انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: تمپو (حل شد)  (دفعات بازدید: 5813 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 760
  • debian + jwm
تمپو (حل شد)
« : 30 مهر 1400، 10:23 ب‌ظ »
با سلام
آیا در مخازن رسمی، نرم افزاری وجود دارد که در زمینه tempo و meter و Metronome و ...
بتوانم از آن استفاده نمایم؟
« آخرین ویرایش: 03 آبان 1400، 10:26 ق‌ظ توسط norouzi90 »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5082
پاسخ : تمپو
« پاسخ #1 : 01 آبان 1400، 06:40 ب‌ظ »
چی هست؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #2 : 01 آبان 1400، 06:54 ب‌ظ »
فکر کنم مربوط به موسیقی باشه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • debian + jwm
« پاسخ #3 : 01 آبان 1400، 09:19 ب‌ظ »
(مترونوم یک ابزار تمرینیِ موسیقی ست که ضربات یک‌نواخت و پی‌درپی ایجاد می‌کند تا نوازندگان را در نگه‌داشتن ریتم یک قطعهٔ موسیقی یاری دهد.

تندا یا تمپو (به ایتالیایی: Tempo)، معیاری از سرعت اجرای قطعه‌های موسیقی است.

ضرب‌آهنگ یا ریتم (به فرانسوی: Rythme) به معنی توالی ضربه‌های آهنگ که برای موزون کردن نوای موسیقی به کار می‌رود. به عبارت دیگر تکرار پی‌درپی یک حرکت پایدار در زمان مشخص را در موسیقی وزن یا ریتم گویند. )

من موسیقی را بصورت مبتدی ادامه می دهم. قبلاً دستگاه ارگ داشتم و مواردی که در بالا نوشته بودم  معمولاً در ارگها مهیا است. مخصوصاً می‌توانستم انواع ریتمهای شمالی ، بندری ، عربی و…
در ارگم داشته باشم و لذت تمرین دو چندان می شد. ولی ارگم را فروختم و  آکاردیون خریده ام.

مثلاً  الان من می‌توانم  از ریتمهای آماده استفاده نمایم و توسط music player  آن‌ها را پخش نمایم ولی چون مبتدی هستم نمی‌توانم با آن سرعت بنوازم. و همچنین نمی شود سرعت اجرای آن ریتم را کم نمایم تا وقتی آکاردیون را تمرین میکنم با آن سرعت ریتم همنوا بنوازم. در اینجا نیاز به یک دستگاه یا نرم‌افزار خاص است.

۱- می‌خواستم بدانم آیا در مخازن در این حیطه نرم افزاری وجود دارد؟

۲- آیا توزیعی در گنو/لینوکس در زمینه اختصاصی موسیقی وجود دارد که من بتوانم از آن توزیع استفاده نمایم؟

۳-در گنو/لینوکس آیا در مورد سینتی سایزر ، نرم‌افزار یا توزیعی وجود دارد؟

۴-در اندروید و در گوگل پلی (در گوشی موبایل) ، نرم افزارهای متعددی در رابطه با ارگ و پیانو وجود دارد، اگر نتوانم از سه گزینه بالا استفاده نمایم ، آسانترین راهی که من بتوانم اندروید را در ماشین مجازی نصب نمایم و از این نرم‌افزارها  استفاده نمایم ، کدام است؟

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 919
« پاسخ #4 : 02 آبان 1400، 12:11 ق‌ظ »
با سلام
آیا در مخازن رسمی، نرم افزاری وجود دارد که در زمینه tempo و meter و Metronome و ...
سلام
 دوست عزیز به همین نا‌م‌ها در مخازن رسمی اوبونتو چند نرم‌افزار وجود دارد. آنها را بررسی کرده‌اید؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 02 آبان 1400، 01:26 ق‌ظ »
جدیداً این رو دیدم: https://apps.gnome.org/fa/app/com.adrienplazas.Metronome
ولی تو مخازن رسمی نیست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • debian + jwm
« پاسخ #6 : 02 آبان 1400، 10:46 ق‌ظ »
با سلام
سلام
 دوست عزیز به همین نا‌م‌ها در مخازن رسمی اوبونتو چند نرم‌افزار وجود دارد. آنها را بررسی کرده‌اید؟

۱-
واقعیت این است که من قبلاً به مخازن رسمی اعتقاد راسخ داشتم، چون دوستان می‌گفتند ، بسته هایی که در آنجا هستند ، تست شده هستند ، ولی مواردی پیش آمد که خلاف این امر برای من اثبات شد.
مثلاً  الان من بسته din  ( din is a musical instrument and audio synthesizer.) را نصب کردم .
الان در قسمت Sound & Video  گزینه ای بنام DIN Is Noise اضافه شده است. الان من این برنامه را اجرا می کنم. عکسش را پایین گذاشته ام ، این صفحه باز می‌شود ، برایم اصلاً مشخص نیست این پنجره ای که باز شده چه کاربردی دارد، ولی مشکل اصلی برایم در اینجاست که دکمه های ماگزیمم و مینیمم مال این پنجره کار می‌کنند ولی دکمه close ( بستن) کار نمی کند. خوب من با این پنجره ای که نه برایم کارآیی دارد و نه بسته می‌شود ، چکار کنم؟! پس بناچار سیستم را خاموش و روشن می‌کنم تا از دست این پنجره خلاص بشوم.
جهل نمی‌کنم شاید من بلد نیستم یا تنها در سیستم من با مشکل مواجه می شود.
( من چنین گمان می کنم، البته مطمن نیستم، دبیان دارای مخازن بزرگی است، ولی بعضی از بسته ها در گذر زمان فقط در داخل مخازن باقی‌مانده اند.بدون آنکه به درستی در سیستم‌های مختلف تست شوند.بنظرم  چون فکر می‌کنند که چون این بسته  در گذشته درست کار کرده ، پس الان هم مشکلی نیست، درست کار می کند. کدام آدم بیکاری پیدا می‌شود این همه بسته را تست کند؟
بعضی از بسته ها در حالت تاپ و بورس هستند، اکثراً همه استفاده می کنند. بر روی آن‌ها کار می‌شود و مشکلاتشان حل می شود، ولی من بالشخصه به بعضی از بسته های مانده در گوشه کناره های انباری دبیان بدگمانم!( البته روی صحبتم تنها با din نیست، قبلاً هم با بسته هایی مشکل داشتم)

۲-
بعضی بسته ها بغیر از خودشان وابستگی‌هایی دارند، مثلاً من بسته
lmms(Linux Multimedia Studio) را نصب کردم برای امتحان تا ببینم بدردم می‌خورد یا نه ، خوب بغییر از این بسته چند تا وابستگی دیگر هم نصب می شود، مثلاً من نصب کردم دیدم بدردم نمی خورد، در موقع حذف lmms ، وابستگی‌های مربوطه را بایستی بگردم و خودم دستی حذف کنم .
خوب شما حالا تصور کنید که برای بررسی بخواهم چندین برنامه نصب کنم ، چه می شود؟

البته آقای امانی از پاسخ شما متشکرم. البته مطالب بالایی بیشتر درد و دلم بود نه چیز دیگر.

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #7 : 02 آبان 1400، 11:38 ق‌ظ »
اگه پنجره برنامه بسته نمیشه، یه ترمینال باز کنید و داخلش دستور xkill رو بزنید، الان شکل موس عوض میشه، می‌تونید موس رو ببرید رو پنجره‌ای که کار نمی‌کنه و روش کلیک کنید، با اینکار اون برنامه کلا بسته میشه. اینکار رو با هر برنامه‌های گرافیکی می‌تونید انجام بدید.

برای حذف وابستگی‌های یه برنامه می‌تونید از دستور apt autoremove، بعد از حذف برنامه اصلی استفاده کنید. یا اینکه موقعی که می‌خواهید اون برنامه رو حذف کنید، auto-remove-- رو هم به دستور حذف اضافه کنید.
مثلا برای حذف بسته bzr به همراه بسته‌هایی که فقط برای اون نصب شدن و چیزی به اونها نیاز نداره، می‌تونید اینجوری عمل کنید.
sudo apt purge bzr --auto-remove

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 02 آبان 1400، 01:03 ب‌ظ »
۱. همهٔ بسته‌های موجود در مخازن رسمی درست کار می‌کنن. طبق چیزی که در این حدود بیست سال سابقه‌hم با دبیان و توزیع‌های مبتنی بر اون دیدم،‌در ۹۹ درصد مواردی که از کار نکردن چیزی شکایت می‌شه، دلیلش اینه که افراد،‌روش کار اون برنامه رو نمی‌دونن. در اون یک درصد هم باگه و باید گزارش بشه.

۲. دبیان بهترین مدیر بسته رو داره. منتها باید کار باهاش رو یاد بگیرید. در مورد شما،‌با این خط،‌ lmms با وابستگی‌هاش پاک می‌شه:
$ sudo apt remove --autoremove lmms
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • debian + jwm
« پاسخ #9 : 02 آبان 1400، 01:33 ب‌ظ »
۱. همهٔ بسته‌های موجود در مخازن رسمی درست کار می‌کنن. طبق چیزی که در این حدود بیست سال سابقه‌hم با دبیان و توزیع‌های مبتنی بر اون دیدم،‌در ۹۹ درصد مواردی که از کار نکردن چیزی شکایت می‌شه، دلیلش اینه که افراد،‌روش کار اون برنامه رو نمی‌دونن. در اون یک درصد هم باگه و باید گزارش بشه.

۲. دبیان بهترین مدیر بسته رو داره. منتها باید کار باهاش رو یاد بگیرید. در مورد شما،‌با این خط،‌ lmms با وابستگی‌هاش پاک می‌شه:
$ sudo apt remove --autoremove lmms

ممنون، اگر امکان‌پذیر برایتان بود لطفا بسته din را نصب نمایید و ببینید که دگمه close (بستن) برای شما کار می کند؟ یا اصلا این نرم افزار کار می کند؟
در ضمن بخاطر معرفی نرم افزاری که قبلا در بالا به آن اشاره فرمودید، ممنونم.

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #10 : 02 آبان 1400، 09:01 ب‌ظ »
https://www.musicca.com/metronome
شاید به چیزی که میگید ربط داشته باشه

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #11 : 03 آبان 1400، 01:04 ق‌ظ »
برای مترونوم می‌تونید از gtick استفاده کنید که توی مخازن موجوده. در مورد سینتی‌سایزر که در صورت عادی، دستگاه سخت‌افزاریه و می‌خرید. اگر بخواید می‌تونید با کابل MIDI به کامپیوتر وصلش کنید و نرم‌افزارهای متفاوتی براش هست. قاعدتا باید سینتی‌سایزری بخرید که از MIDI پشتیبانی می‌کنه. اگر هم VST می‌خواید که اون هم زیاد هست و البته همه رایگان نیستند. اینجا می‌تونید لیستی از اون‌ها ببینید یا توی مخازن هم یک سری می‌تونید پیدا کنید: لینک

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • debian + jwm
« پاسخ #12 : 03 آبان 1400، 10:25 ق‌ظ »
با تشکر از همه عزیزان.

آفلاین Dragon-

• *
پاسخ : تمپو (حل شد)
« پاسخ #13 : 03 آبان 1400، 10:58 ق‌ظ »
چیکار کردید که حل شد؟

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • debian + jwm
پاسخ : تمپو (حل شد)
« پاسخ #14 : 03 آبان 1400، 01:46 ب‌ظ »
چیکار کردید که حل شد؟

در رابطه با:
نقل‌قول
۲-
بعضی بسته ها بغیر از خودشان وابستگی‌هایی دارند، مثلاً من بسته
lmms(Linux Multimedia Studio) را نصب کردم برای امتحان تا ببینم بدردم می‌خورد یا نه ، خوب بغییر از این بسته چند تا وابستگی دیگر هم نصب می شود، مثلاً من نصب کردم دیدم بدردم نمی خورد، در موقع حذف lmms ، وابستگی‌های مربوطه را بایستی بگردم و خودم دستی حذف کنم .
خوب شما حالا تصور کنید که برای بررسی بخواهم چندین برنامه نصب کنم ، چه می شود؟

پاسخی که شما و آقای دانیال گفتند، این مشکلم را حل کرد.

در رابطه با مترنوم:
مواردی که توسط آقایان nixoeen و بهزادی و #unknown# پیشنهاد شد، مفید بودند.

در رابطه با سایر موارد :
راهنمایی که آقای nixoeen فرمودند و همچنین لینکی که گذاشته بودند ، خیلی مفید بود.

ولی در رابطه با مخازن و بسته های موجود در آن نظرم تغییر نیافته، بنظرم برخی از بسته ها مشکل دار هستند و چون معمولا توسط کاربران زیاد استفاده نمی گردد، مشکلشان رو نمی شود. من خودم یک سیستم دارم که در آن تنها این سیستم عامل نصب است ، و تا حد مشخصی می توانم امتحان کنم ، شاید مشکل از بیسوادی من یا مشکل از سیستم من می باشد، منکر اینها نیستم ، ای کاش در این زمینه همکاری بیشتری با هم داشته باشیم و به نوعی کمکی در راستای بهینه سازی نرم افزارهای آزاد.
پیشنهادی که دارم این است که یک بخش از انجمن اختصاص یابد به گزارش باگ هایی که به ذهن کاربران می رسد، سایر دوستان هم امتحان نمایند، اگر مشکل تایید شد ، توسط ناظرین محترم یا فرد یا افرادی که توسط ناظرین انتخاب گردیده این مشکل یه سازندگان آن بسته اعلام گردد و همچنین در همانجا قید گردد که این مشکل گزارش گردیده.