انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: تغییری کوچک  (دفعات بازدید: 8810 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : تغییری کوچک
« پاسخ #15 : 11 امرداد 1402، 07:52 ب‌ظ »
نقل‌قول
کلا دلیل تمام مشکلات این انجمن و مدیریتش یه چیزه : "تعصب"
چند مورد از این تعصب ها رو بگید و بگید چرا تعصب هستند. خیلی از افراد فقط میگن که افراد طرفدار نرم افزار آزاد متعصبن بعد وقتی بهشون میگی که چنتا مثال بزنن و توضیح بدن چرا تعصب حساب میشه هنگ میکنن.
نقل‌قول
این انجمن مربوط میشه به گنو/لینوکس!
نجمن‌های فارسی اوبونتو یک جامعه کاربری با محوریت موضوعات مرتبط با اوبونتو، گنو-لینوکس، ***نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز*** و سایر موضوعات مرتبط با این حوزه است

نکته: در کلیه موارد فوق انجمنهای فارسی اوبونتو حق حذف، قفل یا ویرایش ارسال‌ها و همچنین در صورت تکرار، محدود یا مسدود نمودنِ دسترسیِ کاربرانِ خاطی را برای خود محفوظ دانسته و برای انجام امور مدیریتی ملزم به ارائه درخواست یا توضیح به کاربران نیست.

۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.

پ.ن.۱. کلیه اعضای انجمن‌ها در زمان ثبت نام این قوانین را مطالعه نموده و در صورت توافق عضو انجمن‌ها شده‌اند. این نسخه از قوانین، صرفاً جهت مرور و یادآوری و اطلاع کاربران میهمان اینجا قرار گرفته است.

قبل از ثبتنام قوانینو بخوانید. خیلی کار بدیه که قوانینو نخوانده قبول میکنید.
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1402، 08:01 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #16 : 11 امرداد 1402، 08:12 ب‌ظ »
چرا انجمن گنو نه؟
به نظر من اسم انجمن نقش خیلی مهمی نداره. همین الان هم شما در مورد دبیان یا آرچ سوال بپرسید، جواب داده میشه. میشه انجمن جدیدی زد، ولی من به شخصه نیازی بهش نمیبینم.

این رو هم قبول کنید که سیاست هایی هم بوده که باعث نارضایتی کاربران شده .
بله و سیاست‌های درستی بوده. مثلا شما این پیغام رو جدیدا دادید:
برپا ! پیس پیس ! پییس ! جعفر بلند شود
بله بله استاد ! درست می‌فرمایید  :D صبر کنید یادداشت کنم .  ;D
اینجا باعث شدید زمانی که ما می‌تونیم روی توسعهٔ انجمن بذاریم و چندتا کار مفید کنیم رو روی اخطار فرستادن به شما و حذف پست و بعد جواب به اعتراض شما بذاریم. شما هم ناراضی میشید چون اخطار گرفتید. بعد هم میاید اینجا میگید کمی انتقادپذیر باشیم. ما رو گرفتید؟

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #17 : 11 امرداد 1402، 08:28 ب‌ظ »
نقل‌قول
کلا دلیل تمام مشکلات این انجمن و مدیریتش یه چیزه : "تعصب"
چند مورد از این تعصب ها رو بگید و بگید چرا تعصب هستند. خیلی از افراد فقط میگن که افراد طرفدار نرم افزار آزاد متعصبن بعد وقتی بهشون میگی که چنتا مثال بزنن و توضیح بدن چرا تعصب حساب میشه هنگ میکنن.
نقل‌قول
این انجمن مربوط میشه به گنو/لینوکس!
نجمن‌های فارسی اوبونتو یک جامعه کاربری با محوریت موضوعات مرتبط با اوبونتو، گنو-لینوکس، ***نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز*** و سایر موضوعات مرتبط با این حوزه است

نکته: در کلیه موارد فوق انجمنهای فارسی اوبونتو حق حذف، قفل یا ویرایش ارسال‌ها و همچنین در صورت تکرار، محدود یا مسدود نمودنِ دسترسیِ کاربرانِ خاطی را برای خود محفوظ دانسته و برای انجام امور مدیریتی ملزم به ارائه درخواست یا توضیح به کاربران نیست.

۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.

پ.ن.۱. کلیه اعضای انجمن‌ها در زمان ثبت نام این قوانین را مطالعه نموده و در صورت توافق عضو انجمن‌ها شده‌اند. این نسخه از قوانین، صرفاً جهت مرور و یادآوری و اطلاع کاربران میهمان اینجا قرار گرفته است.

قبل از ثبتنام قوانینو بخوانید. خیلی کار بدیه که قوانینو نخوانده قبول میکنید.
از پروفایلتون میشه فهمید چه آدمی هستید
ما میگیم قوانینش تعصب داره روی آزاد بودن نرم افزار
کسی بگه مایکروسافت یا انویدیا سرش رفته
Its The legendery alireza138812

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #18 : 11 امرداد 1402، 08:48 ب‌ظ »
قبول دارم اشتباه هم کردم . مثال من هم روی قفل موضوعات با موضوع نرم‌افزار انحصاری بود حرفی در اسپم ها ندارم . تکرار هم نخواهم کرد . ممنون از تذکر
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #19 : 11 امرداد 1402، 10:18 ب‌ظ »
نقل‌قول
درست نقل قول کنید.
هدف اولیه انجمن کمک به نرم افزار آزاده پس بهتره همه موارد گفته شده نرم افزار آزاد باشه.
نباید عضو همچین سایتی می‌شدید وقتی قوانینو قبول ندارید. هدف کمک به مسائل، مشکلات و گسترش نرم افزار کاملا آزاده. برای نرم افزار های انحصاری انجمن های فارسی دیگزی هم هست که حتی در گنو کمکتون می‌کنن، اکه سوالی دارید در اونجا مطرح کنید.
از اول این انجمن افراد خیلی زیادی از اینکه چرا نمیشه درباره نرم افزار انحصاری سوال بپرسن گلایه کردن و خیلی جالبه که با چه آتیشی درباره این موضوع مینویسن و ول کنم نیستن و از نرم افزار های انحصاری دفاع هم می‌کنن. ولی جالبه که این افراد حتی به شرکت های انحصاری هم رحم نمی‌کنن و محصولات اونا رو کرک می‌کنن. شما موقع نصب ویندوز و نرم افزار های انحصاری دیگه اجازنامه اونا رو قبول می‌کنید ولی بار برخلافشعمل می‌نید. پس مختص قوانین این انجمن نیست که شما قبولش ندارید، آیا برای تغیر سیاست های اون شرکتا تلاشی کردید؟
اصلا من نمی‌فهمم کسی که میزنه تا خرخره کرک می‌کنه چجوری  روش میشه درباره نرم افزار آزاد و حتی انحصاری اصلا حرف بزنه.  :P طرف قوانین هیچ کسیو قبول نداره و فقط میخواد کار خودش درست شه.
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1402، 11:07 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1258
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #20 : 11 امرداد 1402، 11:10 ب‌ظ »
نقل‌قول
می‌تونم مثال بزنم.
زمانی که سودو می‌خواست لینیج بریزه، توی تایپیکش دو بار هشدار دادم که از هیمدال استفاده نکنه و به‌خاطرش اخطار گرفتم، حالا نمی‌خوام از نظر فنی بازش کنم، ولی همینی که ارسالم حذف شد باعث شد موضوع چند صفحه ادامه پیدا کنه تا سودو از اودین استفاده کنه و ممکن بود گوشیش آجر بشه.

آفلاین Qozhy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 36
« پاسخ #21 : 11 امرداد 1402، 11:22 ب‌ظ »
نقل‌قول
از پروفایلتون میشه فهمید چه آدمی هستید
کسی بگه مایکروسافت یا انویدیا سرش رفته
الحق و الانصاف نباید اینجوری باشه.
https://snapcraft.io/opera
https://snapcraft.io/code
اینا فقط بخشی کوچکی از نرم‌افزارهای مالکیتی است که تو اسنپ ارائه می‌شه. اگر قرار باشه خِر کسی گرفته شود اول از همه باید خِر کنونیکال رو گرفت.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #22 : 11 امرداد 1402، 11:48 ب‌ظ »
خب اونا پولش رو از یه جای دیگه در میارن، سطحی نگاه نکن.
بعد هم، خیلی از نرم‌افزارها نسخه رایگان با پولیشون هیچ فرقی نداره و اصلا نیازی به کرک شدن ندارن، اصرار ایرانیا برای کرک نرم‌افزاری که می‌ریزن بی‌دلیله.
البته که این‌ها سیاست مدیران یکی از سایت‌های ایرانی هست(احتمالا می‌دونید منظورم کدومه)؛ که به کاربران سایتشون با روش‌های مختلف تلقین می‌کنن که باید نرم‌افزاری رو که می‌ریزن کرک کنن؛ ابن مدلی هم کاربران بیشتر به سایتشون مراجعه کنن و تبلیغ ببینن، هم بتونن جاسوس‌افزارهای خودشون رو روی تمام کامپیوترهای ایران داشته باشن.
حتی ویندوزهایی هم که توی این سایت‌ها با اسم ویندوز اورجینال منتظر می‌شه، دستکاری شده و جاسوس‌افزارهای خودشون توشه؛ می‌تونم ثابتش کنم ولی از اونجا که گردن کلفت احتمالا توی گونی بکننم.
جالب اینجاست که حتی اصرار دارن نرم‌افزارهای آزاد رو هم از سایتشون دانلود کنیم و توی منابع آزاد هم خرابکاری می‌کنن(پیوست۱، صفحه وی‌کی‌پدیا VLC)
من بارها سعی کردم این کثافت رو از منابع آزاد پاک کنم، ولی بازگردانی می‌شه.

نقل‌قول
یه انجمنی هست که عضوشم. موقع ورود از قواعدش آزمون می‌گرفت.
ایده خوبیه، همین الان هم این آزمون‌ها می‌تونن با جایگزین شدن با کپچا هنگام ثبت‌نام، انجام بشن، هر چند که وجود قانون رو نقض کرامت انسانی می‌دونی.
نقل‌قول
خود وجود «قانون» نقض کرامت انسانیه
البته که یه‌سری از قوانین فعلی انجمن هم خیلی سخت‌گیرانه هست، بهتره برای اشتراک یافتن تجربه‌ها قوانین بهینه بشه تا آزادی بیشتر بشه، همینطور حجم قوانین هم زیاده و خوندنش وقت گیره؛ قوانین جدید کوتاه‌تر با همین محتوای قوانین فعلی می‌تونه جایگزین بشه.

نقل‌قول
اینا فقط بخشی کوچکی از نرم‌افزارهای مالکیتی است که تو اسنپ ارائه می‌شه. اگر قرار باشه خِر کسی گرفته شود اول از همه باید خِر کنونیکال رو گرفت.

به‌قول خودم توی اوبونتو فقط کم مونده APT اسنپ بشه😂
« آخرین ویرایش: 12 امرداد 1402، 01:24 ق‌ظ توسط Dr.Code »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #23 : 15 امرداد 1402، 12:28 ب‌ظ »
پس معنی تعصّب رو نمی‌دونید. تعصّب رو روی چیزهای نادرست دارن. شما نمی تونی روی مثلاً راستگویی تعصّب داشته باشی.

بله. سیاست کنونیکال در این مورد اشتباهه و برای همینه که افراد رو توصیه به دوری از اسنپ می‌کنیم که کنونیکال اداره‌اش می‌کنه.

ایده خوبیه، همین الان هم این آزمون‌ها می‌تونن با جایگزین شدن با کپچا هنگام ثبت‌نام، انجام بشن،
چنین کاری بسیار زمان و انرژی می‌بره. اگه شما مسيولیتش رو قبول می‌کنی، همین رو پیش ببریم.

البته که یه‌سری از قوانین فعلی انجمن هم خیلی سخت‌گیرانه هست، بهتره برای اشتراک یافتن تجربه‌ها قوانین بهینه بشه تا آزادی بیشتر بشه، همینطور حجم قوانین هم زیاده و خوندنش وقت گیره؛ قوانین جدید کوتاه‌تر با همین محتوای قوانین فعلی می‌تونه جایگزین بشه.
البته ما این‌جا «قانون» نداریم. قواعد رفتاری داریم که فقط افرادی که اون‌ها رو قبول دارن عضو انجمن‌ها می‌شن. قانون چیزیه که به کسی اجبار می‌شه. این قواعد برای افرادیه که داوطلبانه اون رو می‌پذیرن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #24 : 15 امرداد 1402، 02:16 ب‌ظ »
یه مشکل دیگه جز تعصب که نمیخواید باور کنید! برخورد مدیرانه
برای مثال توی اون بحث گنو یا گنو/لینوکس طرف نظر خودش رو میگه بعد شما تیکه میندازید یا خیلی جاهای دیگه! و نظر شماست که تعصب به نرم افزار آزاد درسته به نظر من تعصب به نرم افزار ازاد اشتباهه! و این نظر منه کسی حق نداره بگه چرا نظر تو اینه! این انجمن متعلق به جامعه ی کاربری ایرانه و توسط اوبونتو میزبانی میشه
کاری به اینکه اوبونتو سیاستی مبنی بر اینکه این انجمن هارو مدیریت نکنه ندارم
حتی اگر بگید اوبونتو میزبان نمیکنه دوست دارم بدونم کی میزبانه؟
حالا شما میگید نرم افزار آزاد تعصبش درسته
این نظر شماست نمیتونید این نظر رو تحمیل کنید!
یه مورد دیگه سیاسی کردن انجمنه چرا باید برچسب مهسا امینی اون بالا باشه ؟ خب چرا آرمان علی وردی نباشه؟ همین کار دعوا و بحث سیاسی ایجاد میکنه که در انجمن بارها شده!
توی اینترنت بزنید معنی تعصب متوجه میشید!
خیلی وقتا ها مدیران منظورم شخص شماست آقای بهزادی شده که به طرف میگه تو "باید"
مثلا میگه "باید اسنپ رو پاک کنی"
باید اوبونتوی 22.04 که پشتیبانی میشه رو بروزرسانی کنی! خود اوبونتو پشتیبانی میکنه و یادمه یه زمانی یه دکمه گنده داشت برای اوبونتو lts یه دکمه کوچیک برای اوبونتو عادی بود اون بغل
امید وارم این تایید بشه! فقط انتقاد کردم!
و شما اقای nixoen
نقل‌قول
نقل‌قول از: جعفر فرقانلوژ در 10 امرداد 1402، 08:58 ب‌ظ
برپا ! پیس پیس ! پییس ! جعفر بلند شود
بله بله استاد ! درست می‌فرمایید  :D صبر کنید یادداشت کنم .  ;D
اینجا باعث شدید زمانی که ما می‌تونیم روی توسعهٔ انجمن بذاریم و چندتا کار مفید کنیم رو روی اخطار فرستادن به شما و حذف پست و بعد جواب به اعتراض شما بذاریم. شما هم ناراضی میشید چون اخطار گرفتید. بعد هم میاید اینجا میگید کمی انتقادپذیر باشیم. ما رو گرفتید؟
جواب به من نبوده ولی این رو هم بگم که زیادی حساسید ! مثلا طرف حواسش نبوده و دوتا پست پشت سر هم فرستاده و باتوجه به یک سری مشکلات (برای مثال بعد از ارسال میره توی انجمن ها بصورت پیش فرض و بک میزنه و جواب خودش رو نمیبینه!)
طرف دوتا پشت سر هم میزنه! من خودم روحمم خبر نداشت دوتا ارسال بود و محدود شدم!
« آخرین ویرایش: 15 امرداد 1402، 08:33 ب‌ظ توسط alireza138812 »
Its The legendery alireza138812

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #25 : 15 امرداد 1402، 03:41 ب‌ظ »
نقل‌قول
چنین کاری بسیار زمان و انرژی می‌بره. اگه شما مسيولیتش رو قبول می‌کنی، همین رو پیش ببریم.
منظورت از زمان و انرژی چیه؟ چرا انرژی می‌بره؟
من می‌تونم سوال طرح کنم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #26 : 15 امرداد 1402، 08:29 ب‌ظ »
من می‌تونم سوال طرح کنم.
باید نفر به نفر مصاحبه کنید
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #27 : 15 امرداد 1402، 10:04 ب‌ظ »
من می‌تونم سوال طرح کنم.
باید نفر به نفر مصاحبه کنید
منظورم این قسمت  پایینی موقع ثبت‌نام بود که زده تصویر امنیتی(پیوست۱)
می‌شه سوالاتی از قوانین طرح بشه و گزینه هم براش بذارین تا گیج کننده نباشه.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1545
« پاسخ #28 : 16 امرداد 1402، 04:27 ق‌ظ »
نقل‌قول
درست نقل قول کنید.
هدف اولیه انجمن کمک به نرم افزار آزاده پس بهتره همه موارد گفته شده نرم افزار آزاد باشه.
نباید عضو همچین سایتی می‌شدید وقتی قوانینو قبول ندارید. هدف کمک به مسائل، مشکلات و گسترش نرم افزار کاملا آزاده. برای نرم افزار های انحصاری انجمن های فارسی دیگزی هم هست که حتی در گنو کمکتون می‌کنن، اکه سوالی دارید در اونجا مطرح کنید.
از اول این انجمن افراد خیلی زیادی از اینکه چرا نمیشه درباره نرم افزار انحصاری سوال بپرسن گلایه کردن و خیلی جالبه که با چه آتیشی درباره این موضوع مینویسن و ول کنم نیستن و از نرم افزار های انحصاری دفاع هم می‌کنن. ولی جالبه که این افراد حتی به شرکت های انحصاری هم رحم نمی‌کنن و محصولات اونا رو کرک می‌کنن. شما موقع نصب ویندوز و نرم افزار های انحصاری دیگه اجازنامه اونا رو قبول می‌کنید ولی بار برخلافشعمل می‌نید. پس مختص قوانین این انجمن نیست که شما قبولش ندارید، آیا برای تغیر سیاست های اون شرکتا تلاشی کردید؟
اصلا من نمی‌فهمم کسی که میزنه تا خرخره کرک می‌کنه چجوری  روش میشه درباره نرم افزار آزاد و حتی انحصاری اصلا حرف بزنه.  :P طرف قوانین هیچ کسیو قبول نداره و فقط میخواد کار خودش درست شه.
دوستانی که کرک میکنن دزد هستن
من بشخصه از دوال بوت استفاده میکنم
کامپیوتر ام خودش لایسنس ویندوز اورجینال داره نرم افزار هارو هم از اشتراک ماهیانه استفاده میکنم اونم چون مجبورم به خاطر مدرسه ویندوز داشته باشم
اون یکی سیستم عامل هم مینت هست کارمو راه میندازه
پس نیازی نیست حتما حتما از یک چیز استفاده کرد منم موافقم اون قوانین که تیک زدیم مهمه
منم رعایت میکنم
جدیدا هم دارم روی یه پروژه ای کار میکنم که گنو رو به خیلی از افراد بیشتر بشناسونم امیدوارم زودتر تموم بشه
شاید از دوستان هم برای بخشی از اون کمک گرفتم
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #29 : 16 امرداد 1402، 08:18 ق‌ظ »
منظورم این قسمت  پایینی موقع ثبت‌نام بود که زده تصویر امنیتی(پیوست۱)
می‌شه سوالاتی از قوانین طرح بشه و گزینه هم براش بذارین تا گیج کننده نباشه.
این هم خوبه

دوستانی که کرک میکنن دزد هستن
«دزد» یه تعریفی داره و طبق هیچ تعریفی، کسی که کرک می‌کنه «دزد» نیست! در استفاده از واژه‌ها دقت کنید.
« آخرین ویرایش: 16 امرداد 1402، 08:20 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »