انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: gnome or kde plasma  (دفعات بازدید: 2232 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین khalilshahr

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • تور سلاح من
gnome or kde plasma
« : 22 شهریور 1402، 09:23 ق‌ظ »
سلام دوستان ببخشید اینو اینجا مطرح میکنم جایی ندیدم راستش .
من میزکار kde نصب کردم ولی الان خیلی گیج کننده هستش برام خواستم بگم بین گنوم و kde کدوم رو انتخاب کنم شما هم یه نظری بدین و راهنمایی موندم ](*,)
رهایم کن ویندوز من دلم لینوکس ازاد با تور میخواد .

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : gnome or kde plasma
« پاسخ #1 : 22 شهریور 1402، 09:24 ق‌ظ »
اهمیتی نداره. همون گنوم. از نظر بهینگی گنوم بهینه تره. یکی رو وردار. و البته سوالتون چون شخصیه هیچ وقت به جواب درستی نمیرسه و البته خیلی هم کلیه.
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1402، 09:48 ق‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 22 شهریور 1402، 12:25 ب‌ظ »
کار با گنوم راحت‌تره. برای کار با پلاسما باید یه دورهٔ پلاسما ببینی. حتا یه سری از توسعه‌دهنده‌های پلاسما هم نمی‌دونن یه سری از ویژگی‌هاش قرار بوده چی کار کنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #3 : 22 شهریور 1402، 01:45 ب‌ظ »
شما توی پلاسما هرکاری بخواید میتونید بکنید عکس گنوم که روز به روز داره شخصی سازی رو کمتر میکنه
پلاسما ساخته شده برای شخضی سازی
ولی گنوم ساده تره
Its The legendery alireza138812

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 544
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #4 : 22 شهریور 1402، 06:28 ب‌ظ »
سلام دوستان ببخشید اینو اینجا مطرح میکنم جایی ندیدم راستش .
من میزکار kde نصب کردم ولی الان خیلی گیج کننده هستش برام خواستم بگم بین گنوم و kde کدوم رو انتخاب کنم شما هم یه نظری بدین و راهنمایی موندم ](*,)
دلت یه سادگی بینظیر میخواد؟ برو گنوم رو نگه دار! دلت مخواد یه چیز خیلی کول و جالب درست کنی؟؟ برو کی دی ایی اما در کی دی ایی مشکلاتی هست ( لااقل برای من )
خیلی استرس نداشته باش با یه سرچ ساده همه چیز دستت میاد؛میخوای بهتر یاد بگیری؟؟؟ خودت رو در جایی که مشکل داری غرق کن اینطور بهتر یاد میگیری
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین متی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
« پاسخ #5 : 22 شهریور 1402، 06:58 ب‌ظ »
شما توی پلاسما هرکاری بخواید میتونید بکنید عکس گنوم که روز به روز داره شخصی سازی رو کمتر میکنه
پلاسما ساخته شده برای شخضی سازی
ولی گنوم ساده تره
البته این نظر شخصیه و برای هر کسی محترمه ولی تا وقتی که خودتون امتحان نکنید نمیتونید مطمئن بشید کدوم براتون مناسبه

آفلاین khalilshahr

• Sr. Member
  • *
  • تور سلاح من
« پاسخ #6 : 22 شهریور 1402، 11:41 ب‌ظ »
گنوم خیلی ساده هستش همون اول هم با گنوم کار کردم و یه جور هایی عادت هم کردم ولی برای اولین بار که با kde  کار کردم گیج شدم و نمیدونستم چی به چی هستش البته یکمی که باهاش کار کردم دستم امد ولی وقتی میخواستم با ویجت هاش کار کنم نمیتونستم انگار فیلتر بود و یا اینکه با سافت ور سنتر رو نتونستم پیدا کنم برای همین برام گیج کننده بودش تونستم تا ۷۰ درصد شخصی سازی هم بکنم بد نبود چیزهای جالبی داشت . ولی من با گنوم تونستم ارتباط بهتری بگیرم چون بیشتر شبیه اندروید و گوشی بودش بهتر تونستم بشناسمش ولی kde یه تجربه جالب و تازه بودش خواستم از شما ها که خیلی بیشتر از من تو این کار بودین بپرسم کدومش بهتره و ادم رو  درگیر یاد گیری ببیشتر میکنه ؟
اقای بهزادی بالا گفتن که برای kde باید دوره ببینیم نظرم منم همینه ولی ما تو اینترنت همش داریم دوره میبینیم برای یادگیری بیشتر بازم از همتون ممنونم فکر کنم که کمی بیشتر با kde  وقت صرف کنم ولی مطمنم که اصلا سمت xfce نمیرم اصلا ازش خوشم نمیاد ...

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 23 شهریور 1402، 12:22 ق‌ظ »
گنوم خیلی ساده هستش همون اول هم با گنوم کار کردم و یه جور هایی عادت هم کردم ولی برای اولین بار که با kde  کار کردم گیج شدم و نمیدونستم چی به چی هستش البته یکمی که باهاش کار کردم دستم امد ولی وقتی میخواستم با ویجت هاش کار کنم نمیتونستم انگار فیلتر بود و یا اینکه با سافت ور سنتر رو نتونستم پیدا کنم برای همین برام گیج کننده بودش تونستم تا ۷۰ درصد شخصی سازی هم بکنم بد نبود چیزهای جالبی داشت . ولی من با گنوم تونستم ارتباط بهتری بگیرم چون بیشتر شبیه اندروید و گوشی بودش بهتر تونستم بشناسمش ولی kde یه تجربه جالب و تازه بودش خواستم از شما ها که خیلی بیشتر از من تو این کار بودین بپرسم کدومش بهتره و ادم رو  درگیر یاد گیری ببیشتر میکنه ؟
اقای بهزادی بالا گفتن که برای kde باید دوره ببینیم نظرم منم همینه ولی ما تو اینترنت همش داریم دوره میبینیم برای یادگیری بیشتر بازم از همتون ممنونم فکر کنم که کمی بیشتر با kde  وقت صرف کنم ولی مطمنم که اصلا سمت xfce نمیرم اصلا ازش خوشم نمیاد ...
نظرتون کامل و مفید و هیچ حرفی نمیمونه خیلی خوبه  و من هم با شما هم نظرم
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 23 شهریور 1402، 01:54 ق‌ظ »
البته XFCE خیلی خوب و دوست داشتنیه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین khalilshahr

• Sr. Member
  • *
  • تور سلاح من
« پاسخ #9 : 23 شهریور 1402، 12:33 ب‌ظ »
به سر ابوبکر قسم من خوشم نیومد حال نکردم .
جناب بهزادی یه سوال!
این برنامه کاربراتور چطور کار میکنه ؟ یعنی کل ترافیک سیستم رو عبور میده یا برنامه خاصی رو ؟
قربونت

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #10 : 23 شهریور 1402، 12:38 ب‌ظ »
فکر کنم با برنامه qt6ct یا qt5ct(نمیدونم 6 تنظیمات نسخه ۵ رو میکنه یا نه) هم بشه تو و آیکنو های برنامه های qt را عوض کرد. برای من که در xfce کار میکنه.  :P
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 949
« پاسخ #11 : 24 شهریور 1402، 05:41 ب‌ظ »
سلام والا نمی‌دونم چرا برعکس تمام دوستان من توی گنوم گیج می‌شم و اصلا نمی‌فهمم چی به چیه... پلاسما رو از همون اول خیلی راحت باهاش ارتباط گرفتم. یه جورایی کار کردن با گنوم مثل عذاب می‌مونه واسم. همانطور که یه سری دوستان گفتن مثل کارکردن با گوشی می‌مونه دقیقا همینه، من حس این رو می‌گیرم که دارم با گوشی کار می‌کنم. یادمه من با همین اوبونتو شروع کردم، البته فکر کنم ۱۱.۰۴ بود و اون موقع‌ها به نظرم گنوم اینقدر روی مخ من نبود. با این حال من اصلا به خاطر همین گنوم از این دنیا خیلی دور شدم. چون بی‌رودرواسی مثل عذاب بود کار کردن باهاش برای بنده... بعد که اومدم سمت LXDE/LXQT و در نهایت KDE Plasma تازه یه نفس راحت کشیدم.
این رو هم باید در نظر گرفت که من با Qt بیشتر ارتباط می‌گیرم تا GTK
بعد از همه‌ی این حرفا باید بگم که این فقط نظر شخصی منه و اصلا هیچ نتیجه‌گیری نمی‌شه از صحبت‌های بنده کرد. به نظرم در کنار خیلی از مسئال فنی این موضوع بیشتر سلیقه‌ای هست. هر دو در حد یکی دو هفته تست کنید و با هر کدوم بیشتر ارتباط گرفتید همون رو انتخاب کنید.
نگرانی هم نداره همیشه می‌تونید عوض کنید انتخابتون رو

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 958
  • Fedora Linux
    • فری‌تاکس
« پاسخ #12 : 27 شهریور 1402، 12:34 ق‌ظ »
نقل‌قول
سلام والا نمی دونم...
دقیقا
برا منم گنوم یکم گیج کننده است
کی دی ای هم  اگه درست نصب کرده باشی مشکل نداره

آفلاین khalilshahr

• Sr. Member
  • *
  • تور سلاح من
« پاسخ #13 : 27 شهریور 1402، 10:00 ق‌ظ »
الان من همون موقع نصب فقط kde روانتخاب و نصب میکنم ولی با یه سری مشکلات فیلترینگ رو برو هستم اوفففففف

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 27 شهریور 1402، 10:55 ق‌ظ »
الان من همون موقع نصب فقط kde روانتخاب و نصب میکنم ولی با یه سری مشکلات فیلترینگ رو برو هستم اوفففففف
کی دی ایی دستت رو خیلی باز میزاره ولی از اون طرف حسرت فیلترنت بر دلت میشینه !!
به کی دی ایی اکتفا کردی؟ اینکار رو نکن دنبال یه جایگزین باش ! اول فکر کن ببین چجور طرحی رو دوست داری و بعد سرچ کن
برای فیلترنت هم کمکی از من یا دوستان فکر نکنم ساخته باشه! به جز اینکه چند تا نرم افزار معرفی کنیم!
یه راحل دیگه به ذهنم رسیده! ست کردن وی پی ان خودت رو مودم شاید جوابگو باشه ( هنوز تست نکردم ) شاید هم با دی ان اس ( زیاد منطقی نیست ولی خب جه میشه کزد ) رویه خود مودم جوابگو باشه !
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.