انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: MX را لایو اجرا کردم.  (دفعات بازدید: 371 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 189
MX را لایو اجرا کردم.
« : 19 اسفند 1402، 01:23 ب‌ظ »
سلام.

توزیع MX را که تازه دریافت کرده ام برای آزمایشش لایو اجرا کردم مرورگر را باز کردم و یک ویدئو در آپارات اجرا کردم. هرچه پنجره ویدئو کوچکتر بود روانتر نمایش میداد و هرچه اندازه های ویدئو را بزرگتر میکردم بریده بریده تر به نمایش در میامد.
بعد رفتم روزنامه اطلاعات را باز کردم و بتدریج که تب های بیشتری را باز میکردم سرعت کم و کمتر میشد تا اینکه در تب پنجم دیگر فریز شد. یادم نیست که مینت هم در اجرای لایو بهتر بود یا بد تر ولی احساس میکنم مینت زود تر فریز میشد.
حالا نمیدانم پس از نصب و انجام سفارشی سازی های لازم مثل تم و زبان و غیره همینطور بمانه یا بد تر بشه.
MX را همین دیروز از سایتش دریافت کردم و جایی ننوشته بود تا چند سال پشتبانی و آپدیت میشه.
اگر دوستان انجمن نکته ای سفارشی دارند بگوش جان میشنوم.
بشنوید تا در عظمت شناور شوید.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Soviet_Anthem_Instrumental_1955.ogg

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2222
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : MX را لایو اجرا کردم.
« پاسخ #1 : 19 اسفند 1402، 02:03 ب‌ظ »
تا انویدیا کفن نشود، این رایانه، رایانه نشود.
تا انویدیا رو عوض نکنید، مشکل همینه. مشکل شما حاده چون پردازندتون گرافیک جدا نداره، وگرنه من با همون کارم راه میفته.
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1402، 05:44 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 19 اسفند 1402، 10:09 ب‌ظ »
سلام و تشکر.

آقا این یکی اتفاقا خیلی راحت نصب شد و خودش زبان فارسی را اضافه کرد و حتی خودش شورتکات های تغییر زبان را هم انجام داد.البته در زمان آزمایش من بار سنگینی (نسبتا) بهش دادم. ولی فعلا چند ساعتی میشه که داره کار میکنه و برعکس دیگر توزیع ها گیر نکرده. امید ورام همینطور ادامه بده.این mx درواقع همان دبیان استکه بردنش پیش روان درمانگر و یاد گرفته آرامش خودشو حفظ کنه. وبازبان فارسی هم دعوا نداشته باشه. بعد که بیرون آمده کمی ادکلن مینت بهش زدن. حالا بوی مینت را میده ولی میگه باباش دبیان بوده.
خب حالا بمن بگین چه کنم که باز مثل مینت یکهو کل ۳۰ گیگ پارتیشن بیخودی پر نشه؟ سپاس.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 19 اسفند 1402، 11:37 ب‌ظ »
خود به خود که پر نمی‌شه. باید ببینی چی پرش می‌کنه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 20 اسفند 1402، 08:11 ق‌ظ »
سلام.

نقل‌قول
خود به خود که پر نمی‌شه. باید ببینی چی پرش می‌کنه!

والله که من راهش را نمیدانستم که چی آنهمه فضا را پر کرده به دوستان این انجمن مراجعه کردم.آن معدود دوستانی که پاسخ دادند, راه حل هاشان افاقه نکرد.حتی نرمافزار bleachbit را هم گرفتم بلکه اون بدادم برسه ولی از اون هم آبی گرم نشد. وگرنه اصلا نه حوصله داشتم و نه وقتش را که سیستم عامل عوض کنم برای همینست که از همین اول کار خواستم ببینم چاره ی مشکلات احتمالی چیه تا پیشگیری کنم از خراب شدن دوباره ی سیستم عامل و دردسرهای بعدش.

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 21 اسفند 1402، 11:47 ق‌ظ »
اول که MXرا نصب کردم و در زمان لایو کوچکترین مشکلی با انویدیا نداشت. ولی چون از مزایای GL  اینست که شخصی سازی میشه و منهم همین کار را کردم و چهارپنج نرمافزار مورد نظرم را اضافه نمودم یواش یواش مشکلات شروع میشه. که عبارتند از کندی و فریزشدن صفحه ولی اگر داره چیزی را داونلود میکنه همچنان کارش ادامه داره.
آیا باید از خیر شخصی سازی بگذرم و باهمان تنظیمات اولیه خودش کنار بیام ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 21 اسفند 1402، 01:54 ب‌ظ »
چرا خود دبیان رو نصب نمی‌کنی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 21 اسفند 1402، 03:04 ب‌ظ »
نقل‌قول
چرا خود دبیان رو نصب نمی‌کنی؟

تصدقت بشم قبلا امتحانش کردم مشکل داشتم و حتی زبان فارسی را نتواستم اضافه کنم. ویکسر ایرادات دیگر که چون چندین توزیع پشت سرهم عوض کردم الان نمیدانم کدام ایراد مربوط به کدام توزیع بود فقط میدانم که همه ی توزیع ها با سخت افزار این رایانه سازگاری نداشتن. برای همین توی یادداشت هام روی همه ی آنها خط کشیده ام. تا دوباره نصب نکنم.

آفلاین esmaeelE

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1189
« پاسخ #8 : 21 اسفند 1402، 07:03 ب‌ظ »
یک روال اشتباهی که عموما افراد پیش می‌گیرند تعویض مداوم توزیع است.
تا وقتی پایه‌ها را نیاموختید چنین کاری به جز اتلاف زمان و احتمالا ناامیدی دستاورد دیگری نخواهد داشت.

به نظر من بهتره یکبار برای همیشه به درستی دبیان را بیازمایید و روندی هوشمندانه برای کار با رایانه پیش بگیرید.
اگر مشکلی برخوردید روال رفع آن را جستجو کنید، بپرسید و حل کنید.

از اینجا دبیان را دریافت و نصب کنید.

پس از اینکه پایه‌ها را آموختید و در کارکردن روزمره با یک توزیع مسلط شدید می‌توانید شروع کنید به امتحان کردن سایر توزیع‌ها از جمله توزیع‌های هم خانواده دبیان مانند اوبونتو، مینت
و یا سایر خانواده‌ها مانند فدورا، آرچ، سوزه یا گیگس

در ارسال‌های پیشین شما پیوند آموزش را قرار دادم با همان پیش بروید.

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 22 اسفند 1402، 02:10 ق‌ظ »
سلام و احترام.

بخدا قسم اصلا شهوت تعویض توزیع نداشته ام از روی ناچاری عوض میکردم. چون هرکدام مشکلی داشت و با مشورت در همین انجمن نتوانستم مشکلات را حل کنم باز بنا به پیشنهاد دوستان همین انجمن توزیعی که ایشان معرفی میکردند نصب میکردم بلکه روان کار کنه شما اگر به سابقه ی پست های من نگاهی میانداختین متوجه این موضوع میشدین.
من برای ویندوز هم کلاس از پایه نرفتم و همینطور کار کردم و بتدریج فوت و فنش دستم آمد.چون کارم چیزی دیگه است وفرصت اینکه متخصص لینوکس بشم هم ندارم.  یک رایانه قدیمی داشتم و میخواستم  وب گردی کنم ونیازمند یک مرورگر روز بودم, به لینوکس آمدم.و گمان میکردم لینوکس هم سیستم عاملیه مثل ویندوز که هر خدمتکار خانه ای هم میتوانه با آن کار کنه. آن درسهای آقای صمیمی را دیده ام بیشترش را ولی یک نکاتی هست که با گفتگو حل میشه.
از توجه شما متشکرم و عزت زیاد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 22 اسفند 1402، 06:32 ب‌ظ »
دبیان کم‌ترین مشکل رو با سخت‌افزار شما داره. بک بار درست نصبش کن و‌ بیا مشکلاتش رو‌با هم حل کنیم. اگه در دبیان مشکلی داشته باشی، تو هر توزیع دیگه‌ای هم خواهی داشت.

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 22 اسفند 1402، 08:52 ب‌ظ »
از لطف شما سپاسگزارم.

ولی شوربختانه و از بدی شانس من شاید تنها دو توزیع بود که توانستم یکسری تنظیمات لازم را انجام بدهم. مینت و همین MX مثلا اگر پست های قبلی من را بخوانید میبینید که وقتی دبیان را نصب کردم هرچه کردم (باراهنمایی دوستان همین انجمن و خود شما) بالاخره نشد که زبان فارسی درست روش اجرا بشه. اگر یادتان بیاد زبان را اضافه کرده بودم ولی نشد که کلیدهای تعویض زبان را فعال کنم وتا مدتی که دبیان را داشتم مدام باید میرفتم دستی بین زبان فارسی و انگلیسی سویچ میکردم و شما هم نتوانستید علت مشکل را پیدا کنید. ولی در مینت و این یکی بخصوص تا من زبان فارسی را اضافه کردم و برگشتم دیدم خودش آیکون فارسی را آورده و حتی کلید های شورتکات هم تنظیم شده اند. فقط الان تنها مشکلی که دارم اینه که یکهو وسط کار فریز میشه و هیچ کاری نمیتوانم بکنم جز اینکه ریاستارت کنم. حالا دارم فردا کارت گرافیک انویدیا را میبرم بازار ببینم میتوانم با یک AMD عوضش بکنم. چون مینت که داشتم و متاسفانه آنجوربطور مشکوک 30 گیگ فضای / پرشده بود, باز کمی سازگار تر با سخت افزارم بود. یعنی اجازه میداد که یک عکس بگدارم برای والپیپر ولی MX که برپایه ی دبیان است چنین اجازه ای نمیده خودش عکس را از روی مانیتور حذف میکنه. بعبارت دیگر حرف حسابش اینه که شخصی سازی و تنظیمات دلخواه را بیخیال همین که من میگم یا قبول کن یا برو پی کارت. چون در شرایط دیفالت اولیه خودش باز روان تر بود.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 23 اسفند 1402، 03:26 ق‌ظ »
من همچنان توصیه‌ام اینه که یه تپزیع معقول مثل دبیان رو نصب کنی و مشکلات اون رو حل کنی.

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 25 اسفند 1402، 08:11 ق‌ظ »
چرا وقتی هرکدام از توزیع ها را بصورت لایو اجرا میکنم و چندساعت کار میکنم و ویدئو میبینم هرگز سیستم فریز نمیشه و کارش را ادامه میده البته اگر چندتب در مرورگر داشته باشم خلاصه فشار را بیشتر کنم کمی کند میشه ولی هرگز نشده که فریز بشه. با همین گرافیک انویدیا.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 25 اسفند 1402، 09:54 ق‌ظ »
احتمالا مشکلی در نصب یا پیکربندی‌های بعدش وجود داره.