انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: جمع‌اوری پیشنهادها برای آریوس ۴  (دفعات بازدید: 68561 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
پاسخ به: جمع‌اوری پیشنهادها برای آریوس ۴
« پاسخ #30 : 20 آبان 1390، 11:03 ق‌ظ »
برای برنامه رایت از برنامه ایرانی و بسیار قوی سیلیکون استفاده کنید.واقعا فوق العاده هستش.
http://getsilicon.org/اینم معرفی این نرم افزار بسیار بسیار عالی:
http://community.fsforums.ir/Thread-Silicon-Empire
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1390، 04:06 ب‌ظ توسط Saeed D »
عشق است دنیای متن باز

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #31 : 20 آبان 1390، 01:57 ب‌ظ »
برای برنامه رایت از برنامه ایرانی و بسیار قوی سیلیکون استفاده کنید.واقعا فوق العاده هستش.
http://getsilicon.org/

الآن که نصبیدمش و یه نگاهی بهش انداختم عجب چیز خوفناک باحالی بود! ظاهرش هم به nero شبیه و کار هم باهاش واقعا راحته.

------------------------------

برای نرم افزار مبدل فایل‌های صوتی که چندتا پست قبل‌ گفته بودم اضافه کنین، الآن من sound converter رو نصب کردم چیز خوبی بود و حجم کمی هم داشت و کار باهاش هم آسون بود.

ویرایش:

الآن که یه نگاه انداختم دیدم که خودتون گفتین میخواین sound converter رو اضافه کنین.

handbrake رو هم که یه نگاه انداختم فرمت‌های کمی رو برای تبدیل ساپورت میکرد. حالا شایدم من باهاش نتونستم کار کنم!

پیشنهاد هم میکنم که kget رو جایگزین uget کنین.

« آخرین ویرایش: 20 آبان 1390، 08:36 ب‌ظ توسط حامد سپهر »

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 593
« پاسخ #32 : 21 آبان 1390، 01:28 ق‌ظ »
من نت بوکم 4 GB بیشتر جا نداره.با بیشتر لینوکسها مشکل داره و نصب نمیشه .ابونتو رو هم نتونستم روش نصب کنم.به نظر شما میشه اریوس رو روش نصب کرد؟

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #33 : 21 آبان 1390، 01:53 ب‌ظ »
من نت بوکم 4 GB بیشتر جا نداره.با بیشتر لینوکسها مشکل داره و نصب نمیشه .ابونتو رو هم نتونستم روش نصب کنم.به نظر شما میشه اریوس رو روش نصب کرد؟

نچ. یه 9گیگ فضا لازم دارین.

آفلاین alireza0361

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
« پاسخ #34 : 23 آبان 1390، 10:30 ق‌ظ »
http://getsilicon.org/اینم معرفی این نرم افزار بسیار بسیار عالی:
http://community.fsforums.ir/Thread-Silicon-Empire
با سپاس از شما، برنامه رو دانلود کردم، ظاهر جالبی داره، البته هنوز باهاش سی دی رایت نکردم. :)

آفلاین amirHP

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
    • binazir
« پاسخ #35 : 23 آبان 1390، 10:45 ق‌ظ »
فکر می‌کنم قبل از همه چیز بهتر باشد به عوامل موفقیت این توزیع بپردازیم.
چند وقت پیش سایت سیتو یک برنامه‌ای رو معرفی کرد برای کمک به توزیع پارسیکس که طی اون می‌شد مبالغی رو برای سازنده این توزیع فرستاد. چند نفر که دوست داشتن کمک کردن تعدادی هم مثل من خیلی بی تفاوت گذشتن چون پارسیکس نه از نظر فنی، نه طراحی، نه کاربردی و نه جامعه کاربری در مقابل سایر توزیع‌ها حرفی برای گفتن نداشت و با وجود ایرانی بودن حتی ویژگی خاصی هم برای ایرانی‌ها نداشت.
پس اگه واقعا قصد دارید به صورت حرفه‌ای به توسعه این توزیع بپردازید و آن را مطرح کنید بهتر است به جای سطحی نگاه کردن و پیشنهاد بسته‌های مختلف کمی عمیق شویم. مطمئنا با وجود توزیع‌های بزرگی مثل اپن‌سوزه، اوبونتو، فدورا، مندریوا و... که از یک تیم بزرگ توسعه دهنده و یک جامعه‌ی کاربری بزرگ بهره‌مند هستند و امکانات ویژه‌ای (مانند کلود و بستر ویژه توسعه اوبونتو، سیستم‌های توسعه ایده و رفع باگ متفاوت اپن سوزه) را در اختیار دارند و از مدتها قبل فعالیت می‌کردند فعلا شانسی برای شناخته شدن ندارید. پس آیا بهتر نیست اولویت اهداف را به کاربران ایرانی اختصاص دهید؟ با این وجود چه ویژگی‌هایی را می‌توانید برای این این کاربران فراهم کنید که دیگر توزیع‌ها ندارند؟
اولین آنها می‌تواند یک سایت با مستندات کامل فارسی باشد و...
اگر هم با کمبود وقت مواجه هستید حتی می‌توانید به چشم یک تجارت کوچک هم به این موضوع نگاه کنید که من ایده‌های زیادی برای آن دارم. البته اگر نخواهید به صورت تفریحی به توسعه‌ی آن بپردازید!

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 01 آذر 1390، 02:13 ب‌ظ »
ببخشید یه سوال، تاریخی رو برای انتشار آریوس 4 مد نظر ندارین. چون من خودم به شخصه با آریوس 3.0.1 یکم درگیری دارم.

آفلاین mFat

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #37 : 07 آذر 1390، 03:03 ب‌ظ »
فکر می‌کنم قبل از همه چیز بهتر باشد به عوامل موفقیت این توزیع بپردازیم.
چند وقت پیش سایت سیتو یک برنامه‌ای رو معرفی کرد برای کمک به توزیع پارسیکس که طی اون می‌شد مبالغی رو برای سازنده این توزیع فرستاد. چند نفر که دوست داشتن کمک کردن تعدادی هم مثل من خیلی بی تفاوت گذشتن چون پارسیکس نه از نظر فنی، نه طراحی، نه کاربردی و نه جامعه کاربری در مقابل سایر توزیع‌ها حرفی برای گفتن نداشت و با وجود ایرانی بودن حتی ویژگی خاصی هم برای ایرانی‌ها نداشت.
پس اگه واقعا قصد دارید به صورت حرفه‌ای به توسعه این توزیع بپردازید و آن را مطرح کنید بهتر است به جای سطحی نگاه کردن و پیشنهاد بسته‌های مختلف کمی عمیق شویم. مطمئنا با وجود توزیع‌های بزرگی مثل اپن‌سوزه، اوبونتو، فدورا، مندریوا و... که از یک تیم بزرگ توسعه دهنده و یک جامعه‌ی کاربری بزرگ بهره‌مند هستند و امکانات ویژه‌ای (مانند کلود و بستر ویژه توسعه اوبونتو، سیستم‌های توسعه ایده و رفع باگ متفاوت اپن سوزه) را در اختیار دارند و از مدتها قبل فعالیت می‌کردند فعلا شانسی برای شناخته شدن ندارید. پس آیا بهتر نیست اولویت اهداف را به کاربران ایرانی اختصاص دهید؟ با این وجود چه ویژگی‌هایی را می‌توانید برای این این کاربران فراهم کنید که دیگر توزیع‌ها ندارند؟
اولین آنها می‌تواند یک سایت با مستندات کامل فارسی باشد و...
اگر هم با کمبود وقت مواجه هستید حتی می‌توانید به چشم یک تجارت کوچک هم به این موضوع نگاه کنید که من ایده‌های زیادی برای آن دارم. البته اگر نخواهید به صورت تفریحی به توسعه‌ی آن بپردازید!
ببخشید که دیر پاسخ میدم، ایمیلهای آگاه‌سازی نرسیده!
با حرف شما تا حدودی موافقم، ما هم هدف خیلی بلندپروازانه‌ای انتخاب نکردیم البته. سعی می‌کنیم community کوچک خودمون رو داشته باشیم و کاربرانمون رو راضی نگه داریم. در مورد طرحتون هم مشتاقم بشنوم که چیه.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین mFat

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #38 : 07 آذر 1390، 03:05 ب‌ظ »
ببخشید یه سوال، تاریخی رو برای انتشار آریوس 4 مد نظر ندارین. چون من خودم به شخصه با آریوس 3.0.1 یکم درگیری دارم.
هدف ما اینه که آخر آذرماه انتشار نهایی داشته باشیم، ولی باز هم بستگی داره به پایداری نسبی آریوس در اون زمان.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 09 آذر 1390، 08:50 ب‌ظ »
لطفا dllهای مورد نیاز wine رو هم به صورت پیشفرض روی آریوس قرار بدین.

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
« پاسخ #40 : 17 آذر 1390، 03:26 ب‌ظ »
به نظر من کنوپیکس بهتر از اوبونتوست واسه منشعب شدن(از نظر سرعت)
« آخرین ویرایش: 29 آذر 1390، 06:00 ب‌ظ توسط h2011n »

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 29 آذر 1390، 02:09 ب‌ظ »
مجددا سلام

موقع بوت آریوس 3.0.1 رو مانتیور نوشته میشه ubuntu 11.04 که زیاد جالب نیست. امیدوارم تو نسخه 4 آریوس شاهد اسم آریوس و لوگوی قشنگش باشیم  ;D

الآن هرموقع که به اینترنت وصل میشم update manager واسم باز میشه و یه طومار از آپدیت‌ها رو واسم میاره. اگه بشه که خودتون لحظه آخر قبل از انتشار نسخه 4 این آپدیت‌ها رو انجام بدین خیلی عالی میشه. چون من الآن خیلی دوست دارم لینوکسم رو آپدیت کنم ولی به خاطر حجم بالای آپدیت‌ها که روی هم جمع شده نمیتونم ازن کار رو انجام بدم.

پیشاپیش هم ازتون تشکر میکنم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #42 : 30 آذر 1390، 04:30 ق‌ظ »
تا جایی که یادمه آریوس همیشه با آخرین آپدیت‌هاش در زمان انتشار ارائه می‌شد. منتها این روح نرم‌افزار ازاده که اون رو بسیار پویا می‌کنه و در اندک‌مدتی باز هم آپدیت‌های فراوان برای شما ایجاد می‌کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
« پاسخ #43 : 06 دی 1390، 08:09 ب‌ظ »
نقل‌قول از: mFat
کار سفارشی‌سازی دسکتاپ و نشست‌ها اینبار بیش از گذشته زمان به طول انجامید که دلیل اصلی آن توقف توسعه Avant Window navigator است که متاسفانه برای کار با اوبونتو ۱۱.۱۰ بروز نشده (و احتمالا هرگز نخواهد شد). با اینحال هنوز می‌توان با اندکی تغییرات از Avant Window Navigator استفاده کرد.
بنابراین ظاهر آریوس همان ظاهر آشنای قبلی خواهد بود هر چند که در کنار آن نسخه جدید Gnome Shell به همراه تعداد زیادی افزونه ارائه خواهد شد.
چه اصراری به استفاده از اوانت دارین؟ روشهای ساده تری هم برای ایجاد تغییرات هست:
http://news.softpedia.com/news/Ubuntu-11-10-Desktop-Customization-Guide-242549.shtml

نقل‌قول از: mFat
همچنین اگر تصویر پس‌زمینه مناسبی برای آریوس سراغ دارید حتما برای ما بفرستید. این تصویر باید دارای وضوح بالا و ترکیب رنگ نسبتا تیره و یکنواخت باشد.
1. من نسخه 3.0.1 را دارم. حجم والپیپیرهای جاسازی شده داخلش به 23 مگابایت میرسه! زیاد نیست؟
2. این تصاویری که شما به عنوان بکگراند استفاده میکنین مشخصات طراح یا نقاشش کجای آریوسه؟ کپی رایتشون رعایت میشه؟

آفلاین ehsansanayei

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #44 : 19 دی 1390، 11:52 ب‌ظ »
خیلی خوب بود اگه یک نگارش کاملا فارسی تولید می کردین برای تبلیغ خیلی خوبه.
چون هم خود گنوم هم بسیاری از برنامه ها ترجمه فارسی دارند البته خیلی خوب نیستند ولی می شود رویشان کار کرد راستی این تقویمی که در عکس هست چیست ؟ می شود روی اوبونتو 11.10 نصب کرد؟