انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: استفاده عموم از لینوکس  (دفعات بازدید: 1334 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Karar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
استفاده عموم از لینوکس
« : 28 بهمن 1402، 09:14 ق‌ظ »
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه من مدتی هست از ویندوز به گنولینوکس مهاجرت کردم و تا حدودی راضی هستم البته اوایل یکم برام سخت بود کار کردن با گنو لینوکس ولی بعد مدتی عادت کردم ولی سوالی که برام هست و اون اینکه چرا عموم مردم از لینوکس به عنوان سیستم عامل اصلیشون استفاده نمیکنن ؟ البته من چون به علم کامپیوتر علاقه دارم برام جالب بود کار کردن با لینوکس و اینکه با ترمینال کار کنم برام جالب بود ولی سوال اینجاست که یک فردی که کار های روزمره رو با کامپیوتر میخاد انجام بده شاید خیلی براش جالب نباشه که بخاطر نصب یک برنامه لازم باشه که از ترمینال استفاده کنه (که البته میدونم راه حل های دیگه ایی هم هست ) و اینکه چرا توسعه دهنده های این سیستم عامل کاری نمیکنن که کار کردن با گنو لینوکس برای عموم مردم راحت تر باشه و برای استفاده نیازی به اموزش خاصی نباشه مثلا یک توزیعی عرضه بشه مثل اندروید که نصب برنامه و کارهای روزمره خیلی راحت باشه و نیاز از استفاده ترمینال نباشه

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1569
    • در دفاع از آزادی بیان
پاسخ : استفاده عموم از لینوکس
« پاسخ #1 : 28 بهمن 1402، 10:10 ق‌ظ »
یه مقاله خوبی هست به اسم «گنو/لینوکس ویندوز نیست» (: توضیح می ده که مساله اینه که خیلی ها با ویندوز شروع کردن و خب عادت دارن برای رفتن به فلان جا، فلان کار رو بکنن. بعد میان رو لینوکس می گن خب چرا اینطوری نیست؟ پس سخته (:

شیوه درست اینه که بچه ای رو ببینی که با لینوکس بزرگ شده و چقدر براش راحته و مثلا عوض کردن دی ان اس یا نصب یه برنامه تو ویندوز براش چقدر عجیب می شه (:

دو بار نصب برنامه رو گفته ای که لازم نیست توضیح بدیم واقعا؛ تو لینوکس راحتترین نصب یه برنامه رو داریم. وی ال سی می خوای؟ می ری توی سافتور سنتر وی ال سی رو سرچ می کنی و نصب رو می زنی (: یا حتی در بعضی توزیع ها سعی می کنی ول ال سی رو ران کنی و بهت می گی «نصب نیست، می خوای نصبش کنم؟»
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Karar

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 28 بهمن 1402، 12:50 ب‌ظ »
بله این درسته که کسی از اول با گنو لینوکس کار کرده باشه براش راحته کار کردن با لینوکس ولی خوب عموم مردم با ویندوز شروع میکنن به نظرت چه کاری میشه کرد که مردم رو ترغیب کنیم به استفاده از گنولینوکس من چون به پتانسیل این سیستم پی بردم میخام که یه راه حلی باشه که مردم عادی هم از این سیستم عامل استفاده کنن یعنی یه جنبشی باشه که مردم از این سیستم استفاده کنن

ویرایش 😁😁
البته میشه گفت یکی از علت های این موضوع این هست که بعضی از نرم افزار ها برای لینوکس عرضه نشده و این مربوط میشه به شرکت های سازنده اون نرم افزار مثلا افرادی که رشتشون گرافیکه دیگه به طور کامل عادت کردن به نرم افزار های شرکت ادوبی که برای لینوکس عرضه نشدن
« آخرین ویرایش: 28 بهمن 1402، 01:05 ب‌ظ توسط Karar »

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #3 : 28 بهمن 1402، 01:21 ب‌ظ »
البته عادت خیلی مهمه ولی خیلی هاشون لجبازن و ذهنشون خرابه.
پیشرفت علمو از ازل تا ابد  مدیون سرمایه داری و شرکت های انحصار گر میدونن، ولی نمیدونن که این شرکت ها در چه جنایاتی شریک بودن و هستن.
خبر جریمه شدن گوگلو به خاطر رعایت نکردن حریم خصوصی هر دو ماه میشنون ولی میگن کروم امنه. امنیت از نظر اونا اینکه فقط هکر سر کوچه نتونه به اطلاعاتشون دسترسی داشته باشه، و گرنه بقیه دنیا محرمن. در بسیاری از موارد هکر سر کوچه هم از طریق همین نرم افزار ها بهشون دسترسی داره.
حضرا برن kmp player رو در دیوار آتش قرار بدن تا تبلیغات نشون نده ولی حاظر نیستن از vlc استفاده کنن.
از winrar استفاده میکنن، بدون اینکه بدونن اصلا چه ضرورتی داره.

نقل‌قول
ولی خوب عموم مردم با ویندوز شروع میکنن به نظرت چه کاری میشه کرد که مردم رو ترغیب کنیم به استفاده از گنولینوکس من چون به پتانسیل این سیستم پی بردم میخام که یه راه حلی باشه که مردم عادی هم از این سیستم عامل استفاده کنن یعنی یه جنبشی باشه که مردم از این سیستم استفاده کنن
به اندازه ی تعداد موهای سرت سازمان و جنبش مربوط به نرم افزاز های آزاد وجود داره، ولی مردم برای خبر تغیر نماد ویندوز از پنجره به دیوار دست کله میشکونن ولی برای تغیرات اساسی یک نرم افزار آزاد هیچ اهمیتی قاعل نیستن.

فقر فرهنگی بیش از حد زیاده.
« آخرین ویرایش: 28 بهمن 1402، 02:00 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین Karar

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 28 بهمن 1402، 01:44 ب‌ظ »
بله متاسفانه وقتی مردم رو میبینیم که چطور از سرمایه داری دفاع میکنن تعجب میکنم و دلیلش هم به قول شما فقر فرهنگی و... ولی درحالی که نمیدونن همین سرمایه داری چه بلایی سر زندگیشون اورده

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 29 بهمن 1402، 03:07 ق‌ظ »
یه مثالی هست که می‌گه طرفدار سرمایه‌داری وجود نداره. افرادی که خودشون رو کاپیتالیست می‌دونن، مستضعفانی با نشانگان استکهلم هستن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ehsanavy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #6 : 30 بهمن 1402، 02:48 ب‌ظ »
اینکه سیستم عامل اصلی اکثرا ویندوز هست بخاطر
تبلیغات زیاد هست و بخاطر همین کسی که تازه شروع
کار با کامپیوتر می کند ویندوز رو می شناسد و با
آن شروع به کار می کند.
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 544
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #7 : 30 بهمن 1402، 07:45 ب‌ظ »
اینکه سیستم عامل اصلی اکثرا ویندوز هست بخاطر
تبلیغات زیاد هست و بخاطر همین کسی که تازه شروع
کار با کامپیوتر می کند ویندوز رو می شناسد و با
آن شروع به کار می کند.
هم اون و هم اینکه در دنیا جمعیت زیادی گیمر داریم.
و شرکت های بازی سازی زیادی نیستند که از سیستم های یونیکس بیس حمایت کننده ( فکر کنم تنها مورد  valve هست )
و اینکه کیفیت بازی ها در گنو/لینوکس بسیار بسیار پایین هست!در صورتی که بازدهی سیستم های یونیکس بیس بسیار بهتر از ویندوز و داس هست.
از طرفی.
چیز دیگه ایی که ذهن منو درگیر کرده اینه که آینده عینک های واقعیت مجازی و متاورس به چه صورت هست؟؟؟ چرا هیچ کاری در این مورد انجام نمیشه.
البته اینکار واقعا نیاز به یک پشتیبانی مالی عظیم و یا آدم های دلسوز و کار کشته داره.
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آنلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
  • ',:)
« پاسخ #8 : 30 بهمن 1402، 07:47 ب‌ظ »
کی گفته؟ من رو واین دارم بازی‌ای می‌کنم که رو ویندوزم نمی‌کشید!

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 30 بهمن 1402، 07:51 ب‌ظ »
کی گفته؟ من رو واین دارم بازی‌ای می‌کنم که رو ویندوزم نمی‌کشید!
خب این یعنی گنو/لینوکس پرفومنس بهتری داره  ???
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 01 اسفند 1402، 12:38 ق‌ظ »
کیفیت بازی ها در گنو/لینوکس بسیار بسیار پایین هست!
این که قطعاً اشتباهه. بازی‌هایی که با لایهٔ سازگاری واین اجرا می‌شن با وجود سربار خود اون لایهٔ سازگاری، FPS بیش‌تری از ویندوز می‌دن. بازی‌هایی که به صورت بومی برای گنو/لینوکس توسعه داده شدن که بماند!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 01 اسفند 1402، 02:23 ب‌ظ »
این که قطعاً اشتباهه. بازی‌هایی که با لایهٔ سازگاری واین اجرا می‌شن با وجود سربار خود اون لایهٔ سازگاری، FPS بیش‌تری از ویندوز می‌دن. بازی‌هایی که به صورت بومی برای گنو/لینوکس توسعه داده شدن که بماند!
من نگفتم پرفورمنس پایینه گفتم کیفیت بازی ها اعم از داستان  پشتیبانی و ...

و این به طرز افتضاحی بده.هرچند که حق دارند.کسی که وارد دنیای گنو/لینوکس میشه معمولا با تکنولوژی و برنامه نویسی و کار هایی از این قبیل سر و کار داره.
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین Karar

• Newbie
  • *
« پاسخ #12 : 08 اسفند 1402، 10:02 ق‌ظ »
من نگفتم پرفورمنس پایینه گفتم کیفیت بازی ها اعم از داستان  پشتیبانی و ...

و این به طرز افتضاحی بده.هرچند که حق دارند.کسی که وارد دنیای گنو/لینوکس میشه معمولا با تکنولوژی و برنامه نویسی و کار هایی از این قبیل سر و کار داره.
خوب دیگه مشکل همینه که کسی که میاد سمت گنولینوکس معمولا فعالیتش توی برنامه نویسی و فعالیت های علمی هست ولی در صورتی که تمام افراد جامعه برنامه نویس نیستن و این ایراد باز هم برمیگرده به شرکت های نرم افزاری و مثلا همین کمپانی های بازی سازی که نمیان نرم افزار های خودشون رو بر بستر این سیستم عامل منتشر کنن

آفلاین متی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
« پاسخ #13 : 08 اسفند 1402، 10:13 ب‌ظ »
خوب دیگه مشکل همینه که ...
همیشه این نیست
من همینجوری اومدم به لینوکس چون باهاش بیشتر حال میکردم :]

• High Sr. Member
  • *