انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: خدمات آزاد  (دفعات بازدید: 1356 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین behzad1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 496
خدمات آزاد
« : 03 تیر 1402، 01:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
اون «جامعۀ آزاد» می‌تونه کد پشت داک‌داک‌گو یا هرچیز دیگه که بهش اعتماد داره رو ببینه که اظهار نظر می‌کنه؟
داک داک گو و پروتون میل  آزاد نیستن.
ولی چرا باید از searx یا داک داک گو(بر پایه searx هست) استفاده کنیم؟ چون محرض شده که گوگل، بینگ، مایکروسافت و .... دارای در پشتی هستن و ازمون جاسوسی می‌کنن.
در پشتی؟ :D مگه این‌هایی که گفتید نرم‌افزار هستند که جاسوسی کنند و حالا در پشتی هم داشته باشند؟! مگه کد منبع این‌ها باز هستند که شما ادعا می‌کنید در پشتی دارند؟
ولی در searx و سرویس ایمیل خوصوصی شما از خودت مطمئنی.
* خصوصی
شما از چی مطمئنید؟ یک نفر رفته روی سرور شخصی‌اش searx رو در چند دقیقه راه انداخته، این وسط هم یکم کد منبع رو تغییر می‌ده تا چیزهایی که شما جستجو کردید به همراه آدرس آی‌پی‌تون برای فلان حکومت بفرسته، و یا بفروشه یا هرکاری دلش خواست بکنه.
آیا شما می‌تونید کد منبعی که روی سرور آپلود شده رو ببینید؟ اینقدر گنگ هست؟
چون حداقل جاسوسی این ها محرض نشده و بر اساس عقل سلیم من بین چیزی که جاسوسیش با هزاران مدرک مشخص شده
شما عقل سلیم‌تون مشکل داره.
درصمن اینهمه سرویس آزاد هست، شما فقط گیر دادی به داک داک گو و چسبیدی به گوگل؟ تو عالی هستی!  :P
همونطور که در ارسال اول گفتم، من از کلمه «جستجو» استفاده کردم. کاربر گفت نمی‌خوام «گوگل» کنم، منم گفتم «چرا نمی‌خواهید گوگل کنید». تا اینجا مشکلی دارید شما؟ و همونطور که باز هم گفتم:
اون «جامعۀ آزاد» می‌تونه کد پشت داک‌داک‌گو یا هرچیز دیگه که بهش اعتماد داره رو ببینه که اظهار نظر می‌کنه؟
شما «هرچیز دیگه» رو ندیدید؟
« آخرین ویرایش: 05 تیر 1402، 09:40 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : پاسخ : ساختن app برای اوبونتو
« پاسخ #1 : 03 تیر 1402، 01:33 ب‌ظ »
چون حداقل جاسوسی این ها محرض نشده و بر اساس عقل سلیم من بین چیزی که جاسوسیش با هزاران مدرک مشخص شده

شما تشنه‌اید و دو تا لیوان جلوی شماست که از محتوای هیچ‌کدوم اطلاعی ندارید. یکی شون روش نوشته «سمِ کُشنده» و همون لحظه هم می‌بینید یه آدم دیگه‌ای ازش خورد و جابه‌جا مُرد! ولی روی اون یکی هیچی ننوشته. کدوم رو می‌خورید؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین behzad1

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 تیر 1402، 02:14 ب‌ظ »
شما تشنه‌اید و دو تا لیوان جلوی شماست
چرا باید زندانی باشم و فقط دو تا لیوان در دسترس داشته باشم؟
چرا نتونم لیوان خودمو بسازم و بعد برم از چشمه آب بیارم و توش بریزم؟
ممکنه تو اون یکی لیوان چیز بدتری باشه، پس ترجیح میدم هیچکدوم رو نخورم
نه بد، نه بدتر.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 03 تیر 1402، 02:26 ب‌ظ »
شما تشنه‌اید و دو تا لیوان جلوی شماست
چرا باید زندانی باشم و فقط دو تا لیوان در دسترس داشته باشم؟
چرا نتونم لیوان خودمو بسازم و بعد برم از چشمه آب بیارم و توش بریزم؟

نه بد، نه بدتر.
خیلی هم عالی . این کلمه «شما» دقیقا شما نیستید . خییییلی از افراد نمیتونن نمونه خودشون رو بالا بیارن همون طور که نمیتونن با سوزوندن هیدروژن و اکسیژن و میعانش اب تولید کنند ! بعد هم کی گفت شما زندانیید ؟
اینطوره چرا همین الان دارید از شیر اب خونتون اب میخورید ؟ شما وجب به وجب شبکه اب رسانی رو گشتید ؟
نقل‌قول
ممکنه تو اون یکی لیوان چیز بدتری باشه، پس ترجیح میدم هیچکدوم رو نخورم
ممکن نیست شبکه اب الوده باشه ؟ ممکن نیست همین انجمن در پشتی داشته باشه ؟
و.....‌
اینجا سه انتخاب دارید
۱- سم بخورید و قطعا بمیرید
۲- از تشنگی قطعا بمیرید
۳- لیوان دوم بخورید ممکنه سیر اب شید و زنده بمونید یا بمیرید ( دیگه نگید میتونه بد تر باشه دیگه ! مثلا میخواد چهار بار بکشتون ؟)
کدوم رو انتخاب میکنید ؟

خواستم ببینم جوابش چیه : عینا مثل بهزاد فکر میکنه 😂 https://poe.com/s/awDabuGbvTFx95Hgiqhg
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1402، 02:36 ب‌ظ توسط جعفر فرقانلوژ »
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین behzad1

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 03 تیر 1402، 05:16 ب‌ظ »
خیلی هم عالی . این کلمه «شما» دقیقا شما نیستید . خییییلی از افراد نمیتونن نمونه خودشون رو بالا بیارن همون طور که نمیتونن با سوزوندن هیدروژن و اکسیژن و میعانش اب تولید کنند !
خیلی هم عالی. ولی حق هم ندارند بگن کدوم سرویس رو اینترنت امنه، کدوم نیست، وقتی کد روی سرور رو نمی‌تونند ببینند!
ممکن نیست شبکه اب الوده باشه ؟ ممکن نیست همین انجمن در پشتی داشته باشه ؟
اگه چشمه رو می‌گی،‌ اونقدری عقل دارم تا بفهمم آلوده است یا نه. انجمن هم نرم‌افزار نیست که بگیم در پشتی داره، فقط یک وب‌گاهه مثل تموم وب‌گاه‌های دیگه، و این به خواست خودم بوده که آدرس آی‌پیم لو بره براشون. و اگه بخوان هم می‌تونن من رو طمعه حکومت کنند. اگه شخص دیگه‌ای مشکل داره، می‌تونه از انجمن استفاده نکنه، یا نهایتا از تور استفاده کنه.
اینجا سه انتخاب دارید
۱- سم بخورید و قطعا بمیرید
۲- از تشنگی قطعا بمیرید
۳- لیوان دوم بخورید ممکنه سیر اب شید و زنده بمونید یا بمیرید ( دیگه نگید میتونه بد تر باشه دیگه ! مثلا میخواد چهار بار بکشتون ؟)
کدوم رو انتخاب میکنید ؟
از کجا معلوم لیوان دوم شما رو نکشه ولی تا ابد زجرتون بده؟
سوال هم انحرافی است
خواستم ببینم جوابش چیه : عینا مثل بهزاد فکر میکنه 😂 https://poe.com/s/awDabuGbvTFx95Hgiqhg
:‌)‌)

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #5 : 03 تیر 1402، 05:30 ب‌ظ »
آقایون شما باید فهمیده باشید کسی که خودشو زده به کوچه علی چپ به دنبال گرفتن شماست و وقتی دیدید خودشو زده به خواب دیگه نباید جوابشو داد.
نقل‌قول
چرا نمی‌خواهید گوگل کنید؟
درضمن استفاده افراد از بعضی چیزا(نرم افزار و سرویس انحصاری) با اینکه میدونن به ضرر شونه مهم نیست. تبلیغش مهمه که خلاف قوانین انجمنه.
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1402، 05:43 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین behzad1

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 03 تیر 1402، 06:25 ب‌ظ »
درضمن استفاده افراد از بعضی چیزا(نرم افزار و سرویس انحصاری) با اینکه میدونن به ضرر شونه مهم نیست. تبلیغش مهمه که خلاف قوانین انجمنه.
سرویس انحصاری چه کوفتیه دیگه؟ :‌)‌)‌)‌)‌)‌
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1402، 06:29 ب‌ظ توسط behzad1 »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #7 : 03 تیر 1402، 07:51 ب‌ظ »
نقل‌قول
خیلی هم عالی. ولی حق هم ندارند بگن کدوم سرویس رو اینترنت امنه، کدوم نیست، وقتی کد روی سرور رو نمی‌تونند ببینند!
البته «حق» واژه خوبی نیست برای اینجا این بهتره :
نقل‌قول
ولی درست هم نیست بگن کدوم سرویس رو اینترنت قطعا امنه
که همچین چیزی هم نگفته

نقل‌قول
اگه چشمه رو می‌گی،‌ اونقدری عقل دارم تا بفهمم آلوده است یا نه. انجمن هم نرم‌افزار نیست که بگیم در پشتی داره، فقط یک وب‌گاهه مثل تموم وب‌گاه‌های دیگه، و این به خواست خودم بوده که آدرس آی‌پیم لو بره براشون. و اگه بخوان هم می‌تونن من رو طمعه حکومت کنند. اگه شخص دیگه‌ای مشکل داره، می‌تونه از انجمن استفاده نکنه، یا نهایتا از تور استفاده کنه.
مگه به عقله ؟؟ الان کل بشریت بی عقلن ؟ طی اتفاقی نامشخص اب با بیماری یا مواد پرتو زا الوده بشه شما تنها کاری که میتونید کنید اینکه که عقلتون رو بزارید لب شیر اب و ابش رو بخورید  :D

نقل‌قول
از کجا معلوم لیوان دوم شما رو نکشه ولی تا ابد زجرتون بده؟
سوال هم انحرافی است
مثال بود البته خودتون هم میدونید . شما روی احتمال و اعداد هم حساب کتاب کنید
حالت ۱ : اون سم ۹۰ درصد میتونید مطمئن باشید کشنده است . ده درصد هم فقط با اشکالی در بدنتون تموم میشه و نمیکشه
حالت ۲ : ریخت و قیافه که ابه . توش هم که میبینی بویی هم که نمیده پس میگیم ۸۰ درصد ابه و ۲۰ درصد هم چیزی درونش محلوله ولی رنگ و بو نداره
حالت ۳ : شما قطعا شتر نیستید که تحمل کم ابی داشته باشید کاکتوس هم نیستید که اب ذخیره کنید . میتونید تهش یک هفته بشینید بخار شدن لیوان های روی میز رو ببینید و ۱۰۰ درصد میمیرید

شانسی هم باشه باشه اون درصد بسیار کم که شما رو قراره زجر بده که خوب چرا تشنگی بکشی کشت که کشت اگهههه هم تا ابد زجر داد اون یکی لیوان رو سر میکشی راحت میشی دیگه ؟ به شانسش می ارزه امتحان کنی دیگه !
نقل‌قول
:‌)‌)

مگه اینکه بهونه خودکشی باشه که بحثش جداست  :D

نقل‌قول
آقایون شما باید فهمیده باشید کسی که خودشو زده به کوچه علی چپ به دنبال گرفتن شماست و وقتی دیدید خودشو زده به خواب دیگه نباید جوابشو داد.
اره میدونم در ظاهر همه سر کاریم ولی خوب داریم میریم ما دیگه حالا یک سری هم به علی میزنیم  ::)

نقل‌قول
سرویس انحصاری چه کوفتیه دیگه؟ :‌)‌)‌)‌)‌)‌
کوفته تبریزی با الو و فلفلی
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1402، 07:55 ب‌ظ توسط جعفر فرقانلوژ »
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #8 : 03 تیر 1402، 08:07 ب‌ظ »
طبق تعریف نرم افزار میتونه ولی خدمت (service) نمی تونه آزاد باشه
متنفر از گنو و FSF

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #9 : 03 تیر 1402، 08:17 ب‌ظ »

آفلاین behzad1

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 03 تیر 1402، 08:18 ب‌ظ »
واقعاً دیگه حوصله ندارم متنتونو بخونم
جوابتونو بالاتر دادم و از این پس پاسخی با افراد متعصب در اینجا نخواهم داشت
خلاصه اینکه هیچکس نمی‌تونه بگه فلان وب‌سایت امنه و با اطلاعاتمون کاری نمی‌کنه، میخواد searx باشه، میخواد داک‌داک‌گو باشه، می‌خواد پروتون باشه یا چیز دیگه… آزادی در وب‌سایتی که بهمون یک خدمت می‌ده هیچ معنی نداشته و نخواهد داشت
اینکه وب‌سایتی ادعای حریم خصوصی می‌کنه هم اشتباه می‌کنه
شما هم برید به گوگل و داک‌داک‌گو و searx بگید چی جستجو کردید تا اونا بیشتر با فروش اطلاعاتتون درآمد در بیارن
تمام.

آفلاین Mahdi_RAM

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
« پاسخ #11 : 05 تیر 1402، 12:18 ق‌ظ »
واقعاً دیگه حوصله ندارم متنتونو بخونم
جوابتونو بالاتر دادم و از این پس پاسخی با افراد متعصب در اینجا نخواهم داشت
خلاصه اینکه هیچکس نمی‌تونه بگه فلان وب‌سایت امنه و با اطلاعاتمون کاری نمی‌کنه، میخواد searx باشه، میخواد داک‌داک‌گو باشه، می‌خواد پروتون باشه یا چیز دیگه… آزادی در وب‌سایتی که بهمون یک خدمت می‌ده هیچ معنی نداشته و نخواهد داشت
اینکه وب‌سایتی ادعای حریم خصوصی می‌کنه هم اشتباه می‌کنه
شما هم برید به گوگل و داک‌داک‌گو و searx بگید چی جستجو کردید تا اونا بیشتر با فروش اطلاعاتتون درآمد در بیارن
تمام.
داشتم متن رو میخوندم هرچی میرفتم جلو تر بیشتر میخندیدم تا به تمام اخرش رسید.