انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نویز هنگام وصل بودن هندزفری (حل شد)  (دفعات بازدید: 251 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین RasoulM

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
نویز هنگام وصل بودن هندزفری (حل شد)
« : 11 اسفند 1402، 07:30 ب‌ظ »
سلام
من بعد کلی تحقیق در مورد توزیع‌های لینکس و فرمت‌های نرم‌افزاری و ... از ویندوز ۱۰ به لینکس مهاجرت کردم. اول مینت نصب کردم مشکلی که دارم اینه که وقتی هندزفری وصل می‌کنم همیشه به هنگام شروع پخش مدیا یا پخش دوباره بعد متوقف کردن یک صدای دوب مانند توی هندزفری میاد گاهی موقع بالا اومدن سیستم یا رفتن به تنظیمات صدا هم این صدا میاد ولی با اسپیکر همچین مشکلی ندارم فکر کردم شاید مشکل از مینت باشه الان اوبونتو ۲۳.۱۰ با دسکتاپ پلاسما نصب کردم ولی اینم همین مشکل رو دقیقاً به همین شکل و توی سناریوهای کاملاً مشابه داره چون مشکل خیلی عجیبی هم هست سرچ کردن توی گوگل نتیجه‌بخش نبود با هندزفری دیگه هم تست کردم همین مشکل بود من همیشه مجبورم از هندزفری استفاده کنم. لپ‌تاپ ایسوس با پردازنده و کار گرافیک amd و کارت صدای conexant
« آخرین ویرایش: 14 اسفند 1402، 07:19 ب‌ظ توسط RasoulM »

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 949
پاسخ : نویز هنگام وصل بودن هندزفری
« پاسخ #1 : 11 اسفند 1402، 11:16 ب‌ظ »
سلام خیلی خوش آمدید. لطفا خروجی این دستور رو بفرستید:
lspci -nnk | grep -A2 Audioو اینکه برای اسپیکر و هدفون از یه پورت استفاده می‌کنید؟

آفلاین RasoulM

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 12 اسفند 1402، 06:52 ب‌ظ »
سلام خیلی خوش آمدید. لطفا خروجی این دستور رو بفرستید:
lspci -nnk | grep -A2 Audioو اینکه برای اسپیکر و هدفون از یه پورت استفاده می‌کنید؟
00:01.1 Audio device [0403]: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Device [1002:15b3]
        Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Device [1043:1d10]
        Kernel driver in use: snd_hda_intel
--
00:09.0 Host bridge [0600]: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Carrizo Audio Dummy Host Bridge [1022:157d]
00:09.2 Audio device [0403]: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 60h-6fh) Audio Controller [1022:157a]
        Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Family 15h (Models 60h-6fh) Audio Controller [1043:1d10]
        Kernel driver in use: snd_hda_intel
        Kernel modules: snd_hda_intel
این موارد در پاسخ اون دستور نمایش داده میشه من سخت‌افزارم صفره اینکه از یک پورت استفاده میکنم یا نه رو نمی‌دونم منظورتون اینه که سخت‌افزار پرتابل صدای جداگانه دارم یا نه؟ نه ندارم

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #3 : 13 اسفند 1402، 11:26 ق‌ظ »
سلام، شما لینوکسو انتخاب نکردید. گنو رو انتخاب کردید.
دوست عزیز از راه زیر برید و بعد نتیجه رو بعد از چند بار و دو روزی امتحان اینجا بگید. اگه مشکلتون رفع شد با ویرایش اولین فرسته خود در این سوال به انتهای موضوع یک (حل شد) اضافه کنید.
بعد از زدن دستور پایین یک ری استارت بکنید.
sudo bash -c ' echo options snd_hda_intel power_save=0 > /etc/modprobe.d/audio_disable_powersave.conf'
اگه بعد از چند بار امتحان دیدید که کار نکرد پس دستور زیر را بزنید تا کارایی که کردید که حالت اول برگرده.
sudo rm  /etc/modprobe.d/audio_disable_powersave.conf
نکته: پیشنهاد میکنم یا از دبیان استفاده کنید یا اسنپو طبق پیوند زیر با بسته هاش حذف کنید و فایرفاکسو از طریق ppa موزیلا نصب کنید.
https://wiki.ubuntu-ir.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86_%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D9%86%D9%BE
« آخرین ویرایش: 14 اسفند 1402، 06:45 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین RasoulM

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 14 اسفند 1402، 07:21 ب‌ظ »
دوست عزیز از راه زیر برید و بعد نتیجه رو بعد از چند بار و دو روزی امتحان اینجا بگید. اگه مشکلتون رفع شد با ویرایش اولین فرسته خود در این سوال به انتهای موضوع یک (حل شد) اضافه کنید.
بعد از زدن دستور پایین یک ری استارت بکنید.
sudo bash -c ' echo options snd_hda_intel power_save=0 > /etc/modprobe.d/audio_disable_powersave.conf'
بعد از ریست سیستم بالافاصله حل شد و چند روزی برای اطمینان تست کردم با تشکر

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : نویز هنگام وصل بودن هندزفری (حل شد)
« پاسخ #5 : 14 اسفند 1402، 08:01 ب‌ظ »
 دقت کنید که فقط در زمان بالا اومدن سامانه(روشن کردنش)، زمانی که init داره کارای سرویس صدا رو میکنه اگه در سامانه هنزفری باشه و هنزفری هم در گوش شما باشه یک صدای tikk خیلی ضعیف میشنوید که مشکلی نیست و طبیعی هست و بخاطر اومدن جریان در داخل پروت  هنزفری هست.( اینکه طبیعی هستو مطمئنم ولی اومدن جریانو نمیدونم فنیش درسته یا نه.)
و البته نویز های هنزفری موقعی که اون سوزنش داره داخل پورتش تکون میخوره یا میچرخه هم طبیعی هست.
« آخرین ویرایش: 14 اسفند 1402، 08:10 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧