آزادی‌های مربوط بهش رو داشته باشه‌.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 25 امرداد 1401، 09:18 ب‌ظ »
سوال من انکاری بود. اول یکی رو پیدا کن  سورس کد و باینری یک نرم‌افزار  آزاد را بفروشه و بعد یکی را پیدا کن که برای سورس کد و باینری آن پول بده بعد جفتشون رو به من معرفی کن که ببرمشون روان  پزشک

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #18 : 25 امرداد 1401، 09:21 ب‌ظ »
اگه نرم‌افزار آراد رو می‌فروشید، خریدار باید بتونه کد و آزادی‌های مربوط بهش رو داشته باشه‌.
در اصل کاربر باید آزادی‌های gpl رو داشته باشه تا بشه به اون نرم‌افزار بگیم آزاد، حالا چه فروشی باشه چه نباشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #19 : 25 امرداد 1401، 09:40 ب‌ظ »
اول یکی رو پیدا کن  سورس کد و باینری یک نرم‌افزار  آزاد را بفروشه و بعد یکی را پیدا کن که برای سورس کد و باینری آن پول بده بعد جفتشون رو به من معرفی کن که ببرمشون روان  پزشک
من نرم‌افزار آزاد رو می‌فروشم و مشتری‌هایی هم که دارم که براش پول میدن. برای مثال Nextcloud رو که بر اساس PHP هستش و شما همراه با برنامه، مستقیما کد منبع هم دارید. رقم هم حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در سال هستش که میشه ۳۰ تا ۶۰ میلیون تومن.

پیشنهادم اینه که قبل از اینکه نسخهٔ روان‌پزشک برای ما بنویسید، کمی در مورد اقتصاد و مدیریت مطالعه کنید که توی انجمن، تنها نقش شاد کردن اذهان عمومی رو نداشته باشید و افراد شما رو جدی بگیرند.

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 25 امرداد 1401، 09:59 ب‌ظ »
هرچند  نمی‌دونم که چیه. ولی اونا فقط و فقط برای کد و باینریش  پول می‌دن؟ یا خدمات دیگری هم هست. من فقط و فقط کد و باینریش  رو گفتم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #21 : 25 امرداد 1401، 10:17 ب‌ظ »
من وقتی کدی می‌نویسم براش پول میگیرم و مشتری هم براش پول میده. حالا چه اون کد آزاد باشه، چه انحصاری.

آفلاین behzad1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 496
« پاسخ #22 : 25 امرداد 1401، 10:20 ب‌ظ »
من هم یک سوال داشتم. اون چیزی که به فروش میره در اصل نسخه باینریِ اون نرم‌افزار آزاده درسته؟
=___________________=
تو برای سورس کد یک نرم‌افزار پول می‌دی؟ معلومه که باینریشه
خب اینطوری که اصلاً مشخص نیست که توسعه‌دهنده اومده باشه جاسوسی اضافه کرده باشه. یعنی هم پولت رو میدی و هم کتکت میخوری.

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 25 امرداد 1401، 10:25 ب‌ظ »
من وقتی کدی می‌نویسم براش پول میگیرم و مشتری هم براش پول میده. حالا چه اون کد آزاد باشه، چه انحصاری.
پس شما می شی استخدامی. منظور من خریدار آن بود. آن کسی که اون نرم‌افزار  را به شما سفارش میده. دیگه کسی از آن اونو نمی‌خره. خیلی از شرکتا هستن که برای نرم‌افزار  آزاد به برنامه‌نویساشون پول می‌دن. :P

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 25 امرداد 1401، 10:27 ب‌ظ »
نقل‌قول
خب اینطوری که اصلاً مشخص نیست که توسعه‌دهنده اومده باشه جاسوسی اضافه کرده باشه. یعنی هم پولت رو میدی و هم کتکت میخوری.
منظورت  رو نفهمیدم

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #25 : 25 امرداد 1401، 10:32 ب‌ظ »
فروش تکی بیش‌تر از سی ساله که جواب نمی‌ده. می‌تونید به کلاس‌های کسب و کار مراحعه کنید.
الان autodesk یا نرم افزارهای مهندسی و یا ویرایش و افکت گذاری فیلم و یا گرافیک و طراحی همه تک فروش هستن، جواب هم داده

برای همه نرم افزارها جواب نمیده، نه اینکه کلا جواب نده؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #26 : 25 امرداد 1401، 10:43 ب‌ظ »
سلام،‌ ولی هرچی فکر میکنم اگه امنیت و... نرم افزار آزاد حساب نکنیم، نرم افزار انحصاری سود بیشتری داره، الان گنو لینوکس مثلا چجوری میخواست این سیستم عامل خفن پولش رو در بیاره اگه کسی حمایت مالی نمیکرد؟ میخواست پول خدماتش از ما بگیره مثلا پول جایی که ازش بارگیری میکنیم سیستم عامل؟ خب به راحتی و کاملا قانونی و اخلاقی افرادی از همون نسخه پولی نسخه گنو لینوکسی رایگانی ارائه میدادند بدون هیچ عیب نقصی و به راحتی بارگیری میشد!
پ‌ن: لطفا جبهه نگیرید نظرم گفتم :)

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #27 : 25 امرداد 1401، 10:48 ب‌ظ »
فروش تکی بیش‌تر از سی ساله که جواب نمی‌ده. می‌تونید به کلاس‌های کسب و کار مراحعه کنید.
الان autodesk یا نرم افزارهای مهندسی و یا ویرایش و افکت گذاری فیلم و یا گرافیک و طراحی همه تک فروش هستن، جواب هم داده

برای همه نرم افزارها جواب نمیده، نه اینکه کلا جواب نده؟
مدت هاس به شکل خدمت ، اشتراکی شدن اینا

سلام،‌ ولی هرچی فکر میکنم اگه امنیت و... نرم افزار آزاد حساب نکنیم، نرم افزار انحصاری سود بیشتری داره، الان گنو لینوکس مثلا چجوری میخواست این سیستم عامل خفن پولش رو در بیاره اگه کسی حمایت مالی نمیکرد؟ میخواست پول خدماتش از ما بگیره مثلا پول جایی که ازش بارگیری میکنیم سیستم عامل؟ خب به راحتی و کاملا قانونی و اخلاقی افرادی از همون نسخه پولی نسخه گنو لینوکسی رایگانی ارائه میدادند بدون هیچ عیب نقصی و به راحتی بارگیری میشد!
پ‌ن: لطفا جبهه نگیرید نظرم گفتم :)
هدف توسعه دهندگان نرم افزار های آزاد خودشونن ! راحتی بیشتر خودشون ! واسه همین نرم افزار های آزاد قدرتمندتر و بهترن ! چون آدمیزاد همیشه بهترینارو برای خودش میخواد و بهترینشو ارایه میده !
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1401، 10:52 ب‌ظ توسط سودو »
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #28 : 25 امرداد 1401، 11:03 ب‌ظ »
تنها خوبی نرم افزار انحصاری اینه که هر موجودی هر غلطی توش میتونه کنی به خورد بقیه بده صدای هیچ کس هم در نیاد
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 25 امرداد 1401، 11:23 ب‌ظ »
تنها خوبی نرم افزار انحصاری اینه که هر موجودی هر غلطی توش میتونه کنی به خورد بقیه بده صدای هیچ کس هم در نیاد
چرا، صداش در میاد. این همه خبر درباره در های پشتی ویندوز  و جاسوسی  گوگل و متا، فقط این استفاده کننده هاشن که .... ](*,)