انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: تعویض گرافیک رایانه  (دفعات بازدید: 299 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 190
تعویض گرافیک رایانه
« : 28 بهمن 1402، 10:16 ق‌ظ »
سلام

مشخصات رایانه بقرار چیزیست که در عکس زیر میبینید.

چون همچنان گاه و بیگاه در هین کار کردن گیر میکنه(فریز میشه) و خب این کارش اعصاب خرد کن است؛ میخواستم بگید اگر این کارت گرافیک را با یک AMD عوض کنم مشکل حل میشه؟
اگر پاسخ مثبت است چه مدل و شماره گرافیک AMD باید بگیرم؟ و آیا درایورش را هم باید نصب کنم یا خودش پیدا و در آپدیت هاش میاره.
مینت ۲۱.۳ دارم.
سپاس.
بشنوید تا در عظمت شناور شوید.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Soviet_Anthem_Instrumental_1955.ogg

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 663
پاسخ : تعویض گرافیک رایانه
« پاسخ #1 : 28 بهمن 1402، 03:10 ب‌ظ »
بنظر من کار درستی نیست که برای مشکلات بوجود آمده سخت افزارو تغییر بدید. چه بسا ممکنه با سخت افزار جدید هم دچار مشکل بشید.
علت بروز مشکلاتو پیدا کن و رفعش کن.
میدونم راه اندازهای گرافیک انویدیا رابطه بدی با لینوکس داره.ولی با جستجو و پرس و جوی بیشتر شاید بشه مشکلو رفع کرد.
پیشنهاد میکنم درایور فعلیو جابه جا کنید.یعنی اگر پیش فرض و آزاده درایور انحصاریو نصب و راه اندازی کنید یا بالعکس.
زمانی که مشکلی پیش میاد مثلا گفتید فریز میشه برید گزارشات dmesg زا بخونید تا اطلاعات بیشتری درباره علت بروز دریافت کنید.میتونید گزارشاتو در همین انجمن یا انجمن مینت بارگذاری کنید تا کمک بهتری بگیرید.
استفاده از کرنل و راه اندازهای گرافیکی بروزتر.linux kernel & mesa graphic library
لینوکس مینت روی اوبونتو پایدار منتشر میشه و طبیعتا پکیج های قدیمی تری در دسترسه.
بنابراین یک توزیع بروزتر و در حین حال پایدار مثل دبیان شاخه testing را امتحان کنید.
البته توزیع های ابونتو بیس دیگری مثل pop os موجوده که ادعای سازگاری بهتری با سخت افزارهای گرافیکو داره.

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2223
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #2 : 29 بهمن 1402، 12:27 ق‌ظ »
چقدر قدرت میخواید و مقدار بودجتون چقدره؟
لپتاپ یا رومیزی؟
inxi -F
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 190
« پاسخ #3 : 29 بهمن 1402، 01:02 ب‌ظ »
درود و سپاس از دوستان.

رایانه رومیزی است و بوجه هم در حدی که آفتابه خرج لحیم نباشه.(یعنی در حد نرمال).

و اما در پاسخ بدوستم   md2014  عرض کنم: با کمک دوستان همین فروم خیلی تلاش کردیم مشکل را پیدا و حل کنیم ولی درایور بروز برای 5500 پیدا نشد.
وختی مشکل فریز شدن بروز میکنه اصلا هیچ کاری نمیتوانم  بکنم جز اینکه دکمه روی کیس را بزنم و ریاستارت بشه. بنابراین نمیشه آن دستور dmesg را در ترمینال وارد کنم. مگر اینکه بعد از بوت شدن دوباره دستور را وارد کنم که نمیدانم مشکل را نشان میده یا نه.
با آن کرنل و لایبراری هم کار نکرده ام و بلد نیستم و فرصت آزمون و خطا را هم ندارم چون کار من نیست میزنم یک چیز دیگه را خراب میکنم.
ولی هرچه خود مینت آپدیت اعلام میکنه گرفته ام. پیش از نصب لینوکس مینت هم تقریبا هرچه دوستان پیشنهاد کردن نصب کردم و باز کم تر فریز شو همین مینت بود که فعلا دارم. یعنی فدورا را هم آزمایش کردم که گفته میشد سازگار تره. همیطور دبیان و خلاصه نزدیک به ده تا توزیع را امتحان کردم.
سپاسگزارم.
بشنوید تا در عظمت شناور شوید.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Soviet_Anthem_Instrumental_1955.ogg

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 29 بهمن 1402، 02:59 ب‌ظ »
کار خوبی می‌کنی. فقط چیزی که می خوای بخری رو قبلش جست‌وجو کن که مشکل خاصی نداشته باشه خودش.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن