انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: شروع دانلود و خاموش شدن خودکار با تکیه بر cron و aria2c  (دفعات بازدید: 126240 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
چطوری امتحان کردید؟ این کار نمیده؟
aria2c -c -s16 -x16 -m100 --retry-wait=30 -i "/PATH/TO/dl.txt" -d "/PATH/TO/DOWNLOAD DIRECTORY/" -l dllog --log-level=notice
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
دقیقا به همین شکل وارد کردم ...نمیدونم چه طور تست کنم که داره کار میکنه یا نه...مثلا الان فایل رو میزارم برای دانلود و از عمد نت رو قطع میکنم ببینم این ادامه میده کارو تا وقتی ک دوباره وصل شه..اما توی کمتر از ۱ دقیقه کلا عملیات کنسل شد...حالا نمیدونم با این روش اصلا درست هست ازمایشم یا نه...اما چیزی ک میدونم اینه ک نتم قطعیهای موقت زیاد داره متاسفانه ...

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
نمیدونم. شاید با این سبک دانلود لیست مشکل داره. با یک تک‌لینک امتحان کنید ببینید چی می‌شه. خودم هم امتحان می‌کنم.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
یعنی یک لینک بزارم توی فایل لیست فایلها؟ همین کارو کرده بودم الان برای تست...حالا بازم امشب میزارم با همین کد جدید ببینم نتیجه چه جوری میشه  شاید جواب داد :)

ممنون

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
خیر. به این صورت:
aria2c -c -s16 -x16 -m100 --retry-wait=30 http://link -d "/PATH/TO/DOWNLOAD DIRECTORY/" -l dllog --log-level=notice

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
به یه شکلی فعلا کار راه انداز مشکل رو حل کردم  :D  با این کد :

00 * * * * pkill aria2c
01 * * * * aria2c -c -m100 --retry-wait=30 -j1 -x8 -i "/PATH/dl.txt" -d "/PATH/Download/" -l dllog --log-level=notice

یعنی کرون راس هر ساعت دقیقه صفر دانلود رو قطع کنه و دقیقه ی بعد شروع کنه...تستم کردم جواب داد...اینطوری احتمالا یک ساعت بیشتر از زمان از دست نمیره...

شاید راه بهتری هم باشه...

بابت کد دانلود تک لینک هم ممنون اونم تست میکنم
« آخرین ویرایش: 30 شهریور 1391، 01:24 ق‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
پست اول برای بار چندم ویرایش شد.

همین روزهاس که یه دکترای افتخاری در رشته‌ی «دانلود» از یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان بیاد واسم. در تمام طول مدتی که adsl داشتم، حتی یک شب هم نبوده که با اختیار و رضایت خودم، از ترافیک رایگان استفاده نکرده باشم :D

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
سلام.
یه سوال داشتم.
چطوری میشه فهمید که چقدر از فایل دانلود شده یا سرعت دانلود چقدر هست؟
عشق است دنیای متن باز

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
سلام.
یه سوال داشتم.
چطوری میشه فهمید که چقدر از فایل دانلود شده یا سرعت دانلود چقدر هست؟
سلام. والا خودمم نفهمیدم :) اگر شما پیدا کردید روششو که به بنده هم بگید. فکر می‌کنم با تغییر دادن آپشن log-level درست بشه.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
اگر ساعت و دقیقه رو روی ستاره بذارید معنیش اینه که هر دقیقه فرمان دانلود صادر میشه و aria شروع میکنه به دانلود. این کاری که میخواید انجام بدید با استفاده از alias شدنیه. فرمانهای زیر رو به ترتیب وارد و اینتر کنید.
alias resume='aria2c -c -s16 -x16 -i "/PATH/TO/dl.txt" -d "/PATH/TO/DOWNLOAD DIRECTORY/" -l dllog --log-level=notice'
alias stop='pkill aria2c'
زین پس هر بار داخل ترمینال بنویسید resume، دانلود آغاز و با نوشتن stop متوقف می‌شود.

اگر از این روشی که آقای اسماعیلی توی پستی ک نقل کردم استفاده کنید ،توی ترمینال هم سرعت رو میبینید و هم مقداری ک دانلود شده...اما خوب این روش جدای کرون تب هست و من به صورت ترکیبی از هر دو استفاده میکنم...شبا کرون تب و توی روز با استفاده از الیاس ....

واینکه سرعت دانلود کل سیستم رو هم میتونید از System monitor استفاده کنید و ببینید مقدار ارسال و دریافتتون در هر لحظه چه قدره...

من اینجوری کار خودم رو راه انداختم :)

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
سلام...یه مشکلی برام پیش اومده...یه سری از لینکهای دانلودم فیلتر هستن

راهی هست که بشه توی اریا برای یک سری از لینکهای ک فیل هستن پرو-+-کسی تعیین کرد؟ مثلا از طریق تور دانلود کنه؟
« آخرین ویرایش: 21 مهر 1391، 12:18 ق‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *

راهی هست که بشه توی اریا برای یک سری از لینکهای ک فیل هستن پرو-+-کسی تعیین کرد؟ مثلا از طریق تور دانلود کنه؟
man aria2c | grep proxy

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *

man aria2c | grep proxy

من از این کد استفاده کردم اما نتیجه نگرفتم:

aria2c --http-proxy="http://127.0.0.1:9050" "http Link Address"
جای http link addres  هم لینک رو گزاشتم...درسته همینطوری؟ به صورت تک لینک کار مکیده؟  ب=یا میشه برای حالت دانلود خود به خو توصط کرون تب هم تنظیمش کرد؟

تو کرون تب هم این قسمت رو اضافه کردم فقط :

--http-proxy="http://127.0.0.1:9050"
بازم موفق نشدم...اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید ممنون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
$ torify aria2c LINK
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
$ torify aria2c LINK

این ارور رو میده دیروز امتحان کردم:

13:51:56 libtorsocks(8956): The symbol res_init() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8956): The symbol res_query() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8956): The symbol res_search() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8956): The symbol __res_send() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8956): The symbol res_querydomain() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8957): The symbol res_init() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8957): The symbol res_query() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8957): The symbol res_search() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8957): The symbol __res_send() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8957): The symbol res_querydomain() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8955): The symbol res_init() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8955): The symbol res_query() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8955): The symbol res_search() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8955): The symbol __res_send() was not found in any shared library. The error reported was: not found!
13:51:56 libtorsocks(8955): The symbol res_querydomain() was not found in any shared library. The error reported was: not found!