انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کنسول بازی خوب از نظر شما، چطور باید باشه؟  (دفعات بازدید: 4989 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 521
    • ذهن زیبا
با سلام.

دوستان فرض کنید همین امروز پروژه‌ای در گیت‌هاب می‌بینید که مربوط به یک کنسول بازی آزاده (البته این پروژه‌ها همین الان هم هستند، خیلی هم خوبن، صرفا فرض کنید یکی دیگه هم داره اضافه میشه) و حالا در این پروژه، یک سری سخت‌افزار و نرم‌افزار بهتون معرفی شده و یک سری بازی.
حالا، دوست دارم بدونم این کنسول بازی خاص، از نظر شما چه ویژگی‌هایی باید داشته باشه؟
از دو منظر دوست دارم پاسختون رو بدونم.
۱. خرید این کنسول به صورت آماده (مثل استیم‌دک، سوییچ و ...)
۲. ساختش توسط خودتون.

ممنونم.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 790
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : کنسول بازی خوب از نظر شما، چطور باید باشه؟
« پاسخ #1 : 18 امرداد 1401، 11:41 ق‌ظ »
از نظر من ، اکس باکس ، همه کارایی که لازمه توش بشه رو یه شرکت داره می کنه با چند هزار نفر نیرو ، و مشارکت بزرگترین شرکت های بازی سازی دنیا ، همچنین بازی های مستقل هم به راحتی روش منتشر میشن ، منم با کمال میل پولش و میدم ، و از بازی کردن که هدف هست لذت می برم ، کاملا قانونی تا الان ۵۸ بازی خریدم روی کنسولم .
البته شما آزادی و می تونی کنسول آزاد خودت و راه بندازی .

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #2 : 18 امرداد 1401، 12:21 ب‌ظ »

چه میخواهید کنید جناب حقیری ؟!  :D
من اهل بازی نیستم از کودکی هم علاقه ای به هیچ نوع بازی نداشتم  :P
شماتیکش منتشر بشه و فایل سه بعدی بدنش !  :D راستش نظر دیگه ای ندارم
از نظر نرم افزاری هم ترجیح میدم میزکاری مثل کی دی ای که هم از نظر ظاهر هم کارایی برای بازی بهینه شده باشه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 18 امرداد 1401، 01:33 ب‌ظ »
من خیلی دوست دارم یه ممه‌باکس داشته باشم!
https://www.mamedev.org
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #4 : 18 امرداد 1401، 04:46 ب‌ظ »
سلام، به صورت آماده دوست دارم خیلی کوچک باشه و مثل استیم دک کلید هایی روش باشه یا حتا یه کیبورد کوچک روش! و اینکه دارای مقداری پورت(درگاه) کافی برای وصل کردن وسایل جدا مثل موس و کیبورد باشه، و از نظر من کنسول بازی خیلی خوب میشه که فقط برای بازی نباشه و بتونی از سخت افزارت برای کارهای دیگم استفاده کنی دقیقا مثل استیم دک(البته خب آزاد نیست و...)

ساختش توسط خودمون رو درست متوجه نشدم؟ یعنی اگه خودمون بسازیم چجوری میسازیم یا چی؟! به هرحال من ترجیح میدم کنسولی باشه که قطعاتش قابل تعویض باشه مثل رم هارد صفحه نمایش و... خلاصه یبار مصرف نباشه مثل بعضی دستگاه ها که کوچک ترین مشکلی میخوره باید از هفت خان رستم گذر کنی، و البته اگه بشه تا حدودی ارتقاش داد هم عالی میشه، البته میدونم کار سختیه بشه همه چیش رو جدا کرد و با این قابلیت کوچک هم باشه، ولی تا حدودی بنظرم امکان پذیره کنسولی که میخریم کمی قابل تغییر باشه.
درکل بنظرم کوچک بودن موضوع مهمی هست دیگه کنسول های PS5 و... اگه بخوان همیشه بزرگ باشن بنظر من از رده خارج میشن کم کم چون الان سخت افزار هایی ساخته میشه تو دستت میتونی بگیری و هر وری ببری(خیلی لذت بخشه)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 18 امرداد 1401، 06:34 ب‌ظ »
من خیلی دوست دارم یه ممه‌باکس داشته باشم!
https://www.mamedev.org
یادم رفت بگم با این دسته:
https://www.8bitdo.com/arcade-stick
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 790
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #6 : 18 امرداد 1401، 07:12 ب‌ظ »
توی این مبحث هدف چیه ؟
پروژه تفننی ؟ استفاده شخصی ؟ یا ارائه در بازار و رقابت با بقیه کنسول ها ؟

می پرسم چون مهمه ، مثلا اگه هدف ارائه به بازار و رقابت باشه ، در این صورت مخاطب شما گیمره و گیمری یه استانداردهایی داره الان که شما برای رقابت باید اون ها رو رعایت کنید و یا با کیفیت بهتر ارائه بدید ، مثل سخت افزار قوی ، شبکه اجتماعی داخلی ، فروشگاه داخلی ، پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری ، بازی های مورد انتظار کاربران ، قالبی که گیم پدهای امروزی بهش رسیدن و موارد بسیار زیاد دیگه که از توان یک تیم کوچک مستقل خارجه ، در بهترین حالت میشه کنسول OUYA .

ولی برای استفاده شخصی یا تفننی خوب خیلی متفاوت هست ، شما میتونید یه رزبری پای یا یه مینی پیسی جم کنید و روش استیم او اس یا ریتروآرچ بریزید با دسته و بازی های دلخواه ،
در یوتیوب هم پروژه های شخصی تفننی دیدم که طرف با رزبری و ال سی دی و دکمه و باتری و چیزای آماده دیگه کنسول دستی خودش و میسازه ، حتی قابش رو خودش با چوب میساخت یا با پرینتر سه بعدی چاپ می کرد .

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 521
    • ذهن زیبا
« پاسخ #7 : 18 امرداد 1401، 08:56 ب‌ظ »
توی این مبحث هدف چیه ؟
پروژه تفننی ؟ استفاده شخصی ؟ یا ارائه در بازار و رقابت با بقیه کنسول ها ؟

می پرسم چون مهمه ، مثلا اگه هدف ارائه به بازار و رقابت باشه ، در این صورت مخاطب شما گیمره و گیمری یه استانداردهایی داره الان که شما برای رقابت باید اون ها رو رعایت کنید و یا با کیفیت بهتر ارائه بدید ، مثل سخت افزار قوی ، شبکه اجتماعی داخلی ، فروشگاه داخلی ، پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری ، بازی های مورد انتظار کاربران ، قالبی که گیم پدهای امروزی بهش رسیدن و موارد بسیار زیاد دیگه که از توان یک تیم کوچک مستقل خارجه ، در بهترین حالت میشه کنسول OUYA .

ولی برای استفاده شخصی یا تفننی خوب خیلی متفاوت هست ، شما میتونید یه رزبری پای یا یه مینی پیسی جم کنید و روش استیم او اس یا ریتروآرچ بریزید با دسته و بازی های دلخواه ،
در یوتیوب هم پروژه های شخصی تفننی دیدم که طرف با رزبری و ال سی دی و دکمه و باتری و چیزای آماده دیگه کنسول دستی خودش و میسازه ، حتی قابش رو خودش با چوب میساخت یا با پرینتر سه بعدی چاپ می کرد .

این تاپیک صرفا یک نظرسنجیه و نه یک پروژه، دوست دارم بدونم دوستان دیدشون به کنسول‌های بازی چیه. همین و بس :)

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1545
« پاسخ #8 : 18 امرداد 1401، 11:12 ب‌ظ »
از نظر به صرفه بودن صد درصد اکس باکس گیم ئس شاهکاره ولی اگر بازی داستان محور ملاک باشه خب سونی بهتره که اتفاقا سرویس ئلی استیشن ئلاس جدید هم معرفی کرده اونم نسبتا به صرفه شده اگر یه کنسول خانوادگی و با گرافیک کم ولی سرگرم کننده سوییچ بقیه هم مثل استیم دک هنوز خیلی وارد ایران نشده ولی روی ئی سی هم که دیگه اگر بودجه باشه اگر همه بهتر انحصاری های سونی به علاوه کلی شبیه ساز حتی میتونید گیک ئس رو روی ئی سی داشتع باشید به علاوه استیم و...
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 18 امرداد 1401، 11:18 ب‌ظ »
ارتین اشتباه گرفتی سوال رو بخون ! نگفته که کدوم بهتره گفته چرا
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #10 : 18 امرداد 1401، 11:19 ب‌ظ »
یه کنسول خوب کنسولیه که یه PC گیمینگ قوی باشه :)
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 19 امرداد 1401، 12:24 ق‌ظ »
ارتین اشتباه گرفتی سوال رو بخون ! نگفته که کدوم بهتره گفته چرا
یه یار دیگه بخون منم ویژگی هارو‌گفتم
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 19 امرداد 1401، 12:55 ق‌ظ »
واقعا نمیدونستم به صرفه بودن ایکس باکس و کنسول خونوادگی سونی جزو ویژگی های خوب یک کنسوله ! جالبه واقعا ! :D
مثل اینه که بپرسن ماشین خوب چه ماشینیه و چطوریه ؟ بیای بگی ماشین های سایپا خیلی به صرفه هستن و ایران خودرو هم تازگی یک ماشین خونوادگی خوب زده !

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 19 امرداد 1401، 01:56 ق‌ظ »
گیمر نیستی نمیدونی اینا خیلی ویژگی مهمیه من اگر بخام کنسول بخرم فقط و فقط به خاطر لست اف اس که انحصاری سونیه ممکنه پلی استیشن بخرم ممکنه پولم محدود باشه اکس باکس بخرم با گیم پس راحت بازی کنم از این ویژگی مهم تر داریم؟
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #14 : 19 امرداد 1401، 09:26 ق‌ظ »
ویژگی مهم تر: یه pc خفن بگیری و کلی بازی داشته باشی(بله بله کرک چیز خوبی نیست :P) خیلی بازیام رو pc هست و با شبیه ساز میشه بازی هایی که مال خودشم نیست اجرا کرد که بنظرم بهترین ویژگیه