انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پرسش و پاسخهای رایج FAQ  (دفعات بازدید: 155195 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3283
    • هزاردستان
پرسش و پاسخهای رایج FAQ
« : 02 آذر 1386، 12:11 ب‌ظ »
پرسش و پاسخهای رایج یا اصطلاحا FAQ ها یکی از منابعی هستند که بسیار مورد استقبال و توجه کاربران و مخصوصا تازه‌کاران میباشند. شما میتوانید با مطالعه صفحات FAQ پاسخ بسیاری از سوالات خود را ببینید.
ما نیز در یک مجموعه پرسش و پاسخهای رایج سعی نموده‌ایم تا به اغلب سوالات تازه‌کاران پاسخ دهیم.

لطفا پیش از طرح سوال حتما صفحه پرسش و پاسخهای رایج را مطالعه نمائید :)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
پاسخ به: پرسش و پاسخهای رایج FAQ
« پاسخ #1 : 08 امرداد 1388، 01:25 ب‌ظ »
من وقتی دستور زیر میزنم:
ali@ali-Seven-Apple:~$ gnome-device-mamager
bash: gnome-device-mamager: command not found
این نشون میده؟؟؟
divice manager ندارم

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #2 : 08 امرداد 1388، 01:39 ب‌ظ »
من وقتی دستور زیر میزنم:
ali@ali-Seven-Apple:~$ gnome-device-mamager
bash: gnome-device-mamager: command not found
این نشون میده؟؟؟
divice manager ندارم

جناب sayres آخه این چه وضع فعالیت در انجمن هست؟ دائما تاپیک آف میزنید و توی پست‌های اخیر، هر جا دلتون خواست هر مطلبی رُ مینویسید که اصلا هیچ ربطی به موضوع پست نداره.
آخه برادر من یکم دقت کن. بجای gnome-device-manager نوشتی gnome-device-mamager.
امیدوارم بیشتر دقت و رعایت کنید.
Godisnowhere

آفلاین behzadi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #3 : 27 دی 1388، 10:53 ب‌ظ »
با سلام حضور دوستان   من متوجه نشدم  اين كلمه گنو به چه معنيه ؟ لطفا به سوالم نخندبن  به هر حال به لينوكس علاقمندم.

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 399
  • Life is Free and Beautiful
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #4 : 27 دی 1388، 11:51 ب‌ظ »
با سلام حضور دوستان   من متوجه نشدم  اين كلمه گنو به چه معنيه ؟ لطفا به سوالم نخندبن  به هر حال به لينوكس علاقمندم.
فکر می‌کنم اگه یک‌ بار سوالتو بپرسی، اگه جوابی براش باشه، جواب بگیری. GNU یک کلمه مخفف بازگشتیه و مخفف GNU's Not Unix.  برای اطلاعات بیشتر از ویکی شروع کن. همچنین برای این‌که بهتر بدونی کلمه گنو چیه، میتونی دو تا لینک زیر رو بخونی:
http://www.gnu.org/gnu/gnu-history.fa.html
http://www.gnu.org/gnu/linux-and-gnu.fa.html

ویکی سایت:
http://wiki.ubuntu-ir.org
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین Ali-G

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #5 : 04 بهمن 1388، 04:39 ب‌ظ »
با سلام
لطفا کمک کنید
من اوبونتوی 9.10 استفاده میکنم که یک بار که خاستم بیام باش بالا دیگه بالا نیومد و این پیام رو میده: است kernel panic not syncing vfs unable to mount root fs on unknown block
کسی میتونه راهنمایی کنه که چکار باید بکنم؟
ممنون

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #6 : 04 بهمن 1388، 09:34 ب‌ظ »
با سلام
لطفا کمک کنید
من اوبونتوی 9.10 استفاده میکنم که یک بار که خاستم بیام باش بالا دیگه بالا نیومد و این پیام رو میده: است kernel panic not syncing vfs unable to mount root fs on unknown block
کسی میتونه راهنمایی کنه که چکار باید بکنم؟
ممنون
فکر می‌کنم مشکل سر نساختن پارتیشن root باشه.‌ اگه سوالتو تو یک تاپیک جداگانه بپرسی.بقیه دوستان هم میتونند کمک کنند
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #7 : 21 اسفند 1388، 11:35 ب‌ظ »
سلام به شما
من هرچه حساب کردم نتونستم بفهمم نسخه 10.4 با پشتیبانی سه ساله هست یا هجده ماهه. لطف می کنید بهم بگید البته در فروم سرچ گرفتم ولی به نتیجه نرسیدم.
فکر می کنم بهتر باشه روی یکی از نسخه های طولانی مدت بمونم و ارتقا ندم آخه احساس می کنم 9.10 از 9.04 روی سیستمم سنگینتره!
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #8 : 22 اسفند 1388، 12:04 ق‌ظ »
سلام به شما
من هرچه حساب کردم نتونستم بفهمم نسخه 10.4 با پشتیبانی سه ساله هست یا هجده ماهه. لطف می کنید بهم بگید البته در فروم سرچ گرفتم ولی به نتیجه نرسیدم.
فکر می کنم بهتر باشه روی یکی از نسخه های طولانی مدت بمونم و ارتقا ندم آخه احساس می کنم 9.10 از 9.04 روی سیستمم سنگینتره!
ویکی رو به دقت بخونید، در قسمت شماره و نامهای انتشار اوبونتو چگونه تعیین میشوند؟ نسخه‌هایی که جلوشون نوشته LTS، یعنی پشتیبانی ۳ سال برای دسکتاپ و ۵ سال برای نسخه سرور
http://wiki.ubuntu-ir.org/FAQ

زندگی آزاد

آفلاین cussed

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
« پاسخ #9 : 26 فروردین 1389، 01:36 ب‌ظ »
سلام دوستان یک سوال

من speed دانلودم ۱۴۴ kb هست ولی وقتی دانلود در ترمینال شروع میشه زیر 20 kb هست آیا راهی برای افزایش این سرعت هست ؟

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #10 : 26 فروردین 1389، 07:45 ب‌ظ »
سلام دوستان یک سوال

من speed دانلودم ۱۴۴ kb هست ولی وقتی دانلود در ترمینال شروع میشه زیر 20 kb هست آیا راهی برای افزایش این سرعت هست ؟
اون ۱۴۴ واحدش بیت بر ثانیه (bps) هست. اون ۲۰ واحدش بایت بر ثانیه هست. پس ۲۰ که نشون میده یعنی ۱۶۰ و ۱۸ که نشون میده یعنی ۱۴۴ چون هر کسی می‌دونه که یه بایت از ۸ بیت تشکیل میشه. اما اون kb که نوشتید احتمالا اشتباه می‌کنید، دوباره دقت کنید واحدش رو چطوری نوشته، احتمالاً نوشته KiB/s که معادل هشت kbps هست (b نماد بیت و B نماد بایت هست)
ضمن اطلاع بگم، تقریباً همه (از جمله ISP و کاربران ویندوز و...) سرعت اینترنت رو بر حسب بیت بر ثانیه میگن، حتی اگه خودشون هم واحدش رو ندونن!! مثلاً هنوز هستن کسانی که فکر می‌کنن سرعت دایال‌آپ حداکثر ۵۶ کیلو بایت بر ثانیه هست، در حالیکه اون ۵۶ کیلو بیت بر ثانیه هست!!! (یعنی ۷ بایت بر ثانیه)  چون b کوچیک (توی bps) نماد بیت هست نه بایت!
« آخرین ویرایش: 26 فروردین 1389، 07:48 ب‌ظ توسط سعید رسولی (ilius) »

آفلاین shadi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #11 : 30 فروردین 1389، 09:36 ب‌ظ »
یه سوال خیلی مضحک دارم فایل های exe قابلیت extract شدن دارن؟چون وقتی روشون کلیک راست می کنی گزینه extract here رو میاره (در ضمن من یه نرم افزاری رو دارم که تو ınstall note میگه فایل exe  که تو فولدرش هست رو extract کنم)

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
« پاسخ #12 : 30 فروردین 1389، 10:25 ب‌ظ »
سلام
آزمایشش مجانیه!! extract کن ببین چی میشه...

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #13 : 31 فروردین 1389، 03:45 ق‌ظ »
بله. البته نه همهٔ exe ها، بعضی‌هاشون قابل extract هستن. مثلاً فایل‌های exe که با نرم‌افزار winrar توی ویندوز ساخته شده (یه اصطلاح خاصی داشتن این فرمت از فایل‌های exe یادم نیست)
مثلاً glossary هایی که از سایت babylon دانلود می‌کنید اگه exe باشن، احتمالاً (شایدم صد در صد) قابل extract هستن و اگه extract کنید فایل‌های bgl رو توش پیدا می‌کنید که می‌تونید با برنامه PyGlossary تبدیل کنید...

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #14 : 10 اردیبهشت 1389، 04:27 ب‌ظ »
سلام به شما
دوتا سئوال پیش اومده: از نسخه ۹.۱۰ اوبونتو میشه به نسخه ۱۰.۴ لوبونتو مهاجرت کرد؟
بعد هم اینکه چجوری میشه با فایل iso نسخه desktop  (نمی دونم همینطوری نوشته میشه یا نه؟!) آپگرید کرد؟ یه مسیری برای نسخه های Altenate وجود داره که برای نسخه های desktop  اجرا نمی شه. البته راه حلی بغییر از رایت روی سی دی و مستقیما از روی خود فایل iso
cheeres \\:D/
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!