انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: باز شدن برنامه ها(Show Applicationst) در گنوم با کلید Left Super  (دفعات بازدید: 1069 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 840
  • میلاد فشی
من دوست داشتم وقتی کلید پنجره چپ(Left Super Key) رو فشار میدم برنامه ها به من نمایش داده بشه.تا دیگه نیاز نباشه روی آیکونی که 9 تا نقطه داره کلیک کنم.یا کلید ترکیبی Super + A رو فشار بدم.
تو اینترنت سرچ کردم که میشه افزونه Start Overlay in Application View رو نصب کنم.ولی نصب اش کردم و تست ش کردم دیدم با گنوم کاملا سازگار نیست.برای گنوم ۳.۳۸ من مناسب نبود.البته کار میکرد و با Super key یا پنجره میشه برنامه ها رو دید.ولی با رفتن به گوشه سمت چپ به جای دیدن پنجره های بازشده بازهم منوی برنامه ها رو نشون میداد که اصلا خوشایند نبود.برای همین افزونه رو حذف کردم و از ۲ دستور زیر استفاده کردم و الان هم بدون نصب هیچ افزونه ای  با super key میشه لیست برنامه ها رو دید. و هم خللی در عملکرد Activity و پنجره های باز ایجاد نشده :
دستوراتی که باید اجرا کنید :
gsettings set org.gnome.mutter overlay-key '' 2> /dev/nullgsettings set org.gnome.shell.keybindings toggle-application-view "['Super_L']" 2> /dev/null
برای این که به حالت پیشفرض برگردید و تغییرات دستورات بالا حذف شود  و اصطلاحا تنظیمات شما بازیابی یا reset شود دو دستور زیر را اجرا کنید :
gsettings reset org.gnome.mutter overlay-keygsettings reset org.gnome.shell.keybindings toggle-overview
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
می‌تونی هم دوبار کلید سوپر رو بزنی تا برنامه‌ها نشون داده بشن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن