انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: Clone کردم یک لینوکس از یک سیستم به سیستم دیگر  (دفعات بازدید: 480 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mammad81

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
قبل از هر چیز امیدوارم تو بخش درستی تاپیک زده باشم و اما بعد:
من یه توزیع با تنظیمات و پرنامه های مورد نیازم رو سیستم منزل نصب کردم حالا میخوام همین رو یه ایمیج بگیرم رو سیستم محل کار کلون کنم ، راهکار استاندارد لینوکسی براش چی هست؟ یا بهتره برم سراغ دیسک های image گیری مثل resecuezilla؟

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 663
بله میتونید از ابزاری که خودتون اشاره کردید استفاده کنید.
البته ممکنه مشکلاتی بوجود بیاد اگه سخت افزار یکسان نباشه و یسری مسائل دیگه.
راه دیگه ایجاد یک دیسک قابل بوت و نصب با همین شرایط و تنظیمات فعلی سیستم هست که اگر توزیع شما دبیان بیس باشه میتونید از ابزاری های زیر استفاده کنید:

penguins eggs
Refracta
Systemback
mx-snap shot tool
نحوه استفاده از این ابزارها در وبسایتهای خود پروژه ها و البته یوتیوب موجوده.جستجو کنید.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1258
  • Dr.Code
    • Personal page
سیستم‌عامل‌های مدرن این مشکلات رو ندارن...
خود من هارد لپ‌تاپم که سوخت، هارد اون یکی لپ‌تاپ رو در اوردم و گذاشتم توش، دبیان و ویندوز۱۰ دوال بوت بدون مشکل بوت شدن، و حتی زمان بوتشون هم عادی بود:)

آفلاین Mammad81

• Jr. Member
  • *
بله میتونید از ابزاری که خودتون اشاره کردید استفاده کنید.
راه دیگه ایجاد یک دیسک قابل بوت و نصب با همین شرایط و تنظیمات فعلی سیستم هست که اگر توزیع شما دبیان بیس باشه میتونید از ابزاری های زیر استفاده کنید:

penguins eggs
Refracta
Systemback
mx-snap shot tool
نحوه استفاده از این ابزارها در وبسایتهای خود پروژه ها و البته یوتیوب موجوده.جستجو کنید.

بسیار عالی، اتفاقا دنبال ساخت یه iso لایو که بتونم با ventoy سیستم رو باهاش بوت کنم هم بودم با این ابزار ها عملا هر دوتا کار رو میتونم انجام بدم
خیلی ممنونم

آفلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
  • ',:)
فقط و فقط fsarchiver.
بهتر ازش نیست، برتر از همهٔ مشابه‌هاشه.
بعدش هم می‌شه از clonezilla نام برد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من هم fsachiver رو شدیداً توصیه می‌کنم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Mammad81

• Jr. Member
  • *
خوب من کارم با penguins eggs راه افتاد خصوصا که ISO لایو هم گرفتم ازش، منتها از اونور برای Snapshot گرفتن از timeshift استفاده میکنم پیشنهاد میدید کلا برم رو fsachiver؟

آفلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
  • ',:)
۱. اصلاً کار penguins eggs این نبوده.
۲. خیر، استفادهٔ fsarchiver برای این نیست و فرق داره با timeshift.
هر کدوم کاربرد خودشونو دارند.

اولی واسه ساختن ایزوی زنده از سیستم فعلیه، دومی برای تصویر گرفتن از افرازهاست (البته در سطح فایل و نه بلاک)، و سومی مثل ماشین زمان مک یا restore point ویندوز می‌مونه که با توجه به سامانه‌پرونده‌تون یا از rsync استفاده می‌کنه یا از اسنپ‌شات‌های btrfs.

از دومی برای جابه‌جایی استفاده می‌شه و به‌نوعی «پلن ب»ه در مقولهٔ پشتیبان گرفتن،
سومی هم می‌شه «پلن الف» که راه مرسوم‌تر پشتیبان‌گیری از سامانه‌ست.

برای مثال وقتی کلا سامانه‌پرونده‌تون آسیب جدی دید می‌تونید برید سراغ پلن ب و با پشتیبانی که با fsa گرفتین به زندگی برگردید.

آفلاین Mammad81

• Jr. Member
  • *
1- بله iso که میخواستم و با  penguins eggs انجامش دادم.
2- مورد جابه‌جایی هم (که در واقع تاپیک رو بخاطرش زدم) با همون ISO که گرفته بودم رو سیستم محل کار نصب کردم و کارم راه افتاد.
3- گفتم شاید ابزاری باشه که همه این ها رو با هم انجام بده ، که ظاهرا نیست
فقط چون هم شما هم آقای بهزادی خیلی از fsachiver تعریف کردید  کنجکاو شدم تستش کنم ببینم چطوریه
باز هم ممنون