انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: استفاده عموم از لینوکس  (دفعات بازدید: 1357 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2221
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : استفاده عموم از لینوکس
« پاسخ #15 : 08 اسفند 1402، 11:14 ب‌ظ »
آدم باید نیازی داشته باشه که بهش پاسخ بده.
برای آمدن به گنو فقط نیاز برنامه نویسی مطرح نیست.
داشتن آزادی، داشتن حریم خصوصی، داشتن امنیت بیشتر، پایداری، بهینگی و ...
این نیاز ها همین الآن هم وجود دارن ولی انسان ها به اونا پاسخ نمیدن و براشون اهمیتی نداره.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 189
« پاسخ #16 : 05 فروردین 1403، 11:11 ق‌ظ »
اگر رخصت داشته باشم و مورد خشم عشاق GL قرار نگیرم؛ وعلاقمند باشید که حرفهای یک کاربر عادی را هم بدانید؛ عرض میکنم که:

مجسم کنید طرف جراح مغزو اعصابه میره ماشین بخره فروشنده میپرسه شما میدانی میل لنگ چیه و کجای ماشین قرار داره؟ دکتر میگه نه! فروشنده میگه برو اول چند واحد تعمیرات و اصول ساخت ماشین را یاد بگیر بعد بیا بخر.
بنده بعنوان یک کار بر عادی بار ها در این فروم باین دیوار برخورده ام. یعنی طوری شده که برای کار کردن با سیستم عامل گنولینوکس چنین در یافته ام که باید کارم را کنار بگذارم و بروم چند واحد و یک ترم مبانی کار با لینوکس را آموزش ببینم بعد تازه اجازه داشته باشم که اصلا سوال مطرح کنم. چون استادان در این انجمن کسرشان خود میدانند که به پرسشهای عادی و ابتدایی جواب بدهند. البته که موظف نیستند ولی فلسفه ی ایجاد این انجمن جذب بیشتر افراد به استفاده از لینوکس بوده. مگر اینکه هدف چیزی دیگر بوده که ما بیخبریم.

نقل‌قول
دو بار نصب برنامه رو گفته ای که لازم نیست توضیح بدیم واقعا؛ تو لینوکس راحتترین نصب یه برنامه رو داریم.

چنین نیست عزیزم! محاسبه ی مدار کیهان نورد هم بسیار ساده است ولی برای متخصصش نه برای فردی که چم و خم ها را نمیداند. مثلا ببینید این توزیع های مختلف حتی برای یک کار خاص یک اسم یا اصطلاح واحد ندارند هر کدام بنابر سلیقه ی خودشان یک اسم و طراحی ویژه دارند که باز برای تازه کار ها گیج کننده است .
اینجا میرسیم به جواب اینکه چرا مردم نمیایند طرف لینوکس. لابد عقلشان کم است و از چیز مجانی خوشش شان نمیاد؟
خود متخصصین IT درایران معترفند که بهترین نرمافزار ها برای ویندوز ساخته شده. (حالا اگر با این نظر مخالفین میتوانید یقه آنها را بگیرید).
نرمافزار های قفل شکسته هم که فراوانند؛ خود سیستم عامل هم که باز قفل شکسته و مجانیه . در چنین شرایطی چه دلیل دارد که افراد بیایند دنبال لینوکسی که برایشان خوش قلق نیست و انجمنهای یاری رسانش هم یکی دو تا هستند. در حالیکه ویندوز مثل پیکانه تعمیر و قطعه اش در هر دهاتی هم پیدا میشه.
خود من اگر ویندوز XP همچنان پشتیبانی میشد چون سازگاری بیشتری با سخت افزار های قدیمی داشت هرگز مزاحم لینوکس نمیشدم. چون نه میخوام شخصی سازی کنم و نه پیکربندی  سیستم عامل برام مهمه که بخوام به سلیقه خودم آرایشش کنم. من و بیشتر مردم یک سیستم عامل پایدار و به روز شونده میخواهیم که شور بختانه بعد از دوسال سرو کله زدن با لینوکس هنوز مجبورم تاکید میکنم -مجبورم- برای کار هایم از ویندوز تاریخ گذشته ی قفل شکسته و بقول شما آشغال استفاده کنم تا کارم انجام بشه و از اول شروع به کارم تا پایان مجبور نباشم ذکر دعای حاجات بگیرم و صد مرتبه سبحان الله بخوانم و اطراف رایانه فوت کنم.دراین دوسال و اندی هنوز میترسم فایلهایم را در رایانه ای که لینوکس داره ذخیره کنم. چون نگرانم که در موقع لزوم سیستم عامل چیزیش بشه و فایلهایم ازبین بروند.

نقل‌قول
البته عادت خیلی مهمه ولی خیلی هاشون لجبازن و ذهنشون خرابه.

گمان نمیکنم این فرض درست باشد.عادت شاید ولی مردم شعور دارن و فرق دوچرخه ساخت پژو فرانسه و دوچرخه ساخت تاتان هندی را خوب میفهمند.

نقل‌قول
خوب دیگه مشکل همینه که کسی که میاد سمت گنولینوکس معمولا فعالیتش توی برنامه نویسی

منهم موافق این نظر هستم. توی بازار هم که میرم برای خرید قطعه ای از رایانه وقتی فروشندگان که معمولا بیشتر از من فنون رایانه را بلد هستند؛ میشنوند که سیستم عاملم لینوکسه؛ با تعجب نگاهم میکنن و میگن چرا؟

نقل‌قول
آدم باید نیازی داشته باشه که بهش پاسخ بده.

با این سخن هم موافقم.  در ادامه این دوست بسیار گرامی و یاری رسانم اشاره دارند به چند جنبه که ترتیب اولویت های مطروحه ی ایشان را کمی جابجا میکنم یعنی بترتیب اولویت باین صورت هستند: پایداری- بهینگی- امنیت- حریم خصوصی. چون اگر پایداری و بهینگی  نباشه اصلا بقیه موارد موضوعیت پیدا نمیکند.
بشنوید تا در عظمت شناور شوید.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Soviet_Anthem_Instrumental_1955.ogg

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2221
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #17 : 05 فروردین 1403، 12:44 ب‌ظ »
اصلی ترین تاکید گنو روی آزادیه و نه رایگان بودن.

نقل‌قول
یعنی طوری شده که برای کار کردن با سیستم عامل گنولینوکس چنین در یافته ام که باید کارم را کنار بگذارم و بروم چند واحد و یک ترم مبانی کار با لینوکس را آموزش ببینم بعد تازه اجازه داشته باشم که اصلا سوال مطرح کنم
اینکه انتظار داشته باشید با چیزی کار کنید که هیچییی ازش نمیدونید انتظار بیجاییه، ما میگیم گنو یادگیری و کار باهاش راحت تر از ویندوزه که هست. شما باید زحمت یادگیری کارای ساده در گنو رو بخودتون بدید، فقط در یک ماه(روزی یک ساعت) آموزش گنو چند ده برابر چیزایی که در استفاده چند ساله از ویندوز یادگرفتید، میتونید از گنو یادبگیرید.

نقل‌قول
این توزیع های مختلف حتی برای یک کار خاص یک اسم یا اصطلاح واحد ندارند هر کدام بنابر سلیقه ی خودشان یک اسم و طراحی ویژه دارند که باز برای تازه کار ها گیج کننده است .
خب مشکل همینه، طرف هنوز مبانی که اصل کاره رو بلد نیست، همش توزیع عوض میکنه. مبنای اکثر توزیع ها یه چیزه فقط شیوه انجام دادنشون فرق داره. مثل کسی که اگه ضربو بلد باشه بلد هم ضرب سه رقمی در سه رقمی و هم دو رقمی در دورقمی رو انجام بده.

نقل‌قول
خود متخصصین IT درایران معترفند که بهترین نرمافزار ها برای ویندوز ساخته شده. (حالا اگر با این نظر مخالفین میتوانید یقه آنها را بگیرید).
مشکل ایران نداشتن متخصصه، پس با انتفای مقدم حرفتون درسته.

نقل‌قول
خود من اگر ویندوز XP همچنان پشتیبانی میشد چون سازگاری بیشتری با سخت افزار های قدیمی داشت هرگز مزاحم لینوکس نمیشدم.
مشکل اصلی شما همینه، اگه سخت افزار شما با گنو سازگار بود نیازی به اینهمه عوض کردن توزیع نبود. خرید سخت افزار خوب هم یک نیازه که مردم بهش پاسخ نمیدن(منظورم در ابتدای خرید چیزیه)

نقل‌قول
گمان نمیکنم این فرض درست باشد.عادت شاید ولی مردم شعور دارن و فرق دوچرخه ساخت پژو فرانسه و دوچرخه ساخت تاتان هندی را خوب میفهمند
عادت خیلی مهمه، من موقع کار با ویندوز حالت تهوع و سردرد میگیرم، البته با تم و نقشک های sweet هم همینطور.
مردم نمیدونن که گنو اصلا چیه و چگونه میشه ازش استفاده کرد اون وقت چطور میتونن با چیزی مقایسش کنن؟
این مردمی که میگید حتی با ویندوز فرتو فرت به مشکل میخورن و تنها راه حلشونم نصب مجدده!!

نقل‌قول
نرمافزار های قفل شکسته هم که فراوانند؛ خود سیستم عامل هم که باز قفل شکسته و مجانیه . در چنین شرایطی چه دلیل دارد که افراد بیایند دنبال لینوکسی که برایشان خوش قلق نیست و انجمنهای یاری رسانش هم یکی دو تا هستند. در حالیکه ویندوز مثل پیکانه تعمیر و قطعه اش در هر دهاتی هم پیدا میشه.
اتفاقا ویندوز چون انحصاریه و اصلا آزادی و انعطاف پزیری نداره اکثر راه ها به نصب مجدد ختم میشه. درضمن بالاخره خدایی اون بالا هست.

نقل‌قول
توی بازار هم که میرم برای خرید قطعه ای از رایانه وقتی فروشندگان که معمولا بیشتر از من فنون رایانه را بلد هستند؛ میشنوند که سیستم عاملم لینوکسه؛ با تعجب نگاهم میکنن و میگن چرا؟
اینا بیشتر چنتا بچه جوون قرتین! البته مثل خودم، :P
« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1403، 11:08 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 05 فروردین 1403، 11:44 ب‌ظ »
اگر رخصت داشته باشم و مورد خشم عشاق GL قرار نگیرم؛ وعلاقمند باشید که حرفهای یک کاربر عادی را هم بدانید؛ عرض میکنم که:

مجسم کنید طرف جراح مغزو اعصابه میره ماشین بخره فروشنده میپرسه شما میدانی میل لنگ چیه و کجای ماشین قرار داره؟ دکتر میگه نه! فروشنده میگه برو اول چند واحد تعمیرات و اصول ساخت ماشین را یاد بگیر بعد بیا بخر.
بنده بعنوان یک کار بر عادی بار ها در این فروم باین دیوار برخورده ام. یعنی طوری شده که برای کار کردن با سیستم عامل گنولینوکس چنین در یافته ام که باید کارم را کنار بگذارم و بروم چند واحد و یک ترم مبانی کار با لینوکس را آموزش ببینم بعد تازه اجازه داشته باشم که اصلا سوال مطرح کنم. چون استادان در این انجمن کسرشان خود میدانند که به پرسشهای عادی و ابتدایی جواب بدهند. البته که موظف نیستند ولی فلسفه ی ایجاد این انجمن جذب بیشتر افراد به استفاده از لینوکس بوده. مگر اینکه هدف چیزی دیگر بوده که ما بیخبریم.
حرفتون کاملاً درسته. هدف نرم‌افزار آزاد هم گسترشش بین همهٔ مردمه و نه فقط متخصّص‌ها… اتّفاقاً افرادی که متخصّص نیستن خیلی راحت‌تر می‌تونن با گنو کار کنن تا ویندوز. چون دیگه مشکلاتی مثل هنگ کردن و کند شدن و ویروس گرفتن و کار نکردن برنامه‌ها رو این‌جا ندارن.

نقل‌قول
دو بار نصب برنامه رو گفته ای که لازم نیست توضیح بدیم واقعا؛ تو لینوکس راحتترین نصب یه برنامه رو داریم.

چنین نیست عزیزم! محاسبه ی مدار کیهان نورد هم بسیار ساده است ولی برای متخصصش نه برای فردی که چم و خم ها را نمیداند. مثلا ببینید این توزیع های مختلف حتی برای یک کار خاص یک اسم یا اصطلاح واحد ندارند هر کدام بنابر سلیقه ی خودشان یک اسم و طراحی ویژه دارند که باز برای تازه کار ها گیج کننده است .
نه. این درست نیست. تقریباً توی همهٔ توزیع‌های گنویی، روند نصب برنامه یه جوره: باز کردن برنامهٔ نرم‌افزارها؛ پیدا کردن برنامهٔ مورد نیاز و زدن دکمهٔ نصب!
به نظرم هیچ روشی راحت‌تر از این نمی‌تونه وجود داشته باشه

گمان نمیکنم این فرض درست باشد.عادت شاید ولی مردم شعور دارن و فرق دوچرخه ساخت پژو فرانسه و دوچرخه ساخت تاتان هندی را خوب میفهمند.
این دو تا جمله با هم تناقض ندارن به نظر خودت؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Mammad81

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
« پاسخ #19 : 06 فروردین 1403، 02:13 ق‌ظ »
با اجازه بزرگترها من نظرم رو بگم، چیزی که تا این لحظه بهش رسیدم یه مقدار متفاوت ازاین چیزهایی بوده که میخونم چه تو مقالات چه توی بحث‌های اینچنینی، یعنی فکر میکنم یه مشکل پارادوکسیکالی که تو گنو/لینوکس هست اینه که در عمل لینوکس برای دو سرطیف کاربران یعنی کاربران کاملا مبتدی و کاملا حرفه ای مناسب و عالی هست اما برای کاربرانی که وسط این دو طیف هستن و اتفاقا بیشترین طیفی که دستکم تو ایران جذبش میشه همین‌ها هستند چالش برانگیز هست و باعث میشه افراد زیادی از این دسته ازش زده بشن. چطوری؟ تو جواب سوال بعدی توضیح میدم:

سوال: آیا لینوکس برای استفاده عموم ساده و راحت هست؟
جواب: بله برای یک کاربرکاملا مبتدی بسیار ساده است شما یه توزیع اوبونتو بیس سر راست نصب کنید با گنوم، به تمیزترین شکل ممکن ابزارهای اولیه رو دارید، یک مرورگر استاندارد وب (فایرفاکس)، لیبره آفیس برای مشاهده و ویرایش اسناد، یک پخش کننده فیلم و موسیقی (vlc) و موارد بسیار دیگه که همین سه مورد ۹۰٪ نیازهای یه کاربر مبتدی رو کاملا برآورده میکنه، تازه دو مورد لیبره آفیس و vlc کارآیی بسیار بهتری از معادل های پیش فرض ویندوز داره، برنامه های جدید هم واقعا به سادگی از  software center قابل نصب هست. حالا مشکل کجاست؟
الان شما میگی لیبره آفیس کجا مایکروسافت آفیس کجا، gimp کجا photoshop کجا؟ اما نکته اینجاست که کاربری که با فتوشاپ و آفیس درحدی کار میکنه که لیبره آفیس و gimp جواب کارش رو نمیده دیگه اصولا یک کاربر مبتدی نیست، در همین مثال شما یک وقت اون جراح مغز و اعصاب شما یه ماشین میخواد بخره از مطب بره خونه و برگرده میشه کاربر مبتدی، اما یه وقت این جراح از قضا عشق ماشین و کل کل و کورس گذاشتن و دور دور و تیونینگ ماشین هست و شنیده خفن های اینکار ماشین لینوکسی دارن، این آدم نه تنها باید بدون میل لنگ چیه و چند واحد پاس کنه بلکه باید درحدی دانش ماشینی داشته باشه که در صورت لزوم بتونه خودش ماشینش رو ببره رو چال و موتورش رو پیاده و سوار کنه، وگرنه سر سال هم ماشین به فنا رفته هم تعمیرکارها جیبش رو حسابی خالی کردن

حالا من و شما نوعی که نه کاربر کاملا مبتدی هستیم نه کاربر کاملا حرفه ای، میایم رو لینوکس میخوایم تمام مزایای ویندوز رو داشته باشیم، یکی دو هفته ای هم لینوکس رو یاد بگیریم و مواجه میشیم با دنیایی که سوای متفاوت بودنش بی نهایت متنوع و قابل انعطافه و عملا میشه همه چیز رو توش انگولک کرد هرچیزی هم که بلد نباشی و انگولکش کنی نتیجه معلومه چیه ، در نتیجه میمونی سر یه دوراهی که با این چالش ها کنار بیای و بمونی و یادبگیری یا برگردی رو ویندوز

« آخرین ویرایش: 06 فروردین 1403، 02:14 ق‌ظ توسط Mammad81 »

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 544
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #20 : 06 فروردین 1403، 11:30 ق‌ظ »
به نظر من گنو/لینوکس برای تولید محتوا ( مثل یوتیوب و گیم و ادیت و ...)‌مناسب نیست. و این یک حقیقته محضه و نمیشه انکارش کرد. سیستم های یونیکس بیس معمولا برای برنامه نویسی طراحی شدند. البته این رو از خودم میگم چون تا الان هرکسی رو که دیدم یه سیستم گنو/لینوکسی داشته برنامه نویس بوده.( تازگی ها دارم یکی از این برنامه نویسی هایی که تو زندان مایکروسافت هستند رو جذب میکنم به سمت گنو/لینوکس:) )
ولی از طرفی برای کار های سرور هم خیلی مناسبه. ولی اگر فقط میشد گیم هایی که در ویندوز هستند رو اینجا هم پیاده سازی کرد دیگه میشد آب رو ی آتیش. ما که پرفورمنس بهتری داریم! مدیریت حافظه  بهتری داریم!! شخصی سازی عظیمی داریم!!!! ولی چرا باید آدم های تازه وارد از سیستم عامل های گنو/لینوکسی بترسند؟؟!
شاید فکر میکنند باید  تمام دستور های موجود رو یاد بگیرند ??? شاید فکر کردند که خیلی پیچیده هست  :P
بنظرم گنو/لینوکس عادی سازی نشده  ](*,) (‌برای عموم )‌
البته برای ادیت و میشه یه کاری کرد ولی گیمر ها رو خیر.
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین ehsanavy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #21 : 06 فروردین 1403، 11:54 ق‌ظ »
بعضی بازی هابرای لینوکس هست مثل:
 کانتر استرایک ۲
0AD
stk
تازه wine هم هست.
اللهم عجل ولیک الفرج

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #22 : 06 فروردین 1403، 12:05 ب‌ظ »
بعضی بازی هابرای لینوکس هست مثل:
 کانتر استرایک ۲
0AD
stk
تازه wine هم هست.
خب همین؟؟؟ خسته نباشید ;D صد تا بازی بهتر از این ها وجود داره ولی از این هایی که گفتید فقط یدونه اش رو میشناسم :P اصلا ببینم یک سوال آیا تویه گنو/لینوکس ما میتونیم از قابلیت RTX  استفاده کنیم؟؟؟! خیلی جالبه چون این روز های خیلی سر و صدا راه انداخته ??? و یک سوال دیگه چرا کمپانی های بازی سازی بازی های خودشون رو تویه گنو/لینوکس منتشر نمیکنند؟؟ ما که از اون ها سورس بازی رو نخواستیم  و اینکار درست هم نیست برای یه یک بازی ای از بازیکن های زیادی برخوردار هست. یا چرا بازی های خودشون رو تویه سیستم های یونیکس بیس توسعه نمیدند؟؟؟
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1272
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #23 : 06 فروردین 1403، 12:07 ب‌ظ »
به نظر من گنو/لینوکس برای تولید محتوا ( مثل یوتیوب و گیم و ادیت و ...)‌مناسب نیست. و این یک حقیقته محضه و نمیشه انکارش کرد.
سلام ((:
من مدتی هست رو گنو تولید محتوا هم میکنم برای یوتیوب.
البته من kdenlive استفاده میکنم و خوب هم بوده واسم.
برای گیم هم که مثال استیم دک زیاد زده میشه و پروتون الان مناسب خیلی بازی ها هست (:

به نظر من گنو/لینوکس برای تولید محتوا ( مثل یوتیوب و گیم و ادیت و ...)‌مناسب نیست. و این یک حقیقته محضه و نمیشه انکارش کرد. سیستم های یونیکس بیس معمولا برای برنامه نویسی طراحی شدند. البته این رو از خودم میگم چون تا الان هرکسی رو که دیدم یه سیستم گنو/لینوکسی داشته برنامه نویس بوده.( تازگی ها دارم یکی از این برنامه نویسی هایی که تو زندان مایکروسافت هستند رو جذب میکنم به سمت گنو/لینوکس:) )

من تا الان یکی دو نفر رو لینوکسی کردم ولی کسی که بیشتر از همه دوستش داشته پسر عموم هست، چون نمیخواست دیگه از کامپیوترش استفاده کنه و یه لپ تاپ قدیمی بدون ssd با ۴ گیگ رم داشت، میخواست ارتقاش بده که درباره گنو/لینوکس بهش گفتم و براش مینت با گنوم نصب کردم، از اونوقت به بعد عاشق گنو شده!
« آخرین ویرایش: 10 فروردین 1403، 02:40 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 06 فروردین 1403، 01:34 ب‌ظ »
به نظر من گنو/لینوکس برای تولید محتوا ( مثل یوتیوب و گیم و ادیت و ...)‌مناسب نیست. و این یک حقیقته محضه و نمیشه انکارش کرد.
سلام ((:
من مدتی هست رو گنو تولید محتوا هم میکنم برای یوتیوب.
قبول دارم که برای نیاز های آدم های حرفه ای تر شاید نرم افزار ادیت خوب نباشه، اما تا اونجایی که شنیدم داوینچی ریزالو که انحصاری هست خیلی پیشرفته هست و جواب نیاز اونها رو هم میده
البته من kdenlive استفاده میکنم و خوب هم بوده واسم.
برای گیم هم که مثال استیم دک زیاد زده میشه و پروتون الان مناسب خیلی بازی ها هست (:

من تا الان یکی دو نفر رو لینوکسی کردم ولی کسی که بیشتر از همه دوستش داشته پسر عموم هست، چون نمیخواست دیگه از کامپیوترش استفاده کنه و یه لپ تاپ قدیمی بدون ssd با ۴ گیگ رم داشت، میخواست ارتقاش بده که درباره گنو/لینوکس بهش گفتم و براش مینت با گنوم نصب کردم، از اونوقت به بعد عاشق گنو شده!
خب خداروشکر اون استیم دک هست و فکر کنم ماله valve هست ولی من که میخوام مثلا r6 بزنم یا حتی بازی هایی که رویه گنو نیست رو بزنم باید چیکار کنم؟؟!!  ویندوز بریزم؟؟ نه ممنون!
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
  • ',:)
« پاسخ #25 : 06 فروردین 1403، 01:49 ب‌ظ »
!

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 06 فروردین 1403، 02:13 ب‌ظ »
!
بابا من دارم بازی های چند نفره آنلاین رو میگم مثل:
call of duty
rainbow six siege
و...

باشه اصلا این بازی ها هم نیست ولی حداقل یه بازی ساده ایی مثل قلب های آهنین چرا نیست ؟؟‌من نمیخوام زیاد در مورد بازی صحبت کنم.
پس ختم کلام رو میگم:
۱-گنو/لینوکس برای عموم جامعه عادی سازی نشده.
۲-برای تولید محتوا زیاد مناسب نیست.
۳-برای بازیکن های آنلاین اصلا خوب نیست.
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #27 : 06 فروردین 1403، 07:03 ب‌ظ »
ولی حداقل یه بازی ساده ایی مثل قلب های آهنین چرا نیست ؟
تا الان چقدر به نویسنده‌های بازی در گنو-لینوکس کمک مالی کردید؟

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #28 : 06 فروردین 1403، 08:58 ب‌ظ »
ولی حداقل یه بازی ساده ایی مثل قلب های آهنین چرا نیست ؟
تا الان چقدر به نویسنده‌های بازی در گنو-لینوکس کمک مالی کردید؟
خداروشکر که من باید کمک کنم ;D انگار مشکل من هستم. انگار کمپانی های بزرگ بازی سازی نمیتوانند بازی های خودشون رو توی گنو/لینوکس گسترش بدهند یا پشیتیبانی کنند.
مگر کمپانی های بزرگ بازی سازی مثل ubisoft یا  epic games کسی بهشون گفته که فقط تو ویندوز بازی بسازنند؟؟!
خیر مشکل از یک جای دیگه هست.من فکر میکنم که این شرکت ها فکر کردند که باید سورس خودشون هم همراه با این بازی ها ارائه بدهند.
 با این حال شما دارید روی حرف خودتون پا فشاری میکنید.
یک از مشکلاتی که جامعه گنو/لینوکس داره اینه که ۹۰ درصدشون به طور افراطی عمل میکنند. چرا یکم منطقی نباشیم؟!
بیاید در عین اینکه ایرادات مایکروسافت و ویندوز رو میگیم ایرادات خودمون هم بگیم.
  در ضمن من نمیگم که بیاید یک بازی تولید بکنیم یا داستان بنویسیم. من میگم که بیایم دلیل اینکه شرکت های بازی سازی مطرح در گنو/لینوکس بازی های خودشون رو عرضه نمیکنند پیدا کنیم و یک راه حله منطقی ارائه بدیم.
« آخرین ویرایش: 06 فروردین 1403، 09:05 ب‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #29 : 06 فروردین 1403، 11:52 ب‌ظ »
خداروشکر که من باید کمک کنم ;D