انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: OpenJourney  (دفعات بازدید: 4728 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 521
    • ذهن زیبا
OpenJourney
« : 24 آبان 1401، 12:36 ق‌ظ »
درود بر شما و امیدوارم که حالتون خوب باشه.

در حدود یک سال اخیر، مفهوم «متن به تصویر» تا حد زیادی مردم رو سر کار گذاشته 😁 و به یکی از موضوعات داغ دنیای هوش مصنوعی تبدیل شده. همچنین از طرفی، برای بسیاری از مردم هم به یک سرگرمی اعتیادآور تبدیل شده و بعضی‌ها هم حتی به عنوان یک فرصت بهش نگاه کردند و آثاری که با این پلتفرم‌ها تولید می‌کنند رو در قالب آثار چاپی یا NFT به فروش می‌رسونند.
یکی از پلتفرم‌های مطرح این حووزه قطع به یقین Midjourney ئه که البته، من ازش بدم میاد  ;D چرا؟ به چند دلیل. به دلیل این که وقتی مدل ارجینالم رو سعی داشتم مارکت کنم کلی بین ایرانی‌ها هم معروف شد و کارم رو سخت کرد (حسود هم خودتونید  ;D) و هم البته به دلایلی که به این انجمن مربوط میشه! آزاد نیست!
و همین آزاد نبودنش چندتا مشکل به همراه آورده. برای استفاده از میدجرنی، شما باید عضو سرور دیسکوردشون بشید (و هیچوقت نفهمیدم چرا باید یک نرم‌افزار ثالث نصب کنیم صرفا برای استفاده از یک موتور هوش مصنوعی) و مدتی هم در صف انتظار بمونید تا استفاده‌ش کنید.
بعد از این، شما اگر بخواهید اثر تولیدشده توسط این موتور رو بفروشید، باید پول به پلتفرم بدید و اگر هم NFT بکنید، سهمی از NFT عاید خود پلتفرم میشه. در واقع، شما تقریبا هیچ کنترلی روی این قضیه ندارید!

و اما حالا OpenJourney چیه و چی کار می‌کنه؟

خب چند وقت پیش مدل آزادی به اسم Stable Diffusion منتشر شد، این مدل بعدها یک سری امکانات فراهم آورد مثل این که شما می‌تونید با داده‌های خودتون، آموزشش بدید و باهاش کلی کار خفن کنید. نتیجه؟ ما هم اومدیم روی دیتای Midjourney آموزشش دادیم (حداقل خوبی میدجرنی اینه که میذاره به گالری آثارش دسترسی داشته باشیم 😂) و همین شد دلیل تولد OpenJourney که الان داره معرفی میشه :)

اثر تولید شده (نمونه)

کاربردهای OpenJourney چیه؟

خب، از اونجایی که این پروژه، یک تولیدکننده محتوا به کمک هوش مصنوعیه، به شما کمک می‌کنه تا خلاقیتتون (که ماشالله همه‌تون هم واقعا خدایی می‌کنید در خلاقیت) رو به آثار هنری تبدیل کنید. پس اگر شما صرفا دوست دارید نقاشی تولید کنید، برای شما گزینه خوبیه.
حالا اگر کارتون ربطی به هنر داشته باشه چی؟ این هم ساده‌ست! فقط کافیه اونجایی که به آرت نیاز دارید رو بعنوان ورودی، به اوپن‌جرنی بدید. برای مثال، این یک نمونه طراحی داخلیه:

و طبیعیه که این قضیه رو میشه به باقی رشته‌های هنری و طراحی و ... هم بسط داد :)

چطور میشه از Open Journey استفاده کرد؟

برای استفاده از OpenJourney روی سیستم شخصیتون، نیاز به یک کامپیوتر با GPU ساخت NVIDIA و ساپورت CUDA دارید (یعنی الزاما NVIDIA بودن کافی نیست). از لحاظ نرم‌افزاری، یکم پیچیدگی داره، که اون هم توضیح می‌دم.
اول از همه، لازمه که یک حساب کاربری روی سایت HuggingFace بسازید. چرا که نیاز دارید به بخش Settings برید و از اونجا یک Token بگیرید (هنوز تست نکردیم که بدون توکن هم میشه استفاده کرد یا خیر، چرا که در بسیاری مواردی که توکن الزامیه، شما یک License Agreement در این وبسایت باید قبول کنید و توکن فقط اون موضوع رو تصدیق می‌کنه، در حالی که ما هیچ Agreement ای برای شما نداریم).

خب، اولین چیزی که لازمه نصب کنید، بسته‌ایه به نام pytorch که حدود ۲ گیگابایت دانلود داره:

pip3 install torch torchvision torchaudio

پس از این که pytorch نصب شد، این کتابخونه‌ها رو نصب کنید:

pip install diffusers transformers ftfy scipy accelerate

این کتابخونه‌ها اونقدری حجیم نیستند و به راحتی نصب میشن. اگر اشتباه نکنم scipy ممکنه همراه pytorch نصب بشه اصلا! پس نگران نباشید و نصب رو ادامه بدید  ;D بعد از این که اینجا نصب انجام شد، دستور زیر رو در ترمینال اجرا کنید:

huggingface-cli login

و توکنی که از huggingface گرفتید رو وارد کنید. این توکن برای پروژه‌های بعدی شما هم ممکنه به درد بخوره. حالا کافیه یک کد پایتون به اسم openjourney.py باز کنید و این‌ها رو واردش کنید:

import torch
from torch import autocast
from diffusers.models import AutoencoderKL
from diffusers import StableDiffusionPipeline

pipe = StableDiffusionPipeline.from_pretrained("openjourney/openjourney", use_auth_token=True)
pipe = pipe.to("cuda")

prompt = "painting of a building in a stunning landscape"
prompt = f"mdjrny-v4 style {prompt}"

with autocast("cuda"):
  image = pipe(prompt=prompt, num_inference_steps=100, width=512, height=512, guidance_scale=15).images[0]

image.save("image.png")

و سپس کد رو اجرا کنید! بعد از اجرای این کد، یک image.png خواهید داشت که در اون، تصویر تولیدشده قرار گرفته.

این هم اضافه کنم اینجا که اگر ارور NSFW دریافت کردید، می‌تونید به این شکل، بیایید و Safety Check رو غیرفعال کنید:

def dummy(images, **kwargs):
    return images, False

pipe.safety_checker = dummy

این تابع رو کافیه دقیقا پس از pipe.to("cuda") اضافه کنید.

وبسایت OpenJourney
مدل در HuggingFace

پ.ن : امیدوارم این تاپیک حاشیه‌ساز نباشه، چون ظاهرا هرکاری از سمت شخص من انجام میشه، حاشیه تشخیص داده شده تا الان  ;D
پ.ن.ن: این پروژه، همونطور که مستحضرید، تماما آزاده و حتی در مرحله تولید هم از نرم‌افزار و پلتفرم غیرآزادی براش استفاده نشده. گرچه پروانه نشرش کمی متفاوت از پروانه‌های روتینه که اون هم احتمالا به زودی، اصلاح بشه.
« آخرین ویرایش: 26 آبان 1401، 10:17 ب‌ظ توسط محمدرضا حقیری »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : OpenJourney
« پاسخ #1 : 24 آبان 1401، 01:15 ق‌ظ »
یعنی تا تاپیک رو دیدم تندتند خوندم که شاید یه‌وقت اگر بسته شد!
دمت گرم! چیز باحالیه! فردا پس‌فردا کل دنیای انیمیشن و فیلم می‌افته دست همین هوش مصنوعی!
زودتر نحوه کار باهاش رو بذار فیض ببریم!
آرچ و گنوم!

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #2 : 24 آبان 1401، 12:22 ب‌ظ »
یعنی تا تاپیک رو دیدم تندتند خوندم که شاید یه‌وقت اگر بسته شد!
دمت گرم! چیز باحالیه! فردا پس‌فردا کل دنیای انیمیشن و فیلم می‌افته دست همین هوش مصنوعی!
زودتر نحوه کار باهاش رو بذار فیض ببریم!

آره ((: خودمم امیدوار بودم از موقعی که پستت رو دیدم تا الان، تاپیک باقی مونده باشه.
احتمالا آخر هفته هم روشش رو می‌گم، هم نوت‌بوک گوگل کولبش رو می‌ذارم.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
شده به اینجا کسی دقت کنه ؟
« پاسخ #3 : 24 آبان 1401، 04:35 ب‌ظ »
نمیشه کاری کرد که یکم این مه و بلور توش حد اقل کم بشه ؟  :D بعضی چیزا بدون مهش بهتره
(زیاد حرف نمیزنم چون‌ بعضی  افسانه هایی وجود داره من من موضوعاتی رو به حاشیه کشیدم که همینجا   تکذیبش می کنم ! )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #4 : 24 آبان 1401، 06:08 ب‌ظ »
بله میشه، بعدا در موردش خواهم نوشت که چطوری میشه.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #5 : 25 آبان 1401، 06:08 ق‌ظ »
حرکت خیلی خفنیه!
ممکن نیست بابت اسمش شکایت کنن؟

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #6 : 25 آبان 1401، 10:08 ق‌ظ »
حرکت خیلی خفنیه!
ممکن نیست بابت اسمش شکایت کنن؟

خب اول بگم که خوشحالم که هنوز می‌تونم به این موضوع پاسخ بدم و هم موضوع بازه و هم حساب کاربری من محدود نشده 😂
و این که ممنون، خفنی از خودتونه 😁
اما در مورد اسم، ما قبل‌تر هم چنین چیزایی داشتیم، بخصوص که واژه Journey واقعا واژه‌ای نیست که کپی‌رایتش متعلق به کسی باشه (برخلاف Dall-E که OpenAI شکایتی تنظیم کرد تا Dall-E Mini اسمش رو به Craiyon تغییر داد).
باز به هرحال میشه منتظر موند و دید که چه اتفاقی قراره در آینده بیفته.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #7 : 25 آبان 1401، 10:41 ق‌ظ »
حالا این‌قدر بگو تا اتفاق بی‌افته!
آرچ و گنوم!

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #8 : 25 آبان 1401، 09:47 ب‌ظ »
پست اول به‌روز شد.

پ.ن: آموزش استفاده از مدل به زودی تکمیل میشه، پس اگر GPU دارید آماده باشید. برای دوستانی که GPU مناسب ندارند هم راه‌حل ارائه میشه.
پ.ن.ن: داشتم به این فکر می‌کردم که این «تولید تصویر» رو در چه زمینه‌ دیگری می‌تونیم داشته باشیم؟ از پیشنهادات شما استقبال می‌کنم.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 25 آبان 1401، 09:51 ب‌ظ »
چقدر gpu ؟ اینطور که بوش میاد این عمو انی بی درایور ما  زیاد کارساز نخواهود بود
ویرایش : چیز خفنیه کلی به کار میاد ( ;D) ! طراحی هاش هم خیییییلی طبیعی و عالی بود ! فقط یکم اواژور و.. خمیری به نظر میاد  :D
« آخرین ویرایش: 25 آبان 1401، 09:55 ب‌ظ توسط Mehr32 »
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #10 : 25 آبان 1401، 09:53 ب‌ظ »
چقدر gpu ؟ اینطور که بوش میاد این عمو انی بی درایور ما  زیاد کارساز نخواهود بود

ببین، اگر GPU نداری بهت راه‌حل میدم، می‌تونی از Google Colab استفاده کنی. من خودم هم GPU ندارم (دارم، ولی  NVIDIA نیست و اکثر کتابخونه‌های هوش مصنوعی مطرح، ساپورتش نمی‌کنند) و عمدتا از این استفاده می‌کنم. البته هستن شرکت‌هایی که به صورت موقت، کامپیوتر یا سرور GPU دار کرایه میدن و می‌تونی از اونا هم استفاده کنی.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 25 آبان 1401، 10:02 ب‌ظ »
دارم ان ویدیا هم هست مدلش یادم نیست ولی فکر نمیکنم خیلی نفله باشه مشکل بیشتر راه اندازه که قبلا رو دبیان خیلی ادا در اورده مخصوصا پردازش سه بعدی که رو سفید کرده مارو نمیشد با بلندر یک مدل نمایش داد ! حالا ببینم تو چه وضعیه با راه انداز دیگه هم ازمایش کنم
بعد این سرعتش چطوره ؟ یک چیزی در حد همون جنگل ها ؟

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #12 : 25 آبان 1401، 10:04 ب‌ظ »
دارم ان ویدیا هم هست مدلش یادم نیست ولی فکر نمیکنم خیلی نفله باشه مشکل بیشتر راه اندازه که قبلا رو دبیان خیلی ادا در اورده مخصوصا پردازش سه بعدی که رو سفید کرده مارو نمیشد با بلندر یک مدل نمایش داد ! حالا ببینم تو چه وضعیه با راه انداز دیگه هم ازمایش کنم

متوسط سرعت تولید روی ۲۰۶۰ تا الان حدود ۴۵ ثانیه برای هر تصویر ۵۱۲ د ۵۱۲ پیکسل بوده. البته بگم که نیاز داری CUDA داشته باشی، حالا نمی‌دونم روی دبیان اوضاع چطوره ولی سروری که خودم داشتم اوبونتو بود و بدون مشکل (با ۳۰۹۰ البته).
تست روی یک لپتاپ با ۲۰۶۰ و روی سرور با ۳۰۹۰ انجام شده، حالا یک تست با A100 و یک تست هم با ۲۰۸۰ میرم، ببینم چقدر تفاوت هست.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 25 آبان 1401، 10:14 ب‌ظ »
فکر میکردم خیلی بیشتر باشه البته ابعاد هم تاثیر گذار خواهد بود

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #14 : 26 آبان 1401، 05:14 ق‌ظ »

متوسط سرعت تولید روی ۲۰۶۰ تا الان حدود ۴۵ ثانیه برای هر تصویر ۵۱۲ د ۵۱۲ پیکسل بوده. البته بگم که نیاز داری CUDA داشته باشی، حالا نمی‌دونم روی دبیان اوضاع چطوره ولی سروری که خودم داشتم اوبونتو بود و بدون مشکل (با ۳۰۹۰ البته).
تست روی یک لپتاپ با ۲۰۶۰ و روی سرور با ۳۰۹۰ انجام شده، حالا یک تست با A100 و یک تست هم با ۲۰۸۰ میرم، ببینم چقدر تفاوت هست.
vulkan کاری از پیش نمی‌بره؟