انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چطور میتونم شخصی به استفاده از نرم افزار ازاد ترغیب کنم؟  (دفعات بازدید: 468 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین متی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
درود. :)
این سوال همیشه ذهنم رو مشغول کرده.
مثلا من میخوام یکی از دوستام رو به استفاده از نرم افزار ازاد دعوت کنم و حدسم میزنم خوشش بیاد.
ولی هر کسی رو که سعی کردم دعوت کنم خیلی مقاومت کرده و اصلا پا نمیده به چیزی مثل گنو/لینوکس .(معلمون تعریف میکرد یه زمانی لینوکس مینت داشته ولی منصرف شده و برگشته به ویندوز، دلیلش هم اینه همه کارایی که انجام میده - مثل استفاده از ورد،وب گردی
 و.. - رو ویندوزه، در حالی که من همه اینارو رو لینوکس حتی بهتر ازش انجام میدم.
و سوال پایانیم اینه که "چطور میتونم شخصی به استفاده از نرم افزار/سیستم عامل ازاد ترغیب کنم و اونم فکر نکنه که دارم مجبورش میکنم و بهش فشار نیارم ;D؟"
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1402، 09:21 ب‌ظ توسط متی »

آفلاین Its_alireza!

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
"درود. "
سلام دوست عزیز  ;)
"مثلا من میخوام یکی از دوستام رو به استفاده از نرم افزار ازاد دعوت کنم و حدسم میزنم خوشش بیاد."
یکم برید روی مخش و بدی های ویندوز رو بگید
بالاخره جایگزینش براش سوال میشه!
"ولی هر کسی رو که سعی کردم دعوت کنم خیلی مقاومت کرده و اصلا پا نمیده به چیزی مثل گنو/لینوکس .(معلمون تعریف میکرد یه زمانی لینوکس مینت داشته ولی منصرف شده و برگشته به ویندوز، دلیلش هم اینه همه کارایی که انجام میده - مثل استفاده از ورد،وب گردی
 و.. - رو ویندوزه، در حالی که من همه اینارو رو لینوکس حتی بهتر ازش انجام میدم."
یه توزیع معقول و خوب نصب کنید و خوب کانفیگش کنید
مثلا چیزی مثل فدورا
"
و سوال پایانیم اینه که "چطور میتونم شخصی به استفاده از نرم افزار/سیستم عامل ازاد ترغیب کنم و اونم فکر نکنه که دارم مجبورش میکنم و بهش فشار نیارم ;D؟"
کسی رو نمیتونید مجبور بکنید! بهتره که آروم آروم با سیاست راضیش بکنید
!Its alireza

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
اکثر نوجوان ها فکر مریضی دارن.
اول باید زمینه سازی کنی.
سالانه چند صد هزار تن زباله الکترونیک بخاطر سنگین کردن عمدی شرکت های انحصاری ایجاد میشه.
بگو اصلا عقل قبول میکنه یک شرکت بر اساس سخت افزار پشنیبانی نرم افزاری را اراعه بده درحالیکه اون سخت افزار مثل فرفره داره کار میکنه؟
روش های مختلف شرکت های سرمایه‌ داری را برای افزایش فروش و مصرف مردومو بگو. یک فیلم مستند که این روش های کثیفو نشون بده خیلی خوب جواب میده.
اگه این شرکت ها نبودن زمین خیلی دیر تر به این حال میرسید.
آخرش یک روز باید ترمز این شرکت ها کشیده بشه. چرا تو شروعش نکنی؟
چه حالا با اختیار و چه چند دهه بعد با اجبار بخاطر آلودگی یا تمام شدن منابع زمین.
اگه دیگران مقاله یا مستندی درباره روش های افزایش مصرف در سرمایه داری میدونن معرفی کنن.

نقل‌قول
ولی هر کسی رو که سعی کردم دعوت کنم خیلی مقاومت کرده و * * *
این دیگه چجور ادبیات سخیفیه؟!

نقل‌قول
مثلا چیزی مثل فدورا
اون که چون تحریمه کمی کار مشکل میشه. دبیان!
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1402، 12:53 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین لعنت خدابربریتانیای اکبیر

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
برای اینکه موفق بشی که شخصی را تشویق کنی بجای نرمافزار های قفل شکسته از نرمافزارهای آزاد استفاده کنه نخست باید تفاوت وجدان و عقل و منفعت طلبی واختیارات فرد و موانع آن اختیارات را باو آموزش بدی.
درمرحله بعد باید حقوق فردی و اجتماعی و وظیفه هر فرد نسبت به رعایت اصول زندگی اجتماعی را یادش بدی.
درکشورهای کافر ولی دمکراتیک اینها را به بچه ها در دبستان یاد میدهند. طوریکه بچه هایشان نه سرسوزنی به حقوق دیگری تجاوز نمیکنند و نه میگذارند کسی چنین کاری را درمورد خودشان انجام بدهد.
بعد از اینکه این چیزها را یاد گرفت پست بگذار تا مرحله بعد را عرض کنم.
موفق باشی. برو دست حق بهمراهت.
در عجبم از مردمانی که نان جوین در سفره ندارند وبا شمشیر آخته نمیتازند.(از سخنان ابوذرغفاری از نزدیکان پیامبر اسلام)

آفلاین Its_alireza!

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
اگر دوستتون به دین و اسلام اعتقاد داره و از نرم افزار های کرکی استفاده میکنه
میتونید بهش بگید که این کار حرامه!
!Its alireza

آفلاین متی

• Full Member
  • *
برای اینکه موفق بشی که شخصی را تشویق کنی...
اکثر نوجوان ها فکر مریضی دارن...
یکم برید روی مخش و بدی های ویندوز رو بگید...
متاسفانه به این زودیا فکر نکنم بتونم شخص مورد نظرم رو متقاعدش کنم چون اصلا بحث استفاده پچ و کرک و اینا انگار رفته تو روحش( میگه با اونا راحت تره - در صورتی که چیز دیگه ای رو امتحان نکرده تا حالا)
(یه بار رفت تا اوبونتو رو امتحان کنه... (ای کاش یه توضیع بهتر انتخاب میکردم) زنده بالا اورد و بعد ول کرد انگار خیلی زود بود برای امتحان یه سیستم عامل جدید باید اروم تر حرکت کنم.
فعلا میخوام نرم افزار های ازاد رو روی ویندوز بهش نشون بدم تا شاید یزره دل کند از کرکی ها بعدش این میرم تو داستان سیستم عامل.
فعلا ازم یه فیلتر شکن میخواد. انتخاب خودم توره پل هم دارم بهش بدم برای الان فکر کنم خوشش بیاد ;D

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 544
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
درود
۱)هرکسی ارزش ترغیب کردن و وقت گذاشتن رو نداره
۲)بسته به سطح سواد و نیاز شخص باید ترغیب کرد

لزومی نداره هرکسی به نرم افزار آزاد رو بیاره چون شاید اصلا لازم نداشته باشه!.بزار تو همون منجلابی که هست بمونه وزنگ بزنه.
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نیازی به ترغیب نیست. کافیه براش بگید که فلسفهٔ آزادی نرم‌افزار چیه و چرا به وجود اومده. اگه بفهمه، خودش می‌آد سمتش.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 544
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
نیازی به ترغیب نیست. کافیه براش بگید که فلسفهٔ آزادی نرم‌افزار چیه و چرا به وجود اومده. اگه بفهمه، خودش می‌آد سمتش.
من که میگم هرکس لازم نیست بیاد سمت نرم افزار آزاد  و شاید اصلا نیاز نداشته باشه
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین متی

• Full Member
  • *
البته این حرف درسته چون کسی که بخواد از نرم افزار غیر ازاد استفاده کنه میکنه چه تو لینوکس/گنو چه ویندوز ولی یه بحثی هم هست بعضی از مردم هستن که از تغییر میترسن برای همین دوری میکنن اونا چی خب؟

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1569
    • در دفاع از آزادی بیان
به  نظرم اگر خودت یوزر خوبی باشی بقیه هم علاقمند می شن. اگر کسی علاقمنده یا براش جالبه می تونی توضیح بدی به نظرت چرا خوبه که خودت استفاده می کنی و فرصت بدی اونم اگر خواست بررسی و کشف کنه. ایده اینکه یکی رو راضی کنیم که براش نصب کنیم معمولا منفی است چون کارهای مرسومش رو به خاطر ناآشنایی نمی تونه انجام بده و فکر می کنه باید فرار کنه زودتر (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی