انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: محیط برنامه نویسی روبی  (دفعات بازدید: 222 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
محیط برنامه نویسی روبی
« : 03 اسفند 1402، 11:29 ق‌ظ »
سلام. محیط مشابه rubymine برای لینوکس نیست کسی سراغ داره؟
منظورم از مشابه از این نظره که rubymine در پیشنهاد کد خیلی قویه. یعنی وقتی من یه رشته(string) تعریف کنم، خودش همهٔ method های موجود برای اون کلاس رو پیشنهاد میده! جالب اینجاست که وقتی یه gem نصب می‌کنم همه method های موجود اون جم و کلاس‌هارو هم خیلی خوب پیشنهاد میده. دقیقا شبیه IRB. مشابه این توی vs code هم نیست. نسخه کرک شده rubymine برای ویندوز هست ولی برای اوبونتو گیر نمیاد.

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 958
  • Fedora Linux
    • فری‌تاکس
پاسخ : محیط برنامه نویسی روبی
« پاسخ #1 : 03 اسفند 1402، 07:39 ب‌ظ »
منظورم از مشابه از این نظره که rubymine در پیشنهاد کد خیلی قویه. یعنی وقتی من یه رشته(string) تعریف کنم، خودش همهٔ method های موجود برای اون کلاس رو پیشنهاد میده! جالب اینجاست که وقتی یه gem نصب می‌کنم همه method های موجود اون جم و کلاس‌هارو هم خیلی خوب پیشنهاد میده. دقیقا شبیه IRB. مشابه این توی vs code هم نیست. نسخه کرک شده rubymine برای ویندوز هست ولی برای اوبونتو گیر نمیاد.
علتش اینه که باید برای IDE ها افزونه و LSP نصب کنید. مثلا vscode که نصب کردید از بخش افزونه ها افزونه مخصوصش رو نصب کردید؟
البته vscode انحصاریه و پیشنهاد میکنم به جاش از vscodium که از لحاظ ظاهری تغییری نداشته استفاده کنید.
اگه میخواید خیلی حرفه ای بازی دربیارید میتونید از نئوویم هم استفاده کنید.

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 اسفند 1402، 09:20 ب‌ظ »
علتش اینه که باید برای IDE ها افزونه و LSP نصب کنید. مثلا vscode که نصب کردید از بخش افزونه ها افزونه مخصوصش رو نصب کردید؟
البته vscode انحصاریه و پیشنهاد میکنم به جاش از vscodium که از لحاظ ظاهری تغییری نداشته استفاده کنید.
اگه میخواید خیلی حرفه ای بازی دربیارید میتونید از نئوویم هم استفاده کنید.
آره نصب کردم ولی اون طوری که باید نبود. در واقع هر چی IDE دیدم با rubymine فرق داشت. از این نظر که rubymine همه method های gem ها رو هم تشخیص میده! این خیلی جالبه. نه فقط autocomplete سینتکس و شرطی‌ها و اینجور چیزهای عمومی.

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2221
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #3 : 03 اسفند 1402، 11:36 ب‌ظ »
اگه بتونی lsp زیرو برای vim، vscodiu و kate نصب کنی فکر کنم بد نباشه.

https://github.com/castwide/solargraph
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 04 اسفند 1402، 12:04 ب‌ظ »

من کوبونتو دارم و kate استفاده می‌کنم. اگر بشه روی kate همچین قابلیتی سوار کرد عالیه! در تنظیمات چند قسمت درباره LSP client دیدم. ولی هیچی دربارهٔ LSP یا طریقه وصل کردن kate به solargraph نمی‌دانم.

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 958
  • Fedora Linux
    • فری‌تاکس
« پاسخ #6 : 04 اسفند 1402، 03:01 ب‌ظ »

من کوبونتو دارم و kate استفاده می‌کنم. اگر بشه روی kate همچین قابلیتی سوار کرد عالیه! در تنظیمات چند قسمت درباره LSP client دیدم. ولی هیچی دربارهٔ LSP یا طریقه وصل کردن kate به solargraph نمی‌دانم.
به طور کلی من هم خودم کیت دارم وقتی lsp رو نصب میکنم خودش یه پیام میده که میخوای lsp  رو اضافه کنی یانه. و اگه از یه lsp پشتیبانی کنه و نصب نداشته باشی تو قسمت Output یه هشدار میده که یه لینک درباره نصب lsp میده.