انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: رمزگذاری روی هارد اکسترنال  (دفعات بازدید: 144 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
رمزگذاری روی هارد اکسترنال
« : 08 اردیبهشت 1403، 04:16 ب‌ظ »
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان.
من دنبال نرم افزاری می گردم که بدون encrypt فایل ها مثل bitlocker ,روی هارد اکسترنال پسورد بزاره.
شما نرم افزار قابل اطمینانی می شناسید؟ متشکرم

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1569
    • در دفاع از آزادی بیان
پاسخ : رمزگذاری روی هارد اکسترنال
« پاسخ #1 : 08 اردیبهشت 1403، 04:29 ب‌ظ »
مجموعه truecrypt باید بتونه کمک کنه. البته باید کمی در موردش یاد بگیری و خودت تنظیمش کنی.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
« پاسخ #2 : 09 اردیبهشت 1403، 07:19 ق‌ظ »
مجموعه truecrypt باید بتونه کمک کنه. البته باید کمی در موردش یاد بگیری و خودت تنظیمش کنی.
متشکرم از شما استاد عزیز. حتما در موردش مطالعه می کنم

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
  • ارسال: 195
« پاسخ #3 : 10 اردیبهشت 1403، 12:32 ب‌ظ »
درود. آیا این نرم افزارها برای قفل کردن یا پسورد گذاری رو هارد میتوانند هارد رو همینطور با اطلاعاتی که داخلش هست قفل گذاری کنند یا لزومآ هارد بایستی یک بار فرمت بشه؟ البته منظور من یک پسورد گذاری ساده روی کل هارد هست و نه انکریپت کردن اطلاعات.
« آخرین ویرایش: 10 اردیبهشت 1403، 12:35 ب‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 10 اردیبهشت 1403، 01:52 ب‌ظ »
اگه اطّلاعات روی دیسک رمز نشن، وجود رمز قراره چه‌کار کنه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین khalilshahr

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • تور سلاح من
« پاسخ #5 : 10 اردیبهشت 1403، 04:40 ب‌ظ »
 WARNING: Using TrueCrypt is not secure as it may contain unfixed security issues
رهایم کن ویندوز من دلم لینوکس ازاد با تور میخواد .

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 10 اردیبهشت 1403، 07:31 ب‌ظ »
اگه اطّلاعات روی دیسک رمز نشن، وجود رمز قراره چه‌کار کنه؟
فقط در حدی که وقتی یه غریبه هارد رو دزدکی برداره بزنه به سیستمش با رمز مواجه بشه و نتونه درایو رو باز کنه. سالها قبل در سایت سافتگذر چنین چیزی دیده بودم که در قسمت شرح کارش نوشته بود روی پوشه ها قفل میزاره یا روی خود درایو و نیازی به فرمت مجدد نیست. اون موقع نیاز نداشتم و پیگیرش نشدم. البته نمیدونم کیفیت کار این نوع نرم افزارها که بدون انکریپت کردن اطلاعات روی درایو قفل میزارند در چه حدی هست.
« آخرین ویرایش: 10 اردیبهشت 1403، 07:42 ب‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1569
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #7 : 11 اردیبهشت 1403، 03:20 ب‌ظ »
درود. آیا این نرم افزارها برای قفل کردن یا پسورد گذاری رو هارد میتوانند هارد رو همینطور با اطلاعاتی که داخلش هست قفل گذاری کنند یا لزومآ هارد بایستی یک بار فرمت بشه؟ البته منظور من یک پسورد گذاری ساده روی کل هارد هست و نه انکریپت کردن اطلاعات.

این احتمالا از چیزی که تو می خوای بسیار کاملتر (و در نتیجه مفصل تر / پر دردسرتر) است. این یه لایه بین فرمت معمول و درایور می شه. اول باید یه پارتیشن رو با این رمزنگاری کنی. بعد فرمتش کنی . بعد استفاده کنی.

نکات جالبی که می تونم اضافه کنم: با این احتمالا می تونی یه فایل درست کنی، بعد اون فایل رو به عنوان یه پارتیشن ماونت کنی و استفاده کنی. از نظر بقیه یه فایل گنده بی ربطه از نظر تو و این برنامه یه درایو رمزنگاری شده.

همونطور که دانیال هم گفته، اگر فایل ها رمز نشن عملا چیزی رو مخفی نکردی. به قول خودت فقط اگر یکی هارد رو برداره بزنه به کامپیوترش کار نمی کنه. مطمئن نیستم ولی شاید برنامه هایی که مثلا توی گنوم و اینها فرمت می کنن بتونن خودشون رمز هم بذارن. یه نگاهی به منوهاشون بنداز. مثلا disk utility و اینها باید گزینه ای برای رمزگذاشتن هم داشته باشن.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین ni3ma

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 12 اردیبهشت 1403، 07:42 ب‌ظ »
ممنون ،البته حجم دیتای من خیلی زیاده اگه در حد پنج-شش گیگ بود با برنامه های فشرده سازی فایل های مورد نظر رو فشرده و رمزگذاری میکردم که متاسفانه حجمشون خیلی بالاست. دیتای من داخل یه هارد اکسترنال ۴ ترا کپی شده و ظرفیت هارد داخلی سیستمم خیلی کمتر از هارد اکسترنالم هست یعنی جایی ندارم که اطلاعات رو کپی کنم و برگردونم جای خودش، بایستی با همین وضعیت چاره اندیشی کنم. احتمالا باید توی این گرونی یه هارد ۴ ترای دیگه بخرم  :'(
« آخرین ویرایش: 12 اردیبهشت 1403، 07:46 ب‌ظ توسط ni3ma »