انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: تبدیل glossary های بابیلون با pyglossary  (دفعات بازدید: 26250 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
پاسخ به: تبدیل glossary های بابیلون با pyglossary
« پاسخ #15 : 07 تیر 1389، 09:31 ق‌ظ »
خب با همین PyGlossary از فرمت StarDict تبدیلش کنید به فرمت MDic

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
پاسخ به: تبدیل glossary های بابیلون با pyglossary
« پاسخ #16 : 07 تیر 1389، 10:55 ق‌ظ »
تبدیل کردم ممنون اقا سعید :)
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین sadeqzadeh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
من می خوام چند تا فایل BGL رو به m2 تبدیل کنم تا با mdic قابل استفاده بشن ولی بعد تبدیل کار نمیکنن....کسی میدونه چرا؟
از آخرین ورژن PyGlossary استفاده کنید.
https://sourceforge.net/projects/pyglossary/files
اگه موقع تبدیل، متن ارورش رو اینجا بذارید(ترجیهاً لینک دیتابیس BGL رو هم بذارید)
اگه هم بدون ارور به m2 تبدیل شد ولی توی MDic کار نکرد، MDic رو توی ترمینال اجرا کنید کنید ببینید چیزی دستگیرتون میشه یا نه. لینک دانلود فایل BGL، ارورها و هر چیزی که می‌تونه در حل مشکل مفید باشه رو اینجا بذارید ببینیم می‌تونیم بهتون کمک کنیم یا نه.

سلام
من می‌خواستم Glossary های bdc رو تبدیل کنم به فرمت استاردیکت، برنامه ارور می‌ده (حتی با فرمت text هم امتحان کردم). ارورش اینه:
Traceback (most recent call last):
  File "/home/sadeqzad/Desktop/Stardic Glossaries/pyglossary (convert glossaries)/pyglossary-2010.10.03/src/ui_gtk.py", line 257, in apply_clicked
    if self.load():
  File "/home/sadeqzad/Desktop/Stardic Glossaries/pyglossary (convert glossaries)/pyglossary-2010.10.03/src/ui_gtk.py", line 323, in load
    ex = self.glos.read(iPath, format=format)
  File "/home/sadeqzad/Desktop/Stardic Glossaries/pyglossary (convert glossaries)/pyglossary-2010.10.03/src/glossary.py", line 374, in read
    getattr(self, 'read%s'%format).__call__(filename)
AttributeError: Glossary instance has no attribute 'readBdc'

این هم فایل Glossary :
https://dl.dropboxusercontent.com/u/106636766/Concise_Oxford_USTH.bdc

فکر می‌کنم از آخرین ورژن برنامه هم استفاده می‌کنم مربوط به تاریخ 2010.10.03. دیسترویی که ازش استفاده می‌کنم هم Mint 15 هست.

آفلاین sadeqzadeh

• Newbie
  • *
پاسخ : تبدیل glossary های بابیلون با pyglossary
« پاسخ #18 : 17 تیر 1392، 05:54 ب‌ظ »
ضمنا unpackBGL رو هم با کلی مکافات پیدا و دانلود کردم و با wine نصب کردم، اما خطای read point not found یا چیزی شبیه به این میده.

البته من ویندوز هم دارم، اگه لازم باشه کاری اونجا انجام بدم، بفرمائید.

پارسال فایل BGL همه Glossary ها رو داشتم (حدود ۱۰۰ تا)، اما چون نمی‌دونستم BGL ها مهمتر هستند، فایل‌های BCD شون رو نگه داشتم و BGL ها رو پاک کردم (عجب اشتباهی).

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
« پاسخ #19 : 17 تیر 1392، 06:37 ب‌ظ »
توی لیست فرمت‌های PyGlossary که فرمت BDC نیست.
هنوز هیچ برنامه کدبازی برای خوندن BDC توی دنیا نوشته نشده. در واقع غیر از خود بابیلون هیچ برنامهٔ دیگه‌ای نمی‌تونه بخونه.

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
« پاسخ #20 : 17 تیر 1392، 06:41 ب‌ظ »
همون خوندن BGL رو هم دهنمون صاف شد تا کامل کنیم. نزدیک ۳۰۰۰ خط کد پایتون و ۴ یا ۵ نفر (از جمله خودم) از کشورهای مختلف روش کار کردیم (فقط برای پلاگین BGL)

آفلاین sadeqzadeh

• Newbie
  • *
« پاسخ #21 : 17 تیر 1392، 06:47 ب‌ظ »
همون خوندن BGL رو هم دهنمون صاف شد تا کامل کنیم. نزدیک ۳۰۰۰ خط کد پایتون و ۴ یا ۵ نفر (از جمله خودم) از کشورهای مختلف روش کار کردیم (فقط برای پلاگین BGL)

مرسی آقا سعید، اما بهتر نبود به جای وقت گذاشتن روی BGL همین وقت و تلاش رو روی bdc می‌ذاشتید؟ آخه GoldenDict که خودش BGL ها رو می‌خونه، نیازی به تبدیل نیست. البته استاردیکت و دیکشنری‌های دیگه رو نمی‌دونم، احتمالا اونها نمی‌شناسند. درسته؟
توی فکر اضافه کردن feature برای bcd نیستید؟ می‌دونم مهندسی معکوس برای محصولات اختصاصی سخته، اما به نظرم واقعا ارزششو داره، چون این گوگل لعنتی برای انحصار بیشتر دیگه bgl نمی‌ده، تازه خیلی از glossary ها هم پولی هستند که من (و احتمالا خیلی از بچه‌های دیگه) bcd اونها رو دارم و اگه تبدیل بشن، می‌شه اونها رو share کرد.

مرسی.
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1392، 06:50 ب‌ظ توسط sadeqzadeh »

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
« پاسخ #22 : 18 تیر 1392، 04:03 ب‌ظ »
خب با توسعه‌دهندهٔ GoldenDict ارتباط داریم. هم اونا از کدهای ما استفاده کردن هم ما از کدهای اونا.
تازه GoldenDict رو مثلاً روی موبایل نمیشه اجرا کرد. ولی فرمت StarDict رو میشه تقریباً توی همهٔ پلترفرم‌ها (گنو/لینوکس، ویندوز، مک، اندروید و...) استفاده کرد (با نرم‌افزارهای مختلف دیکشنری)

من هم الآن سرباز هستم و وقت ندارم تنهایی روی فرمت BDC مهندسی معکوس انجام بدم. مخصوصاً که به نظر میاد خیلی پیچیده‌تر از BGL باشه. یعنی یکی دو سال قصدش رو داشتم ولی دیدم به اون راحتی که فکر می‌کردم نیست.

در ضمن اگه می‌خواید گلاسری‌ها رو share کنید بهتره به یه فرمت آزاد مثل StarDict تبدیل کنید بعد share کنید که بقیه عذاب نکشن از این فرمت‌های مزخرف انحصاری!
« آخرین ویرایش: 18 تیر 1392، 04:08 ب‌ظ توسط سعید رسولی »

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
« پاسخ #23 : 18 تیر 1392، 04:15 ب‌ظ »
خودم کلی گلاسری BGL رو با همین PyGlossary به فرمت StarDict تبدیل کردم و روی موبایل اندرویدی خودم با برنامهٔ WordMate ازشون استفاده می‌کنم (برنامهٔ ColorDict هم هست)
روی دسکتاپ هم از خود StarDict و گاهی وقتا GoldenDict استفاده می‌کنم
الآن که تقریباً خیالم راحته پشتیانی از BGL توی برنامه‌م کامله، یعنی فایل‌های StarDict خروجی، کم و کاستی نداره، می‌تونم به تدریج BGL ها رو از روی هاردم حذف کنم و فقط فایل‌های StarDict رو نگه دارم.